Anti-pagulane

@R.W.Hamilton
Mind juba lapsest saati kasvatati julmaks
Ja elu kurba needes nuhtlen surma
Terasmeeste neukkuühiskonnas
Ma juba tollal haistsin vere hurma
See on võitlus lapsed ütles meile meister
Meid on palju, kuid kokku ikka üks
Sa loobu vastutusest, see on teiste
Oled robot kodus tehtud nukk
Huugas numbritehas tootis ennaktempos
Viisaastak lõppes, valmis uus partii
Kruvid seibid mutrid kaduma on läinud
Kuid meid on palju, me najal püsib liin
Ma teadsin alati ja kaevelda ei täinud
Sest koostemehhanism ei püsind kaua koos
Kes on süüdi – see küsimus on vaevand
Mina mitte, elu teadagi on sitt
Me liinilt tuleme, ei lõpeta me taevas
Kuid lõpuni on terve igavik
Nüüd võllapuu ees seistes ootamatut jõudu
Kes on süüdi – pigi, nõgi, must
Et omad tunneksid ja võõrad tajuks õudu
Perset paljastades näitan neile ust
Ei leia meie silmis halastust te iial
Tapamasinaks on koolitatud mind
Armees teenides praporštšik pakkus viina
See mu lapsed on neukkuühiskond
Kõik pagulased pugenud on pakku
Siin me oleme ja kuskile ei kao
Viha vallandudes koondume me jakku
Eile vabadus, kuid täna põleb Vao


Elu Eestis A.D. 2015

25 kommentaari (+add yours?)

 1. personainfieri
  sept. 19, 2015 @ 10:16:44

  Vasta

 2. personainfieri
  sept. 19, 2015 @ 10:40:31

  Märt Avandi: mul on meie rahva pärast häbi – ma ei uskunud, et eestlased on nii rassistlikud
  http://publik.delfi.ee/news/inimesed/mart-avandi-mul-on-meie-rahva-parast-habi-ma-ei-uskunud-et-eestlased-on-nii-rassistlikud?id=72492125

  Vasta

 3. personainfieri
  sept. 19, 2015 @ 10:42:03

  Maisilapsed, tatralapsed, …

  Vasta

 4. personainfieri
  sept. 19, 2015 @ 10:45:51

  Vasta

 5. ckrabat
  sept. 19, 2015 @ 13:47:36

  Mis toimub? Mis sul viga on? Need küsimused iseloomustavad tänast päeva.

  Andestage mu hoolivus – mea culpa
  http://elvar777.blogspot.com.ee/2015/09/andestage-mu-hoolivus-mea-culpa.html

  Vasta

 6. K_V
  sept. 19, 2015 @ 15:21:28

  Las siis jääda “vihakõne” silt ühe poole monopoliks ja “rahvuse reeturi” silt teise poole omandusse.
  Aga nad mõlemad on vennad ja õed suhtumises neisse, kellele oma kõnesid peavad. Kui saa ei ole nõus mantrana kordama nende kõnesid, siis oled sildialune.
  Keeletalgude korras võiks neile sildimeistritele omatarbeks ka mõne sobiva sildi kinkida.

  Vasta

 7. ckrabat
  sept. 19, 2015 @ 15:46:08

  Kas vihakõne või mitte või siis siiras mure (kelle?) saatuse pärast, aga minu meelest on küsimus ise juba ammu muutunud meditsiiniliseks. Loomulikult võiks ju probleemi üldse maha vaikida ja sisendada, et Juku pea ei ole kandiline, aga kas see muudab tema kandilise pea olematuks? Haiguste puhul on ka mitu võimalust, kuidas reageerida, kas võidelda sümptomitega või oodata, et kõik paraneb iseenesest või siis lihtsalt maha surra?

  Nt üks juhuslik ülesastumine sotsiaalmeedias. Küsimus suurele ringile, kes siin haige on? Kas tundmatu pagulane või tõupuhas rahvuslane, keda Meie ja Nende vastasseisus tuleks identifitseerida kui “oma”?

  Hurraaa, seltsimehed! Tere tulemast tüüfus, naha- ja haavadifteeria, lastehalvatus, naha ja siseelundite leishmaniaas. Epidemioloogianõunik Kutsar: Euroopasse saabunud pagulastel on tuvastatud kümmekond erinevat nakkushaigust http://www.ohtuleht.ee/694390/…..kushaigust
  Ja loomulikult vajab meie HIV tüvi rikastamist. Teadlased: uus ja agressiivsem HIV tüvi kiirendab AIDSi teket 28. november 2013
  Uut viirustüve, mis kannab nime A3/02 ja kujutab endast kahe Guinea-Bissaus enim levinud tüve kombinatsiooni, on seni leitud vaid Lääne-Aafrikast.
  «Inimestel, kes on nakatunud uue rekombinantse viirustüvega, kujuneb AIDS välja viie aasta jooksul, see tähendab ligikaudu kaks kuni kaks ja pool aastat kiiremini kui kummagi esialgse tüve puhul,» lausus üks Guinea-Bissau pikaajalisi uurimisandmeid analüüsinud teadlane Angelica Palm.
  Rekombinantsed viirustüved tekivad siis, kui üks inimene nakatub kahe erineva tüvega ja nende DNA-molekulide ühinemisel kujuneb täiesti uus viirustüvi.
  Rootsi teadlased leidsid uut HIV-tüve Guinea-Bissaust esmakordselt 2011. aastal.

  Vasta

  • Jolli
   sept. 19, 2015 @ 16:48:23

   Loomulikult on kontrollimatult Euroopa peale laiali valguv inimmass lisaks ka terviserisk, sest neid ei panda piiril garantiini ja ei tehta võimalike haiguste osas uuringuid…
   Tegelikult on sarnane terviserisk ka meie igapäevane turism, kus elamusteotsijad ronivad maailma perseaukudesse ja toovad sealt tagasi eitea mida… Kosmonaudid pistetakse orbiidilt tulles garantiini, aga tavaline turist läheb tagasi jõudes sõpradele reisimuljeid jagama. Samas on igasugune eelnev vaktsineerimine jms vaba valik…

   Vasta

   • ckrabat
    sept. 19, 2015 @ 17:29:47

    Selge see, et tuleb haigusi ravida ja avatud maailmaga tuleb rohkem haigusi kui suletud maailmaga, kuigi nakkuste leviku vastu ei aita isegi raudbetoonist ja jääkarudest siseturukaitse.

    Palju keerulisem on vaimsete haigustega. Konkreetse ülesastumise autor, hoolimata migrantide puudumisest, vajab juba ammu põhjalikku meditsiinilist abi või vähemalt osavat mehhaanikut, sest mitmed kruvid, splindid ja poldid on suure tõenäosusega tõlkes kaduma läinud ning ta võtab kummalise päritoluga signaale vastu 🙂

 8. ckrabat
  sept. 19, 2015 @ 15:52:13

  Näide ühiskondlikust dialoogist Eesti moodi 🙂

  Vasta

 9. ckrabat
  sept. 19, 2015 @ 17:24:27

  Vasta

 10. ckrabat
  sept. 20, 2015 @ 10:18:44

  Kuidas kiirelt lolli inimest tuvastada
  http://lastejutud.wordpress.com/2015/09/19/kuidas-kiirelt-lolli-inimest-tuvastada/
  Kõige lihtsam viis rumalat inimest määrata, on kuulata mida ja kuidas ta endast ja teistest räägib. Kui inimene arvab, et keegi teine või palju teisi inimesi on rumalad, siis ilmselt on ta hoopis ise rumal. Tark inimene kipub tihtipeale arvama, et kui tema neid asju oskab ja teab ja need on tema jaoks lihtsad, siis ilmselt oskavad ja teavad seda ka teised inimesed. Targa inimesega vesteldes on sul endal ka tunne, et oled tark. Mitte sellepärast, et sa päriselt teaksid kõike neid ülikeerulisi teooriaid, mida ta sulle räägib, vaid sulle jääb mulje, et tema arvab, et sa tead. Isegi kui sa ei tea.
  Rumala inimesega vesteldes hakkab sulle endale ka tunduma, et oled rumal, sest su vestluspartner suudab sulle suvalistest asjadest rääkida nii, nagu õpetaks ta lapsele lusikaga söömist. (Juhul kui sa oledki rumal, siis seda tunnet tekkida ei pruugi).

  Vasta

  • K_V
   sept. 20, 2015 @ 20:42:50

   Vähemalt milleski valitseb siin maailmas konsensus ja üksmeel. Rumalad peavad teisi rumalateks ja targad peavad ennast ka… mitte eriti targaks.

   Vasta

 11. ckrabat
  sept. 20, 2015 @ 10:19:25

  Dunningi-Krugeri efekt
  http://et.wikipedia.org/wiki/Dunningi-Krugeri_efekt
  Dunningi-Krugeri efekt on kognitiivne moonutus ehk kognitiivne nihe (inglise cognitive bias), kus “inimesed jõuavad ekslikele järeldustele ja teevad sobimatuid valikuid, kuid nende ebakompetentsus jätab nad ilma metakognitiivsest võimest seda mõista”[1]. Seetõttu kogevad oskusteta inimesed illusoorset üleolekut, hinnates enda võimeid keskmisest kõrgemaks, mis on palju kõrgem tegelikkusest. Samas suurte oskustega inimesed kannatavad illusoorse alaväärsuse all ja seetõttu alahindavad oma võimeid. See viib ebaloomuliku tulemuseni, kus vähem kompetentsemad inimesed hindavad oma võimekust kõrgemalt kui rohkem kompetentsemad inimesed.

  Vasta

  • K_V
   sept. 20, 2015 @ 21:24:05

   Koolis hinnete panemist võib siis pidada selliseks vanaaegseks katseks targemate eest seista, nagu praegu naiste ja vähemuste eest seistakse. Et nad ennast liiga halvasti tundma ei peaks.

   Vasta

 12. huviline
  sept. 20, 2015 @ 16:07:42

  Hea luuletus. Kui ühe hooga lugeda, emotsioone lihtsalt õlekõrre otsa lükkides, neid mitte maitstes, siis täis siiru-viirulisi tundeid. Lõpuks aga üks konkreetne punkt, maasikas, vaoshoitud pagulased, mis sidus intellektuaalselt. Kõhtu täitmata.

  Lõik, kus juttu Dunningi-Krugeri efektist, ja seda raamiv alateema on motiveerimata. Kõik taandatakse pildile (“illusoorne üleolek”), soovides väikse pildi kaudu jõuda suurele pildile.

  Olulisi asju pole võimalik pildina näha. Peale selle, suure pildi defineerimine väikeste kaudu viib ringi, kuigi jääb mulje, et kõht on täis.

  Vasta

  • ckrabat
   sept. 20, 2015 @ 16:52:06

   See luuletus sündis kiiresti, lihtsalt mingid riimid jäid kummitama ja ei saanud muidu lahti, pärast muidugi kohendasin. Kohutav tüdimus on sellest pagulaspaanikast, ei kujuta üldse ette, et keegi suudab selle peale veel leili minna, ilmselt ongi meditsiiniline juhtum, samal ajal on ilmselt meil kõigil selliste isetekkeliste tontide kõrval ka päris probleemid, mis vajaksid tegelikku lahendamist.

   Vasta

 13. ckrabat
  sept. 20, 2015 @ 18:25:30

  Massiimmigratsioon ajab kuldketimeestel pasa lahti. Mis siis teha? Eks ikka tara ette, värav kinni, lukk ette, võti suhu, klõmps, ja süda rahul. Oi, ups, I didn’t realize it Soviet Union, my bad.
  http://nihilist.fm/thanks-time-know-really-precious/
  Mulle väga meeldib, et te eestlased, olete ära õppinud oskuse arvamust avaldada. Aga muidugi alati läbi sotsiaalmeedia, sest kes – hahaha – ikka oma nahaga riskima läheb? Peab ikka peast vähe sooda olema. Meie eesti tubli tööherilane, tuntud ka kui kilplane ja kuumees, istub ikka oma paksu persega diivanil, vaatab telekast Reporterit ja kommenteerib pagulaste sissevoolu: „Mida kuradit, need pasavärvi ollused siit meie riigist otsivad, mille nimel MINU esiisad võitlesid ja mina tööd rügan?” OIH, sorry, mees, pean sind kurvastama, meie esiisad tulid ka pagulastena siia maale, sorry for your disappointment.

  Vasta

 14. Jolli
  sept. 22, 2015 @ 21:01:57

  Vasta

  • ckrabat
   sept. 22, 2015 @ 21:11:00

   Kellegi komm:
   Miki22/9/2015 16:58:33
   Mida vittu te teete? Kas sellest on veel vähe, et valitsus koosneb argpüksidest ja perselakkujatest! Iga eestlane, kes pagulasi toetab on reetur ja teadagi mida nendega tehakse.
   :irw

   Vasta

 15. ckrabat
  sept. 27, 2015 @ 21:52:13

  Mustanahaline eestlane: Teiste rasside vihkamine ei ole patriotism – http://www.telegram.ee/eesti/m…..gg4Vvmqqko
  Selliseid olukordi on minuga viimaste kuude jooksul juhtunud väga palju. See on kummaline, kuidas osa eestlasi arvab tõsimeeli, et kui nemad ei salli mustanahalisi või vihkavad teisi rasse või ajavad neid Eestist välja, siis see ongi patriotism ja esiisade armastamine ning rahvuslikkus. Tegelikult on selle puhul tegemist raskekujulise ja äärmiselt sügava rassismiga. Eestis elavad inimesed ei tea enamasti mitte midagi oma esiisadest, teatakse vaevu 100 aasta tagusesse aega ja see on kõik.
  ***
  Kõnnin linnas, vastu tulevad kolm minuvanust noormeest ja hakkavad sõimama: “Kuradi pagulane, kuradi neeger, mine tagasi sinna, kust sa tulid, mida sa tahad siit!?” Selle peale küsin mina selges eesti keeles, et “Kuidas palun? Ma olen Hiiumaal sündinud, mida te minust tahate?” Selle peale vastatakse tavaliselt: “T*ra, mind ei koti.” Väga hästi argumenteeritud!
  ***
  Eile tulid mulle kaks meest tänaval vastu ja hakkasid küsima: “Kus su kodu on? Kus su kodu on?” Ma vastasin, et “Kuidas palun? Kas sa arvad, et ma ei saa sinust aru?” Selle peale hakkasid nad lihtsalt kogelema.
  ***
  Üldjuhul ollakse ikka mitmekesi, sest ei juleta üksinda eriti midagi öelda, pigem pomisetakse omaette. Ükskord, kui olin sõbraga koos linnas, tuli üks tüüp, kes küsis mu sõbralt, et “Mida sa teed selle mustaga? Tapa ta ära.“ Mõnikord astutakse tänaval mulle järsku ligi ja üritatakse ehmatada lihtsalt: “PUHHHH!“ See on lihtsalt koomiline.
  ***
  Kas naised ka vahel tulevad tüli norima? Seda juhtub harva, aga mõned korrad on siiski ette tulnud. Pigem on meeste seas viha ikkagi rohkem. Mõned kardavad, et mustad tulevad ja võtavad nende naised ära. Ja pärast võtavad neilt töö ka ära… Ja siis veel öeldakse, et mustanahalised on laisad.

  Vasta

  • K_V
   sept. 27, 2015 @ 22:49:23

   Miks mitte uskuda Aafrika juurtega inimesi, Meikarit me ju usume. Ajakirjandus ise käskis. Tõendamisega nähakse higi, verd ja pisaraid ainult Hollywoodi filmides…

   Vasta

 16. ckrabat
  okt. 01, 2015 @ 21:06:07

  Üle kõige maailmas vihkan ma rassismi ja neegreid
  http://www.moondragon.ee/ule-koige-maailmas-vihkan-ma-rassismi-ja-neegreid/
  Burks lugu nagu sellelt autorilt ikka 🙂
  Resümee maatõugu anti-pagulase kohta:

  “Kui aus olla, siis Eesti reaktsioon kutsub mul esile ohjeldamatult lulz-e. Väga lõbus on. Eriti väited, et kui üks põgenik juba sees, siis tulevad teised järgi. Vaadake… Kui mõni põgenik juba on otsustanud Eestisse elama asuda, siis see tähendab et tal tõesti on kodumaal ikka selline perse majas, et pole tõesti rohkem kuhugi minna. Ja tõesti, ma leian et sellist inimest võiks aidata. Eestis pole eesltastelgi elu mingi eriline meelakkumine. Ja kujuta nüüd ette, et sellele lisandub stabiilne oht kannaga näkku saada, kui juhtud neeger olema. Sest noh, kui juba neeger oled, siis naguinii pede kah. Ma ei usu iial, et siia mõni mugavuspõgenik saabuks. Sel lihtsal põhjusel et siin pole sittagi mugav. Loogiline eksole. Mida see mugavuspõgenik siit otsib? Ilusat loodust? Noh, võtku siis, ega meile vähemaks jää. Tal on siis hea maitse, äkki on ka inimene hea. Naisi? Issver, selleks ei pea siia kolima. Juba kakskümmend aastat käivad Rootsi abiraha peal türklased Amigos ja Venuses naisi lantimas. Ja nagu ma tean siis paljud on omale isegi abikaasa leidnud. Igatahes nikuikaldus neid ei kollita.

  See pagulaste keskuse põletamine… No ma pole midagi nii lolli veel näinud. Mis see keskus neid segas? Kuulge, ekstremistid, võtke asja nii – selle jamaga tõstsite te rahva sümpaatiat pagulaste vastu mitme pügala võrra. Pealegi keskus ei läinud põlema ka. See nagu sümboliseeriks. Aga kogu see ülejäänud tsirkus on küll üle mõistuse. Ojulind feilis mingi aeg tagasi haledalt oma poliitikasse tagasipöördumisega. No ei ole mammil midagi öelda. See eest nüüd leidis omale niši. Kriiskab nii nagu teda juba kümme aidsihaiget somaallast vägistaks. Ja on ropult õnnelik, valijaskond on leitud. Sama käib selle külarabi kaabuga Helme kohta.”

  Kui me arvestame kodanik Putini hübriidsõjaga, siis peame meeles pidama ühte asja. Kuna ta nii majanduslikult, poliitilisels kui ka sõjaliselt ei ole võrdne vastane Läänele, siis on tema meetodiks ainult propa. Propaganda peab üles leidma vastuolud Euroopa Liidu sees, vastuolud USA ja Euroliidu vahel ning neid ekspluateerima. Hetkel suhtumine nendesse nn. põgenikesse võib küll saada teatud tülide allikaks Lääne ja Ida – Euroopa vahel. Mis sisuliselt on Voldemarile väga kasulik. On väga seda moodi, et nende põgenike Euroopasse suunamine toimub üsna hästi koordineeritult. Ilmselt eriteenistustel on selle kohta rohkem inffi, kuid nad otse loomulikult seda minuga jagama ei tule. Et eks ma siis niisama… ise mõtisklen omaette.”

  Vasta

 17. jolli
  okt. 08, 2015 @ 12:03:31

  Vasta

 18. personainfieri
  okt. 08, 2015 @ 22:17:39

  Fessaris keegi kommenteeris:
  Kena muidu küll, aga… Chuck Norris (Carlos Ray Norris) on sündinud 10. märtsil 1940. :
  D

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

september 2015
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: