USA presidendivalimised 2016 – peale superteisipäeva II

@ckrabat
Peale 1.märtsi superteisipäeva Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste demokraatide ja vabariiklaste eelvoorudes võib üsna suure kindlusega väita, et kui nüüd midagi ootamatut ei juhtu, siis kohtuvad lõppvoorus demokraatide poolelt kogenud poliitik Hillary Clinton ja vabariiklaste poolelt sisuliselt amatöörpoliitik ehk kinnisvaraärimees Donald Trump. Nii Clinton kui Trump võitsid seitsmes osariigis üheteistkümnes. 76-aastane sotsialistlike vaadetega Bernie Sanders, kellest võiks saada esimene juudi päritoluga president, on osutunud üllatavalt konkurentsivõimeliseks ja suutnud enda poole kaasa haarata just nooremat valijaskonda, kuid Clintonit on üksmeelselt toetanud mustanahalised demokraadid, mis on takistanud Sandersit lõunaosariikides tõsist vastupanu osutama. Sandersi agenda moodustavad majanduslik ja sotsiaalne ebaõiglus, keskkonnaküsimused ning world peace. Teisipäeval võitis Clinton ülekaalukalt lõunaosariikides Alabamas (protsentides 78:19), Georgias (71:28), Arkansases (66:30), Tennessees (66:32), Texases (65:33) ja Virginias (64:35) ning napilt Massachusettsis (50:49). Sanders võitis mäekõrguse ülekaaluga koduosariigis Vermontis (86:14) ja lisaks veel Minnesotas (62:38), Colorados (59:40) ja Oklahomas (52:42). Clinton võitis veel USA koosseisu kuuluval Ida-Samoal. Kokku on Clintonil nüüd 577 valijamehe toetus Sandersi 386 vastu vajalikust 2383st. Clinton lubas kaotada ideoloogilised lõhed ühiskonnas ja Ameerika taas terviklikuks teha, mis on vastuloosung Donald Trumpi „Make America Great again“’ile.

Vabariiklastest võitis Trump kindla ülekaaluga Massachusettsis (49,  Kasich ja Rubio 18, Cruz 10, Carson 3) ja Alabamas (43, Cruz 21, Rubio 19, Carson 10, Kasich 4), kuid tuntav ülekaal oli tal nii Georgias (39, Rubio 25, Cruz 24, Kasich ja Carson 6) kui Tennessees (39, Cruz 25, Rubio 21, Carson 8, Kasich 5). Vermontis avaldas talle vastupanu John Kasich (33:30, Rubio 19, Cruz 10, Carson 4), Virginias Marco Rubio (35:32, Cruz 17, Kasich 9, Carson 6) ja Arkansases Ted Cruz (33:31, Rubio 25, Carson 6, Kasich 4). Esimese osariigi võidu sai Marco Rubio Minnesotas (37, Cruz 29, Trump 21, Carson 7, Kasich 6). Cruz võitis koduosariigis Texases (44, Trump 27, Rubio 18, Kasich ja Carson 4), Oklahomas (34, Trump 28, Rubio 26, Carson 6, Kasich 4) ja Alaskal (36, Trump 34, Rubio 15, Carson 11, Kasich 4). Trumpi vastane koalitsioon pole ühtne. Ted Cruzi toetavad konservatiivsemad valijad, Marco Rubiost on saanud vabariikliku establishmenti soosik, John Kasichit toetavad mõõdukamad valijad ja Ben Carsoni sümpaatiad on seotud religioossemate ringkondadega. Kasich ongi osutunud konkurentsivõimeliseks liberaalsemal Uus-Inglismaal, kuid mujal on tema toetusprotsendid jäänud tagasihoidlikumaks. Cruz pole suutnud võluda Uus-Inglismaa valijaid, kuid on enda selja taha saanud Kesk-Lääne konservatiivsed valijad. Rubio kogub enamasti stabiilselt 20-25% hääli, kuid suurt läbimurret pole ta suutnud teha. Tema tõehetk saabub 15.märtsil koduosariigis Floridas, kus ta on kohustatud võitma, et pildil püsida.

Kokku toetab Trumpi 316 valijameest, Cruzi 226, Rubiot 106, Kasichit 25 ja Carsonit 8 ning võitja peab saama 1237 delegaadi toetuse. Kõrvale veel keegi ei ole astunud, kuigi ennustatakse, et järgmine taanduja on Ben Carson, kes asub püüdlema hoopis Marco Rubio poolt hüljatavat Florida osariigi senaatori kohta. Kui Trump suudab jätkuvalt koguda kolmandiku valijahääli osariigis, on teistel raske teda pidurdada. Ted Cruzi positsioon on hetkel kõige tugevam ja ta on kutsunud ühinema Donald Trumpi vastu. Teatud šansse võib olla Marco Rubiol, kui tal õnnestub enda taha koondada Cruzi ja Kasichi toetajad. Donald Trumpi eduloo taga on tema kui meediapersoon. Everybody knows the Donald. Paljude jaoks on ta eduloo American dream elav kehastus, kuigi oma miljardid on ta pärinud isalt, aga sellegipoolest on ta paljude jaoks muutunud eduka inimese sümboliks. Lisaks sellele imponeerib paljudele veel anti-establishment hoiak, mille pinnalt on ta edukalt kritiseerinud Marco Rubiot, kes Jeb Bushi taandumise järel on muutunud mainstream vabariiklaste põhikandidaadiks. Trump oskab isegi valetada nii, et teda jäädakse uskuma. Trumpi on asunud toetama ka mõned vabariiklaste liidrid. McCaini asepresidendikandidaat 2008, Alaska mootorratturmemm Sarah Palin oli esimene, kuid mõõdukaks peetav New Jersey kuberner Chris Christie, keda veel mõned aastad tagasi peeti vabariiklaste võimalikuks favoriidiks nendel valimistel ja Maine kuberner Paul Lepage on liitunud Trumpi toetajatega nagu ka Alabama senaator Jeff Sessions. Välismaalt on Trump saanud tuge paremäärmuslikelt rahvuslastelt: vene konservatiivne ideoloog Aleksandr Dugin, Prantsusmaa Rahvusrinde guru Jean-Marie LePen, Itaalia Põhjaliiga liider Matteo Salvini, Hollandi Vabaduspartei juht Geert Wilders ja Serbia natsionalist Vojislav Šešelj. Eestis on teda toetanud Martin Helme. Trumpil on vastastikune sümpaatia Vladimir Putiniga. Huvitav on muidugi ka fakt, et Trumpi kampaania on olnud odavam kui tema põhikonkurentidel: 25 miljonit USD, samal ajal kui Carsoni, Cruzi ja Rubio kampaaniad on kulutanud üle 60 miljoni USD. Odavamalt on läbi ajanud vaid John Kasich: 18 miljonit USD.

Demokraatlikus parteis kestab äge võitlus Vermonti senaatori Bernie Sandersi (vasakul) ja 1993-2001 first lady‘na juba Valges Majas elanud Hillary Clintoni (paremal) vahel. Aadress: http://i2.cdn.turner.com/cnnnext/dam/assets/160224092324-bernie-sanders-hillary-clinton-large-169.jpg

36 kommentaari (+add yours?)

 1. personainfieri
  märts 02, 2016 @ 20:28:09

  Vasta

 2. personainfieri
  märts 02, 2016 @ 20:34:28

  Vasta

 3. personainfieri
  märts 02, 2016 @ 22:17:45

  Vasta

 4. personainfieri
  märts 02, 2016 @ 22:19:56

  Vasta

 5. personainfieri
  märts 03, 2016 @ 10:12:45

  Sandersi populaarsusele on aidanud kaasa, et Ameerikas pole sotsialismus kunagi tugev olnud ja on nende jaoks üsna uus, uus aga on alati huvitav.
  Teiseks on ameeriklastel tüdimus establishment kandidaatidest, kui pildil on ühed ja samad näod ning tekivad perekonnad, terved dünastiad, kes moodustavad põlvkondadeülese poliitilise eliidi (N: Kennedy, Bush, Romney jt) ning nimi ise on muutumas kaubamärgiks. Junõu, vanaisa oli poliitik, isa oli poliitik, ise olen … Põltsamaalt 🙂
  Sandersi probleem on olnud mustad ja latiino valijad, kes on eelistanud Clintonit.
  https://newrepublic.com/article/130958/bernies-revolution-white-win
  Trumpi kampaania on loomulikult samuti brändi loomine, kuid see kaubamärk on paljude jaoks uus.
  Rassiprobleem on viimasel ajal on olnud samuti üks osa USA valimisetenduste taustsüsteemist. Latiinotaustaga Cruz ja Rubio võivad osa hispaaniakeelsetest tuua vabariiklaste leeri, samal ajal kui immigrantide suhtes kriitiline Trump peletaks neid eemale. Viimasel ajal on räägitud dominikaani päritolu tööministrist 54-aastasest Thomas Perezist kui Clintoni võimalikust asepresidendikandidaadist. Partei vasakusse tiiba kuuluv Perez peaks rahuldama nii Sandersi toetajaid kui latiinosid.
  https://www.yahoo.com/politics/tom-perez-the-dark-horse-vice-presidential-pick-203317556.html

  Vasta

 6. personainfieri
  märts 03, 2016 @ 10:42:38

  Asepresidendikandidaatidest on Perezi kõrval mainitud ehitusminister (housing and urban development) Julian Castrot, Mehhiko päritolu latiino ja endine San Antonio linnapea, kes on 41-aastane ja võiks mõjuda hästi 68-aastase Clintoni kõrval, kuid noorus ja kogenematus võivad pakkuda ka võimalusi rünnakuteks.
  Siis on veel Massachusettsi senaator Elizabeth Warren (66), kellel on feimi ja respekti, kuid kahe naisega valimistele vastu minna oleks USA traditsioonide jaoks ehk too much.
  Bernie Sanders on juba 74-aastane ja ta ei tooks Clintoni kampaaniale palju kaasa. Tema valijad koonduvad Clintoni taha lõppvalimistel nagunii. Küll võib tal olla sõnaõigus asepresidendikandidaadi üle otsustamisel.
  New Jersey senaator Cory Booker (46), afroameeriklane, kellel on toetust noorte vasakpoolsete seas, võib samuti olla Clintoni asepresidendikandidaat.

  Vasta

 7. personainfieri
  märts 03, 2016 @ 10:50:53

  Trumpi valikutest asepresidendikandidaatide kohale võib nimetada juba mainitud Chris Christiet (53), kes seisis Trumpi kõrval superteisipäeval ning mõjuks Trumpi imagole tasakaalustavalt.
  Sarah Palini (52) return oleks vaevalt usutav, sest kaks klouni oleks samuti too much.
  Üha rohkem on räägitud Ben Carsonist (64), kes on Trumpile profiililt kõige sarnasem, väljastpoolt establishmenti ja võiks haarata konservatiivsemaid musti valijaid.
  Cruzi või Rubio kaasamine tundub isegi suure leppimise juures raskesti seeditav, pealegi on Cruzil samuti äärmuslase maine, mingi võimalus võiks olla John Kasichil (63), kes on profiililt Christiega üsna sarnane.

  Vasta

 8. personainfieri
  märts 03, 2016 @ 13:08:43

  ilus lugu, kuidas hunt nimega Trump külastab establishmenti kolme põrsakest – Jebi (Bush), Chrisi (Christie) ja Marcot (Rubio).

  Knock knock, Marco. It’s a wolf named Trump.
  https://www.yahoo.com/politics/knock-knock-marco-its-a-wolf-named-trump-095457705.html
  Once upon a time, in a little town called Establishment Creek where prosperity trickled down through a burbling stream, there lived three little pigs. Their names were Jeb, Chris and Marco. One day a wolf came up their windy trail, followed by a very angry mob and a horde of TV cameras. The wolf cut quite a figure. He had wild orange fur and teeth whiter than a Bernie Sanders caucus….

  Vasta

 9. personainfieri
  märts 03, 2016 @ 15:39:38

  Siin on kellegi new Vanga ennustused, kes projekteerib tulevikku 🙂
  http://future.wikia.com/wiki/Category:Joe%27s_World

  Vasta

 10. personainfieri
  märts 04, 2016 @ 15:10:55

  See kõlab väga kahtlaselt, umbes nagu – oh loll, sa mine kooli. Ma saaks aru, kui ta lubaks tasuta burkse, bemme ja beibesid kogu külale 🙂

  Bernie Sandersi eestlasest valija Delfile: USA vajab tasuta haridust, raha võiks tulla kaitse-eelarvest
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/bernie-sandersi-eestlasest-valija-delfile-usa-vajab-tasuta-haridust-raha-voiks-tulla-kaitse-eelarvest?id=73815615
  Minu jaoks on kõige olulisem tasuta haridus. Tulevikus suureneb automatiseeritus sadu kordi, mistõttu suur hulk inimesi kaotab töö. Selle vastu saab võidelda, kui luua inimesi targaks ilma, et neil oleks peal meeletu finantskoormus. Minu arust ei ole õige, et arst õpib 10 aastat ja pärast lõpetamist on tal poole miljoni dollariline võlg kukil, mida ta ei suuda tagasi maksta. Tasuta haridus võimaldaks inimestel teha seda, mis neile meeldib. Mitte, et inimesed peavad tegema tööd raha pärast.
  Ülikoolid võivad endiselt piirata vastuvõttu, esitada nõudeid ja valida tudengeid, et päris igaüks sisse ei saaks. Vale on aga see, kui piirata inimese võimalust omandada kõrgharidust raha pärast.

  Vasta

 11. personainfieri
  märts 06, 2016 @ 09:57:19

  Järjekordsetel eelvalimistel läks hästi Ted Cruzil, kes nüüd on tõusmas ainsaks tõsiselt võetavaks alternatiiviks Donald Trumpile. Cruz võitis ülekaalukalt Kansases ja Maines ning kogus eile 64 delegaadi toetuse. Trump võitis seevastu napilt Louisianas ja Kentuckys ning kogus 49 delegaati. Rubio (13) ja Kasich (9) jäid statisti rolli. Demokraatidest võitis Clinton Louisianas ja sai 55 delegaadi toetuse, kuid Sanders paneb visalt vastu, võitis Nebraskas ja Kansases ning kogus 47 toetajat. Kokku on Clintonil demokraatide konvendil 1121 ja Sandersil 479 häält. Vabariiklaste seis on samuti pingeline ja Trumpi edumaa pole üldse kindel. Kas nüüd saabub Ted Cruzi tähetund? Ta on juba Rubiot ja Kasichit kutsunud üles tema kasuks loobuma. Trump 378, Cruz 295, Rubio 123, Kasich 34.
  Tulemused: http://www.nytimes.com/elections/results
  Ben Carson astus valimiskarussellilt maha, ei toetanud ühtegi teist kandidaati, kuid kaitses Donald Trumpi 2012.a. vabariiklaste kandidaadi Mitt Romney rünnakute eest. Ta kutsus kristlasi üles valimistel osalema.
  http://edition.cnn.com/2016/03/04/politics/ben-carson-new-role-my-faith-votes-cpac/

  Vasta

 12. personainfieri
  märts 06, 2016 @ 10:00:28

  Ülevaade kandidaatide statementidest
  http://www.nytimes.com/interactive/2016/us/elections/2016-presidential-candidates.html?_r=0
  Sanders and Cruz take states but Trump and Clinton hit back in south
  http://www.theguardian.com/us-news/2016/mar/05/donald-trump-ted-cruz-bernie-sanders-super-saturday-primary-results
  “Marco Rubio had a very, very bad night,” he added. ‘I think it’s time he drops out of the race.”
  Trump also defended his reference to his penis size in the last TV debate – “I didn’t bring it up, [Rubio] brought it up, but I finished it” – but appeared unwilling to let the initial attacks on the size of his hands go by without one last reference to his golf swing.

  Vasta

 13. personainfieri
  märts 06, 2016 @ 22:01:23

  Vasta

 14. personainfieri
  märts 07, 2016 @ 08:38:02

  Maine osariigis võitis demokraatidest Bernie Sanders, kogudes 64,3% häältest ja 15 delegaati. Hillary Clinton sai 35,5% ja 7 delegaadi toetuse. Hispaaniakeelse Puerto Rico 23 vabariikliku delegaadi hääled kuuluvad Marco Rubiole.
  Teisipäeval toimuvad olulised valimised Michiganis ja Mississipis. Vabariiklaste jõuproov leiab aset veel Hawaiis ja Idahos.

  Vasta

 15. personainfieri
  märts 09, 2016 @ 09:50:48

  Teisipäevastel eelvalimistel on tulemused veel lõplikult selgumata Hawaiil, kus Trump juhib Cruzi ees (42,5%:33%), Rubio (13%) ja Kasich (10,5%) on statistid. Kasich on teatanud, et võitmiseks pole talle vaja delegaatide enamust, andes mõista, et ta võib olla sobiv kompromisskandidaat, kui lõpuks peaks tekkima patiseis.
  Idahos võitis Cruz (45%, 14 delegaati) Trumpi (28%, 10), Rubio (16%) ja Kasichi (7,5%) ees. Michiganis Trump (36,5%, 25), Cruzi (25%, 17) ja Kasichi (24%, 17) ees. Rubiole (9%) jäid tühjad pihud. Mississipis võitis Trump (47%, 24) Cruzi (36%, 13) ees. Delegaatideta jäid Kasich (9%) ja Rubio (5%). Tundub, et Marco Rubio, kes ei saanud ainsatki delegaati, on juba mängust väljas, kuigi tema tõe hetk peaks lõplikult saabuma nädala pärast Floridas.
  Demokraatidest võitis Sanders napilt Michiganis (50%, 65) Clintoni ees (48%, 58). Clintonit toetab aga mustanahaline Ameerika, Mississipis kogus ta koguni 82,5% (29). Sandersile jäi 16,5% ja 4 delegaati. Bernie püsib aga endiselt pildil.
  Endine New Yorgi linnapea Michael Bloomberg, kelle nimega spekuleeriti kui “kolmanda alternatiivi” võimalusega Trumpi ja Clintoni kõrval, teatas, et tema nendel valimistel oma kandidatuuri üles ei sea.
  Trump püsib aga endiselt pildil. Tema toetajad on suures osas madalama hariduse ja sissetulekuga valijad. Oluline valijategrupp waspid, ehk valged marukristlikud protestandid, on koondumas aga Cruzi selja taha.
  Sandersit toetavad suures osas valged sinikraed ja noored, afroameeriklaste ja latiinode kogukondades jääb ta Clintonile alla.
  New York Times analüüs tänaste valimiste kohta:
  http://www.nytimes.com/2016/03/09/us/politics/primary-elections-michigan.html?_r=0

  Vasta

 16. personainfieri
  märts 11, 2016 @ 12:52:25

  Ben Carson asus toetama Donald Trumpi
  http://www.theguardian.com/us-news/2016/mar/10/donald-trump-endorsement-ben-carson-florida-primary
  “There’s the Donald Trump that you see on television and who gets out in front of big audiences, and there’s the Donald Trump behind the scenes,” he explained. “They’re not the same person. One’s very much an entertainer, and one is actually a thinking individual.”
  Carsonist on räägitud kui võimalikust Trumpi asepresidendikandidaadist.
  http://www.mediaite.com/tv/ben-carson-im-open-to-being-donald-trumps-vice-president/
  Sügavalt religioosne mustanahaline Carson on tuntud eelkõige neurokirurgina, kes esimesena maailmas eraldas peadpidi kokkukasvanud kaksikud. Ta võib Trumpile tuua sotsiaalsete konservatiivide toetuse.

  Vasta

 17. personainfieri
  märts 13, 2016 @ 09:04:16

  Järjekordne eelvalimiste voor tõi suure võidu Ted Cruzile Wyomingis, 66,3% ja 9 delegaati. Marco Rubio sai 19,5% ja esimese tõsise tagasilöögi saanud Donald Trump 7,2% toetuse. Mõlemale lisandus üks valijamees. Kasich Wyomingis ei osalenud, kuid kogus 35,5% ja 9 delegaati Columbia ringkonnast (Washington). Temas rohkem sai vaid Marco Rubio (37,3% ja 10 delegaati). Favoriidid Donald Trump (13,8%) ja Ted Cruz (12,4%) jäid seal valijameesteta. Demokraadid võistlesid Vaiksel ookeanil Põhja-Mariaanidel, kust Clinton kogus 4 ja Sanders 2 delegaati.
  Teisipäeval on olulised jõukatsumised Floridas, Illinoisis ja Ohios – vabariiklastel on seal “winner takes all delegates” põhimõte, North Carolinas ja Missouris.
  Praegune seis
  Vabariiklased: Trump 460; Cruz 369; Rubio 163; Kasich 63.
  Demokraadid: Clinton 766; Sanders 551. Superdelegaadid (partei establishment) toetavad Clintonit: 465: 25.

  Vasta

 18. ckrabat
  märts 16, 2016 @ 09:05:17

  Eelvalimiste järjekordsed voorud olid edukad Clintonile ja Trumpile, Marco Rubio loobus.
  Demokraatidest võitis Clinton Floridas (64,5%, 124); Sanders (33,3%, 60). Ohios – Clinton (56,5%, 75); Sanders (42,7%, 54). North Carolinas – Clinton (54,6%, 59); Sanders (40,8%, 42). Illinoisis – Clinton (50,5%, 66); Sanders (48,7%, 64). Missouris sisuline viik – Clinton 49,6% ja Sanders 49,4%.
  Üldseis: Clinton 1094 + 467, Sanders 774 + 26.
  Vabariiklastest võitis Trump Floridas (45,8%, 99); Rubio (27%); Cruz (17,1%), Kasich (6,8%). Illinoisis – Trump (38,8%, 24); Cruz (30,3%); Kasich (19,7%), Rubio (8,7%). North Carolinas – Trump (40,2%, 29), Cruz (36,8%, 26); Kasich (12,7%, 9); Rubio (7,8%, 5). Ohios võitis Kasich (46,8%, 66), järgnesid Trump (35,7%); Cruz (13,1%); Rubio (2,9%). Missouris jai seis Trumpi (40,8%) ja Cruzi (40,6%) vahel enam-vähem viiki, Kasich kogus 10,1% ja Rubio 6,1%.
  Üldseis: Trump 621, Cruz 396, Rubio 168, Kasich 138.

  Vasta

 19. ckrabat
  märts 19, 2016 @ 15:49:53

  A MESSAGE FROM THE QUEEN

  To the citizens of the United States of America from Her Sovereign Majesty Queen Elizabeth II

  In light of your failure in recent years to nominate competent candidates for President of the USA and thus to govern yourselves, we hereby give notice of the revocation of your independence, effective immediately. (You should look up ‘revocation’ in the Oxford English Dictionary.)

  Her Sovereign Majesty Queen Elizabeth II will resume monarchical duties over all states, commonwealths, and territories (except North Dakota, which she does not fancy).

  Your new Prime Minister, David Cameron, will appoint a Governor for America without the need for further elections.

  Congress and the Senate will be disbanded. A questionnaire may be circulated next year to determine whether any of you noticed.

  To aid in the transition to a British Crown dependency, the following rules are introduced with immediate effect:

  ———————–

  1. The letter ‘U’ will be reinstated in words such as ‘colour,’ ‘favour,’ ‘labour’ and ‘neighbour.’ Likewise, you will learn to spell ’doughnut’ without skipping half the letters, and the suffix ‘-ize’ will be replaced by the suffix ‘-ise.’ Generally, you will be expected to raise your vocabulary to acceptable levels. (look up ‘vocabulary’).

  ————————

  2. Using the same twenty-seven words interspersed with filler noises such as ”like’ and ‘you know’ is an unacceptable and inefficient form of communication. There is no such thing as U.S. English. We will let Microsoft know on your behalf. The Microsoft spell-checker will be adjusted to take into account the reinstated letter ‘u” and the elimination of ‘-ize.’

  ——————-

  3. July 4th will no longer be celebrated as a holiday.

  —————–

  4. You will learn to resolve personal issues without using guns, lawyers, or therapists. The fact that you need so many lawyers and therapists shows that you’re not quite ready to be independent. Guns should only be used for shooting grouse. If you can’t sort things out without suing someone or speaking to a therapist, then you’re not ready to shoot grouse.

  ———————-

  5. Therefore, you will no longer be allowed to own or carry anything more dangerous than a vegetable peeler. Although a permit will be required if you wish to carry a vegetable peeler in public.

  ———————-

  6. All intersections will be replaced with roundabouts, and you will start driving on the left side with immediate effect. At the same time, you will go metric with immediate effect and without the benefit of conversion tables. Both roundabouts and metrication will help you understand the British sense of humour.

  ——————–

  7. The former USA will adopt UK prices on petrol (which you have been calling gasoline) of roughly $10/US gallon. Get used to it.

  ——————-

  8. You will learn to make real chips. Those things you call French fries are not real chips, and those things you insist on calling potato chips are properly called crisps. Real chips are thick cut, fried in animal fat, and dressed not with catsup but with vinegar.

  ——————-

  9. The cold, tasteless stuff you insist on calling beer is not actually beer at all. Henceforth, only proper British Bitter will be referred to as beer, and European brews of known and accepted provenance will be referred to as Lager. South African beer is also acceptable, as they are pound for pound the greatest sporting nation on earth and it can only be due to the beer. They are also part of the British Commonwealth – see what it did for them. American brands will be referred to as Near-Frozen Gnat’s Urine, so that all can be sold without risk of further confusion.

  ———————

  10. Hollywood will be required occasionally to cast English actors as good guys. Hollywood will also be required to cast English actors to play English characters. Watching Andie Macdowell attempt English dialect in Four Weddings and a Funeral was an experience akin to having one’s ears removed with a cheese grater.

  ———————

  11. You will cease playing American football. There is only one kind of proper football; you call it soccer. Those of you brave enough will, in time, be allowed to play rugby (which has some similarities to American football, but does not involve stopping for a rest every twenty seconds or wearing full kevlar body armour like a bunch of nancies).

  ———————

  12. Further, you will stop playing baseball. It is not reasonable to host an event called the World Series for a game which is not played outside of America. Since only 2.1% of you are aware there is a world beyond your borders, your error is understandable. You will learn cricket, and we will let you face the South Africans first to take the sting out of their deliveries.

  ——————–

  13.. You must tell us who killed JFK. It’s been driving us mad.

  —————–

  14. An internal revenue agent (i.e. tax collector) from Her Majesty’s Government will be with you shortly to ensure the acquisition of all monies due (backdated to 1776).

  —————

  15. Daily Tea Time begins promptly at 4 p.m. with proper cups, with saucers, and never mugs, with high quality biscuits (cookies) and cakes; plus strawberries (with cream) when in season.

  God Save the Queen!

  PS: Only share this with friends who have a good sense of humour (NOT humor)!

  Vasta

 20. personainfieri
  märts 23, 2016 @ 21:23:29

  Brüsseli sündmuste varjus jõudsid toimuda ka järjekordsed USA eelvalimiste voorud. Vabariiklastest võitis Arizonas Trump (47%) Cruzi (25%) ja Kasichi (10%) ees. Utahis Cruz (69%) Kasichi (17%) ja Trumpi (14%) ees. Mormoonid Trumpi ei armasta ja nende usukaaslane, eelmine vabariiklaste kandidaat Mitt Romney on olnud Trumpi suhtes väga kriitiline. Demokraatidest võitis Bernie sanders ülekaalukalt Utahis (79%) ja Idahos (78%). Clinton sai seal vastavalt 20% ja 21% häältest, kuid võitis Arizonas (58%) Sandersi 40% vastu.

  Vasta

 21. ckrabat
  märts 28, 2016 @ 00:09:02

  Laupäeval toimunud demokraatide valimiskoosolekud möödusid Bernie Sandersi taktikepi all: Alaskas võitis Sanders Clintonit 82%:18%, Hawaiil 70%:30% ja Washingtoni osariigis 73%:27%. Valijameeste arvult juhib ikka Clinton 1243:975.

  Vasta

 22. ckrabat
  apr. 06, 2016 @ 10:18:01

  Wisconsini osariigis võitis vabariiklastest Ted Cruz (48,3%), Trumpi (35%) ja Kasichi (14%) ees. Muide Vabariiklik partei kuulutati esmakordselt välja 20.märtsil 1854 just nimel Wisconsinis, Riponi linna koolimajas. Demokraatidest sai Bernie Sanders pikaajaliste vasakpoolsete traditsioonidega Wisconsinis 56,4% Clintoni 43,3% vastu. Kokkuvõttes jäid senised juhthobused siiski paika.

  Vasta

 23. personainfieri
  apr. 10, 2016 @ 20:36:17

  Vasta

 24. ckrabat
  apr. 20, 2016 @ 08:54:04

  Olulised eelvalimised New Yorgis: Vabariiklastest on kõige olulisem Ted Cruzi lüüasaamine, kes kogus 15% ja 0 mandaati. Temast oli edukam isegi John Kasich, kes kogus 25% ja 3 mandaati vabariiklaste valimiskonvendil (see on huvitav areng – küsuitluste järgi on Kasich Cruzist ees veel Pennsylvanias, New Jerseys ja Maylandis, Trump aga juhib kõikjal). Ülekaalukalt võitis Donald Trump 61% ja 89 delegaati. Kokku on Trumpil nüüd koos 844 häält vajalikust 1237st.
  Demokraatidest kogus Clinton 58%, kuid edu tuli suurlinnade (New York, Buffalo, Syracuse, Rochester – kokku 135 mandaati) arvelt. Piirkondades vüitis valdavalt Sanders (42%, 104 mandaati). Kokku on Clintonil 1442 ja Sandersil 1198 mandaati).
  Nädal tagasi võitis Sanders Wyomingis 56% Clintoni 44% vastu, kuid mõlemad said 7 delegaati. Vabariiklaste Colorado 30 delegaati läks Cruzile.

  Vasta

 25. ckrabat
  apr. 21, 2016 @ 21:08:28

  Neil päevil on Washingtonist ilmselt raske leida süngemaid inimesi kui konservatiivse tiiva intellektuaalid. Kogu nende iroonia ja skepsis lahkuva presidendi Barack Obama ja Demokraatliku Partei kandidaatide suhtes ei suuda konkureerida õõvaga, mida nad tunnevad Vabariikliku Partei sildi all toimuva suhtes.
  http://maailm.postimees.ee/3663883/9-pohjust-miks-usa-konservatiivid-on-masenduses
  Seal mängitakse muuseas lõiku Grahami enda kampaaniast, kus ta märgib, et kui Cruz senatis ära tapetaks ja kohtumõistjad oleksid tema kolleegid, poleks keegi valmis tapjat süüdi mõistma. Küsimusele, miks ta siiski Cruzi kandidatuuri toetab, vastab Graham: «See ütleb teile Donald Trumpi kohta kõik, mida teil on vaja teada.»
  Edasi loetleb Graham ka Cruzi eeliseid: ta pole täiesti hull, ta on vabariiklane, ta pole Trump. «Me ei saaks täiesti kindlalt hukka. Ning kui Donald Trump kannab minu partei logo, siis mürgitab see konservatismi maine tulevastele põlvkondadele.»
  Lõpetuseks võrdleb teenekas senaator Trumpi mahalaskmise ja Cruzi mürgitamisega. Kuul pähe – ja sa oled surnud. Mürgitus võtab aga veidike aega, mille jooksul võib õnnestuda leida vastumürk. Thoburni sõnul iseloomustab see praegu Vabariiklikus Parteis valitsevat meelsust päris hästi.

  Vasta

 26. ckrabat
  apr. 27, 2016 @ 20:55:55

  Lõpuks siis järgmine eelvalimiste voor, mis oli edukas Trumpile ja Clintonile. Vaid Rhode Islandil suutis Sanders Clintonit edestada.
  Maryland
  Trump 54%, Kasich 23%, Cruz 19%
  Clinton 63%, Sanders 33%
  Connecticut
  Trump 58%, Kasich 29%, Cruz 12%
  Clinton 52%, Sanders 46%
  Pennsylvania
  Trump 57%, Cruz 22%, Kasich 19%
  Clinton 56%, Sanders 44%
  Rhode Island
  Sanders 55%, Clinton 43%
  Trump 64%, Kasich 24%, Cruz 10%
  Delaware
  Trump 61%, Kasich 20%, Cruz 16%
  Clinton 60%, Sanders 39%
  Cruz on jäämas viimastel valimistel ka Kasichi selja taha, the Donald aga võtab oma ikka ära. Sanders on very competitive, kuid Clintoni edumaa säilib. Mustanahalised viivad võidu Clintoni leeri.
  Kokku:
  Trump 953 delegaati, Cruz 546, Kasich 153 (vaja 1237)
  Clinton 1650 delegaati, Sanders 1348 (vaja 2383)

  Vasta

 27. ckrabat
  mai 04, 2016 @ 08:41:48

  Indianas võitis Trump 53% Cruzi 37% ja Kasichi 8% ees ja sai 51 Indiana delegaati, hoolimata isegi sellest, et Kasich loobus Cruzi kasuks selles osariigis kampaania tegemisest ja Carly Fiorina lisandumine Cruzi meeskonda potentsiaalse asepresidendikandidaadina. Cruz peatas oma kampaania ja kuigi Kasich veel jätkab, puuduvad temal võimalused Trumpi edestamiseks. Demokraatidest võitis Bernie Sanders 52,5% 43 delegaati jälle Hillary Clintoni 47,5% 37 delegaati ees.
  New York Times’i analüüs
  http://www.nytimes.com/2016/05/04/us/politics/indiana-republican-democratic.html

  Vasta

 28. ckrabat
  mai 04, 2016 @ 21:16:28

  Nüüd loobus ka John Kasich.

  Vasta

 29. ckrabat
  mai 21, 2016 @ 09:34:29

  Seoses vabariiklaste eelvalimiste presidendikampaania sisulise lõppemisega, jätkame demokraatide kampaania käsitlemist siin: https://personainfieri.wordpress.com/2016/05/10/ameerika-uhendriikide-presidendivalimiste-eel-bernie-sandersi-tahetund/
  Donald Trumpi tegemistest saab lugeda aga siit:
  https://personainfieri.wordpress.com/2015/07/21/ameerika-uhendriikide-presidendivalimiste-eel-kes-on-donald-trump/

  Vasta

 30. ckrabat
  mai 31, 2016 @ 17:10:24

  Libertaarne partei valis oma presidendikandidaadiks endise vabariikliku New Mexico kuberneri Gary Johnsoni ja asepresidendikandidaadiks endise Massachusettsi kuberneri William Weldi.
  http://www.thefiscaltimes.com/2016/05/30/Libertarian-Johnson-Weld-Ticket-Bad-News-Donald-Trump
  Võidulootusi neil pole, kuid kolmanda optionina võivad nad korjata vabariiklaste hääli, kes ei soovi toetada Donald Trumpi.

  Vasta

 31. ckrabat
  juuni 08, 2016 @ 07:10:39

  Tänaste eelvalimiste eelõhtul, peale võite eelvalimistel USA Neitsisaartel ja Puerto Ricos, kuulutati Hillary Clinton demokraatide eelvalimiste võitjaks. Sanders lubas siiski kampaaniat jätkata, sest suur osa delegaate on eelvalimistevälised nn superdelegaadid, kes võivad eelistust muuta. Sanders suutis võita vaid North Dakotas (64,2%:25,6%) ja Montanas (51,1%:44,6%). Clinton võitis New Jerseys (63,3%:36,7%), Californias (55,8%:43,2%), napilt New Mexicos (51,5%:48,5%) ning South Dakotas (51%:49%) .

  Vasta

 32. ckrabat
  juuni 09, 2016 @ 20:10:54

  Thomas Friedman calls GOP morally bankrupt, criticizes John McCain
  https://www.yahoo.com/news/thomas-friedman-calls-gop-morally-bankrupt-criticizes-john-mccain-165433039.html
  The three-time Pulitzer Prize-winning journalist said the United States needs a healthy two-party system but that the Grand Old Party is not doing its part, which traditionally has been to advocate for market-based solutions and sound fiscal policy. Instead, he said, it’s merely an empty shell willing to sell itself off to the highest bidders — untethered from principled, center-right conservatism.
  On Tuesday, in an opinion piece for the New York Times, Friedman lambasted top Republican leaders — who had been willing to buck the party line in the past — for throwing their support behind Donald Trump despite his history of off-color comments.
  He was perplexed that Ryan would still endorse Trump after the businessman questioned Judge Gonzalo Curiel’s ability to preside over the Trump University lawsuit without bias because of his Mexican heritage. Ryan called this a “textbook definition” of racism but said it’s worth backing Trump because he will sign off on a Republican agenda.
  http://www.nytimes.com/2016/06/08/opinion/dump-the-gop-for-a-grand-new-party.html?_r=0

  Vasta

 33. ckrabat
  juuni 11, 2016 @ 15:17:25

  This time around, Gary Johnson’s third-party bid makes sense
  https://www.yahoo.com/news/this-time-around-gary-johnsons-third-party-bid-makes-sense-060422915.html
  Johnson, the Libertarian Party’s nominee for president, was an intriguing candidate in the 2012 GOP primary who didn’t catch on. A successful two-term governor of New Mexico, he was never really taken seriously, thanks in part to the cable TV networks who refused to let him debate.
  His attempt to enter the national conversation from the right — after governing as a Republican and running in the GOP primary — did not work. Democrats never got a close look at him, and Republicans looked at his wide-eyed, goofy demeanor and dismissed him simply as a pot-smoking kooky Libertarian.
  But in 2016, the 63-year old Johnson is a far more colorful candidate than presumptive Democratic nominee Hillary Clinton, and his lighthearted, sneakers-with-a-suit zaniness now appears rather tame in comparison to presumptive Republican nominee Donald Trump’s boasts about the size of his genitals and public threats against political opponents.

  Vasta

 34. ckrabat
  juuni 30, 2016 @ 07:45:01

  Clintoni asepresidendikandidaatide otsingute favoriit on Virginia senaator Tim Kaine, kuigi räägitakse veel ka Massachusettsi senaatorist Elizabeth Warrenist
  https://newrepublic.com/article/134726/elizabeth-warren-hillary-clintons-rational-choice-vp

  Vasta

 35. Trackback: Persona in fieri edekabel TOP-500 aastatest 2010-2016 | Persona in fieri

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

märts 2016
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: