Seal kus toimuvad olümpiamängud – Brasiilia poliitiline sambakarneval spordivõistluste taustal

@ckrabat
Täna öösel avatakse Brasiilias, Rio de Janeiros, XXXI suveolümpiamängud. Ladina-Ameerika suurimasse riiki ja maailma suuruselt kaheksanda majandusega Brasiiliasse sattusid olümpiamängud keerulisel ajal, kui riik maadleb oma viimase aja suurima majanduskriisiga ning kogu riiki halvavate korruptsiooniskandaalidega. Kuigi iidse traditsiooni järgi peaksid olümpiamängude ajaks kahurid vaikima ning valitsema aus võistlus sportlaste vahel, ei ole olümpiamängud ammu enam poliitikavabad. Dopingunõiajahi haripunktil on päevakorda kerkinud Venemaa sportlaste osalemine olümpiamängudel, kuna avalikkuse ette on ilmunud tõendid riikliku dopingupoliitika toimimisest Venemaal, seda eriti Sotši olümpiamängude valguses. Kõik oleks väga tore, kui keelatud ainete tarvitamisega jääksid vahele ainult Venemaa sportlased, kuid dopingutarvitamise geograafiline diapasoon lubab oletada, et dopingupoliitika toimib suuremal ja vähemal määral igal pool ning hoolimata totaalsest nõiajahipoliitikast tegeldakse suurel määral jäämäe veepealse osaga. Ma olen harva nõus Saalomon Vesipruuli auraha laureaadi Peep Pahviga, kuid Pahv kirjutab õigesti: „Riiklik dopinguprogramm ja sellega kaasnenud manipulatsioonid tulid tõendatuna päevavalgele Venemaal, kuid dopinguvastase võitlusega hästi kursis olevad inimesed peavad üsna tõenäoliseks, et samamoodi käivad asjad ka mitmes teises riigis. Mõnes riigis on dopingu tarvitamine igapäevane ja kuulub treeningute ja võistlusteks valmistumise juurde. Riiklikud antidopinguagentuurid on kohalikes oludes aga liialt mõjutatavad ja ebausaldusväärsed.“ Vilepuhujad avalikustasid Venemaal toimuva, kuid vaevalt usutav on riikliku dopingupoliitika puudumine mitmes rohkem või vähem totalitaarses riigis, mille sportlased on näidanud väga häid tulemusi.

Rahvusvahelise Antidopinguagentuuri (WADA) poolt aetav nõiajahipoliitika võitleb pealtnäha karmide meetmetega, kuid ebaefektiivselt. Riiklikud dopinguprogrammid on alati sammu võrra ees ja nende eesmärk on välja töötada kriteeriumeid, mis ei mahu keelatud protseduuride raamidesse ja võimaldaksid dopingukontrollis puhtaks jääda. Sport ja meditsiin on lahutamatud. Kui hiljutise Norra suusataja Martin Johnsrud Sundby skandaali valguses selgus, et 69% Norra suusatajaid on astmaatikud, kellel on eriõigus hingamist parandavate astmarohtude tarvitamiseks, siis tekib põhjendatud küsimus, kas nad ei peaks võistlema hoopis paraolümpial? Kui dopingutarvitaja sümboliks on meedia poolse kiviheiterahega tehtud Lance Armstrong, kes ametlikult ei ole dopingu tarvitamisega üheski proovis põrunud, siis ei maksa unustada, et on üldse raske leida omaaegset tippjalgratturit, kes poleks kunagi dopingu tarvitamisega vahele jäänud. Armstrong ei ole suur erand, vaid oma ajastu laps, seepärast täidab Armstrongi näidispoomine üksnes maailma valitseda üritava totaalse meedia sensatsioonijanust kukrut. Tippspordis valitseb aga saduserlik-variserlik silmakirjalikkus, kus puhas on see, kes pole vahele jäänud. WADA praktika dopinguvastases võitluses sarnaneb rohkem sportlastevastase terroriorganisatsiooni meetoditele, sest tal puudub efektiivne poliitika nähtuse likvideerimiseks. ROKi presidenti Thomas Bachi on kritiseeritud dopingupuhaste Venemaa sportlaste lubamise eest Rio mängudele ning teda on nimetatud Putini käepikenduseks. Poliitilise võitluse laineharjal otsustas ROK jätta olümpialt kõrvale kõik need Venemaa sportlased, kes on kunagi dopinguga patustanud, ent nüüdseks oma karistuse kandnud, kuid mille poolest on tänavu Tour de France’il etapi võitnud tipprattur Ilnur Zakarin halvem kui 2006.a. dopinguga vahele jäänud USA sprinter Justin Gatlin, kes on nüüdseks oma karistuse kandnud? Hoolimata sellest, et Ameerika Ühendriikide poliitiline süsteem on vaieldamatult demokraatlikum kui Venemaa oma? Kui selline kriteerium toimiks, siis peaksid mängudelt eemale jääma aga väga paljude riikide sportlased.

Brasiilia sisepoliitiline elu pole vähem värvikas, kui olümpiamängudega seonduv. Nende rahvusspordiala jalgpalli kõrval on korruptsioon. Käesolevad olümpiamängud avab Brasiilia ajutine president Michel Temer, kes on tegelikult selle riigi asepresident ja kelle staatus on sarnane Taavi Aasale Tallinna linnavalitsuses. 12. mail peatas Brasiilia parlamendi ülemkoda Senat ametis oleva presidendi Dilma Rousseff’i volitused. Kuigi Rousseff jääb edasi presidendipaleesse, Palácio da Alvoradasse, toimub 180 päeva jooksul uurimine, mille tulemusena Rousseff kas tagandatakse või astub taas ametisse. Olümpiamängude avatseremooniast otsustasid nii Rousseff kui tema eelkäija Luis Inacio Lula da Silva siiski eemale jääda. Presidendi tagasikutsumine ei ole Brasiilia jaoks esmakordne juhus alates 1985. aastast kui 21 aastat kestnud riigi sõjaväelaste poolt kontrollitud juhtimine asendus taas tsiviilvõimuga. 1992. aastal tagandati korruptsioonisüüdistustega ametist president Fernando Collor de Mello ning riigi presidendiks sai asepresident Itamar Franco. Seekordne korruptsiooniskandaal sai alguse 2014. aastal, kui hakati uurima rahapesuskandaali „Autopesu“ (Lava Jato), millesse on segatud Brasiilia riiklik naftakompanii Petrobras, üheksa Brasiilia suurimat ehitusfirmat ning neli Brasiilia juhtivat kriminaalset autoriteeti: Carlos Habib Chater, Alberto Youssef, Nelma Mitsue Penasso Kodama ja Raul Henrique Srour. Skeem toimib tavaliselt nii, et tehingud hinnatakse mõnevõrra kulukamateks, kui nad tegelikult on ja mingi osa rahast läheb lihtsalt „vasakule ära“, „heategevaks otstarbeks“ kui Karlssoni parafraseerida. Dilma Rousseff on küll märkinud, et Brasiilias on alati nii tehtud ja nimetas käesolevat süüdistust konstitutsiooniliseks riigipöördekatseks. Lava Jato skeemitamisega läks heategevaks otstarbeks umbes 2,8 miljardit USD. Märtsis algatas Brasiilia ülemkohus uurimise 48 erinevasse erakonda kuuluva poliitiku vastu, teiste seas Luis Inacio Lula da Silva, kes vahendas Brasiilia ehitusfirmasid Kuubasse ja Angoolasse. Teiste seas on skandaali segatud nimetatud ekspresident Collor de Mello, kes vabanes 2002.a. 10-aastasest poliitikas tegutsemise keelust ja valiti 2014 Senatisse. Peatati parlamendi alamkoja Esindajatekoja esimehe Eduardo Cunha volitused. President Lula kunagine kabinetiülem (sisuliselt peaminister) Jose Dirceu on vahistatud.

Kuigi Dilma Rousseff oli seitse aastat (2003-2010) Petrobrasi nõukogu esimees, siis tema seotust Lava Jato rahapesuskeemiga ei ole siiani suudetud tõestada, kuid detsembris otsustas tookordne Esindajatekoja esimees, eelnimetatud Eduardo Cunha lõpuks, 37. katsel, algatada Rousseffi vastu tagasikutsumisprotsessi (impeachment). Tagasikutsumisprotsessi kandev osa hõlmab siiski presidendi poolt allkirjastatud seadusi, mis on tekitanud puudujääki Brasiilia riigieelarvesse. Aastatel 2014 ja 2015 allkirjastas Rousseff kuus seadust sotsiaalprogrammide toetuseks, mida ta parlamendiga ei kooskõlastanud. Tema suhted parlamendiga ongi olnud pingelised. Brasiilia poliitiline süsteem on keeruline. 81-kohalises Brasiilia Senatis on esindatud 17 erakonda, 513-kohalises Esindajatekojas aga 26 erakonda. Brasiilia suurim erakond Brasiilia Demokraatliku Liikumise Partei (18 kohta Senatis, 68 Esindajatekojas) on tüüpiline võimuerakond, kellel pole kindlat ideoloogilist agendat ja kes on vastavalt vajadusele koaleerunud nii vasakule kui paremale. Eesti poliitilises süsteemis on sellele kõige lähemal Reformierakond. BDLP esindavad ajutine president Michel Temer, Eduardo Cunha, Senati esimees Renan Calheiros, endised presidendid Jose Sarney ja Itamar Franco. Kuni käesoleva aasta märtsini valitsesid nad koalitsioonis Rousseffi-Lula vasakpoolse Töölisparteiga (11 kohta Senatis, 57 Esindajatekojas), kuid siis tekkisid seniste partnerite vahele vastuolud. Osalt olid need majanduspoliitilised, sest Töölispartei soovis majanduskriisiga võitlemiseks arendada stimuleerimispoliitikat, siis enamus parlamendierakondi toetas kärpeid riiklikes kultustes. Brasiilia kolmas oluline poliitiline jõud on olnud sotsiaalliberaalne Brasiilia Sotsiaaldemokraatlik Partei (11 kohta Senatis, 51 Esindajatekojas), mis oli kuni maikuuni peamine opositsioonierakond – tema liidrite hulka kuuluvad 1985.a. valitud presidendi Tancredo Nevesi (suri enne ametisse astumist) lapselaps Aecio Neves, välisminister Jose Serra, aga ka riigi endine president (1995-2003) ja rahvusvaheliselt tunnustatud sotsiaalteadlane Fernando Henrique Cardoso.

Mais astus ametisse Temeri valitsus, mida toetab 13 erakonda ja opositsioonis on Töölispartei koos Brasiilia Kommunistliku Parteiga. Töölispartei ideoloogiat on tema kauaaegse liidri järgi nimetatud ka lulismiks. Luiz Inácio Lula da Silva (1945) pärines vaesest perekonnast ja õppis lugema alles 10-aastaselt. Kooli pidi ta pooleli jätma peale teist klassi ning alustas 12-aastaselt tööelu saapapuhastaja ja tänavamüüjana. Suurde poliitikasse jõudis ta ametiühinguliikumise kaudu. Kuigi lulismil on ühiseid jooni Venetsueela chavismoga ja Argentiina kirchnerismiga, jätkas Lula da Silva oma ametiperioodil (2003-2011) eelkäija Fernando Henrique Cardoso pragmaatilist majanduspoliitikat, mis tagas riigile pikaajalise stabiilse arengu. 2010. aastal valiti Lula järglasena ametisse tema endine energeetikaminister ja hilisem kabinetiülem Dilma Vana Rousseff (1947), kuid peagi võis märgata juba esimesi tundemärke majanduskriisist. Tõsisem majanduskriis sai alguse 2014. aastal, kui Rousseff oli napilt võitnud opositsiooni kandidaati Aecio Nevest ja värskelt teiseks perioodiks ametisse valitud. Kahe aasta jooksul tõusis riigieelarve puudujääk rekordilise 1,7 miljardi USD, inflatsioon tõusis üle 10% ning lisandus 1,5 miljonit töötut ning seda ajal kui mitmed piirkonna riigid nagu Tšiili, Uruguai või ka Argentiina on olnud majanduslikult märksa edukamad. Mitte vähem värvikamad ei ole ka tänastesse skandaalidesse segatud poliitikud. Dilma Rousseffi isa oli endine Bulgaaria kommunist Petar Rusev, kes põgenes 1930-tel aastatel Ladina-Ameerikasse, seadis end lõpuks sisse Sao Paolos ja kujunes seal lõpuks edukaks ettevõtjaks. Jõukas perekonnas üles kasvanud ja hea hariduse saanud Dilmat mõjutas nooruses prantsuse vasakpoolne intellektuaal Regis Debray, kelle mõjul liikus ta marksistliku geriljarühmitusega COLINA, kust suundus hiljem edasi sarnastesse liikumistesse VPR ja VAR-Palmares.Tema mõlemad abikaasad, Claudio Galeno ja Carlos Araujo, olid tol ajal seotud geriljaliikumistega. Aastad 1970-1972 veetis Dilma vanglas. Hiljem lõpetas ta Rio Grande do Suli ülikooli ja liitus sotsiaaldemokraatliku Demokraatliku Tööparteiga, kust lahkus 2000 ja liitus Lula juhitud Töölisparteiga, oli 2005-2010 tema kabinetiülem ja valiti siis Lula järglasena presidendiks. 2016. aasta märtsis, kui Lula vastu esitati korruptsioonisüüdistus, soovis Rousseff teha viimasest oma kabinetiülem, et saavutada oma mentorile teatavat immuniteeti, kuid Brasiilia Ülemkohus lükkas taotluse tagasi.

Brasiilia poliitilise samba mitte vähem värvikas tantsukeerutaja on ajutine president Michel Elias Temer (1940), jurist ja endine prokurör, kelle vanemad on pärit Põhja-Liibanonist. 75-aastane Temer on abielus 43 aastat noorema modelli Marcela Tedeschiga, kellega ta abiellus 2003.a., kui peigmees oli 63 ja pruut 20. Situatsiooni teeb huvitavaks tõik, et ka varem mitmel korral korruptsioonikahtlustuste osaliseks saanud Temeri vastu on algatatud tagasikutsumisprotsess, mis on praegu küll alles uurimisjärgus. Kui ka Temer ametist tagasi kutsutakse, siis peaksid toimuma ennetähtaegsed presidendivalimised. Ajutiselt saab presidendiks Esindajatekoja esimees, kelleks hiljuti valiti valitsuskoalitsiooni kuuluva parempoolse Demokraatliku Partei esindaja Rodrigo Maia (1970), asendamaks korruptsioonikahtlustuse saanud Eduardo Cunhat. Igal juhul ei jää poliitiline sambatants Brasiilias, mis natuke meenutab eestimaiseid murumänge gladiaatorite areenil pingelt suurt maha spordivõistlustest ning tantsuvõistluse võitjaid me hetkel ei tea. Aprillis hääletas Esindajatekoda impeachmenti algatamise poolt häältevahekorraga 367:167 ja senatis 55:22, kuid isegi suurem osa erakondi polnud üksmeelsed. Rahva toetus Rousseffile püsinb erakordselt madalana – kui 2013.a. enne  majanduskriisi, toetas teda 79%, siis nüüdseks on tema toetus langenud 9%-ni. Märtsis ja aprillis toimusid ulatuslikud protestid Rousseffi vastu. Kui 180-päevane Senati uurimise tähtaeg kätte jõuab, peab tagandamisotsust toerama 2/3 saadikutest. Kui seda kõike segada veel tondina virtuaalmaailma vallutava zica-viirusega, siis võib nõustuda Metsa autoriteedi Hundiga Punamütsikese maailmast – “Vittu, on elu!” mõtleb Hunt uut pläru keerates…

21 kommentaari (+add yours?)

 1. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 20:52:48

  Vasta

 2. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 20:53:39

  Vasta

 3. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 21:03:59

  Vasta

 4. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 21:05:45

  Vasta

 5. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 21:08:43

  Vasta

 6. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 22:00:29

  Vasta

 7. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 22:16:23

  Jou-jou
  Moroccan boxer arrested, removed from Olympics after alleged sexual assaults
  https://www.yahoo.com/sports/news/moroccan-boxer-arrested-removed-from-olympics-after-alleged-sexual-assault-162415994.html

  Vasta

 8. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 22:44:43

  Saladus laheneb: Rios laipa näinud Eesti sõudjad sattusid peale kurikuulsa tapmise toimumispaigale
  http://sport.delfi.ee/news/rio2016/uudised/saladus-laheneb-rios-laipa-nainud-eesti-soudjad-sattusid-peale-kurikuulsa-tapmise-toimumispaigale?id=75264637
  Mootorrattaga röövel lõi puruks autoakna ja üritas relvaga ähvardades röövida käekella Brasiilia juristilt Marcos Cesar Feres Bragalt, kes on Venemaa esinduses asekonsuliks. Mees aga haaras röövlist kinni ja tõmbas ta oma BMW X6-e. Järgnes rüselus, mille käigus asekonsul sai kätte ründaja relva ja tulistas ta kohapeal surnuks. Braga on jiu-jitsu harrastaja, kohalik meedia kirjutab, et röövimiskatse ajal olid autos ka tema naine ja tütar.

  Vasta

 9. ckrabat
  aug. 06, 2016 @ 21:24:18

  Esmakordselt osaleb olümptal põgenike esindus (refugee team), kus on 10 sportlast Süüriast, Lõuna-Sudaanist, Kongo DV-st, Etioopiast. Viis Lõuna-Sudaani päritolu jooksjat asub praegu Keenias, kus endise tuntud pikamaajooksja Tegla Loroupe eestvõttel on Kakuma põgenikelaagris asutatud jooksukeskus. Kaks Bukavust pärit Kongo päritolu judokat asuvad praegu Brasiilias. Süüria ujujad Rami Anis ja Yusra Mardini asuvad praegu vastavalt Belgias ja Saksamaal. Etioopiast pärit maratonijooksja Yonas Kinde elab Luxembourgis.
  BBC on avaldanud loo Yusra Mardinist
  http://www.bbc.com/sport/olympics/36604675

  Vasta

 10. ckrabat
  aug. 07, 2016 @ 09:55:26

  Vasta

 11. personainfieri
  aug. 17, 2016 @ 14:52:01

  Lisaks eestlastele osales teiste riikide koondistes vähemalt üks eestlane, Kanada rannavõrkpallur 29-aastane Kristina Väljas (koos Jamie Broderiga). Tema vend on Kanada suusakoondise liige Len Väljas.
  http://www.eesti.ca/kristina-valjas-kanada-rannavorkpalli-koondise-liige/article26219
  Alagrupis said nad kahe võiduga lõpuks finaali jõudnud sakslannade järel teise koha, võitsid nii kolmandaks jäänud itaallasi kui ka tähelepanu pälvinud egiptlasi (üks egiptlanna Doaa El Ghobashy võistles hidžaabis). Kaheksandikfinaalis aga kaotasid nad teisele Kanada paarile Bansley-Pavan 0:2.
  Broder-Väljas
  https://cdnolympic.files.wordpress.com/2016/08/valisesbroder_prelim_davidjacksonphoto-96.jpg?quality=100&w=1200
  Egiptuse rannavõrkpallurid

  Vasta

 12. personainfieri
  aug. 19, 2016 @ 00:01:27

  Eestlaste kohad esitosinas võib nüüd vist Rasmus Mägi kuuenda kohaga kinni panna
  Selle tabeli võib nüüd lukku panna.

  Eestlaste parimad tulemused peaksid olema siiamaani:
  1. – (Shaunae Miller kui Maicel Uibo kihlatu)
  2. – ?
  3. – neli sõudjat
  4. – epeemutid; Martin Kupper
  5. – Gerd Kanter
  5,/6. – Heiki Nabi
  6. – Xenia Balta; Rasmus Mägi
  7. – Mart Seim
  8. – Kolka Novosjolov
  9. – Tanel Kangert
  9./16. (Kristina Väljas kui eestlane/Jamie Broder)
  10. – Irina Embrich
  11. – Ingrid Puusta
  12. – Kirbu Eerika

  Mingi lootus oli veel Epp Mäel, kes juhtis hiinlase vastu veel minut enne matši lõppu, kuid kõik lõppes nagu tavaliselt. Kui Epp oleks hiinlast võitnud, oleks ta pääsenud vähemalt pronksimatšile, sest hiinlast võitnud kanadalanna jõudis hiljem finaali.
  Meie mitmevõistlejatel läks Rios erakordsel kehvasti, kui spordis ei tule välja, siis on ka muid võimalusi, kuid järelikult veab neil mujal. Maicel Uibo semmib bahamalasest olümpiavõitjaga, Grit Šadeiko õde Grete pühendub rohkem ameerika jalgpallile. 🙂

  USA portaal: Eesti mitmevõistleja Grete Šadeiko semmib täna lahutanud jalgpallimiljonärig
  http://sport.delfi.ee/news/melu/uudised/usa-portaal-eesti-mitmevoistleja-grete-sadeiko-semmib-tana-lahutanud-jalgpallimiljonariga?id=75371507

  Vasta

 13. personainfieri
  aug. 22, 2016 @ 00:09:02

  Vasta

 14. personainfieri
  aug. 22, 2016 @ 20:25:40

  Rio de Janeiro olümpia läks ajalukku ka paljude tagatoa otsuste tulemusena, eriti poksis ja tõstmises, kus kohtunikud avalikult eirasid areenil toimuvat.Tähelepanuväärne on veel see, et sageli tehti otsused endiste neukkuriikide kasuks.
  Poksis kaotas ameeriklane Gary Antuanne Russell veerandfinaalis neukkukohtunike Roland Juhaszi (Ungari) ja Kestutis Bagdanaviciuse (Leedu) otsuste tõttu hilisemale olümpiavõitjale Fazlittin Gaibnazarovile Usbekistanist, kuigi võitis selgelt vähemalt kaks raundi.
  https://web.archive.org/web/20160816230455/http://sports.yahoo.com/news/gary-russell-robbed-in-loss-as-problems-with-olympic-boxing-once-again-revealed-191237220.html
  Kontroversiaalsed otsused olid veel venelase Jevgeni Tištšenko võit finaalis kasahh Vassili Leviti üle ja soomlanna Mira Pötköneni võit iirlanna Katie Taylori üle veerandfinaalis (kuigi Soome sai niiviisi oma ainsa medali Riost).
  Venelane Vladimir Nikitin sai kõige selle tipuks koguni kaks kahtlast võitu tailase Chatchai Budtee ja eriti veerandfinaalis maailmameistri iirlase Michael Conlani üle ja jõudis kohtunike abiga pronksmedalile.
  http://www.bbc.com/sport/olympics/37100323
  Tõstmise üliraskekaalus sattus kannatajate hulka ka Eesti tõstja Mart Seim, kelle tõukamises fikseeritud raskust 250kg kohtunikud häältega 1:2 ära ei lugenud. Veel skandaalsem oli Londoni olümpiavõitja iraanlase Behdad Salimi Kordasiabi nullimine, kellel ei loetud ära koguni kahte fikseeritud raskust ning tagatuba tühistas isegi ühe kohtunike poolt aktsepteeritud tõukamise.
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3744352/Georgia-grab-lifting-gold-Iran-fume.html

  Vasta

 15. ckrabat
  aug. 24, 2016 @ 17:15:46

  Päris burks lugu 🙂

  Usain Bolti väidetav kõrvalhüpe rääkis suu puhtaks
  http://elu24.postimees.ee/v2/3811317/usain-bolti-vaeidetav-korvalhuepe-raeaekis-suu-puhtaks?_ga=1.189894187.1647980067.1472022046
  “Esmalt sotsiaalmeedias, siis aga meedias hakkasid levima pildid, millel on Bolti näha intiimses kaisutuses 20-aastase brasiillannast üliõpilase Jady Duartega, kes on Brasiilia kurikuulsa narkoparuni lesk.”
  20-aastane, aga juba korraliku cv-ga 🙂
  “Ta ei teadnud Bolti kohates, et tegemist on kuulsa sprinteriga. Brasiillanna oli ööklubis pidutsemas kui märkas seal meest, kes näitas naistele oma tugevaid kõhulihaseid. Brasiillanna sõnul arvas ta, et Usain Bolt lihtsalt kelkis oma lihastega, kuid kui ta neid katsus, oli tunda, et need on kivikõvad.”
  “Keelebarjäärist, Bolt räägib inglise ja Duarte portugali keelt, saadi üle Google`i tõlkemasina abil.
  Duarte väite kohaselt toimus nende suhtlus enamjaolt sõnadeta ja alastiolekus.”
  Miijuufakkfakk – sõnu polegi vaja 🙂
  “Brasiillanna teatel oli Boltiga seksimine mitte sprint, pigem selline leige poolmaraton ja mees ei üllatanud teda millegagi. «Ootasin, et ta tegutseks kiiresti, kuid sprinteri kohta oli ta aeglane. Meie seks kestis 40 minutit, siis puhkasime ja üritasime uuesti,» väitis brasiillanna.”
  “Taustaks olevat kõlanud Rihanna pala «Work», mida Bolt mängis oma nutitelefonist. Väidetavalt andis Bolt pärast seksi naisele taksoraha, et ta olümpiakülast koju sõita saaks ja teatas, et tahab temaga uuesti kohtuda Rio paraolümpia ajal.”
  😀

  Vasta

 16. ckrabat
  aug. 31, 2016 @ 18:50:12

  Hääletus Brasiilia Senatis toimub õige pea
  Dilma Rousseff impeachment: what you need to know – the Guardian briefing
  https://www.theguardian.com/news/2016/aug/31/dilma-rousseff-impeachment-brazil-what-you-need-to-know

  Vasta

 17. ckrabat
  aug. 31, 2016 @ 21:23:54

  Senat tagandas täna Dilma Rousseffi ametist häältevahekorraga 61:20. Uueks presidendiks sai Michel Temer, kelle poliitiline tulevik pole palji vähem problemaatiline.
  http://edition.cnn.com/2016/08/31/americas/brazil-rousseff-impeachment-vote/index.html

  Vasta

 18. ckrabat
  sept. 01, 2016 @ 16:22:33

  Vasta

 19. ckrabat
  sept. 04, 2016 @ 18:28:52

  Täitsa burks lugu 🙂
  http://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/maailm/dopingut-kasutanud-kettaheitja-ei-saa-olumpiamedalit-tagastada-sest-muus-selle-maha?id=75524713
  nagu filmistsenaarium
  napilt jõudis :irw
  Dopingu kasutamisega vahele jäänud Kuuba kettaheitja Yarelys Barrios ei saa Pekingis võidetud hõbemedalit tagastada väga lihtsal põhjusel: ta müüs selle tänavu juunis oksjonil maha.

  Barrios võistles ka Londoni olümpial, kus jäi neljandaks, kuid kuna hõbeda võitnud venelanna Darja Pištšainikova jäi hiljem dopinguga vahele, tõusis kuubalanna pronksile.
  See võistlus toimus hiljem, kas selle tulemused kehtivad või peab ta pronksi ka kiiresti maha müüma? 🙂

  Tervitame Yarelys Barriost Trinidadi rahvalauluga:

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

august 2016
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: