Täna plahvatab Brüssel, homme põleb Berliin …

@ckrabat
Euroopa pealinn Brüssel on muutunud ka äärmuslike islamistide keskuseks Euroopas. Vastuseks politseireididele, mille käigus tabati ühest nende peamisest tugikohast Brüsseli Molenbeeki linnaosast üks Pariisi 13. novembri terrorirünnaku väidetavaid korraldajaid Salah Abdeslam, korraldati eile 22. märtsi hommikul kella kaheksa paiku pommiplahvatused Zaventemis, Brüsseli lennujaama avalikul alal enne check-in’i ja tund aega hiljem Maalbeeki metroojaamas, sealt Schumani jaama poole väljunud rongi keskmises vagunis. Hommikul, enne kella kaheksat saabusid taksoga lennujaama kolm meeskodanikku. Meedia: „Nad saabusid taksoga koos oma pagasiga, nende pommid olid nende kottides. Nad panid oma pagasi kärudele, esimesed kaks pommi plahvatasid. Kolmas pani ka oma pagasi kärule, aga ilmselt sattus paanikasse, see ei plahvatanud.“ Neid lennujaama toonud taksojuhi abiga jõudis politsei korterisse Schaerbeeki linnaosas, kust ta oli kolm reisijat peale võtnud. Korterist avastati lõhkematerjale ja Daeshi lipp. Esialgsetel andmetel panid pommiplahvatuse toime vennad Khalid ja Brahim El Bakraoui, Belgia kodanikud, kes olid politseile teada kriminaalse tegevuse, mitte seotuse tõttu islamiterroristidega. Kolmandat meest, kes ettevõtmisest mingil põhjusel loobus, otsitakse taga. Võib-olla tuli talle meelde, et ka Marsil võivad kasvada õunapuud. Kell 9.11 plahvatas pomm Euroopa kvartalis Maalbeeki metroojaamas. Kokku on esialgsetel andmetel saanud plahvatuse tagajärjel 31 (teistel andmetel 34) inimest surma ja umbes 250 vigastada.

Mitte kogu Euroopa ei leinanud Brüsseli terrorirünnakute ohvreid. EKRE noorfüürerid jõudsid sotsiaalmeedias juba võidurõõmsalt parastada – saite, mis tahtsite! Wunderkind Jaak Madison: „Hetkel käimas Brüsseli lennujaamas projekt: “Erinevus rikastab ja tere tulemast immigrandid!” Palju õnne, liberaalid ja progressiivid.“ Martin Helme: „Niisiis, Evelin Võigemast, toas on tuli põlema pandud ja kõik näevad, et ongi koll toas! Brüsseli lennujaamas toimub tulistamine ja plahvatused, tegelased hüüavad allah akbar, aga progressiivsed sallivuslased teavad, et sellel pole mingit pistmist islamiga ja ammugi pole sel mingit pistmist immigratsiooniga! Ühesõnaga, inimesed, parem eirake seda kõike, sest muidu te tegelete ühiskonnas hirmuõhustiku õhutamisega. Peame vist leppima, et vasakpoolsed ei olegi võimelised enam oma multikulti võlumaailmast välja tulema ega suuda muuta oma seisukohta immigratsiooni ja islamiseerumise osas isegi siis, kui õhku lendavad nende oma lähedased ja vägistamised toimuvad nende endiga. Mis siis ikka, tuleb lihtsalt leppida, et ühiskonnas on alati mingi osa neid, kes on pigem valmis surema ja teistel laskma surra, kui loobuvad oma läbikukkunud ideoloogiast. Meie, terve mõistusega inimeste asi on lükata nad aruteludest ja otsustustest nii kaugele, kui võimalik ja teha kõik mis vaja, et hoida oma kodumaa turvalisena. Meie kvoot on null!“ Nende mõttekaaslane, Venemaa Riigiduuma rahvusvaheliste asjade komitee juht Aleksei Puškov teatas: „Kuni (NATO peasekretär Jens) Stoltenberg tegeleb kujuteldava vene ohuga ja saadab vägesid Lätti, lastakse tal nina all Brüsselis inimesi õhku.“ Äärmuslaste teed valgustavad ühised tähed.

Kuid mida oled sina teinud selleks, et muuta maailma paremaks? Tänasel päeval võiks igaüks meist süüvida kõigepealt endasse ja mõelda, mida on just tema selle tarvis teinud, et me ei peaks pidevas sõja või terrorihirmus elama ja seda enne kui viibutada süüdistavalt rusikaid kellegi suunas, põhiliselt selleks tekitada endas virtuaalne imaginaarne rahu, sest meie ei ole ju süüdi. Selle asemel, et teha seda, mida tegema peaks, lennutatakse lohesid, võideldakse tuuleveskitega, pekstakse pihku, mida kasutatakse pahasoovijate poolt julmalt ära. Kui tänasel päeval keegi Abdulmuhamed ehitab kusagil pommi, et seda lõpuks plahvatama panna ja pääseda siit maisest hädaorust soovitavalt uude paremasse maailma, sest selles maailmas on kõigil pohhui, siis mis on takistanud inimkonnal unistuste paradiisi üles ehitamast planeedil Maa? Kes oleks võtnud Abdulmuhamedil, siis kui ta veel väike laps oli, käest kinni, näidanud taevasse ja öelnud – ka Marsil võivad laiuda kord põlislaaned, ka Marsil võivad kasvada õunapuud ja inimkonna suur missioon on nad seal kasvama panna. Seda ei tehtud, ühiskond hülgas pisikese  Abdulmuhamedi ning too otsustas kätte maksta. See, mis toimus eile Brüsselis, mis võib korduda homme Berliinis, on täna selle aastate tagant tegemata jäänud töö tagajärg. Siit leiamegi vastuse küsimusele, miks täna plahvatab Brüssel, miks homme võib-olla põleb Berliin. Me ei leia vastust mugavusaforismis, et kõiges on süüdi kurjad pagulased, ainult mitte meie ise.

Kus peituvad täna Brüsselis toimunud sündmuste juured? Kõigepealt ignorantsuses ja rumaluses. Selle asemel, et probleemiga võidelda, on püütud selle eest peitu pugeda ja mis veelgi hullem, probleemi kasutades, mindud suletuma ja kontrollituma ühiskonna suunas, naeruvääristades kristlikku sallivust, euroopalikku avatud demokraatiat ja andes sellega õigustuse terroristlikule tegevusele. Mindud on just selles suunas, kuhu terroristid soovivad Euroopa ühiskonda pöörata. Teiseks ei ole soovitud probleemi ja selle põhjustajaid tundma õppida, sest mugavam on omaks võtta hollywoodlikke lihtsustatud skeeme, kus head kangelased võitlevad pahade antikangelastega, arvestamata tõsiasjaga, et ka antikangelased muutuvad kellegi jaoks kangelasteks. Mitmed nn kristlased on taganenud kristlikust õpetusest ja süüdistavad paavst Franciscust kristliku õpetuse järgimises. Võitlemine nende vastu, kes põgenevad terrori eest Lähis-Idas ei aita kuidagi seda terroriohtu vähendada. Võidelda tuleks terroristidega, mitte nende ohvritega. Kardetavalt saadetakse mitmed meie Viha vabariiki ehitavad katoliiklased Vatikanis kõigepealt eksortsisti juurde, sest ligimesearmastusest eemaldumine vaimulike poolt pole Jumala silmis väiksem kuritegu kui pedofiilia, mida nägime auhindadega pärjatud filmis Spotlight. Terroristide tegevuse hollywoodiseerumine on suuresti kolletuva totaalse meedia töö tagajärg, kes on suundunud kasumijahile ja on õhutanud lihtsaid, kuid populaarseid tõdesid, mida stultoloogilised objektid kergesti omaks võtavad. Donald Trump on meediaikooni kõige ehedam kehastus. Keegi USA kohtunik mõistis Iraanilt välja 7,5 miljardit USD 11.septembri ohvritele, kuna tema arvates oli rünnakute taga Iraan, ühed moslemid kõik ja meedias räägitakse, et Iraan on paha. Lollus peaks olema karistatav. Selline kohtunik tuleks päevapealt vallandada ja saata püramiidi ehitama! Üks teine USA kohus mõistis Süürialt välja 347,6 miljonit USD Al-Qaeda korraldatud terrorirünnaku eest Ammanis.

Maailmas on olnud vähe koostöötahet rahvusvahelise terrori mahitajate vastaseks võitluseks ning selle asemel on neid kasutatud ettekäändena muude kinnisideede ja soovunelmate lahendamiseks. Kõige prominentsem valetõlgendus oli muidugi George W. Bushi otsus rünnata Iraaki 2003. aastal, mis võimaldas al-Qaedal kõigepealt tungida Iraaki, areneda seal Islamiriigiks ning laiendada konflikti teistesse piirkondadesse: Süüriasse, Liibüasse, Egiptusesse. Vääritimõistmised Araabia kevade protsessi tagajärgede hindamisel, mis vastu ootusi ei edendanud läänelikku demokraatiat, vaid muutus äärmusliku islamismi kasvulavaks, ei toonud kaasa rahu Lähis-Idas. Maailm vabanes diktaatoritest, kõigepealt Saddam Husseinist, hiljem Zine El Abidine Ben Alist, Muammar al-Gaddafist, Hosni Mubarakist, Ali Abdullah Salehist, tugevasti kõikus Bashar al-Assadi troon, kuid sai vastutasuks verised kodusõjad Süürias, Iraagis, Liibüas ja Jeemenis. Palestiina rahuprotsessi peatumine on veelgi õgvendanud rahu võimalusi ning võib pikemas perspektiivis suurendada äärmuslikke meelsusi Palestiina araablaste hulgas. Lääne probleem Lähis-Ida konfliktides seisneb suuresti ka selles, et on loobutud traditsioonilistest konfliktide reguleerimise meetoditest, rahvusliku leppimise (reconciliation) taotlemidest ning on panustatud ühe osapoole võidule, aga see ei ole toonud kaasa edu. Süüria konfliktis nähti pikka aega põhivaenlasena president Assadi režiimi või  ka Iraani, selle asemel, et saavutada mingit laadi ühiskondlikke kokkuleppeid. Ignorantsus võimaldas äärmuslikel islamistidel jõudu koguda ning segamatult Kalifaati üles ehitada, sest niiviisi oli nähtavasti kellelegi kasulikum, nähtavasti Teadagi Kellele. Probleem on selles, et „tänase päevani terror valdavalt toimib, ehk põhjustab inimestes hirmupõhiseid ja mõõtkavast väljuvaid reaktsioone.“ Terrorismi eesmärk on aegade hämarusest saadik olnud marginaalsete jõudude poliitilise mõjuvõimu suurendamine ja üha tugevnev totaalne meedia on neile tugevasti õla alla pannud ning neid nende pühas võitluses toetanud. Probleemi ei saa ravida selle eiramisega. Võib-olla ei ole need kujutlusvõimes loodud tondid, vaid hoopis meie ise, kes on jätnud midagi tegemata?

18 kommentaari (+add yours?)

 1. ckrabat
  märts 23, 2016 @ 10:28:48

  Brussels: Islamic State launches attacks on airport and station – as it happened
  http://www.theguardian.com/world/live/2016/mar/22/brussels-airport-explosions-live-updates

  Vasta

 2. js
  märts 23, 2016 @ 10:45:50

  Üks vaba eurooplane kirjutas nii, mõned aastad tagasi. Jah, ta on aafriklane, Somaaliast ja islamiusku, aga ikkagi ja seda enam:

  “I joined Channel 4 News as a reporter, largely covering Africa – a role that required frequent travelling. And that is when my nightmare at the hands of Britain’s security services began. I have been detained, questioned and harassed almost every time I have passed through Heathrow airport. In 10 years, only one of my colleagues has been stopped.

  During the past five years I have also been repeatedly approached by security services trying to “recruit” me. The incentives they offer range from a “handsome salary” or a “nice car” to a “big house”. I have even been told that they “could help me marry four wives”. I have declined all their offers. Their psychological tactics include telling me how easy it is for them to take away my British passport and destroy my career – and even my life.

  I have received regular phone calls from people I believe to be Special Branch, who invite me for a “chat over coffee”. “No thanks, I don’t drink coffee,” I reply.

  As someone who appears on television regularly it is not unusual for strangers to greet you in the street or even ask questions about a particular story you’ve done. But the people who follow me on the street – the spies (I call them “the Vauxhall guys”) – have a different approach. After introducing themselves by their first names they declare their interest. Would I like a chat and a coffee. It won’t take long. Their hunting ground is London’s Victoria station, which I use regularly.”

  Huvitav, milliseid ettepanekuid talle tehti?

  http://www.theguardian.com/commentisfree/2014/may/26/british-citizen-passport-control

  Vasta

 3. ckrabat
  märts 23, 2016 @ 18:17:03

  Vahepeal on avalikustatud ka kolmanda plahvatamata jäänud pommivöö omanik, 25-aastane Najim Laachraoui, kelle sidemed Islamiriigiga on juba varem tähelepanu äratanud ja kes võis olla seotud novembrikuise Pariisi rünnakuga. Üks vendadest, 29-aastane Ibrahim El Bakraoui jättis endast maha ka hüvastijätukirja, kus ta kurtis, et olles pidevas põgenemisseisundis, ei oska ta oma eluga enam midagi peale hakata. Tema vend Khaled pani pommi plahvatama Maalbeeki metroorongis. Teise lennujaamas plahvatanud terroristi nime pole veel avalikustatud. Vennad El Bakraouid olid varem karistatud relvastatud röövi eest.
  http://www.msn.com/en-us/news/world/belgium-names-brussels-bomber-brothers-key-suspect-on-run/ar-BBqP9IU?ocid=spartandhp

  Vasta

 4. personainfieri
  märts 23, 2016 @ 19:15:29

  Indrek Tarand olukorrast Brüsselis: Korea televisiooni kaamerasse ma seda ei öelnud, aga…
  http://epl.delfi.ee/news/arvamus/indrek-tarand-olukorrast-brusselis-korea-televisiooni-kaamerasse-ma-seda-ei-oelnud-aga?id=74031741

  Vasta

 5. personainfieri
  märts 23, 2016 @ 19:40:42

  Vasta

 6. personainfieri
  märts 23, 2016 @ 19:51:54

  Vasta

 7. K_V
  märts 23, 2016 @ 23:26:26

  “Kuid mida oled sina teinud selleks, et muuta maailma paremaks?”

  Õnneks on mul kõigi teiste kombel jätkunud oidu näidata näpuga kellelegi teisele või kolmandale, kes oleks pidanud midagi tegema või teisiti tegema. Kui ma oma õnnetuseks suudaksin välja mõelda, mida ma ise tegema oleksin pidanud, süüdistaks kogu maailm rõõmsasti mind, et minu tegematajätmise pärast kõik halb nüüd ja igavesti juhtubki.

  Vasta

 8. personainfieri
  märts 24, 2016 @ 08:32:59

  Teine lennujaamas hukkunud terrorist on siiski Laachraoui, kolmanda, lõhkamata pommiga isiku identiteet on teadmata.
  http://uudised.err.ee/v/valismaa/c3b590fd-3f7f-4bde-80cf-78b0ee99881f/le-monde-najim-laachraoui-pole-jooksus-ta-oli-uks-end-brusseli-lennujaamas-ohkinud-terroristidest

  Vasta

 9. personainfieri
  märts 24, 2016 @ 12:51:27

  Kadri Soova: radikaliseerumine toimub vanglates
  http://uudised.err.ee/v/valismaa/cb3d30f2-888c-4276-b37a-f8b5369ef58e/kadri-soova-radikaliseerumine-toimub-vanglates
  Mulle meeldis Urmas Vaino kommentaar peale intervjuud, saage aru, kuna tädi töötab illegaalsete pagulastega tegelevas asutuses, siis ta ei saa kõigest nii rääkida nagu meediale vaja on. St tädi rääkis, kuidas asjad tegelikult on, mitte nii nagu oli vaja rääkida 🙂

  Vasta

 10. personainfieri
  märts 24, 2016 @ 13:05:01

  Vasta

 11. ckrabat
  märts 25, 2016 @ 20:12:50

  Uuematest arengutest peale teisipäevast rünnakut Prantsuse võimud on teatanud ühe rünnaku peatamisest. Belgias ja Saksamaal on olnud arreteerimisi. Arvatavasti oli koos Khalid El Bakraouiga metroojaamas veel üks seni teadmata võimalik terrorist.
  http://www.aljazeera.com/news/2016/03/brussels-attack-belgian-police-arrest-raids-160325050603190.html

  Vasta

 12. ckrabat
  märts 25, 2016 @ 20:17:12

  Rachel Marsden: Attacks in Belgium a symptom of government failure
  http://www.chicagotribune.com/news/columnists/sns-201603221430–tms–amvoicesctnav-b20160322-20160322-column.html
  Molenbeek has been tied to a number of terrorist attacks, including the 2004 Madrid train bombings and last year’s Thalys train attack that was thwarted by several passengers. The mayor of Molenbeek from 1993 to 2012 was Philippe Moureaux, a member of the Socialist Party known for his hands-off approach to the radical jihadism that was festering right under his nose. Socialist policies often seem designed to not make local minority populations feel uncomfortable — which in itself is an inherently racist worldview toward law-abiding citizens who happen to be minorities. By not imposing the sort of safety standards that are common in other municipalities, Socialist leaders expose law-abiding minorities in the area to a greater threat. Why should they have to suffer the consequences of policies that pander to the criminal element?

  Vasta

 13. personainfieri
  märts 26, 2016 @ 00:00:42

  Salah Abdeslam (1989) tabati 18.märtsil 2016 Molenbeeki linnaosas ulatusliku politseireidiga ja sai kinnivõtmisel haavata. Koos temaga võeti kinni teine Pariisi rünnakutes kahtlustatav Monir Ahmed Alaaj. Kolmas kahtlustatav Najim Laachraoui pääses põgema ja hukkus kaks päeva hiljem enesetapurünnakus Brüsseli lennujaamas. Abdeslam sündis ja kasvas üles Brüsselis, Molenbeeki linnaosas, kuhu tema Põhja-Marokost pärit, kuid Prantsuse kodakondsusega vanemad olid saabunud 1960-tel aastatel. Vanemate kaudu oli Abdeslamil Prantsusmaa kodakondsus. Tema ja Pariisi novembrirünnakute järel hukkunud Abdelhamid Abaaoud olid lapsepõlvesõbrad. Nooruses oli Abdeslam normaalne tüüp, huvitus jalgpallist, mootorratastest, tüdrukutest, siis tutvus narkootikumide ja alkoholiga ning tegutses gay-prostituudina ja oli seotud kriminaalsete ringkondadega. Ta töötas mõnda aega Brüsseli metroos mehhaanikuna, kuid sattus sissemurdmiste eest üheks kuuks vangi. Veel 2015.a. trahviti teda kanepi omamise eest. 2013-st aastast pidas ta vennaga Molenbeekis baari, kuid nad müüsid selle 6 nädalat enne Pariisi rünnakuid. Arvatavasti radikaliseerus Abdeslam u. 2014.a. paiku Süüriast naasnud Abaaoudi mõjutusel ja osales siitpeale terroristliku võrgustiku töös. Väidetavalt on Abdeslam nüüd olnud valmis politseiga koostööd tegema.
  http://www.france24.com/en/20160319-salah-abdeslam-what-we-know
  Pariisi ja Brüsseli rünnakute taga seisnud seltskonna näol on tegemist Põhja-Aafrika juurtega, kuid enamasti juba Euroopas, Belgias ja Prantsusmaal sündinud ja siin üles kasvanud prantsusekeelsete kriminaalse minevikuga sõpruskonnaga, kelle jaoks religioosne pöördumine on üsna hiline nähtus ning midagi inimlikku (sh alkohol, narkootikumid, tüdrukud, klubid) pole olnud neile nende noore elu jooksul võõras. Paljusid iseloomustavad sotsiaalselt keerulised olud ning sellest tulenevad kohanemisraskused. Mõned neist on käinud Lähis-Idas “väljaõppel”, kuid Euroopasse tagasi pöördunud.

  Vasta

 14. ckrabat
  märts 26, 2016 @ 19:12:20

  Argenteuilis, Pariisi põhjapoolses eeslinnas, võeti kinni 34-aastane Prantasusmaa kodanik Reda Kriket, keda peetakse Abaaoudi kõrval üheks terroristide sõpruskonna liidriks
  http://www.ibtimes.com/who-reda-kriket-french-national-advanced-stages-plotting-terror-attacks-france-2343174
  Kolmas lennujaama plahvatustes osalenu võib olla Faycal Cheffou, kes on varem esinenud vabakutselise ajakirjanikuna
  http://www.abc.net.au/news/2016-03-26/brussels-attacks-third-airport-blasts-suspect-identified/7278032
  Plahvatuste organiseerimises kahtlustatakse veel Mohammed Abrinit
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3510446/Belgian-prosecutors-issue-arrest-warrant-new-suspect-Brussels-attacks.html

  Vasta

 15. ckrabat
  märts 28, 2016 @ 18:07:20

  Kuidas äärmuslased on üksteisele kasulikud
  http://ilmarraag.blogspot.com.ee/2016/03/kuidas-aarmuslased-on-uksteisele.html
  Siinkohal aga ulatavad eri ühiskondade radikaalid üksteisele käe. Kui Euroopa paremradikaalid samastavad kõik moslemid terroristidega ja kõik moslemitest pagulased terroristidega, siis teevad nad täpselt seda, mida Daesh soovib saavutada oma terrorirünnakutega. KGB õpikus kutsutakse seda taktikat reflektiivseks kontrolliks. Vastast saab kontrollida ka nii, et teda provotseeritakse astuma samme, mis on tegelikult provotseerija huvides. Daeshi argument seni tõrksatele moslemitele kõlab järgnevalt: “Me ju ütlesime kohe, et kristlased on moslemite vastu, sest selline on ka vana prohvetlus. Ja nüüd ei jää teil muud üle, kui meiega ühineda, sest viimne võitlus on juba alanud. Lahingud juba käivad Dabiq-i ligidal.“

  Euroopa esimene proovikivi seisneb nüüd oskuses Daeshi vaenlastest mitte teha ka endale uut vaenlast. Kui Daesh on uuemad islamivoolud kuulutanud ketserlikeks, aga samal ajal ta tahab, et need ketserid võtaksid vastu salafistliku tõlgenduse islamist, siis on ka meie otsustada, kas me oma käitumisega lükkame neid “ketsereid” Daeshile sülle? Või veelgi lihtsamalt, kas me tahame, et meie vaenlaseks on Daesh, kes kiitleb 40 000 võitlejaga või me tahame pidada oma vastasteks ka kõiki ülejäänud 1, 7 miljardit moslemit. Kui uskuda mõne EKRE liikme hiljutisi sotsiaalmeedia postitusi, siis neile meeldiks võimalikult suur vastaste hulk. Minu isikliku arvamuse kohaselt on see hullus, mis ainult pikendab vägivalla tsüklit.

  Vasta

 16. personainfieri
  märts 30, 2016 @ 09:17:21

  Leitud spämmikastist selline kommentaar blogi kohta:
  “Persona in fieri = üks järjekordne uusvariseride kamp: “Jumal, ma tänan sind, et ma olen avatud, salliv, laia silmaringiga, antidogmaatiline loov isiksus. Jumal, ma tänan sind, et ma pole selline nagu need kitsarinnalised, vihkavad, kitsa silmaringiga, dogmadest ja traditsioonidest kinnihoidvad fundamentalistid.”

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

märts 2016
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: