Ivar nõukogude armeest meenutab – maailmalõpu eri I

@ckrabat

„Maailma lõpp on tulemas! Maiade kalender saab 21.detsembril  otsa. Nägin trepikojas naabrimutt Loreidat korterist number kaks ja temal on juba terve korter tatart ja küünlaid täis ostetud. Aga sina muudkui lesid ja ei liiguta lillegi!“ tuli Lemps ühel hommikul uudistega Ivari juurde. Ivar lebas diivanil, tühi õllepudel käes ja Šarik kaisus ning vaatas Lempsile rähmas silmadega otsa. Ta oli nädal otsa unetuna joonud, kui oli teada saanud, et nõukogude armees teeninud on uue kaitseväe arengukavaga reservist välja jäänud ning riigikaitse on tõeliste meeste asemel usaldatud kapitalistliku armee silguniiskade kätte. Lemps oli aga tark mees, paar kuud isegi keskkoolis käinud,  ja tema sõnu tuli tõsiselt võtta. Vähehaaval hakkas Ivarile pilt ette tulema, kuigi esialgu oli see hägune, vonklev ja must-valge nagu televiisoril “Berjozka”.

Telefon helises ja Ivar vastas kõnele. Helistas vanemabi Puškin ja tundis muret, kuidas tema kunagised võitluskaaslased maailmalõpuks valmistuvad. Peale erruminekut elas vanemabi nüüd Odessas ja kasvatas daatšas küülikuid.  Otsustati, et maailmalõppu vastu võtma kogunevad ainult tõelised mehed: Ivar, Anfissa, vanemabi Puškin, mitšman Volkov Tambovist, siis veel üks grusiin, kaks leedukat ja kasahh ning kunagi koos Musta mere laevastikus teeninud meeskond koguneb seda kollektiivselt vastu võtma  Ivari ja Anfissa  juurde. Tulemata jäi vaid motorist Abezjanov, kes peale Ivari ja Anfissa külastamist 25 aastat tagasi ei olnud ikka veel koju lõunavabariikidesse jõudnud ning viimati nähti teda kusagil Arhangelski kandis metsades müttamas, oli üleni karva kasvanud ning urises. Anfissa oli küll esialgu vastu, ütles: „Missugune Maia? Mis Konets Sveta? Joo, raisk, aga naisi, eriti Maiat ja Svetat, siia ei vea!“

Lõpuks õnnestus Ivaril Anfissa ära rääkida ja talle maailmalõpu orgkomitee juhi positsiooni lubada, mille Anfissa pahuralt vastu võttis. Tähtsaks päevaks jõudsidki tõelised mehed sihtpunkti, Ivari ja Anfissa sauna eesruumi, ning pidu võis alata. Leedukad olid tee peal Riias peatunud ja sealt kaasa toonud Läti maailmalõpu pakikesi  „Pasaules gala pārdzīvošanas paka“: 10 toosi tikke, riis, sool, hirsitangud, kaerahelbed, kaks kalakonservi, joogivesi „Ķekavas Avots“ ja kolm karpi pasteeti. Peale selle veel hulgaliselt Riia palsamit, et see kõik kõrist alla loputada. Mitšman Volkov tõi omakorda igaühele maailmalõpu pakikese Venemaalt: südamerohud, seebi, küünlad, tikud, kalakonservi, paki tatart, pudeli viina, märkmiku, pastaka ja jupi nööri. Edasi seisis tõeline meeskond probleemi ees, et kui nüüd vana maailm ära lõpeb, kes siis uues maailmas võimu enda kätte võtab ja korra majja lööb. Otsustati moodustada uus erakond, sest erakond on tähtis. Ütles juba Lenin revolutsiooni keerises, et on olemas erakond, kes on valmis võimu enda kätte võtma ja rahvast valitsema.  Ivar kui erakonna ideoloog sedastas uue ideoloogia lähtekohad: „Mis on mateeria ilma vormita? Idee. Aga mis on inimene ilma vormita? See ei ole isegi mitte idee, vaid, vabandage väga –  tsivilist!“ Maailmalõpu elavad üle vaid nõukogude armees teeninud materialistid, keda kapitalistide vabariik ei julge isegi reservi arvata.

Tõelised mehed asusid sauna eesruumis  uut erakonda moodustama ning alustati kõige tähtsamast ehk siis ministriportfellide jagamisest. Anfissast sai peaminister, sest tema on kõige tugevam, kaheksakordne Musta mere laevastiku sambomeister sooneutraalses arvestuses ja temal on ka kõige rohkem autoriteeti. Peale selle on ta rahandusminister, sest tema käes on rahakott. Kuna Ivar käib järel, siis kukkus talle transpordiministri portfell. Mitšman Volkov on välisminister, sest tema oskab võõrkeeli, selges välismaa keeles „fakk“ ja „hände hohh“ öelda. Vanemabi Puškin on kultuuriminister, sest ta räpib laulda, loeb luuletusi ning on kõige suurem asjatundja jäähoki alal. Šarik on sotsiaalminister, sest ta jälgib hoolega, et kõigile sardelli jaguks ning pakub soovijatele öömajateenust oma kuudis. Grusiin, kaks leedukat ja kasahh said portfellita ministriteks, sest nende jaoks portfelle enam ei jagunud.

Uus erakond määras ka välisvaenlase, sest ilma korraliku vaenlaseta pole olemas ka mitte ühtegi korralikku erakonda. Välisvaenlaseks kuulutati üksmeelselt kodanlik natsionalist ja rahvavaenlane naabri-Juhan, kes võitluskaaslaste arvates möliseb liiga palju. Siis kui meri oli must ja laevastik kaitses, oleks sellised vait olnud või Siberisse saadetud. Rahvavaenlane ei maganud ning asus koheselt vasturünnakule ja üritust torpedeerima, sest peo edenedes, siis kui vanemabi Puškin esitas parajasti mõõkade tantsu Rimski-Korsakovi ooperist „Kimalase lend“,  jõudis sauna eesruumi juurde politseibrigaad ning tahtis erakonna asutamisse jõuliselt sekkuda. Politsei oli arvatavasti kutsunud naabrimutt Loreida Loo-Reha (sünd. Loo, abiellunud Reha), kes vabal ajal töötas naabri-Juhani propagandapealikuna ning teostas ennast raadiosse helistades.  Vaba aega on Loreidal palju ja eriti meeldib talle „Vox populi“ raadiosaates esineda, sest sellel on võõramaa keeles pealkiri ja nii mõjub see eriti targana. Peale Anfissa nägemist palus politsei siiski viisakalt vabandust tülitamise pärast, päris Šariku tervise järele ning lahkus kiirustades.

Vanemabi Puškini eestvõttel lauldi rahvalikke laule ning kuuri katusele heisati nõukogude sõjamerelaevastiku lipp, maja katusele ei jaksanud keegi enam ronida. Pärast kolmandat leili selgus, et prioriteedid on vahepeal muutunud ja portfellid tuli ümber jagada. Anfissa sai majandus- ja kommunikatsiooniministriks, sest tema jagas sardelli ning suutis ainsana seltskonnast külla saabunud politseibrigaadiga kommunikeeruda. Ivar sai kaitseministriks, sest moodustas võitlusbrigaade nõukogude armees teeninutest. Šarikust sai siseminister, kelle ülesanne oli vastset erakonda politsei ja naabri-Juhani saabumisest hoiatada. Mitšman Volkov sai kalandusministriks, sest tema suutis, peale seda kui sakumm otsa sai, püüda mõned karbid konservi „Räim tomatis“.  Vanemabi Puškin sai endale veel logistikaministri portfelli, sest tema käis taksoga viina järel.

Uue erakonna programm tehti lühike ja lööv ning seda nimetati kolme käsu (3K) programmiks:  „1. Riik olgu paks! 2. Ordnung olgu majas! 3. Naabri-Juhan ei mölise!“ Riigi ülesanne on suurendada maksusid ja saadud rahast maksta igale kodanikule kodanikupalka ning viia kõik erakonnad täielikule riigi ülalpidamisele. Otsustati moodustada ka uue erakonna noortekogu, mille aktiivi moodustaksid Ivari ja Anfissa tütred Liisi ja Laena, Timo-Cevin, Maerut Mannjaana, Pässa Rixx ja tema uus bemu. Paraku tekkisid vanade ja noorte vahel kohe tõsised majanduspoliitilised lahkhelid, sest noored tahtsid edendada hoopis 3B (kõigile tasuta beibed, bemmid ja burksid) programmi ning programmi täitmiseks enne maailma lõppu kõvasti SMS-laenu võtta. Kui nad noortele burksiputka ees uue partei programmi tutvustamas käisid, saadeti uue erakonna initsiatiivgrupp lühidalt, konkreetselt ja selges rahvastevahelise suhtlemise keeles otseteed mööda nahhui.

2 kommentaari (+add yours?)

 1. Timo-Cevin
  dets. 23, 2012 @ 18:28:12

  Noortekogu 3B programm

  Selleks, et elu läheks paremaks, peavad pöörded programmi käivitamisel olema maksimaalsed, pöördemoment tuleb igal bemmil viia vähemalt 10000 pöördeni minutis!
  Teha tuleb võimalikult palju parempöördeid, vasakule ei pööra ja kui pööradki, siis suunda ei näita!
  Elu peab olema lill, kummid peavad olema uued!
  Bemm peab olema viimase peal. Turbobass peab olema võimas, neli sekki sajani!
  Beibe peab olema müüdav ja pandav, veel parem kui on ilus, vähemalt neli promilli!
  Burkse peab olema vähemalt neli. Tõeline mees võtab alati neli burksi!
  Kõik SMS ja nooreperelaenud tuleb kustutada!
  Tasuta beibesid, bemme ja burkse kogu rahvale!
  Jou-jou, you only live once!

  Vasta

 2. Jolli
  dets. 23, 2012 @ 19:32:02


  Šarik tähtsal töökohal

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

detsember 2012
E T K N R L P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: