Ivar nõukogude armeest meenutab: pokemonijaht korteriühistu territooriumil

@jolli&ckrabat
Eile juhtus selline lugu, et väljas hakkas juba hämarduma kui tulin just poe tagant … Hm, eee … Kui minu armas abikaasa Anfissa seda nüüd lugema juhtub…  Tegelikult tulin lugemislauast, kott raamatutega käe otsas ja „paljulugenud“ nägu ees. Olime seal Lempsi ja Mäiduga mitu punamütsikest üle lugenud, teate küll see kuulus muinasjutt, punase korgiga ja õnneliku lõpuga. Hakkasin just välisust avama, kui mulle, kõmaki, mingi trepikojast välja kihutav elukas otsa tormas. Nii võib mõne nadima tervisega inimese ju lausa pikali joosta! Vana merekaru muidugi selliste trikkidega ei püüa, sest tema on merel õõtsumisega harjunud ning teda juba nii kergesti jalust maha ei raba. Kohe tuli meelde, kuidas  meile mitmelgi korral Mustal merel NATO tankid vastu sõitsid, eriti suuremate pühade järel, kuid meie ei löönud põnnama ja lõime vaenlase alati põgenema. Esimese asjana meenusid mulle kohe major Ivanovi poliittunnid, kust sai palju kasulikku eluks kõrvale pandud. Major Ivanov oli tegelikult maaväelane, kes oli oma garnisonilinna viinapoed ühe korraga tühjaks joonud ja siis karistuseks meie laevale zampolitiks määratud. Zampolit, see on kapteni abi poliitalal, tema teadis kõike NATOst ja tema tankidest. Tänu temale oskasime ohuolukorras reageerida. Major Ivanov küsis minult poliittunnis, kui me parajasti vahtkonnamäärustikku õppisime: “Madrus Ivar! Te seisate vahis ja märkate, et teie suunas roomab inimene. Teie tegevus?”. Mina teadsin vastust ja ütlesin: “Toimetan kapten Starohujevi tema kajutisse.” Väljaõppe värk, tead.

Nabisin siis vastu kihutaval rajakal kõrvad pihku, tõmbasin tal kapuutsi alla ja mis ma näen, tegu on meie oma naabripoisiga! Tead küll see naabri-Juhani ja Loreida poiss, kutsutakse naabri-Jukuks, kuid Loreida ütleb Juhan Reha juunior. Poisil oli klaasistunud pilk ees, mobla käes ja tahtis muudkui padavai edasi joosta, rabeles, mis hirmus, kuid mina hoidsin teda raudses haardes. Tead, meremehekämblad on harjunud tormis laevaköisi hoidma, isegi siis kui purjelaevad on ammu maha kantud, mis nüüd ühel poisirajakal kratist rabada on. See on meil veres … Küsisin nolgilt, et kuhu kiiret ja kas tänapäeva noorsugu viisakusest midagi kuulnud on, et vanemale inimesele tuleb teed anda, aga mitte neid jalust maha joosta. Poiss kokutas vastu, et tal pole aega, peab pokemonid kinni püüdma! No see on juba mõistetav jutt. Ma saan noorte slängist päris hästi aru, sest kui ma Nõukogude sõjalaevastikus teenisin, siis õppisin palju võõrkeeli. Mitšman Volkov õpetas meid kogu rahvastevahelise suhtlemise keele sõnavara kolme sõna sisse mahutama, kuid ta õpetas meid ka kapitalistide keelest aru saama, et me keset merd NATO tankidega otse suhelda saaksime ja ei peaks tema või delfiin Maša abi paluma. Poket on tasku ja mani on raha. Poketmani = taskuraha. Taskuvargad? Ah et nüüd siis nimetatakse noortepärases kõnepruugis neid tõpranahku niimoodi!  Kui majas on käinud vargad, siis tuleb koheselt reageerida! Tubli poiss, hoolimata sellest, et talle pole osaks saanud õnne nõukogude armees teenida ning tõeliseks meheks kasvada. Nii hoida!

Patsutasin poisile õlale ja lasksin naabri-Juku lahti, mille järel see pani kui tuulispask jooksu. Mina lisasin sammu ja jõudsin meie korterisse. Uks oli lukus ja korteris valitses vaikus. Anfissa oli õhtuses vahetuses tööl. Esikust ukse kõrvalt kahmasin pesapallikurika pihku. Ega ma ise suur mängumees ei ole, aga kurikas on mul vägev, saarepuust. Sellega võtab mitu pokemoni korraga maha, kui need sul Moskvitši kallal bensiinivargil käivad või puuriidast küttepuid krativad. Käisin korteri läbi, ptüi-ptüi, meil oli kõik õnneks korras ja maabusin lõpuks köögis. Seal lugesin veel ühe punamütsikese poole peale, et käsi kindlam oleks ja läksin õue uurima, mis kriis meie rahulikku korteriühistut siis sellel korral tabanud on. Nende varganägudega on niimoodi, et jälg tuleb üles võtta, kuni on veel soe, pärast on juba liiga hilja ja püüa siis veel tuult väljal. Õues oli aga vaikne ja unine ning mingit kahtlast tegevust kusagilt välja ei paistnud. Ainult naabri-Juku traavis nüüd mööda muruplatsi ringiratast nagu kuutõbine ja lõpuks kakerdas otseti üle Loreida hooldatavate jorjenite. Selle eest peaks talle korralikult üle küüru virutama. Olgu see Reha-mutt, mis ta on, aga pensionäri hobidesse aianduse valdkonnas võiks noorsugu siiski taktitundelisemalt suhtuda, olgu nad siis hipsterid või misiganes, ning mitte marutõbise metsseana teise hoole ja armastusega kasvatatud lilli maha trampida. Meie ajal midagi sellist ei juhtunud, vaid pioneerid aitasid vanainimesi üle tee ja korjasid vanapaberit.

Kui poiss järgmiselt ringilt tuli, pidasin ta kinni ja pärisin aru: „Kuhu vargapoisid jooksid?“ See tohmakas vaatas mulle aga vaid oma veekalkvel silmadega otsa ja ei saanud ööd ega mütsigi aru. „Noh, need sinu pokemonid, mis sa siin enne seletasid, kus need on?“ Nüüd paistis tüüp nokkivat ja näitas maja nurga poole, et selle taga olevat kaks tükki peidus! Panin ennast valmis, kargasin kurikas peos, ümber nurga… ja oleksin peaaegu pesapallikurikaga Naabri-Juhanile vastu vahtimist äsanud. Viimasel hetkel sain pidama, aga see pistis lõugama: „Kurask, sa vaata ka ette, kus sa pimeloom jooksed, niimoodi võib muhu pähe saada!“  Sellist korralagedust mina ei salli. Kui on päevakorral vargajaht, siis peaks ikka kogu maja selles operatsioonis kaasa lööma, mitte et osad päevitavad, hambad laiali ja naudivad ilusat suveilma, sellel ajal kui teised naabrivalvet peavad.  Seletasin Juhanile, mis värk on: „Meie ajame siin pokemone taga, aga sina töllerdad jalus!“ Juhan läks vargajutu peale pöördesse, laskis indiaanlase sõjakisa valla nagu mõni Tšingaskuk, haaras kuuri eest jalgrattapumba ja koperdas tuppa oma margikogu olemasolu üle kontrollima, sest vana filatelistina on tal seal isegi mõned haruldased Kuuba margid, mida talle nõukaajal üks rahvusvahelises pioneerilaagris Artek kohatud pruut ümbriku peal otse Havannast saatis. Selle noorepõlve Kuuba-pruudi jutuga oli ta majas kõik täiesti ära tüüdanud, sest milline mees see ikka tahaks kuulda, et teisel on niipalju vedanud, et talle kirjutavad isegi kauge Kuuba eksootilised kaunitarid?  Hoolimata sellest, et see nahahoidja polnud isegi nõukogude armees teeninud, vaid oli lampjalgade pärast teenistuskõlbmatuks kuulutatud.

Naabri-Juhani kisa peale tulid majast välja Loreida ja kolmanda korruse Lonni, ühel neist mopp, teisel vihmavari kaasas ja mõlemal väga otsusekindlad näod ees. Loreida märkas kohe, et keegi kurikael on tema jorjenid maha trampinud ja nüüd oli ta tige nagu mõni sõjaprintsess Xena  ning susises kui ussikuninganna „Eesti rahva ennemuistsetest juttudest“. Selliste naistega mine või luurele, teevad nendele pokemonidele säru, et tolmab! Käisime kolmekesi majaümbruse läbi, vaatasime kuuri millimeeterhaaval üle, heitsime pilgu aia tagaotsas vaarikavarte ja tikripõõsaste vahele, lõpuks veel korteriühistu prügikonteinerite taha ja isegi lehtlasse, aga mitte ühtegi kuradi pokemoni ei hakanud silma. Loreida haaras mobiili ja käsutas siis naabri-Juku kohale, et mis kuradi pokemonidest ta jaurab. Natukene rahunenumana võtsime siis pimedusest välja ilmunud Jukul nööbist kinni, et see ära seletaks, keda ja mille eest me õigupoolest taga otsime? Ja te ei arva ilmapeal ära! Otse telefoni sees jooksevad mingisugused pokemoni-nimelised kollid ringi ja see olevat nüüd mingisugune uus trend, et kõik peavad neid pokemoni-raisku taga ajama ja kinni püüdma, aga seda ei saa mitte päriselt teha, vaid nutitelefoniga. Tead, need, kes pokemone taga ajavad on nagu omad ja pokemonid on nagu vaenlased. Sellest saab vana sõjamees muidugi aru. Minu arvates tuleks sellisel juhul telefonile korralikult telliskiviga peale lüüa, saaks kõik need raisad ühe korraga kätte, aga naabripoisile see mõte ei meeldinud, temal olevat aiföön kuus ja see olevat kiviga tagumiseks liiga kallis. Loreida viskus ka pojukese kaitsele, et kas ma olen hulluks läinud ja kas ma ka kujutan ette, mis selline asi üldse maksab.

Mina lõin käega. Noh, ise teab. Püüdku siis ühekaupa, kui minu pakutud lahendus talle ei sobi. Läksin hoopis koju ja lugesin punamütsikese lõpuni. Igatahes tuletas pokemonijaht mulle meelde ühe loo ajast, kui ma veel meie laeval teenisin. Aga mis ma räägin, siis olid laevad terasest ja mehed rauast ning isegi punane pidurivedelik ei murdnud neid maha. Juhtus selline asi, et kord Sotšis reidil olles tähistasime väga meeleolukalt järjekordset armee- ja sõjalaevastiku päeva. Nii suurejooneliselt tähistasime, et kolmandal päeval, kui olime meeskonnaga ära joonud kõik selle, mis vähegi põles ja ära söönud kõik, mis roomas, hüppas või lendas, ajasime ennast vahepeal admiraliks joonud kapten Starohujevi käsul terve meeskonnaga mööda laeva pokemone taga, sest meie laevale olevat pugenud vaenlase parašütistid! Need, lapsed, olid aga päris pokemonid, mitte väljamõeldud tegelased nagu meie tänapäeva ärahellitatud euromemmekate telefonides. Loomulikult püüdsime nad kinni, sidusime nende käed ja jalad meremehesõlmega nii tugevasti kokku, et nad lausa oigasid ja viskasime laevatrümmi, et siis hommikul, kui me välja maganud olime, nad pidulikult organitele üle anda. Hommikul selgus küll, et laevatrümmis lebasid zampolit Ivanov ja kolm tema maarotist seltsimeest, kes olid linna peale pidutsema läinud ja tagasi tulles lennukilt alla visatud, sest jalad neid enam ei kandnud. Seltsimehed naabruses asuvast lennuväepolgust tulid appi ja viskasid nad langevarju abil laevale nagu linnukesed. Ei olnudki vaenlase pokemonid, vaid meie omad seltsimehed!

39 kommentaari (+add yours?)

 1. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 00:27:10

  Vasta

 2. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 00:27:36

  Vasta

 3. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 00:30:09

  Pokémon GO hullus läheb üle piiri? Uusmeremaalane lahkus töölt ning asus täiskohaga virtuaalseid tegelasi jahtima
  http://publik.delfi.ee/news/mitmesugust/pokemon-go-hullus-laheb-ule-piiri-uusmeremaalane-lahkus-toolt-ning-asus-taiskohaga-virtuaalseid-tegelasi-jahtima?id=75093255
  “Ma ei öelnud oma ülemusele, et ma lähen Pokémone jahtima, kuid kui sellest hakati rohkem rääkima, helistasin talle viisakusest. Ta soovis mulle edu,” rääkis 24-aastane noormees väljaandele The Guardian.”Säragu päike või sadagu vihma – absoluutselt igal hommikul haarab ta oma seljakoti koos lõunasöögi, kohvitermose ja vihmamantliga ning astub Pokémone jahtima.”

  Vasta

 4. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 00:31:08

  Vasta

 5. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 00:32:50

  Politseinikud leidsid tagaotsitava jaoskonna kõrval Pokémon God mängimas
  http://forte.delfi.ee/article.php?id=75093783
  24-aastane Wilcox oli pidžaama väel ja seisis, telefon käes, lipuvarda juures, üritades parasjagu üht Pokémoni kinni püüda.
  “Ta tegi meie tööpäeva oluliselt lihtsamaks,” nentis politseijuht Thomas Lindberg veebisaidile Fox2Detroit.com. “Tundus, et ta oli rohkem nördinud selle üle, et me ta mängu katkestasime kui selle üle, et ta kinni võeti.”

  Vasta

 6. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 00:33:23

  Uus ja moodne üksteise äratundmismeetod lollidele peale jääämbrit ja condom challenge’t.

  Vasta

 7. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 00:35:13

  Vasta

 8. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 00:51:48

  Musta mere laevastiku meistrivõistlused vene kabes. Mitmekordne laevastiku kabemeister vanemabi Puškin kohtub tiitlipretendent Agdam Pohmelidzega.

  Vasta

 9. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 09:18:00

  Pokémon Go’s 151 catchable monsters, definitively ranked
  http://www.vox.com/2016/7/21/12200702/pokemon-go-151-ranked
  Saage tuttavaks 🙂

  Vasta

 10. jolli
  juuli 22, 2016 @ 09:21:36

  Mis teha meil, kui see madrus on purjus,
  Siis kui hommik koidab?

  Vasta

 11. jolli
  juuli 22, 2016 @ 09:31:31

  Vasta

 12. jolli
  juuli 22, 2016 @ 09:35:57

  Vasta

 13. jolli
  juuli 22, 2016 @ 09:45:30

  Eelmine oli kõigile Kuuba pruutidele. See on aga lihtsalt ilus.

  Vasta

 14. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 09:50:32

  VIDEO: Ajakirjanik jäi Pokémoni mängimisega vahele USA välisministeeriumi pressikonverentsil
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/video-ajakirjanik-jai-pokemoni-mangimisega-vahele-usa-valisministeeriumi-pressikonverentsil?id=75132765
  Järjekordne tõestus, et leheneegrite sugu koosneb liigilise määratluse järgi põhiliselt lollidest. Hea veel, et jääveega üle ei valanud või perset ei näidanud.
  :irw

  Vasta

 15. jolli
  juuli 22, 2016 @ 09:52:54

  Vasta

 16. jolli
  juuli 22, 2016 @ 10:42:14

  Ma elan linnas kus kõikjal (Tallinnas)… On palmid päikese kullas… Irfff

  Vasta

 17. jolli
  juuli 22, 2016 @ 10:57:16

  Naabri-Juhani Kuuba pruudid…. Ilmsi ja unes

  Vasta

 18. ckrabat
  juuli 23, 2016 @ 11:00:49

  Müncheni tulistaja: 18-aastane Saksa iraanlane, elanud pikemat aega Münchenis
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/muncheni-tulistaja-18-aastane-saksa-iraanlane-elanud-pikemat-aega-munchenis?id=75141701
  Juba reede õhtul avaldati mobiilivideo, milles üks kodanik üritab ründajat edasisest tulistamisest loobuma veenda ja nimetab teda „Scheiß Kanaken“ (umbes „kuradi lõunamaalane“). Tulistaja vastab: „Ma olen sakslane, ma sündisin siin. Ma olin ravil. Teie pärast on mind seitse aastat kiusatud. Ja nüüd pidin ma endale relva ostma, et teid kõiki maha lasta.“

  Loll läks rikki. Võib-olla ajasid pokemonid teda taga 🙂
  Tegelikult on see viimasel ajal üsna sage stultoloogilne nähtus, kui toanurgas tehakse valmis vabavara korras soetatud madalakvaliteedilisi meedia teel juhitavaid lolle, kelle süsteem mingil hetkel üles ütleb.

  Vasta

 19. ckrabat
  juuli 23, 2016 @ 11:22:26

  Meedia kütab aga teemat
  http://epl.delfi.ee/news/lp/mooda-tallinna-pokemone-jahtimas?id=75129463
  Kuulen kell kaheksa hommikul oma 13-aastase poja toast äratuskella helinat. Huvitav, tavaliselt ta magab lõunani, sest on ju suvevaheaeg ja jalgpallitrennini on veel mõned tunnid aega. Seekord on ta varahommikul üleval, peseb ülehelikiirusel hambad, sööb peaaegu neelatamata hommikuhelbeid ja kadunud ta ongi. Värava taga ootavad sõbrad, kõigil telefonid peos ja seljakotid seljas. „Me läheme Pokémone otsima!”

  Õhtul koju sõites näen naabripoisi isa, telefon keskendunult enda ees, kodutänaval edasi-tagasi ringi kõndimas. „Selge. Ka tema on nakatunud,” panen kiiresti diagnoosi ja tunnen härrasmehele mõttes kaasa.

  Esimesele monstrumile virutan palliga pähe juba oma köögis. Pärast mängu allalaadimist hüppab telefoniekraanile hirmutavalt heleroheline Bulbasaur. Klõpsan poja juhiste järgi talle kiirelt peale ja veripunaste silmadega ähvardav tegelane seisab keset minu köögilauda, irvitav naeratus näol. Kaamera abil moondub mänguekraan reaalseks tegevuspaigaks ehk kohaks, kus inimene parajasti asub. Sauri kinnipüüdmiseks hüpleb ekraanil pall, mis tuleb loomale otse keset peanuppu sihtida, et ta oma kollektsiooni saada. Pihtas, põhjas! Väga lihtne! Tahan veel! Aga selleks pean minema õue.
  Nojah 😀

  Vasta

 20. ckrabat
  juuli 23, 2016 @ 12:07:36

  Vasta

 21. ckrabat
  juuli 23, 2016 @ 17:20:32

  Stultoloogiline seletus pokemonijahile.
  Lollid on teatavasti võõrliik Maal, kes on maha jäetud neile võõrasse ja vaenulikku keskkonda, sellepärast on neile hästi tähtis üksteise äratundmine – kas sa ikka oled loll või äkki oled vaenulik inimene või koguni reptiil. Väga tähtis on märgisüsteem, et ennast tuvastada: kallata jääveega üle, näidata perset, tõmmata kondoom pähe või jahtida pokemone – teised lolllid saavad aru, et sa oled oma ja sind saab usaldada, hoolimata sellest, et sinu ametlik cv väidab, et oled hoopis Põltsamaalt.

  Vasta

 22. Jolli
  juuli 25, 2016 @ 14:14:04


  polkat. 🙂

  Vasta

 23. Jolli
  juuli 25, 2016 @ 14:19:10

  Musta mere tuul…

  Vasta

 24. Jolli
  juuli 25, 2016 @ 22:12:31

  mingi järgmine viikingi treiler

  Vasta

 25. Jolli
  juuli 26, 2016 @ 14:32:10

  Vasta

 26. Jolli
  juuli 26, 2016 @ 16:57:19

  Ivaril läheb ka tavaliselt peale kuuendat Lauaviina graafika nii kandiliseks. 😀

  Vasta

 27. Jolli
  juuli 26, 2016 @ 18:26:20


  Akordeonil mitšman Volkov. 🙂

  Vasta

 28. ckrabat
  juuli 28, 2016 @ 10:46:25

  Isegi Andrus Ansip jahib Pokémone: Euroopa Komisjoni digivolinik kilkab sotsiaalmeedias: olen juba 11. levelil!
  http://publik.delfi.ee/news/inimesed/isegi-andrus-ansip-jahib-pokemone-euroopa-komisjoni-digivolinik-kilkab-sotsiaalmeedias-olen-juba-11-levelil?id=75186867
  Nonäedsiis, ei olegi tulnukas, hoopis loll on 😀

  Vasta

 29. ckrabat
  juuli 28, 2016 @ 22:00:56

  Piketeeriv pokemon 🙂

  Vasta

 30. Jolli
  aug. 01, 2016 @ 16:35:02

  Vasta

 31. Jolli
  aug. 04, 2016 @ 16:55:29

  Pokemonid vastavad… 🙂

  Vasta

 32. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 09:50:03

  Vasta

 33. Jolli
  aug. 11, 2016 @ 11:33:24

  Vasta

 34. ckrabat
  aug. 12, 2016 @ 09:06:51

  Jou-jou 🙂
  http://publik.delfi.ee/news/kurioosum/voimalik-ainult-venemaal-hirmunud-venelanna-suudistab-pokemoni-vagistamises?id=75314111
  Venelanna, kelle nimi on avalikkusele teadmata, jahtis Pokémone vahetult enne magamajäämist. Järsku olevat ta läbi une tundnud, et keegi lamab tema peal ja lähemal uurimisel selgus, et tegemist on inimsuuruse Pokémoniga. Kui naine voodist välja hüppas, oli koletis kadunud, kuid rakendus näitas, et tegelane viibib ikka veel tema voodis.

  Vasta

 35. Jolli
  aug. 13, 2016 @ 15:20:34

  Mõned on pokemonide käest isegi peksa saanud…

  Vasta

 36. personainfieri
  aug. 20, 2016 @ 17:36:59

  Vasta

 37. personainfieri
  aug. 22, 2016 @ 21:10:34

  Vasta

 38. ckrabat
  sept. 01, 2016 @ 17:23:45

  POKEMON GO ON MY SON Couple caught having sex in a field by group of Pokemon hunters CARRY ON despite watching crowd
  https://www.thesun.co.uk/news/1694945/couple-caught-having-sex-in-a-field-by-group-of-pokemon-hunters-carry-on-despite-watching-crowd/
  Äkki olidki pokemonid? 🙂

  Vasta

 39. Trackback: Persona in fieri edekabel TOP-500 aastatest 2010-2016 | Persona in fieri

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

juuli 2016
E T K N R L P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: