Ikooni lahkumine VIII – hasta siempre, Fidel!

@ckrabat
Fidel Alejandro Castro Ruz lahkus möödunud  nädalal 90-aastasena ja teda võib nimetada viimaseks 20. sajandi suureks riigimeheks, kes püsis rahvusvahelise poliitikalava keskmes ligikaudu pool sajandit. 25. novembril 1956, samal päeval kui Fidel 60 aastat hiljem meie seast lahkus,  alustasid 82 Kuuba revolutsionääri Fidel Castro juhtimisel jahtlaeval Granma 1900 kilomeetrist teekonda Tuxpani sadamast Mehhikos ja jõudsid täna 60 aastat tagasi, 2. detsembril 1956, Kuuba rannikule, et alustada Sierra Maestre mägedes võitlust Fulgencio Batista režiimi vastu. 31. juulil 2006 andis tollal 80-aastane Fidel halveneva tervise tõttu presidendi volitused üle  oma nooremale vennale ja võitluskaaslasele Raul Castrole, et kaks aastat hiljem lõplikult kõrvale  astuda. Fidel Castrol oli nii tulihingelisi toetajaid kui ka surmavaenlasi. Ta jättis harva kedagi külmaks või ükskõikseks, mida võib nimetada hinnatavaks omaduseks. Eesti poliitiline establishment jäi Castro surma puhul tavapäraselt siivsalt vait, kuigi oleks võinud mitmed Fideli vanad seltsimehed matustele lähetada. Eesti kollase meedia lipulaeva „Postimehe“ järelehüüdes kirjutab ajakirjanik Taavi Minnik: „Ma olen inimene (need on tema enda sõnad, mis ei pruugi kajastada objektiivset reaalsust), kes usub jumalat, kuid mõnesid nekrolooge loen sellegipoolest rõõmuga. Laupäeval võis pärast Fidel Castro surma olla aga tunnistajaks vasakpoolsete, mh lääne omade jauramisele teemal, millise suurepärase inimese on maailm taas kaotanud. Suurte lääne meediaväljaannete, näiteks Guardiani ja New York Timesi puhul tuleb arvesse võtta nende vasakliberaalset kallet, mistõttu kipub neis mõnigi kord tervet mõistust nappima.“ Värskelt mähkmetest vabanenud verisulis ajakirjanikul puuduvad sügavamad teadmised nii religioonist  kui ajaloost, mistõttu võime talle tema mõistuse nappuse kristlikult andeks anda, kuigi rõõm kellegi surma üle kõlab iseenesest õõvastavana vähemalt inimliigi vaatepunktist võetuna. Stultoloogia seda siiski ei välista. Siit ilmast lahkus vana ja haige mees, kes oli seda maailma muutnud küll mitte paremuse poole, kuid ka tema lahkumine ei muutnud seda maailma paremaks. Paraku on empaatiavõime ja leheneegri amet teineteist välistavad. Mina soovitan Minnikul Jumala nime suhuvõtmisega ettevaatlik olla, sest edasipüüdlikku leheneegrina teenib tema hoopis ühte teist maailma valitsemisele pretendeerivat üleloomulikku olendit, kellele liiga soojad  suhted Jumalaga  teps ei pruugi meeldida.

Fidel Castro oli vastuoluline isiksus. Paavst Franciscus, Eesti neukku- ja natsirahva verivaenlane,  avaldas Fidel Castro lahkumise puhul kaastunnet Kuuba rahvale. Hoolimata pöördumisest kommunismusesse, säilitas nooruses jesuiitliku kasvatuse saanud Castro erinevalt paljudest tema maailmavaatelistest kolleegidest lugupidava suhtumise kristliku religiooni suhtes. Kogu Castro diktatuuri kestel peeti Kuubas jõulupühi, kuigi neid nimetati „sotsialistlikeks jõuludeks“(a-ni 1998) ja nad säilitasid diplomaatilised  suhted Vatikaniga. Castro kohtus kolme paavstiga – Johannes Paulus II (1998), Benedictus XVI (2012) ja viimati Franciscus I-ga (2015), kellega ta kohtus vaid aasta tagasi paavsti visiidi ajal Kuubale.  1980. aastal kohtus Castro sandinistlikus Managuas Ladina-Ameerika vasakpoolse vabastusteoloogia esindaja, Brasiilia dominikaani munga Frei Bettoga ning nad vestlesid pikalt usuvabadusest Kuubas. Frei Betto avaldas hiljem nende vestluse põhjal kirjutatud raamatu Fidel y la Religión (Fidel ja religioon). Castro tunnistas Bettole , et ta pole 16 aastajooksul kohtunud ühegi katoliku piiskopiga ja on end selle aja jooksul ametlikult nimetanud ateistiks, samal ajal on lapsepõlves saadud jesuiitlik kasvatus teda tugevasti mõjutanud. Jesuiitidelt õpitud organisatsioon, distsipliin ja väärtused aitasid  tal organiseerida  vastupanu  Sierra Maestra  mägedes. Vastupanuliikumise juures tegutses ordineeritud  kaplan Guillermo Sardiña, kes ristis revolutsionääride lapsi ja mattis kristliku kombe järgi nende hukkunuid. Castro väitel muutis jesuiitlik kasvatus ta tundlikuks sotsiaalse ebaõigluse suhtes. Kui Castro pöördus kommunismusesse, siis kiriku tegevust piirati ja palju vaimulikke saadeti maalt välja, sh jesuiidid. 1980-tel aastatel Castro, kelle ema oli sügavalt usklik, poliitika muutus, ta algatas kirikuga dialoogi ning nende vaenamine riiklikul tasandil lõpetati. 1992. aasta põhiseadus ei käsitlenud Kuubat enam ateistliku riigina. Fideli laste sõnul leidis  Fidel elu lõpul taas tee usu juurde.  Viimases artiklis, mis avaldati 9. oktoobril kommunistlikus päevalehes Granma, tunnistas Fidel religiooni positiivset mõju inimkonnale.

Fidel Castrot võib nimetada omamoodi kommunistliku liikumise Donald Trumpiks, kes  Moskva tsentraalselt juhitud süsteemis  jäi sageli isepäiseks ning kellel vahetevahel tekkisid vastuolud Kremli juhtkonnaga. Räägitakse, et Fideli pöördumine  kommunismusesse oli pragmaatiline otsus, sest ta vajas Nõukogude Liidu abi ja  toetust seismaks vastu Ameerika Ühendriikidele, kellel kuni 1959. aasta revolutsioonini oli tohutu mõju Kuuba üle. Fideli nooremat venda, Kuuba  tänast presidenti 85-aastast Raul Modesto Castro Ruzi, peeti seevastu tõsiusklikuks marksistiks, kes mõjutas omal ajal Fideli Moskvaga liitlassuhet otsima. Castro vennaste vanim, 91-aastasena tänavu talvel lahkunud inseneriharidusega Ramon, jäi revolutsioonisündmustes tagaplaanile ja oli rohkem tegev põllumajanduses. Raul seevastu liitus Kommunistliku partei noorteorganisatsiooniga ja tal tekkisid juba 1950-te aastate esimesel poolel regulaarsed suhted KGB residentuuriga Ladina-Ameerikas. Fideli vaateid enne revolutsiooni võib nimetada pigem imperialismivastasteks, ka praeguse aja moesõna anti-establishment võiks teda iseloomustada. Ta kasvas üles Hispaaniast, Galiciast, pärit jõuka istanduseomaniku perekonnas Oriente provintsis, õppis Havanna ülikoolis õigusteadust, abiellus Mirta Diaz-Balartiga, tolleaegse Kuuba  eliiti kuulunud jõuka perekonna esindajaga, liitus vasakpopulistliku Ortodoksse parteiga ja tundus, et teda ootab ees tavapärane poliitiline karjäär. Märtsis 1952 viis kindral Fulgencio Batista läbi sõjaväelise riigipöörde ja kehtestas autoritaarse režiimi. 26. juulil 1953 ründas relvastatud grupp Fideli juhtimisel Moncada kasarmuid Santiago de Cubas, rünnak ebaõnnestus, kuid sellest päevast peale sai temast revolutsionäär. Umbes aasta veetis ta vanglas, kuid vabanes  amnestiaga ja lahkus maalt, et peagi Granma pardal tagasi pöörduda.  1959. aasta esimestel päevadel sisenesid  revolutsionäärid  Havannasse ja Fidel nimetati veebruaris uueks peaministriks. Kuigi esialgu kaasati valitsusse ka mõõdukat opositsiooni, siis peagi läksid juhtohjad marksistide kätte ning nendega  liitus ka Fidel. Suhted Ameerika Ühendriikidega pingestusid, mitmeid katseid tehti uue võimu kukutamiseks, kuid Fideli režiim jäi püsima ja ta võttis kursi nõukogude tüüpi repressiivse režiimi  kehtestamisele.

Sageli muutuvad noorpõlve vabadusaated veriseks diktatuuriks ja ei saa me Fidel Castrot siingi erandiks nimetada. Anti-establishment loosungite all kukutas ta kindral Batista sõjaväelise diktatuuri, kuid paraku establiseerus ise ja asendas sõjaväelise diktatuuri  hoopis marksistliku diktatuuriga. Kui tema kaasvõitleja, Argentiina päritolu arst Ernesto Che Guevara, oli ilmselt  põhimõttelisem vabadusvõitleja, kes hülgas  turvalise rahandusministri kabineti, et hukkuda revolutsiooniliste ideaalide nimel Boliivia džunglites, siis Fidel rahuldus võimuga, mille saatus oli talle kätte mänginud. Mõnedes valdkondades saavutas uus režiim ka edu, kirjaoskuse likvideerimisel või siis riikliku tervishoiusüsteemi ülesehitamisel, mis on pälvinud ka rahvusvahelist tunnustust. Kokkuvõttes oli tegemist  siiski tüüpilise marksistliku totalitaarse režiimiga, kus inimõigused olid asendatud inimkohustustega. Sellegipoolest ei saa eitada Fideli isiklikku fluidumit  karismaatilise revolutsioonijuhi ja oraatorina. Kuuba oli pikka aega Ameerika Ühendriikide põhiline vastane läänepoolkeral, kes valmistas läänemaailma liidrile tublisti valu ja piina ning eksportis  revolutsioonilist meelsust mitmetesse maailma piirkondadesse, tegutsedes Ladina-Ameerika kõrval eriti aktiivselt just Aafrikas. Fideli on lugenud oma suureks õpetajaks ja eeskujuks mitmed uuema põlvkonna Ladina-Ameerika liidrid nagu Hugo Chavez, Francisco Maduro, Daniel Ortega ja Evo Morales. Paljud neist osalesid tema mälestustseremoonial 29. novembril. Fidel kremeeritijuba järgmisel päeval peale surma, tema jaoks väga sümboolsel 26. kuupäeval. Euroopast lendasid kohale teiste hulgas Kreeka peaminister Alexis Tsipras, endine Hispaania kuningas Juan Carlos, Prantsusmaa keskkonnaminister ja kunagine presidendikandidaat  Segolene  Royal, Venemaa Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin ja paljud teised kuulsad ja kummalised. Ameerika Ühendriike esindas president Obama rahvusliku julgeoleku nõuniku asetäitja Ben Rhodes. Fidel Castrot ei ole enam, kuid mina ei oska selle üle rõõmustada. See  ei ole kaasa toonud olulisi muutusi Kuuba poliitilises süsteemis, mille pikk teekond  reformideni on alles väga alguses. Kuubat valitseb seesama režiim, mille  Fidel 56 aastat tagasi kehtestas. Rõõmustada Fideli surma üle  tundub sama võigas kui näha Hillary Clintonit Muammar al-Gaddafi tapmise üle rõõmsalt kilkamas – we  came, we saw, he died. Miks väärib poliitiline kameeleon Arnold Rüütel rohkem tunnustust kui elu lõpuni aadetele truuks jäänud Fidel Castro? Mind on väga raske poliitilisi vaateid objektiivselt hinnates nimetada kultuurmarksistiks või vasakliberaaliks, kuid ma ei ole oska kellegi lahkumise üle rõõmustada nagu ma ei  saa aru neist, kes armastavad surmanuhtlust.  Samuti ei või kindel olla, kui palju eksalteeritud rahvahulki on aastate pärast rõõmustamas Taavi Minniku surma üle.

Fidel Castro ja paavst Franciscus Havannas 20. septembril 2015. Foto: https://cruxnow.com/wp-content/uploads/2015/01/491a1eee629ddd0ce5239fafee382d3b-690×450.jpeg

16 kommentaari (+add yours?)

 1. personainfieri
  dets. 02, 2016 @ 22:24:34

  Vasta

 2. personainfieri
  dets. 02, 2016 @ 22:26:21

  Vasta

 3. personainfieri
  dets. 03, 2016 @ 07:57:15

  Vasta

 4. personainfieri
  dets. 03, 2016 @ 08:01:07

  Vasta

 5. personainfieri
  dets. 03, 2016 @ 08:05:57

  Vasta

 6. huviline
  dets. 03, 2016 @ 17:40:01

  “Euroopa Komisjoni otsus mitte nimetada Fidel Castrot diktaatoriks annab üheselt halva signaali ka Ida-Euroopa liikmesriikidele, kel on vahetu kogemus kommunismi all elamisest. Castro esindas just kommunistlikku totalitarismi ja oli Moskva üks suurimaid liitlasi. Huvitav, mida mõtleb Castrost Euroopa Komisjoni volinik Andrus Ansip, kelle eestvedamisel teisaldati Pronkssõdur Tõnismäelt?”

  http://www.icds.ee/et/blogi/artikkel/hinnang-fidel-castrole-kus-on-euroopalikud-vaartused/

  Võlaõiguslik euroopalike väärtuste tagaajamine viib märkamatult inimkohustuste rüppe. Diplomaatia peatoimetaja halvustab kommunismi all elamise kogemust, oma nooruspõlve kogemust, mis on paljude nooruspõlv. Ma ei saa aru puuslikust mõtlemisest, kes halvustavad oma nooruspõlve. Kus on siin halb signaal? Kas kommunism, diktaator, euroopalikud väärtused ja paljud muud puuslikud iidolid pole mitte pudru samast pajast?

  Fidel oli lõpuks rohkem korsaar, kes seisis inimõiguste eest, kui inimõiguslased, kes piraatlust taunivad. Eksimine on lõpuks inimlik.

  Vasta

  • Jolli
   dets. 05, 2016 @ 12:38:10

   “Fidel oli lõpuks rohkem korsaar, kes seisis inimõiguste eest, kui inimõiguslased, kes piraatlust taunivad. Eksimine on lõpuks inimlik.”

   Meh?? Sellepärast need kuubalased siis bensiinivaatidest parvedel “Vabaduse saarelt” Floridasse põgenesidki? Irooniaemoticon

   Vasta

 7. Jüri
  dets. 03, 2016 @ 18:29:56

  Normaalne inimene on praktiline ja ratsionaalne. Vasakäärmuslane on ideoloogiline. Sellest tulenebki vasakäärmuslaste imelik käitumine mis normaalsele inimesele võib tunduda silmakirjalik.

  Natsikari kaalub kõiki plusse ja miinuseid ja teeb siis ratsionaalse otsuse. Vasakäärmuslasel on ajuehitus teistsugune ja tema järgib ideoloogilist kontrolllehte ning autoriteete.

  Trump ja ülejäänud natsikari selle peale välja läkski. See nn. Blue Wall langes ju Trumpi saagiks väga riskantse taktika tulemusena ning ülinapilt. Michigan läks Trumpile 0.3% ga. Pool sellest on 0.15% ja kui me selle reaalsetesse numbritesse paneme, siis kui Hillary oleks suutnud ühe 600st Trumpi valijast meelt muutma panna, oleks Michigan Hillaryle läinud.

  Selleks poleks vaja olnud muud kui ühte kahte valgele valijale suunatud kõnet. Bill Clinton tegi seda ja soovitas nüüd ka aga tõelistele kultuurimarksistidele ei olnud isegi ideoloogiline pisirikkumine vastuvõetav. Valgele inimesele ei naeratata isegi moepärast ja mokaotsast, enne mingu kampaania põhja.

  Fideli jurde tagasi tulles, marksist ei reeda oma ideaale. Isegi siis kui see katastroofiga ja laibahunnikuga lõpeb. Massimõrvad elab üle aga kui nüüd tuleb kogemata välja, et Fidel olla keskkoolis joomapeol Hitleri kohta midagi head öelnud, vaat see on kuritegu ja siis mõistab EL Fideli hukka.

  Vasta

 8. ckrabat
  dets. 04, 2016 @ 00:59:15

  Mis vahet seal on kas kultuurmarksistid või kultuurita marksistid. No mina ei näe küll mingit põhjusmõttelist vahet natsionaalsotsialistide ja internatsionaalsotsialistide vahel nagu ka mitte personaalselt Adolf Hitleri, Hjalmar Mäe, Fidel Castro ja Arnold Rüütli vahel – kõik nad olid kahtlemata kurjategijad ja väärivad ajaloolises perspektiivis võrdselt hukkamõistvat hinnangut. See veel ei tähenda, et ma nende surma peale rõõmust lakke hüppama hakkaksin.

  Vasta

  • huviline
   dets. 04, 2016 @ 09:18:21

   Kui nii laialt võtta, siis on igaüks kurjategija. Pole aegumist ega andeksandi. Pole üldse mõtet öelda, et kes on patust puhas, see visaku esimesena kivi.

   Üle poole eesti elanikkonnast on süüteoregistrites. Kui nüüd ükski kivi peaks lendama, siis on ka valetamine laialt levinud. Liiga pessimistlik, et olla tõsi.

   Pgem vajavad hukkamõistvat hinnangut ajaloolased, kes seda ümberkirjutavad, eemaldudes objektiivsusest ja pisendades konkreetsete tegude mõju või aegumise olulisust.

   Vasta

 9. ckrabat
  dets. 04, 2016 @ 13:41:50

  Veidi mitmekesisem vaatepilt Fidel Castrole ja Kuubale
  http://uudised.err.ee/v/arvamus/b6b2a5ff-f0af-4333-8442-9ab45bd05215/jaanus-kangur-veel-castrost-ehk-kuubalased-ei-allu-kapitalistlikule-onne-mudelile
  Kui Edward Lucas ja paljud teised arvavad, et kuubalased tantsivad Castro haual, siis nad eksivad.
  Castro surm lõi analüütikud suhtumises tema olemusse kahte leeri. Edward Lucas kirjutab: “See, et halvad inimesed on võimelised korda saatma tähtsaid ja huvitavaid asju, ei ole paradoks. Kohutavad inimesed on harva igavad ning kui piisavalt kaua võimul olla, juhtub ilmselt kuskil midagi head.” (PM 29.11.16) Ma usun, et Lucas arvab ennast heade inimeste hulka, ent kas ta annab endale aru, et nii nagu halvad inimesed võivad (võib-olla isegi tahtmatult) midagi head teha, võivad head ka midagi halba ja isegi palju halba korda saata.

  Kui Lucas ja paljud teised arvavad, et kuubalased tantsivad Castro haual, siis nad eksivad. Küsisin just ühelt Kuuba kunstnikust sõbralt, millised on Havannas meeleolud. Ta vastas, et valitseb üldine lein ja lugupidamine Castro suhtes. Ta väljendas isiklikku lootust, et Kuuba jääb ka edaspidi endiseks, selliseks nagu me seda tunneme.

  Vasta

  • ckrabat
   dets. 04, 2016 @ 13:47:39

   Edward Lucase kolumn: me peaksime tantsima Castro haual
   http://arvamus.postimees.ee/3926339/edward-lucase-kolumn-me-peaksime-tantsima-castro-haual
   Liberaalne kord, mida ta põlgas – kodanlikud korraldused nagu õigusriik, vabad valimised ja sõnavabadus – on löögi all vasakult ja paremalt. Isegi USA järgmise presidendi lähenemine neile näib pisut ebamäärane. Välismaal ähvardab Euroopat viimase kolme kümnendi tõsiseim oht – ennast taas kehtestav Venemaa. Härra Castro surm on võimalus tuletada meelde, et külm sõda oli segane, kole ja tõeline, me oleksime selle peaaegu kaotanud ning meil on hea meel, et me võitsime. Kas pole? Paraku käsitlevad võimukandjad paavstist Barack Obama ja Jean-Claude Junckerini Kuuba kommunistliku liidri surma sündmusena, mis väärib paatoslikku ja härdameelset kiidulaulu tema ajaloolisele rollile. Nad peaksid suutma heal ja halval vahet teha.

   See, et halvad inimesed on võimelised korda saatma tähtsaid ja huvitavaid asju, ei ole paradoks. Kohutavad inimesed on harva igavad ning kui piisavalt kaua võimul olla, juhtub ilmselt kuskil midagi head. Stalin industrialiseeris Nõukogude Liidu ja kujundas ümber riigi taristu. Hitler ehitas teid ja soosis tervislikke eluviise (mõned, vähem soositud inimrühmad pidasid režiimi, ütleme, ülearu järjekindlaks). Samuti on tähtis hoiduda tugevate isikuomaduste käsitlemisest moraalsetena. Vaprus, lojaalsus ja väljendusoskus võivad olla kadestamisväärsed, ent neid ei tasu imetleda. Paljud natsid olid vaprad, piisavalt kommuniste oli lojaalsed. Propagandistid on kõikjal artikuleeritud (ja isegi vaimukad ja võluvad). See ei tee neist häid inimesi.

   Vasta

  • K_V
   dets. 05, 2016 @ 01:41:40

   “…et külm sõda oli segane, kole ja tõeline, me oleksime selle peaaegu kaotanud ning meil on hea meel, et me võitsime.”

   Euroopalik enesekirjeldus on üks kummaline nähtus. Ühelt poolt räägitakse, et “meie” on midagi peaaegu vaenulikku, ülistagem ikka individuaalsust ja individualismi. Aga kui on vaja sisulist analüüsi vältida – et kes võitis ja mida võitis, siis kõlbab mingi rõkatav meietamine suurepäraselt.
   Ka hilisemates vastuoludes nn tagurlaste ja progressiivsete vahel paistab olevat ainutähtis omale “meie” valida. Siis pole ükski demagoogia ega muidujaburdus enam halb, kui sellest “meiele” edu loodetakse.
   Aga küllap ma olen vähe otsinud ja keegi kuskil ikka proovib maailma kirjeldada ilma meiestumata, püüdes jääda kõrvaltvaatlejaks kõigi “meiede” suhtes. Seejuures sisukalt, ilma miskit “ülimeie” positsiooni võtmata ja “lihtmeiede” naeruvääristamise katseteks aega-jõudu kulutamata.

   Vasta

  • Jolli
   dets. 05, 2016 @ 12:41:54

   “Küsisin just ühelt Kuuba kunstnikust sõbralt, millised on Havannas meeleolud. Ta vastas, et valitseb üldine lein ja lugupidamine Castro suhtes. Ta väljendas isiklikku lootust, et Kuuba jääb ka edaspidi endiseks, selliseks nagu me seda tunneme.”

   😀 Kolhoosiaega? Sõitma alumiiniumlusikatest ja garaažiplekist asendusdetailisest sita,tati ja jebtvojumatiga kokku parandatud ameerika elviseaegse vanarauaga?
   Meistrimeeste nutikust ma siinkohal ei narri, küll aga olusid, mis neil valitsevad.

   Vasta

 10. js
  dets. 05, 2016 @ 10:04:48

  Tagasi Cohen juures. Valge mees tantsib, see “lousy little poet!” Hehe 🙂

  There’ll be the breaking of the ancient
  western code
  Your private life will suddenly explode
  There’ll be phantoms
  There’ll be fires on the road
  and the WHITE MAN dancing
  You’ll see a woman
  hanging upside down
  her features covered by her fallen gown
  and all the lousy little poets
  coming round
  tryin’ to sound like Charlie Manson
  and the WHITE MAN DANCIN’

  Give me back the Berlin wall
  Give me Stalin and St Paul
  Give me Christ
  or give me Hiroshima

  Selle video lõpus on tal lahe ütlemine, tegin, mis suutsin, võtsin kõike, aga midagi polnud parata, “the cheerfulness kept breaking through”.

  Vasta

 11. js
  dets. 05, 2016 @ 10:19:35

  MoonOfAlabama viitab Fidel Castro lahkumise järel @The New Thinker aka Ejike säutsude reale:

  “#FidelCastro overthrew a dictatorship and then was besieged by the strongest military power in the history of the world. Start there”

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

detsember 2016
E T K N R L P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
%d bloggers like this: