Ivar nõukogude armeest meenutab – maailmalõpu eri II

@jolli

Õhuhäiresireeni kriiskamine kõrvus, kargas poolmagav Ivar kušett-voodilt püsti ja riietus põleva tiku kiirusel… Riietus ise koosnes natuke määrdunud maikast ja kodustest dressipükstest, mis olid tal ka magades jalas, aastatega sisse harjunud refleksid ei ununenud. Kingad paljaste jalgade otsa ja valmis ta oligi. Edasi aga läks keeruliseks, sest edasi polnud peaaegu midagi teha. Ta venitas ennast kööki, nuuskas osavalt kahe sõrme abil kraanikaussi ja sulges akna, millest tulvas sisse miinuskahekümnekraadilist talvepakast. Ivar avas külmkapi ukse. Võrreldes korteriga oli külmkapis meeldivalt soe. Kuskil tagapool, räimekonservide ja hapukapsasupi purkide taga, oli poolik tomatimahl. Vaikse sisinaga aurustus mahl kuivavas kurgus, tasapisi hakkas parem.

Köögilaua all tatrakottidel lebas vanemabi Puškin, õnnis naeratus punapõsksel näol. Ivar otsis elutoast päevateki ja kattis sellega vana võitluskaaslase kerra tõmbunud keha – nagu alajahtumise vastu on ette nähtud. Vanemabi urises tänulikult läbi une. Hea, kui inimesel on sõbrad. Kortermaja trepikojas, ühistu teadetetahvli ees, askeldas naabrimutt Loreida, sündinud Loo, abiellunud Reha, kes kinnitas vihaselt turtsudes ja ärajäänud maailmalõpust pomisedes – lubati rahvale, aga ei miskit – haaknõelaga tahvlile vihikulehele kirjutatud teadet. Üle õla kiigates luges Ivar sellelt: “Vahetada kolmsada kilo tangu ja kuuskümmend pakki küünlaid talvepuude vastu. L. Loo-Reha. Korter 2.” “Mis kuradi maailmalõpp?” mõtles Ivar.

Kööki tagasi jõudnud, jäi pilk peatuma lauakatteks oleval ajalehel. Pudelite ja tuhatoosi vahelt oli lugeda: “…sõnul mattub Maa 21. detsembril täielikku pimedusse ja vaikusse. Kaob elekter, kommunikatsioonivahendid ei tööta ning heli ei ole. Maa läbib sel ajal galaktilist nullvälja. Tegemist olevat olukorraga, kus ei ole ruumi, aega, energiat ega ka gravitatsiooni. …….. Mitte karta. Pimedusest hakkavad lõpuks ilmuma valgusesähvakud …….ilmuvad valgus, heli ja ka Päike tagasi.” Targalt kirjutavad, nõustus Ivar ja asus enese seisundit analüüsima. Mis kuupäev see täna siis oligi? 22? Või 23? Ei, ikka 22. Valgus ja heli taastusid, ka sama ruum on tagasi. Tuttav tunne, leidis Ivar ja viskas ajalehe prügikasti. Ei erinenud see niinimetatud maailmalõpp ühestki varasemast, oleks kurgi soolvett olnud, oleks päris meeldiv ärkamine.

Eile vanu aegu meenutades oli jutt sauna eesruumis kiskunud poliitikale. Arutelu oli läinud põnevaks ja Ivar  saadeti poodi uue järele. Tagasi jõudnud, oli initsiatiivgrupp vahepeal kööki kolinud, v.a. grusiin, kaks leedukat ja kasahh, kes olid juba sauna eesruumis ära kukkunud ning magasid seal norinal. Vanemabi ja mitšman vaidlesid parajasti tuliselt noorte kõlbelise kasvatuse teemadel. Lõpuks jõuti kõiki osapooli rahuldavale tulemusele ja nõustuti, et noored on hukas. Siis küsis Šarik välja ja Ivar läks kaasa. Aknast oli näha, et nende teekond maja ukselt Olulise Puuni joonistas lumele dollarisümboli kujulise jäljerea, olgugi, et Ivar sisendas enesele, et on kaine ja suudab otsejoones sirgelt käia.

Tulnukad Siiriuse tähesüsteemist, kes olid viimased kakssada tuhat aastat planeedil Maa silma peal hoidnud ja lõpuks suutnud lahendada maakate põldudele joonistatud mõistatuslike viljaringide tekkimise saladuse, said sellest maastikukunstitaiesest uut mõtlemisainet järgnevaks viietuhandeaastaseks kalendritsükliks. Parimad Siiriuse astro-krüptoloogid panid seljaajud tööle ja püüdsid ära aimata, mida maalased neile seekord signaliseerivad. Õnneks ei saa meie teiega siin kunagi teada, millisele tulemusele lugupeetud siiriuslased jõuavad, nagu ei saa seda teada ka Ivar, kes just kui kiuste ajas perfektse piltmõistatuse veelgi keerulisemaks lumme kuldset ankrukujutist urineerides. Maailmalõpuni jäi täpselt neli miljardit aastat.

Advertisements

1 kommentaar (+add yours?)

  1. Jolli
    dets. 23, 2012 @ 17:04:27


    Šarik Muska kandidatuuri toetamas.

    Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

detsember 2012
E T K N R L P
« nov.   jaan. »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: