Jalgpalli Euroopa meistrivõistlused 2016

@ckrabat
Tahtsin jalgpallilugu kirjutada juba peale alagrupiturniiri, kuid siis tuli Brexit peale. Tänavune suvi peaks spordisõbra jaoks tulema tihe, alustuseks kuningas jalgpall, sest eurojalgpalliga samal ajal toimus teiselpool Atlandi ookeani Copa América Centenario, mis lõppes seekord Tšiili võiduga ja finaaliks Rio de Janeiro olümpiamängud, mida varjutavad zika viiruse kõrval skandaalid eeskätt dopingulembeliste Venemaa sportlastega. Prantsusmaal alanud jalgpalli EM-l tekitasid meediatähelepanu seevastu Venemaa jalgpallihuligaanid, kes said tuge ka mõnedelt koduriigi poliitikutelt. Kontinendi meistrivõistlused ei paku vähem pinget kui MM, sest meeskondade tasemed võivad siin olla isegi ühtlasemad. Seekord suurendati osalejate arvu isegi 24-ni ja praegu võib öelda, et meeskondade arvu suurendamine ei muutnud turniiri vähem huvitavaks. Kvalifikatsiooniturniiril langesid sellegipoolest välja mitmed tippriigid eesotsas Hollandiga (2014 MM 3. koht), kes peale 2002.a. MM jäi esmakordselt suurturniiril finaalist välja. EM lõppturniirilt jäid nad viimati välja 1984.a. Lisaks hollandlastele langesid suurematest jalgpalliriikidest alagrupiturniiril välja Serbia ja Šotimaa. Šotlased olid lõpuks Briti saarte meeskondadest ainus, kes lõppturniirilt välja jäi. Täielik läbikukkumine tabas 2004.a. Euroopa meistrit Kreekat, kes jäi alagrupis peale Soomet ja Fääri saari viimaseks. Balti riikidest läks paremini Eestil, kes jäi alagrupis neljandaks ja edestas paremate väravate vahega samas grupis viiendaks jäänud Leedut, kuid meie tegelikust tasemest andis üsna selge pildi vahetult enne EM peetud sõprusmäng Portugaliga, mis kaotati 0:7. Läti jäi omas grupis viimaseks.

Alagruppides kolmandaks jäänud meeskonnad jagasid veel viis piletit. Türgi pääses otse edasi, üleminekumängudes sai Ukraina jagu Sloveeniast, Rootsi Taanist, Iirimaa Bosniast ja Hertsegoviinast ning Ungari Norrast. Põhjamaadest pääses otse edasi ainult Island, üleminekumängudega lisandus veel Rootsi. Esmakordselt jõudsid lõppturniirile Albaania, Island, Põhja-Iirimaa, Slovakkia ja Wales, neist kolm viimast on siiski varem mänginud MM finaalturniiril. Austria ja Ukraina olid varem lõppturniirile pääsenud vaid korraldajamaana. Alagrupiturniiridel jätsid kõige kehvema mulje Ukraina ja Venemaa. Ukraina kaotas kindlalt kõik kolm mängu Saksamaale, Põhja-Iirimaale ja Poolale, löömata ise ühtegi väravat. Venemaa saabus turniirile üle hulga aja kohaliku treeneriga ning toetus ainult koduliiga mängijatele v.a. kodustatud volgasaksa juurtega Schalke poolkaitsja Roman Neustädter, kuid edu see neile ei toonud. Mänguliselt kaotasid nad kõik kolm mängu, kuigi viimase minuti väravaga õnnestus hooletuks muutunud inglaste vastu siiski viik kindlustada. Rumeenia jäi küll alagrupis viimaseks ning lõi Bogdan lõi kaks penaltit kindlalt väravaks, mistõttu kaotati napilt Prantsusmaale, kuid viigistati Šveitsiga, kuid viimases mängus penaltit enam ei teenitud, mistõttu tuli valus kaotus Albaaniale. Debütant Albaania jättis üldiselt hea mulje. Šveitsi päästsid väravavaht Yann Sommeri imetõrjed, Prantsusmaa lõi nende vastu väravad alles lõpuminutitel. Huvitava faktina mängis Šveitsi rivistuses kuus albaanlast, neist viis põhirivistuses ja albaanlastel mängis seitse Šveitsis sündinud või kasvanud mängijat, neile lisaks veel Saksamaa ja Itaalia taustaga mängijad. Suhteliselt kahvatu mulje jättis ka Tšehhi Vabariik, kellel õnnestus Horvaatia vastu juba kaotatud mäng lõpus penaltiga päästa. Türgi suutis viimase mängu heas stiilis võitmisega tšehhide vastu oma renomeed päästa, kuid jäid väravate vahega edasipääsust välja. Rootsi jäi oma grupis kindlalt viimaseks ning neid ei päästnud isegi koondisekarjäärile punkti panev Zlatan Ibrahimovič. Ainsa värava said nad iirlaste omaväravast. Kahvatult mängis Austria, kellelt loodeti oma grupis kindlat edasipääsu, kuid nad kaotasid nii ungarlastele kui islandlastele.

Kaheksandikfinaalidest alustasid Šveits ja Poola ning see oli lõpuks ainus mäng, mis lõppes penaltitega. Ida-Euroopa meeskonnad jätsid turniiril mitte just väga entusiastliku mulje ning Poola ooli neist lõpuks ainus, kes edasi pääses, kuigi mängust oli Šveitsil momente rohkem. Poola domineeris esimesel poolajal ja ühe võimaluse Blaszczykowski ka realiseeris, kuid teisel poolajal kandus initsiatiiv Šveitsi kätte, mis lõppes Shaqiri iluväravaga käärlöögist. Penaltiseerias oli ainus eksija Šveitsi täht Granit Xhaka, kes pettis ära küll vastase väravavahi, kuid ka iseenda ja lõi väravast mööda. Šveits jättis parema mulje, kuid Poola sai edasi. Portugal lõi lisaaja lõpus 117. minutil värava Horvaatia vastu ning jõudis veerandfinaali. Eesti hävitanud Portugali mäng on kulgenud üle kivide ja kändude, alagrupist pääseti kolme viigiga kolmandana edasi grupist, kus neid peeti kindlaks favoriidiks. Eriti tuliseks kujunes Portugali ja Ungari mäng, kus ungarlased kolm korda juhtima läksid, kuid portugallased viigistasid. Horvaatia võitis alagrupi, lüües viimases mängus ka Hispaania 2:1, kuigi väravavaht Šubašič eksis hispaanlaste penaltit tõrjudes reeglite vastu ning liikus varem kohalt. Kahe Briti meeskonna kohtumises tõi veteran Gareth McAuley omavärav üsna teenimatu võidu Walesile, kuigi nõrgemaks peetud põhjaiirlased panid kõvasti vastu. Alagrupis esines Wales aga väga sümpaatselt ning Gareth Bale ja Aaron Ramsey on kindlasti selle turniiri tähed. Sümpaatse mulje jättis Iiri Vabariigi meeskond, kes kaotas 0:3 põhiliselt teise poolajaga Belgiale, kuid teistes mängudes pani kõvasti vastu, veidi jäi puudu ka õnnest. Prantsusmaa jäi juba 2. minutil penaltist kaotusseisu, kuid Antoine Griezmanni kaks järjestikust väravat tõid neile oodatud võidu. Iirlastest tuleks esile tõsta eelkõige Inglismaa tugevuselt teises liigas Championshipi meeskondades mängivad Robbie Brady ja Jeff Hendrick. Meeskonda kaunistasid legendid. 40-aastane Shay Given Iirimaa väravat ei kaitsnud, kui 35-aastane Robbie Keane tuli vahetusest mängu.

Kaheksandikfinaalis pandi idaeurooplased üldiselt lõplikult paika. Saksamaa käis üle Slovakkiast 3:0 ja Belgia lõi Ungarit koguni 4:0. Sakslaste kindel edu lubas vahetusest mängu sekkuda möödunud turniiride tähtedel, 31-aastastel Lukas Podolskil ja Bastian Schweinsteigeril. Viimase tähetund saabus siiski kohtumises Ukrainaga, kus ta lõpu eel sisse vahetati ja tal õnnestus esimesest puutest koguni värav lüüa. Tundub, et viimaks on peatreener Joachim Löw leidnud ka võitva meeskonna retsepti ning Mario Gomeze kasutamine ründes Mario Götze asemel on end õigustanud. Itaalia mängis avamängus Belgia kindlalt üle, kuid hiljem on turniiri ühtedeks võimalikeks üllatajateks peetavad belglased oma mängu käima saanud. Nad on asetunud ka turniiri nõrgemaks peetavale poolele, samal ajal kui tituleeritud jalgpalliriikide raskekahurvägi ründab finaalikohta teiselt tabelipoolelt. Ungarlastele, kellel Portugali vastu oli tänu rikošetiväravatele ka parasjagu õnne, eriti sõnaõigust ei antud, kuigi 40-aastane hallides dressipükstes Gabor Kiraly ungarlaste väravas tegi mitu head tõrjet. Nii pididki Itaalia ja Hispaania vastamisi minema juba kaheksandikfinaalis, Itaalia oli parem ja võitis teenitult 2:0. Noorem Antonio Conte mängis kuulsa Vincente del Bosque treenerite duellis üle. Hispaanlaste esinemise võib samuti kanda turniiri pettumuste nimekirja. Viimases mängus lõhkes pomm – pisike Island võitis jalgpalli emalaeva Inglismaa 2:1, mis oli inglastele peale Brexiti tulemusi teine löök allapoole vööd. Loodetavasti pole need kaks tulemust omavahel seoses. Inglaste tänavusest noorenenud koosseisust loodeti palju, kuid läks nagu alati. Peale 1966 tiitlivõitu on suurvõistlustel veerandfinaalist edasi pääsetud vaid kahel korral 1990 MM-l ja 1996 EM-l. Kui välja arvata 2:1 võit Walesi vastu ja võib-olla esimene poolaeg venelaste vastu, jättis meeskonna mäng halva mulje, eriti hambutult tegutsetigi Islandi vastu, kus mindi Wayne Rooney penaltist juhtima, millele tuli kiire vastuvärav ning kaotusseisu jäädes ei suudetud vajalikke muutusi mängu tuua. Millegipärast usaldas treener Roy Hodgson koosseisu, kellega turniiri alustati, kuigi oli näha, et nii Harry Kane kui Wayne Rooney ootusi ei täitnud. Walesi vastu tõi murrangu Leicester City uue tähe Jamie Vardy ja Daniel Sturridge mängutulek teisel poolajal, kuid see jäi Hodgsonil ainsaks õnnelikuks sähvatuseks ning ta teataski koheametist tagasiastumisest. Killumehed on soovitanud tal minna David Cameroni Euroopast lahkumist nõustama.

Mida oodata veerandfinaalidest ja mis juhtub edasi? Poola ja Portugali kohtumiselt loodan, et nüüd saadetakse ka Poola torumehed koju tagasi ning Ida-Euroopa jalgpalli lend siinkohal lõpeb. Mõlemad meeskonnad tuginevad ühele staarile ja teda toetavale meeskonnale. Portugal mängib huvitavamalt ning Cristiano Ronaldo on ikkagi mitmekülgsem mängija kui Robert Lewandowski. Poola mäng on olnud seni küll meeskondlikum ja kaitses pole eksimusi lubatud. Shaqiri imevärav on jäänud ainsaks, mida nad on oma väravasse lubanud. Ma siiski loodan, et Portugal sai Horvaatia alistamisest tiivad ning see kannab nad vähemalt poolfinaali. Loodan ja ootan Portugali võitu. Peale inglaste lahkumist on saanud Wales lemmikmeeskonna au endale, nende omavahelises kohtumises eriti ei osanudki määrata, kelle poole jääda. Chris Coleman on peale Gary Speedi enesetappu teinud treeneripingil head tööd ja nende meestega seostub Walesi tagasitulek Euroopa tippu, kui viimati mängiti MM-l 1958.a. kui jõuti isegi veerandfinaali. Belgiaga saab neil raske olema, kuid kui nad suudavad taastada alagrupiturniiril näidatud taseme, suudavad Belgia mängu keskväljakul ära lõhkuda ja Gareth Bale oma ära lööb, ei saa see belglastele kerge jalutuskäik olema, pealegi jääb kaartide tõttu mängust eemale nende kaitse tugisammas Thomas Vermaelen. Loodan Walesi võitu, kuigi loogika ütleb, et Belgia pääseb edasi. Saksamaa ja Itaalia mängus panustan Itaaliale, kuigi loogika nõuab Saksamaa võitu. Itaallastel jääb kaartide tõttu eemale Thiago Motta, kes pole siiski põhikoosseisu mängija. Löwi ja Conte duell treeneripingil saab olema huvitav, sest tegemist on turniiri taktikaliselt ehk tugevamate meeskondadega. Prantsusmaa ja Islandi kohtumisel tuleb eelistus anda kodumeeskonnale, neil mängivad turniiri tähed Griezmann, Dimitri Payet, Olivier Giroud, Paul Pogba, kuigi neil jäävad mängukeeluga eemale N’Golo Kanté ja Adil Rami. Kanté asendamine on kergem, Yohan Cabaye näitas Šveitsi vastu head mängu, aga seda rolli võivad täita mitmed teisedki. Keskkaitse on olnud suurem probleem, saab näha millise lahenduse treener Didier Dechamps leiab. Kui kõik lõpeb soovide järgi, kohtuvad poolfinaalis Portugal ja Wales ning Itaalia ja Prantsusmaa (Islandi võit oleks ikkagi ime), kuid loogika järgi võivad 10.juulil Stade de France’il finaalis kohtuda hoopis Belgia ja Saksamaa.

55 kommentaari (+add yours?)

 1. jolli
  juuni 28, 2016 @ 23:38:08

  /…/

  When we all give the power
  we all give the best.
  Every minute of an hour
  don’t think about a rest.
  Then you all get the power
  you all get the best.
  When everyone gives everything and every song everybody sings.

  /…/

  Live is life – when we all feel the power.
  Live is life – come on
  stand up and dance!
  Live is life – when the feeling of the people –
  Live is life – is the feeling of the band.
  When we all give the power
  we all give the best. . . .

  /…/

  Vasta

 2. ckrabat
  juuni 28, 2016 @ 23:46:46

  Vasta

 3. jolli
  juuni 28, 2016 @ 23:47:42

  We’re leaving together
  But still it’s farewell
  And maybe we’ll come back
  To earth, who can tell?
  I guess there is no one to blame
  We’re leaving ground (leaving ground)
  Will things ever be the same again?

  Vasta

 4. ckrabat
  juuni 28, 2016 @ 23:49:38

  Vasta

 5. ckrabat
  juuni 28, 2016 @ 23:51:14

  Vasta

 6. ckrabat
  juuni 28, 2016 @ 23:51:59

  Vasta

 7. jolli
  juuni 28, 2016 @ 23:55:48

  Olin juba rõõmus, et sillakoha ümber stoppkaadri keerleva kaamera võtte on Matrix siit videost bänni pannud, aga siiski see laul 2000 aastast, mf. Matrix aasta varasem.

  This ain’t a song for the broken-hearted
  No silent prayer for the faith-departed
  I ain’t gonna be just a face in the crowd
  You’re gonna hear my voice
  When I shout it out loud

  It’s my life
  It’s now or never
  I ain’t gonna live forever
  I just want to live while I’m alive
  (It’s my life)
  My heart is like an open highway
  Like Frankie said
  I did it my way
  I just wanna live while I’m alive
  It’s my life

  Vasta

 8. jolli
  juuni 29, 2016 @ 00:07:05

  Ei ole midagi öelda, 80ndatel tehti oluliselt paremat mussi kui nüüd…
  Esinevad ka säravasilmsed tšehhi kristallilapsed… 🙂

  Vasta

 9. jolli
  juuni 29, 2016 @ 00:11:04

  Vasta

 10. jolli
  juuni 29, 2016 @ 00:17:45

  Vasta

 11. jolli
  juuni 29, 2016 @ 00:28:24

  Hör-hör, mör-mör…. 🙂 Ei tundu väga keeruline see normanni keel….

  Vasta

 12. jolli
  juuni 29, 2016 @ 00:33:58

  See on tore esitus… 🙂

  Vasta

 13. jolli
  juuni 29, 2016 @ 00:40:58

  See lüheldasekasvuline (165 cm) pallivõlur jooksis koos palliga kiiremini, kui teised ilma pallita. 🙂
  Ja hea on vaadata, kuidas pallivaldamist jätkub rohkem, kui kaheks toksamiseks, asi millega tänapäeval eriti hakkama ei saada — pall on ebameeldiv lisand, sellest tuleb ruttu ja ebatäpse sööduga lahti saada! :D:D:D

  Vasta

 14. jolli
  juuni 29, 2016 @ 01:01:41

  Vasta

 15. jolli
  juuni 29, 2016 @ 01:03:28

  Kah päris hea tehnikaga tüüp… .:)

  Vasta

 16. laanisto
  juuni 29, 2016 @ 10:45:50

  Lihtsalt täpsustuseks, et USAs ei toimunud mitte Copa Americana, vaid ikka Copa América.

  Vasta

  • ckrabat
   juuni 29, 2016 @ 13:15:15

   Tänud, alati tasub teada anda, kui midagi silma jääb.
   Täpsemalt veel Copa América Centenario. Ilmselt mul läks pizza americanaga segamini 😛

   Vasta

 17. jolli
  juuni 29, 2016 @ 13:57:50

  Ilmselt mul läks pizza americanaga segamini😛

  Peaasi, et Karika kõrtsiga (tšehhi U Kalicha) segi ei aja. 🙂 Tolles viimases armastas istuda vahva sõdur Švejk.

  Vasta

 18. jolli
  juuni 29, 2016 @ 14:06:35

  Vasta

 19. jolli
  juuni 29, 2016 @ 14:09:35

  Vasta

 20. jolli
  juuni 29, 2016 @ 14:10:29

  Skuggsjá – Tore Hund
  Tõlkes – tore hunt. 🙂

  Vasta

 21. jolli
  juuni 29, 2016 @ 14:24:34

  Vasta

 22. ckrabat
  juuni 30, 2016 @ 20:13:56

  Täna siis Poola ja Portugal. Poola on seni mänginud kindlalt, viigistanud Saksamaa ning Šveitsiga (keda võideti penaltitega) ja võitnud Põhja-Iirimaa ja Ukraina, kaitses on oldud kindel, kuid rünnakul on õnnestumisi olnud vähem. Suur staar Lewandowski on ikka veel väravata, tema ründepartner Arkadiusz Milik sai jala valgeks Põhja-Iirimaa vastu. Portugali ründetähed Nani ja Cristiano Ronaldo on mõlemad saanud kirja kaks väravat. Poola kaitse on seni olnud kindlam, kuid rünnakul tuleks eelis anda Portugalile. Kui poolakad peaksid kõik mängukorras olema, siis Portugalil on vigastustega hädas Andre Gomes ja Raphael Guerreiro. Guerreiro asemele on võtta Eliseu ja Andre Gomesi kohale on mitmeid valikuid alustades Horvaatiale värava löönud Eesti-hävitaja Quaresmaga, kuid ka Joao Moutinho, Renato Sanches on võimalikud valikud.

  Vasta

  • ckrabat
   juuli 01, 2016 @ 18:47:52

   Minu isiklike eelistuste edetabel (peale kaheksandikfinaale, lihtsalt niisama):
   1. Wales
   2. Itaalia
   3. Island
   4. Portugal
   5. Belgia
   6. Saksamaa
   7. Prantsusmaa
   8. Poola

   Vasta

 23. ckrabat
  juuni 30, 2016 @ 21:11:27

  Poola meeskonnas muudatusi pole, Portugalil tulevadki Guerreiro ja Gomesi asemel platsile Eliseu ja Renato Sanches, teised on samad, kes Horvaatia vastu, sh Cedric. Fonte ja Adrien Silva, kes tegid eelmises mängus debüüdi EM-l.

  Vasta

 24. ckrabat
  juuli 01, 2016 @ 00:46:20

  Portugal penaltidega edasi. Rui Patricio tõrjus Blaszczykowski löögi. Mängu kangelane oli 18-aastane Renato Sanches, kes lõi viigivärava ning ka penalti kindlalt sisse. Otsustava penalti lõi Quaresma. Kui avaminutid välja jätta, siis on Portugal ka kaitses kindlamaks läinud. Poola torumehed saadeti koju, aga Lewandowski sai ka oma värava kätte.

  Vasta

 25. ckrabat
  juuli 01, 2016 @ 18:42:59

  Õhtuses mängus on belglastel väljas kaitseliini tugisambad, Vermeulen kaartidega ja Verthongen vigastusega, neid peaksid asendama Jason Denoyer ja ründetähe Romelo Lukaku vend Jordan Lukaku või siis kogenud Laurent Ciman. Vigastus vaevab ka Eden Hazardi, kuid tema tuleb arvatavasti välja. Walesil peaksid kõik põhikoosseisu mängijad mängukorras olema.
  Koosseisu osas Walesil üllatusi pole, tipuründajana astub seekord üles Hal Robson-Kanu, varem on nad kasutanud ka Sam Vokes’i. Belgial on seekord koosseisus Mertensi asemel Carrasco ja kaitses juba nimetatud Denoyer ja J.Lukaku.

  Vasta

 26. ckrabat
  juuli 01, 2016 @ 23:51:43

  Uskumatu sai teoks, Wales-Belgia 3:1!!!!

  Vasta

 27. ckrabat
  juuli 01, 2016 @ 23:56:41

  Ainus probleem Walesi jaoks, et kohtunik võttis kaartidega järgmiseks mänguks välja nii Ben Daviesi kui Aaron Ramsey. 20 aastat pole ükski Briti meeskond suurturniiridel poolfinaali jõudnud.

  Vasta

 28. ckrabat
  juuli 02, 2016 @ 00:31:18

  Wales on kindlasti võimeline Portugali võitma, kuid kas ilma Ramsey ja Davies’ita? Portugalil on väljas William Carvalho, kes on paremini asendatav, Danilo on vahetusest sekkunud. Saab näha, keda Coleman mängu paneb: Jonny Williams, Andy King, David Edwards? Kaitsesse kogenud James Collins?
  Kuigi Pohlak algul ironiseeris Walesi taktika üle, siis 5+3+2 (tegelikult pigem 5+4+1) töötas vahepeal väga hästi, alguses ei saanud käima ja lõpus ilmselt väsiti ning Belgia sai surve peale, aga suur osa mängust oli Walesi kontrolli all.

  Vasta

 29. ckrabat
  juuli 02, 2016 @ 11:31:18

  Täna siis Itaalia-Saksamaa, itaallastel väljas Thiago Motta kaartidega ja de Rossi ning Candreva vigastusega, Saksamaal kaotusi pole. De Rossi asendamine on keerulisem, sest mängida ei saa ka tema loogiline asendus Motta. Võib-olla lülitatakse koosseisu Matteo Darmian või siis Stefano Sturaro.

  Vasta

 30. ckrabat
  juuli 02, 2016 @ 21:15:12

  Saksamaal algkoosseisus üks vahetus: noore Julian Draxleri asemel on paremkaitses Benedikt Höwedes. Joshua Kimmich on kaitsest nihutatud ääreründajaks. Itaallastel tuleb de Rossi asemel poolkaitsesse Stefano Sturaro.

  Vasta

 31. ckrabat
  juuli 03, 2016 @ 00:59:11

  Võimas mäng, 1:1 järel Saksamaa penaltitega 6:5 edasi. Mänguliselt olidki sakslased veidi üle, itaallased said viigi Boatengi käest tekkinud penaltist. Penaltiseeria oli rohkete vigadega mõlemalt poolt, otsustas Jonas Hector, kelle löögi Buffon peaaegu kätte sai, aga peaaegu ei loe!

  Vasta

 32. ckrabat
  juuli 03, 2016 @ 01:03:44

  Homme siis Prantsusmaa-Island.Prantslased peavad võitma, Islandil võidukohustust pole, nemad on juba kangelased.

  Vasta

 33. ckrabat
  juuli 03, 2016 @ 21:20:39

  Prantsusmaal kaartidega välja jäänud Adil Rami ja N’Golo Kante asemel tulevad väljakule Samuel Umtiti ja Moussa Sissoko. 22-aastasel Barcelona kaitsjal Umtitil saab see olema debüüt Prantsusmaa esindusrivistuses. Islandil kaotusi pole.

  Vasta

 34. ckrabat
  juuli 04, 2016 @ 00:06:13

  Prantsusmaa tegi esimesel poolajal mängu ära, juhtides 4:0, kuid teisel poolajal anti mäng käest ära ja Island võitis teise poolaja – 5:2. Saksamaa vastu nad sellist ärakukkumist lubada ei saa. Tuleb kindlasti huvitav mäng.
  Teisest küljest on Saksamaak probleeme koosseisuga. Vigastusega on väljas Gomez ja Khedira, kaartidega Hummels, vigastusega on probleeme Schweinsteigeril.

  Vasta

 35. ckrabat
  juuli 04, 2016 @ 21:20:54

  Sümboolne koosseis enne poolfinaale võiks olla selline
  GK Yann Sommer (SUI)
  CB Jerome Boateng (GER)
  CB Andrea Barzagli (ITA)
  RB/RM Chris Gunter (WAL)
  LB/LM Birkir Bjarnason (ICE)
  CM Jeff Hendrick (IRE)
  CM Aaron Ramsey (WAL)
  RW Antoine Griezmann (FRA)
  LW Dimitri Payet (FRA)
  FW Gareth Bale (WAL)
  CF Mario Gomez (GER)
  Kommentaariks niipalju, et püüdsin võrdsete valikute juures eelistada neid, kes esindavad erinevaid meeskondi, ei taha Saksamaa ja Prantsusmaa mängijatest tiimi kokku panna. Portugalist ei osanud kedagi võtta, natuke kahtlesin Cedricu puhul paremkaitsesse, kui tema nagu sakslane Kimmich on liiga vähe mänge mänginud. Belglastest Kevin de Bruyne jäi napilt välja. Põhjaiirlane Michael McGovern oli kandidaat parima väravavahi kohale nagu ka Buffon, itaallastest eelistasin Barzaglit Bonuccile Chiellinile, kes moodustasid parima kaitseliini. Inglastest tõstaksin siiski esile Eric Dieri kui uut tegijat. Horvaatidest Luka Modric ja Ivan Srinic, poolakatest Blaszczykowski. Gomez töötas ees minu meelest efektiivsemalt ja mitmekülgsemalt kui Olivier Giroud, hispaanlastest oli Pique kaitses kindlam kui Ramos, samuti paistis silma Morata, ungarlastest Dzsudszak, iirlastest veel Rob Brady jne jne.

  Vasta

  • ckrabat
   juuli 10, 2016 @ 19:33:32

   WalesOnline valik:
   Goalkeeper: Hugo Lloris (France)
   Full-backs: Jonas Hector (Germany), Joshua Kimmich (Germany)
   Central defenders: James Chester (Wales), Leonardo Bonucci (Italy), Pepe (Portugal)
   Holding midfielders: Toni Kroos (Germany), Aaron Ramsey (Wales)
   Attacking midfielder: Gareth Bale (Wales), Dimitri Payet (France)
   Forward: Antoine Griezmann (France)

   Vasta

 36. ckrabat
  juuli 06, 2016 @ 16:21:43

  Täna esimene poolfinaal Portugal-Wales.
  Portugallastel on kaartidega puudu kaitsev poolkaitsja William Carvalho (arvatav vahetus Danilo) ja kahtlane on ka reievigastuse käes vaevleva kaitse tugisamba Pepe osalus (Ricardo Carvalho võib saada tagasi põhikoosseisu). Eliseu asemel on tagasi vasakkaitsja Raphael Guerreiro. Walesil puudu keskvälja mängumootor Aaron Ramsey (tema asemel Andy King, Jonathan Williams või David Edwards) ja üks kaitsjatest Ben Davies (arvatavasti James Collins). Wales peab Ramsey puudumisel rohkem mängu ümber korraldama, kuid Pepe kaotus oleks Portugali kaitseliinile oluline löök. Loodan siiski Walesi võitu, kuigi loogika hääletab Portugali poolt. Portugal pole sellel turniiril normaalajal saanud veel ühtegi võitu (Horvaatia võideti lisaajal), aga ka mitte ühtegi kaotust. Wales on kaotanud Inglismaale, kuid võitnud Slovakkia, Venemaa, Põhja-Iirimaa ja Belgia, kõik mängud normaalajal.

  Vasta

 37. ckrabat
  juuli 06, 2016 @ 20:47:18

  Wales. Super Furry Animals

  In May 2016, the band released “Bing Bong”, their first single in seven years. The song was released to celebrate the Wales national football team’s qualification for the UEFA Euro 2016.

  Vasta

 38. ckrabat
  juuli 06, 2016 @ 21:03:34

  Portugal. Mão Morta

  Vasta

 39. ckrabat
  juuli 06, 2016 @ 23:51:27

  Mao Morta võitis, Walesi muinasjutt sai otsa ning Cristiano Ronaldo võttis oma, Portugali parim mäng turniiril.

  Vasta

 40. ckrabat
  juuli 07, 2016 @ 21:15:53

  Saksamaa ja Prantsusmaa täna õhtul võitlevad au eest mängida finaalis Cristiano Ronaldo vastu. Sakslastel esmakordselt koosseisus Liverpooli kaitsja Emre Can, väljas kaartidega Hummels ja vigastatud Gomez, keda algkoosseisus asendab Drexler. Sami Khedirat asendab kapten Bastian Schweinsteiger. Keskkaitses on Boatengi kõrval Höwedes ning äärtel Kimmich ja Hector, ees ründajana Thomas Müller. Can ja Schweinsteiger on kaitsvad poolikud ning Kroos nihkub ette, Özil ja Draxler jäävad äärtele.Didier Deschamps jättis Kante ja Rami ka nüüd koosseisust välja ja saadab väljakule meeskonna, kellega võideti Islandit, Samuel Umtiti ja Moussa Sissokoga, kuigi viimaste mäng ei jätnud Islandi vastu just kõige kindlamat muljet. Seda huvitavam saab olema. Kohtunik on Nicola Rizzoli, seega tema finaali ei vilista.

  Vasta

 41. ckrabat
  juuli 08, 2016 @ 00:00:48

  Sakslased domineerisid, kuid prantslased võitsid. Kas pühapäeval saab Cristiano Ronaldost Euroopa meister?

  Vasta

 42. ckrabat
  juuli 10, 2016 @ 19:37:22

  Täna õhtul Cristiano Ronaldo vs Prantsusmaa
  Kohtunik on inglane Mark Clattenburg ja tema tiim
  Referee
  Mark Clattenburg (ENG)
  Assistant referees
  Simon Beck (ENG)
  Jake Collin (ENG)
  Fourth official
  Viktor Kassai (HUN)
  Additional assistant referees
  Anthony Taylor (ENG)
  Andre Marriner (ENG)

  Vasta

 43. ckrabat
  juuli 10, 2016 @ 19:51:41

  Võimalikud koosseisud:
  Portugal: Rui Patrício; Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro; William Carvalho, Adrien, João Mário, Renato Sanches; Nani, Ronaldo.
  Doubtful: Pepe (thigh)
  Portugali jaoks on küsimus, kas kaitse tugisamba Pepe vigastus lubab tal mängida või asendab teda Bruno Alves, kes poolfinaalis sai hästi hakkama.
  France: Lloris; Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra; Pogba, Matuidi; Sissoko, Griezmann, Payet; Giroud.
  Prantsusma tuleb arvatavasti välja koosseisuga, kellega mängiti Islandi ja Saksamaa vastu. Kaartidega välja jäänud N’Golo Kanté ja Adil Rami pole enam koosseisu pääsenud.

  Vasta

 44. ckrabat
  juuli 10, 2016 @ 21:18:03

  Koosseisud:
  Portugal
  1 GK Rui Patrício (Sporting CP) 28; 51(0); Portugal (päritolu)
  3 CB Pepe (Real Madrid) 33; 76(3); Brasiilia
  4 CB Fonte (Southampton) 32; 15(0); Portugal
  5 LB Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund) 22; 11(2); Prantsusmaa
  7 CF Ronaldo (C) (Real Madrid) 31; 132(61); Madeira (Portugal)
  10 LW João Mário (Sporting CP) 23; 17(0); Cape Verde
  14 DM William Carvalho (Sporting CP) 24; 24(0); Angola
  16 RW Renato Sanches (Bayern Munich) 18; 10(1); Cape Verde
  17 CF Nani (Valencia) 29; 102(21); Cape Verde
  21 RB Cédric (Southampton) 24; 14(0); Saksamaa
  23 AM Adrien Silva (Sporting CP) 27; 12(0); Prantsusmaa
  Treener Fernando Santos 61
  20 CF Quaresma (Besiktas) 32; 56(8) – Ronaldo; Roma
  8 AM Moutinho (Monaco) 29; 89(4) – Adrien Silva; Portugal
  9 RW Eder (Lille) 28; 28(3) – Renato Sanches; Guinea-Bissau
  Prantsusmaa
  1 GK Lloris (C) (Tottenham Hotspur) 29; 81(0); Kataloonia
  3 LB Evra (Juventus) 35; 79(0); Senegal
  7 SS Griezmann (Atletico Madrid) 25; 33(13); Elsass (Saksamaa)
  8 LM Payet (West Ham United) 29; 25(6); Reunion
  9 CF Giroud (Arsenal) 29; 54(20); Prantsusmaa
  14 CM Matuidi (Paris Saint-Germain) 29; 50(8); Angola
  15 CM Pogba (Juventus) 23; 37(6); Guinea
  18 RM Sissoko (Newcastle United) 26; 43(1); Mali
  19 RB Sagna (Manchester City) 33; 63(0); Senegal
  21 CB Koscielny (Arsenal) 30; 35(1); Poola
  22 CB Umtiti (Barcelona) 22; 2(0); Kamerun
  Treener Didier Deschamps 47
  20 LM Coman (Bayern Munich) 20; 10(1) – Payet; Guadeloupe
  10 CF Gignac (UANL) 30; 32(7) – Giroud; Roma
  11 RM Martial (Manchester United) 20; 11(0) – Sissoko; Guadeloupe

  Vasta

 45. ckrabat
  juuli 10, 2016 @ 22:08:54

  Vasta

 46. ckrabat
  juuli 11, 2016 @ 00:39:35

  Cristiano Ronaldo on Euroopa meister!
  Portugal võitis Ederi lisaaja väravast 1:0, kuigi Ronaldo sai kohe alguses Payeti löögist vigastada. Rui Patricio supermäng,

  Vasta

 47. ckrabat
  juuli 11, 2016 @ 06:42:02

  Imetreener Santos tänas jumalat, Ronaldo pühendas karika kõigile portugallastele ja pagulastele
  http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/euro2016/imetreener-santos-tanas-jumalat-ronaldo-puhendas-karika-koigile-portugallastele-ja-pagulastele?id=75030273
  Portugali peatreener Fernando Santos: “Tahan tänada jumalat, et ta oli meiega. Samuti oma abikaasat ja ema. Mu isa, seal kus sa tänaseks oled, võid võtta mõne õlle!”
  Koodisega esimese suure tiitlini jõudnud, kuid finaali juba avapoolajal vigastuse tõttu pooleli jätnud Cristiano Ronaldo: “Üritasin jätkata. Aga mu põlv paistetas üles ja ma ei suutnud. Liiga valus oli. Ma ei soovinud endale taolist finaali, aga olen ütlemata õnnelik ja uhke. See karikas on kõigile portugallastele, kõigile pagulastele ja kõigile, kes meisse uskusid.”
  Turniiri suurim väravakütt Antoine Griezmann: “Valus ja ärritav tunne. Aga kahetseda pole midagi, sest jätsime viimse kui jõuraasu väljakule. Pidin mõnd kaaslast pärast lõpuvilet murult üles korjama ja neile meelde tuletama: Portugal pole mingi suvaline meeskond. Meil jäi vastaste karistusalas viimasest teravusest täna puudu ja ka Portugali väravavaht oli esmaklassiline. /…/ Ronaldo on tänavune aasta parim jalgpallur, sest võitis kaks tähtsaimat karikat.”

  Vasta

 48. ckrabat
  juuli 11, 2016 @ 06:45:35

  Klassika:
  Mother of Ronaldo baby ‘is a waitress from LA’
  http://www.theweek.co.uk/entertainment/13157/mother-ronaldo-baby-%E2%80%98-waitress-la%E2%80%99
  A “friend” described the moment the two lovers met: “Ronni looked the girl in the eye and said extremely directly: ‘Me, you, fuck fuck.'”

  Vasta

 49. ckrabat
  juuli 11, 2016 @ 11:05:49

  Portugali esimene suur võit oli 1966.a. MM, kus jäädi kolmandaks. Selle koondise täht ja turniiri suurim väravakütt oli Eusebio (1942-2014), Mosambiigis sündinud mulatt (isa valge Angola portugallane, ema must mosambiiiklanna), kes suri 2014.a. infarkti ja Portugali suurt triumfi ei näinud. Eusebios kuu aega hiljem suri Mario Coluna (1935-2014), samuti Mosambiigist pärit mulatt, kes oli koondise kapten ja keskpoolkaitsja. Coluna läks hiljem tagasi Mosambiiki ja oli 1994-99 riigi spordiminister.

  Vasta

 50. ckrabat
  juuli 11, 2016 @ 17:26:13

  Sümboolne koosseis (poolfinaalid + finaal)
  GK Rui Patricio (POR)
  CB Jerome Boateng (GER)
  CB Jose Fonte (POR)
  RB/RM Joshua Kimmich (GER)
  LB/LM Raphael Guerreiro (POR)
  CM Paul Pogba (FRA)
  CM Toni Kroos (GER)
  RW Moussa Sissoko (FRA)
  LW Joao Mario (POR)
  FW Antoine Griezmann (FRA)
  CF Cristiano Ronaldo (POR)

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

juuni 2016
E T K N R L P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: