Mission statement

Persona in fieri on autorite kollektiivi koondnimetus, kes on võtnud eesmärgiks arendada kriitilist diskussiooni Eesti ühiskonna ja riigi arengu kitsaskohtade ja seda mõjutavate nähtuste kohta, kuid ei jäta tähelepanu alt välja ka globaalseid ning regionaalseid valupunkte, sest planeedi Maa elanikena ei saa me end tema probleemidest distantseerida: Eesti on ja jääb osakeseks planeedist ning me peame teadma, mis toimub meie ümber. Persona in fieri on päevakajaline blogi, mis  arendab sotsiaalteaduslikku, poliitilist, juriidilist, majanduslikku ning filosoofilist esseistikat ja mida toetavad ilukirjanduslikud palad – näidendid, luuletused ja proosa. Arvamuste paljusus ning vaba mõtteavalduse levimine on kodanikuühiskonna progressi soodustav jõud, sest niikaua kui riigi ja ühiskonna areng on omavahel tasakaalus ning liikmed on huvitatud selle arengust, omavad riik ja ühiskond tema kodanike jaoks väärtust.  Kaldumine ideoloogilisse dogmatismi ning variserlusesse, ükskõik kui õilsate eesmärkide nimel, hirm ja viha ning toetumine lubjastunud seisukohtadele on surm nii elujõu kaotanud ühiskonnale kui ka seda kandvale riigile.

Eesti ühiskonna ja riigi jaoks pole oluline sageli propageeritav kvantitatiivne suurus, et meid saaks arvuliselt palju, sest seda ei saa tõenäoliselt kunagi olema ja kas seda üldse on vaja? Ühiskonna ja riigi arengu seisukohalt palju olulisem on siin pakutava elu kvaliteet, mis on vajalik tema elujõu säilitamiseks – kuidas olla väike ja edukas, samal ajal säilitades eneseväärikuse? Olles samaaegselt nii maailma, Euroopa ja Eesti kodanikud, saame oma identiteeti kõige paremini säilitada läbi arengu, avatuse ja mõistmise, mitte läbi hirmu ja vihkamise. Viha vabariik ei ole positiivne lahendus Eesti Vabariigi tulevikustsenaariumile. Me ei paku lugejatele absoluutseid tõdesid, vaid võimalust  ühiskonnaelu puudutavates küsimustes kaasa rääkida ja tekkivaid probleeme mitmetahuliselt analüüsida. Blogis esinevad tekstid on reeglina originaalsed, mida ei ole varem avaldatud.

Head kaasamõtlemist,

Holger Mölder (blogi toimetaja)

persona.infieri@hotmail.com

Over the hills and far away…

2 kommentaari (+add yours?)

  1. Trackback: Persona in fieri edekabel TOP-500 aastatest 2010-2016 | Persona in fieri
  2. personainfieri
    veebr. 01, 2019 @ 14:19:26

    Mälestame Indrek Olmaru (20.01.1964-26.01.2019), blogi ühte asutajat, kes lahkus teispoolsusesse pärast lühikeseks jäänud võitlust raske haigusega, kuid see, mis on elupäevade jooksul tehtud, see jääb!

    Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

august 2021
E T K N R L P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: