Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste eel – kes on Donald Trump?

@ckrabat
Järgmisel aastal toimuvad Ameerika Ühendriikides presidendivalimised ning viimaste küsitluste järgi on vabariiklaste populaarseimaks presidendikandidaadiks tõusnud mõnevõrra skandaalse image‘ga ärimees Donald Trump, kelle šansse veel mõni aeg tagasi ei hinnatud eriti kõrgelt. Trumpi valimiskampaania loosung on Ronald Reaganilt pihta pandud: “Make America Great Again!” – “Teeme Ameerika taas suureks.” Järgmisel aastal 70-ndat juubelit tähistav Donald John Trump Sr. sündis 14. juunil 1946 New Yorgis, Queensis. Tema isapoolne vanaisa Frederick (Friedrich) emigreeris ülemöödunud sajandi lõpus Ameerikasse Saksamaalt ning vahetas saksapärase perekonnanime Drumpf Uues Maailmas paremini kõlava Trump’i vastu. Donaldi ema Mary Anne MacLeod sündis Põhja-Šotimaal Hebriidide saarestikus Lewis’e saarel. Tema vanemate emakeel oli gaeli keel ja traditsiooniliselt ollakse sealkandis usutunnistuselt presbüterlased, kelle hulka loeb end kuuluvaks ka Donald Trump. 1930-tel aastatel saabus Mary Anne New Yorki ja kohtus seal oma tulevase abikaasa kinnisvaraärimehe Frederick Christ Trump’iga. 1936 nad abiellusid. Donald saadeti 13-aastaselt käitumisprobleemide tõttu õppima sõjaväelise korraga eraõppeasutusse New York Military Academy‘sse. Peale kahte aastat Fordhami ülikoolis, astus Donald Pennsylvania Ülikooli Whartoni harusse, et kitsamalt spetsialiseeruda kinnisvaraäri õpingutele, mille lõpetas 1968. aastal bakalaureusekraadiga majanduses ja antropoloogias.

Ülikooli lõpetamise järel tegutses Donald isa kinnisvarafirmas Elizabeth Trump & Son. 1971, kui ta sai endale omanikuõigused, nimetas ta selle ümber The Trump Organization, millise nime all see tegutseb tänapäevani. 1980-tel aastatel sukeldus Trump kasiinomajandusse ning 1995 asutas ta Atlantic Citys baseeruva hotelli- ja kasiinoettevõtte Trump Entertainment Resorts, kuid astus 2009 selle juhatusest tagasi, jäädes küll juhtivaks aktsionäriks. 2014. aastal läks see ettevõte juba neljandat korda pankrotti. Taustalt meenutab Trump vabariiklaste eelmist presidendikandidaati Mitt Romney’d, kuid erinevalt viimasest, ei ole Trump varem aktiivselt poliitikas osalenud. Tema varanduse väärtust hinnatakse erinevate hinnangute järgi 3,3-8,7 miljardi $ väärtuses. Üks olulisemaid müügiartikleid on Trump’il tema bränd (kaubamärk), mis ulatub arvutimängudest kuni vodka ning šokolaadini ja mille väärtust hinnatakse vähemalt 200 miljoni $-ga. Tema äritegevuse põhisissetulekuallikad on kinnisvara (sh 58-korruseline pilvelõhkuja Trump Tower Manhattanil) ja meelelahutus (televisioon, ameerika jalgpall, golf, iludusvõistlused, wrestling jm), lisaks kõigele oli tal NBC-s 2003-2015 oma saade – The Apprentice, kuid ta on investeerinud mitmetesse populaarsetesse ettevõtetesse ning brändidesse nagu Bank of America, Citigroup, Caterpillar, Intel, Johnson&Johnson, Procter&Gamble ja Facebook.

Trump on kahtlemata värvikas äri- ja meediapersoon, kelle poliitiline ajalugu on olnud väga kirju. Enne 1999. aastat oli ta registreeritud vabariiklane, siis liitus Ross Perot’ Reformiparteiga, kandideeris 2000. aasta presidendivalimistel nende eelvalimistel, kuid edutult. 2001. aastal hakkas toetama hoopis demokraate. Peale 2009. aastat, kui demokraadid olid taas võimule tulnud, naasis Trump vabariiklaste juurde, olles vahepeal 2011-2012 kirjas sõltumatuna. 2012. aasta valimistel toetas ta Mitt Romney’d. Sellised pöördkäigud lubavad eeldada, et ta otsis sobivat väljundit poliitiliseks karjääriks, mis jõudis nüüd lõpuks konkreetse väljundini – 16. juunil 2015, kaks päeva peale oma 69. sünnipäeva teatas Donald Trump New Yorgis, Trump Tower’is, ametlikult oma pürgimisest Vabariikliku partei presidendikandidaadiks 2016. aasta valimistel. Tema meediakarjäär ja oskus massidega suhelda on kindlasti heaks hüppelauaks poliitikasse. Ta teab väga hästi millal potentsiaalsele valijale perset näidata ning millal tasub end jääveega üle kallata. Kindlasti on tal kampaaniameeskonnas tibisid, kes võivad kokakoolapudelit rindade vahel kanda. Trumpi kõne 16. juunil juhatas sisse rockistaar Neil Young’i laulRockin’ in the Free World“. Young ise on Kanada kodanik ja toetab valimistel ametlikult sotsialistist Demokraatliku partei kandidaati Bernie Sanders’it. Young’i 1989. aastal avaldatud laul muutus kommunistliku süsteemi kokkukukkumise mitteametlikuks hümniks, kuigi selle esialgne sõnum oli kritiseerida hoopis George H.W. Bush Sr. administratsiooni poliitikat.

Immigratsioonivastastele loosungitele toetuv Trump peaks meeldima meie EKRE fännklubile. Ta on nimetanud Mehhiko sisserändajaid narkosmugeldajateks ja vägistajateks ning on välja käinud lubaduse: “Ma ehitan meie lõunapiirile suure-suure müüri. Ja ma panen Mehhiko selle müüri eest maksma.” Koduparteis põhjustas Trump skandaali ,kui pani kahtluse alla meinstriimlastest vabariiklaste lemmiku senaator John McCaini sõjakangelase oreooli, öeldes, et talle meeldivad inimesed, kes vangi ei lange ning 5,5 aastat Vietnami sõjavangis veetnud McCain pole sõjasangari tiitlit saanud mitte lahinguliste teenete, vaid vangilangemise pärast. Samas on skandaalsed väljaütlemised tõstnud Trumpi populaarsust ning alates juulist ta on juhtinud üleriiklikku küsitlust vabariiklaste presidendikandidaatide kohta, peale 10. juulit juba märgatava ülekaaluga. RealClearPolitics keskmine annab Trumpile 18% toetust võrreldes Jeb Bushi 13,8% ja Scott Walkeri 10,8%, tihe grupp Marco Rubio, Rand Paul, Ted Cruz, Mike Huckabee, Ben Carson on neid piidlemas 5,5-6,3%-ga. Huffington Post Pollster lubab Trumpile 20,4%, Bushile 14,0%, Walkerile 8,3%, Paulile 7,4%, Rubiole 6,6%, Carsonile 6,5%, Huckabeele 5,5%. Teiste kandidaatide (Christie, Fiorina, Graham, Jindal, Kasich, Pataki, Perry, Santorum) toetus on jäänud marginaalseks. Bushide presidentide dünastiasse kuuluva John Ellis (Jeb) Bushi kõrval on vabariiklaste “mustaks hobuseks” tõusnud põhikandidaatidest noorim, 47-aastane Wisconsini kuberner Scott Kevin Walker. Üleriiklikest küsitlustest annavad peaaegu kõik eelise demokraat Hillary Clintonile ükskõik millise vabariiklase ees, kuid suurem osa küsitlustest on toimunud enne Trumpi juulikuist tõusu.

Meediastaar Donald Trumpi täht ehib juba Hollywoodi kuulsuste alleed. Ta on ka kümnekonna raamatu autor, mis põhiliselt annavad teada, mis elu on. Trumpi eraelu on olnud väga värvikas ja skandaalne nagu meediastaarile kohane. Tema kolmest naisest kõmulisem on olnud tšehhi päritolu modell Ivana Zelničkova (66), kellelt ta on pärinud oma hüüdmine The Donald. Ivanaga oli ta abielus 1977-92 ja neil sündis kolm last Donald Jr., Ivanka ja Eric, kes kõik on praegu The Trump Organization asepresidendid. Vahepeal abiellus Trump Hollywoodi näitleja Marla Ann Mapples’iga (51), kellega tal on tütar Tiffany. 2005 sündis kolmas ja tänaseni kehtiv abielu Sloveenia modelli Melania Knauss’iga (45), kellega tal on poeg Baron. Trump on ka seitsmekordne vanaisa. Tema tütar Ivanka võttis vastu judaismi ja Trump on öelnud, et ta on väga uhke, et tal on juudist tütar ja lapselapsed. 2015. sai ta Vabaduse auhinna USA ja Iisraeli suhete arendamise eest. Trumpi väljaütlemised on olnud sõnakad ja valdavalt on ta olnud konservatiivsetel seisukohtadel, kuigi tihtipeale on need olnud ka vastuolulised ja aja jooksul muutunud:ta on pannud kahtluse alla president Obama õiguse USA kodakondsusele; arvanud, et vaktsineerimine põhjustab autismi; eitanud kliima soojenemist ja nimetanud seda valeks, mille arvelt üritatakse makse tõsta; samas on ta oma Reformipartei kampaanias toetanud homoseksuaalide õigust teenida sõjaväes. 2013 algatas ta ebaõnnestunult Šotimaal kampaania tuuleenergia keelustamiseks, sest tuulikud varjavad tema poolt rajatavate golfiradade merevaadet.

Kümme aastat tagasi kuulutas Trump George W. Bushi Ühendriikide ajaloo halvimaks presidendiks. Aja jooksul on Trump loobunud mitmetest kunagistest mõõdukamatest seisukohtadest ning kaldunud sügavama konservatiivsuse suunas. Trumpi seisukohtadest: lisaks jäigale hoiuakule immigratsiooniküsimustes on ta lubanud tagada USA kodanikele sotsiaalse julgeoleku, süüdistanud OPEC-it naftahindade tõstmises, lubanud ümber vaadata USA kaubanduskokkulepped, seisnud vastu Ühendriikide ühtsetele haridusstandarditele ja rahvusvahelisele tuumakokkuleppele Iraaniga. Ta peab Iraagi valitsust korrumpeerunuks, kuid toetab tugevat sõjalist sekkumist IS vastu. Trump on abortide lubamise vastu, kuigi veel 15 aastat tagasi oli ta vastaspoolel. Ta pooldab traditsioonilist abielu, kuigi toetab osariikide õigust otsustada samasooliste abielu lubatavuse üle. Trump on vastu igasugustele relvade kasutamise piirangutele, toetab tugevat autoriteedipõhist välispoliitikat ja riigikaitset ning soovib taastada respekti Ameerika Ühendriikide ja tema sõjalise jõu vastu kogu maailmas. Ameerikal peab olema sulli, feimi ja respekti rohkem kui teistel. Ta on vastu riigipõhisele tervishoiuprogrammile Obamacare‘le ja soovib selle asendamist vabaturumajandusliku konkurentsi alusel töötava uue programmiga. Kuulsused ei ole siiski Trumpi selja taha koondunud ning avalikke toetajaid on tal vähem kui paljudel konkurentidel. Trumpi saamist vabariiklaste presidendikandidaadiks on toetanud tuntumatest isikutest tema tütar Ivanka (Yael), mõned osariikide kongresside liikmed, kunagine jalgpallistaar T.O.Owens ja konservatiivne raadiokommentaator Michael Savage. Washington Post’is väidab Chris Cillizza, et Donald Trumpist ei saa kunagi Ameerika Ühendriikide presidenti. Tibusid loetakse siiski alles järgmisel sügisel ning vahepeal jõuab palju vett merre voolata. Kindlasti on Trumpi kampaania väga meediapõhine ning populistlikum kui tema konkurentidel, kuid see näitab meedia jõudu.

 

 

146 kommentaari (+add yours?)

 1. ckrabat
  juuli 21, 2015 @ 21:57:30

  Neil Young – Rockin’ In The Free World

  Vasta

 2. ckrabat
  juuli 21, 2015 @ 22:04:22

  Donald Trumpi 16. juuni teadaande algusmomendid. Kohe näha, et tegemist on meediapersooniga.

  Vasta

 3. Jolli
  juuli 21, 2015 @ 22:36:26

  Lambi pealt vaadates tundub mulle, et alahinnates Ameerika ladina-päritoluga valijat (kuubalased, mehhiklased jt. Lõuna-Ameerikast tulnud) ja seda gruppi kõikvõimalike müüride ehitamisega irriteerides võib lugupeetav selle väga suure ja hääleka valijaskonna vastu häälestamisel mitte eriti edukaks osutuda… Valge heterost maksujõuline keskklassi mees ei ole meerikas ammu enam põhitegija, mida näitavad ka mitmed viimased valimised… Kindlasti saaks rahvusliku konservatismi najal kaugele sõita, aga tegelike valijate segment on oluliselt kirjum ning võidab see, kes suudab ka vastaspartei ehk demokraatide valijad üle meelitada…. Mida näitas ju ka suurepärane kõnemees Obama, kes kindlasti meeldis ka paljudele vabariiklaste poolt hääletada kavatsenutele ja sai ka nende hääled.
  Arvan, et Eestis käinud ning Eesti saavutustest IT-vallas inspireerunud J. E. Bush, kes valdab hispaania keelt ja on lisaks ingliskeelsele valijale seetõttu ka hispaaniakeelsetele sümpaatne, ajastab oma sportliku vormi oluliselt paremini ning võidab lõpuspurdis parteisisesed valimised, sest pärisvalimistel oleks tema šansid ilmselgelt oluliselt paremad.

  Vasta

  • ckrabat
   juuli 21, 2015 @ 22:44:08

   Nojah, aga piisab Trumpil korraks trumpi (ehk perset) näidata ja lollid on sillas 😛
   Trump tunneb väga hästi lollide südamete võitmise tehnoloogiat 🙂

   Vasta

 4. Jolli
  juuli 21, 2015 @ 22:55:03

  Liigne püüd kohapeal valmistatud lollidele meeldida ja inimestest või reptiloididest valijaid ignoreerida ei ole hea strateegia. 🙂 Kampaaniameistrid ja kuvandiloojad on loomulilikult tutvunud siin blogis esitatud Stultoloogia õpikuga ja google translaatoriga ameerika keelde tõlgitud väljaprindid on nende öökappidel õhtuseks harivaks lugemiseks, aga nagu juba Hollywoodi filmidest teada, on oluline koht siiski ka kõrgematel väärtustel, mida lollid ei ole suutelised hoomama. Kes need väärtused valijale lähedaseks teeb, eriti aga see, kellel papp keset valimisi otsa ei saa, ongi võidumees. 😀

  Vasta

 5. ckrabat
  juuli 22, 2015 @ 08:38:28

  Stiilinäide Donald Trumpi teleshow’st The Apprentice (praktikant)

  Tundub olevat selline nõrgim lüli langeb välja (nagu selgeltnägijate tuleproov) business-teemaline telemäng.

  Vasta

 6. Jolli
  juuli 22, 2015 @ 12:48:42

  Vasta

  • ckrabat
   juuli 22, 2015 @ 13:07:38

   “Vähem soovib Trump rääkida oma pankrottidest. Kuigi ta ise armastab toonitada, et pole personaalselt kordagi pankrotis olnud, on tema ettevõtted viimase veerandsajandi jooksul ehk 1991. aastast alates neljal korral pankrotti läinud. Siinkohal tuleb mainida, et Ühendriikides tähendab pankrot üldjuhul midagi muud kui meil. Kuulus pankrotikaitse paragrahv 11 on meie mõistes pigem saneerimine, mille eesmärk on tegevus ümber korraldada ja võlakoormust vähendada. Mõni praeguseni tegutsev ettevõte on mitu korda pankrotikaitse all olnud.”

   Neli pankrotti on nagu neli burksi putka ees 🙂

   Vasta

 7. Jolli
  juuli 22, 2015 @ 13:13:40

  Logish, Eestis on pankrott kõik: auto võetakse ära, armuke jätab maha, naine läheb minema, … lapsed hakkavad jälestama…
  meerikas on see lihtsalt: proovi uuesti. inimest ei peksta mutta.
  sellepärast ongi meil nii vähe ettevõtjaid, kesse tahaks loll olla ja teiste heaks (et tööline palka saaks) töötada? 😀

  Vasta

 8. Jolli
  juuli 22, 2015 @ 17:24:52

  Piiludes tulevikku… 🙂

  Vasta

 9. ckrabat
  juuli 22, 2015 @ 17:46:09

  Vasta

 10. ckrabat
  juuli 22, 2015 @ 21:35:09

  Miks on Trump teatud osa valijaskonna jaoks populaarne? Tema sihtgrupp on
  nn lihtne ameeriklane. Trump etendab neile American Dreami rikastest ja ilusatest, mida nad seebikaid vaadates ikka ja jälle läbi elavad, kuhu suur hulk valijate põhimassist mitte kunagi ei küüni, aga see oli, on ja jääb nende unistuseks.

  Kriitika McCaini vastu, kes esindab establishmenti ja põhivoolu poliitikuid ning migrantide vastased hõiked, mis on samuti odava populaarsuse tagaajamine, sümpatiseerib ühiskonna vähemintelligentsemale osale, keda on palju just vabariiklaste hulgas. Skandaal müüb ja Trump teab seda väga hästi. Tema seisukohad on tegelikult väga painduvad, sõltuvalt kuidas parajasti vaja on, aga huvitaval kombel ei mõjuta see tema populaarsust mitte karvavõrdki. Money rules.

  Vasta

 11. Jolli
  juuli 23, 2015 @ 10:02:51

  mis on samuti odava populaarsuse tagaajamine, sümpatiseerib ühiskonna vähemintelligentsemale osale, keda on palju just vabariiklaste hulgas.

  vat the hekk… 🙂 paluks statistikat

  Vasta

  • ckrabat
   juuli 23, 2015 @ 11:11:14

   Kusjuures selliseid uuringuid on tehtud. Siin on portree South Carolina tüüpilisest vabariiklasest, aga ega see üleriigiti suurt ei erine. Siit leiab ka põhjenduse Trumpi paljudele seisukohtadele. Loll on kuningas! 🙂
   Meet the typical South Carolina Republican voter
   http://www.postandcourier.com/article/20140226/PC1610/140229465
   “They’re very white. They’re very religious. They’re very, very Protestant, and among Protestants, they’re very, very evangelical,” he said. “This is confirming what we knew anecdotally.”
   Vabariiklaste tüüpiline valija ongi kurikuulus WASP ehk White Anglo-Saxon Protestant Man, valge, religioosne, protestantlik, pro-life (abordivastane), konservatiivne, patriootilis-ksenofoobne, militaristlik, keskklassi kuuluv, kesk- või vanemaealine keskkooli või kolledžiharidusega burksisõber 🙂
   Kõik see, mis jääb sellest väljapoole, kaldub toetama demokraate.

   Vasta

 12. Jolli
  juuli 23, 2015 @ 14:10:48

  kunagi oli sellenimeline bänd.

  Vasta

 13. Jolli
  juuli 23, 2015 @ 14:16:28

  Vabariiklaste tüüpiline valija ongi kurikuulus WASP ehk White Anglo-Saxon Protestant Man, valge, religioosne, protestantlik, pro-life (abordivastane), konservatiivne, patriootilis-ksenofoobne, militaristlik, keskklassi kuuluv, kesk- või vanemaealine keskkooli või kolledžiharidusega burksisõber 🙂

  kuna kõik märgid näitavad, et selliseid tüüpe jääb rahvastiku suhtarvus järjest vähemaks (valgete demograafiakriis, keskklassi vaesumine, religioossuse vähenemine jms), siis ei olegi vabariiklastel mõtet sellise kuvandi seljas väga pikalt sõita. mida ma juba eelnevalt ka ütlesin:

  “Kindlasti saaks rahvusliku konservatismi najal kaugele sõita, aga tegelike valijate segment on oluliselt kirjum ning võidab see, kes suudab ka vastaspartei ehk demokraatide valijad üle meelitada…”

  Vasta

 14. Jolli
  juuli 23, 2015 @ 14:33:19

  Ehk siis: võites parteisisesed valimised, võidab Trump lahingu, aga võib kaotada sõja ehk presidendivalimised demokraatidele. Selles osas olekski neil parem leida kandidaat, kes ei kirjuta mingitele rühmadele ette, et nad on juba ette väga mittewelcolme… Sest nende illegaalselt üle mehhiko piiri imbuvate latiinode sugulased võivad juhtumisi olla usa kodanikud ja valijad… 🙂

  Vasta

 15. Jolli
  juuli 23, 2015 @ 17:11:03

  “I’m familiar with this kind of challenge. When I got to Tallahassee as governor in January 1999, I called the city “Mount Tallahassee” because it was so remote from the people. But I took it on, and we ended the status quo. That made it possible to do some really big things: Balance budgets, cut taxes, rebuild reserves, reform education and make the state’s government more efficient and more accountable.
  It’s that record I plan to repeat when I take on Washington D.C.”
  http://www.desmoinesregister.com/story/opinion/columnists/caucus/2015/07/22/jeb-bush-change-washington-culture/30550481/

  Jeb-i sõnum on disainitud juba inimestele, sellest arusaamiseks peab kaasa mõtlema…

  Vasta

 16. ckrabat
  juuli 23, 2015 @ 18:01:10

  ‘Our First Openly Asshole President”

  Vasta

 17. ckrabat
  juuli 23, 2015 @ 18:09:22

  Donald Trump ALS Ice Bucket Challenge

  Vasta

 18. Jolli
  juuli 23, 2015 @ 23:25:44

  pigem võiks tibid märga T-särki näidata… vanainimese külma veega ülevalamine küll ilus ei ole. 🙂

  Vasta

 19. K_V
  juuli 24, 2015 @ 07:04:45

  “Kindlasti on Trumpi kampaania väga meediapõhine ning populistlikum kui tema konkurentidel, kuid see näitab meedia jõudu.”

  Postimehe reklaamlause “Maailm mõtestatud” teeb pildi selgeks, mis on meediatarbija ja meedia suhe nüüdsel ajal. Äramõtestatud maailmas on ülimaks privaatsfääriks inimese mõtlemisprotsess – millest lähtudes ja millist loogikat kasutades ta tulemuseni jõuab. Isegi tulemus ei väljendu enam ettekujutuses parimast võimalikust maailmakirjeldusest, vaid kellegi staarmõtleja fännamises.
  Oleks väga vanamoodne, kui näiteks üleskutsed debatile jõuaksid millegi enamani kõvatamisest – alati on vastaspool süüdi debati puudumises ja loomulikult jäävad debatid ära.
  Isegi Eestis on avaliku elu tegelane 99% meediaprojekt ja heal juhul 1% meediast sõltumatu kogemus, ometi pidivad siin kõik üksteist ühel või teisel määral tundma.
  Ameerika kohta lugesin kunagi nõuka-ajal följetoni, kuidas külmutuskapp presidendiks valiti ja meedia-tarbija suhe on sealgi Eestiga samas suunas arenenud. Trumpi kampaania suudab olla kellestki-millestki veel populistlikum ainult sedajagu, kui meedia selle eriti populistlikuks nimetab.

  Vasta

  • Hindrek
   juuli 24, 2015 @ 10:00:44

   Kellegi poolt “äramõtestatud maailm”, see on tõesti meedia, mõned armastavad seda nimetada totaalseks meediaks, mis on automatism.

   Vestlused oma teismelise pojaga pakuvad mulle huvi. Raske on mitte nõustuda tema arusaamaga mängumaailmast, kus keerulised strateegiamängud nõuavad kõiki samu inimlikke omadusi (tajud: nägemine, kuulmine, kompimine, peagi haistmine; empaatia, sihikindlus, koostöövalmidus, usaldus, reageerimiskiirus jne), mida vajame reaalselt elus.

   Siiski nõustus ta minuga selles, et vahetul ja vahendatud maailmal on erinev mõju inimese tunnetele ja tunnetusele.

   Vahendatud maailm on alati kellegi poolt spekuleeritud ja manipuleeritud. Manipulaatori eesmärk on mõnikord teha head, ta kohandab maailma oma käe järgi, vaatamata sellele jäädes emotsionaalselt suunatuks. Mind huvitab vahetu suhtlemine oma pojaga, mitte pilt, mis pidavat ütlema rohkem kui tuhat sõna, või suur pilt, mille on maalinud manipulaator.

   Vahendatud maailm, meedia, äramõtestaja, võiks sotsiaalselt olla siiski mõistetav, isegi aktsepteeritav, kui käsitleda Aristotelese “inimene on ühiskondlik loom” atavismina.

   Vasta

 20. Jolli
  juuli 24, 2015 @ 11:09:52

  “Siiski nõustus ta minuga selles, et vahetul ja vahendatud maailmal on erinev mõju inimese tunnetele ja tunnetusele.
  Vahendatud maailm on alati kellegi poolt spekuleeritud ja manipuleeritud. Manipulaatori eesmärk on mõnikord teha head, ta kohandab maailma oma käe järgi, vaatamata sellele jäädes emotsionaalselt suunatuks. Mind huvitab vahetu suhtlemine oma pojaga, mitte pilt, mis pidavat ütlema rohkem kui tuhat sõna, või suur pilt, mille on maalinud manipulaator.”

  Nüüd tahaks kohe riukalikult küsida, et kust sa tead, et reaalsus ikka on reaalne, mitte “suur pilt, mille on maalinud manipulaator.”? 🙂
  Olgu see siis piibli Vanajumal, kuri häkker Matrixist või poiss õlle ja pizzatükiga, kes taob vabal ajal sõpradega võrgumängu Earth 1.0

  Vasta

  • Hindrek
   juuli 24, 2015 @ 16:23:52

   Ma tean seda sellepärast, kuna muud kogemused puuduvad, siis jääb üle üksnes oma tunnet usaldada. Pole kunagi tundnud, et mingi muu aegruum võiks kuskil eksisteerida, ja kuni see on faktiliselt tõendamata, jääb tunnetuse usaldus faktiks.

   Loogilised konstruktsioonid on küll võimalikud (Bergson) või belletristilised (M.Eliade “Jaaniöö”, N.Baturin “Kentaur”).

   Fantaseerida on võimalik mida iganes. Matrix või RoboCop on selgelt keskpäraste stsenaristide looming, Homeros omas ajas lööb neile igatahes silmad ette või H.Wells, I.Asimov.

   Rääkida võib mida iganes, kildkondlikud sektid rääkijatest ja uskujatest koosnevadki.

   Vasta

 21. Jolli
  juuli 24, 2015 @ 11:25:26

  Isegi selles ei saa alati kindel olla, mida “oma silmaga” oled näinud. 😀

  Vasta

 22. huviline
  juuli 25, 2015 @ 09:56:01

  “Vahendatud maailm, meedia, äramõtestaja, võiks sotsiaalselt olla siiski mõistetav, isegi aktsepteeritav, kui käsitleda Aristotelese “inimene on ühiskondlik loom” atavismina.”

  Kui inimene on ühiskondlik loom käsitleda atavismina, siis tõenäoliselt on see atavism jääv, sarnaselt nagu karvatuks ei muutu inimene kunagi. Võiks arvata, et PinF (persona in fieri) leiab viisi elule aidata vahetuid tunnetusi.

  Meedia on jääv atavism, kaasajal enam kui kunagi varem pjedestaalile tõstetud, ilma milleta oleksime ajalootud. Vahendatu kaal on kerge ja külmavõitu. Reaalne tegelikus meie ümber kaalub iga kell üles meedia möödaniku.

  Meedia mõte on see sama, mis ajaloo mõte (N.Konrad). Donald Trump on tõenäoliselt väga sobiv kandidaat USA presidendiks.

  Vasta

  • Hindrek
   juuli 25, 2015 @ 10:20:04

   Donald Trump kui Galapagose vint.

   http://midauskuda.ee/portfolio/geenid-arenguks/

   Vasta

  • Jolli
   juuli 25, 2015 @ 11:22:32

   …tõenäoliselt väga sobiv kandidaat USA presidendiks.

   kandidaadiks kindlasti, aga kas ka presidendiks? riik ei ole äriühing, vähemalt ideeliselt ei peaks olema, nii et seda ei saa juhtida äriloogikapõhiselt. kas näiteks meile sobiks siin, kui suurriigid teevad oma kokkuleppeid, nagu biznesmänid?
   raha nimel, sitta see eesti või baltikum. eriti kardaks ma mõnda uut põnevat sõda kuskil, mis viib maailma tähelepanu mujale…

   Vasta

   • huviline
    juuli 25, 2015 @ 13:05:45

    Riik on haldusorganisatsioon ja äriühing (ka MTÜ, nt WTA) on haldusorganisatsioon, mitte mingit olemuslikku vahet, ideeliselt või reaalselt, juhtimine ongi neil identne: haldus- ja riskijuhtimine.

    Riigi ja äriühingu eesmärgid on erinevad, sõja korral vastandlikud. Sõda on reformi kõrgeim tase, seda pole mõtet karta, mis käib päevast päeva maailma erinevates paikades. Meil teatakse siin meedia mõjul peamiselt Ukraina sõjast, millele pööratakse tähelepanu, aga nt Prantsusmaa sõdimistest Aafrikas väga vähe.

   • ckrabat
    juuli 25, 2015 @ 19:56:51

    “Meil teatakse siin meedia mõjul peamiselt Ukraina sõjast, millele pööratakse tähelepanu, aga nt Prantsusmaa sõdimistest Aafrikas väga vähe. ”
    Tarbimisühiskonnas räägib meedia sellest, mida on võimalik paremini müüa. Kes ostaks Prantsusmaa sõdu Aafrikas, isegi kui sellised asjad toimuksid? Mis sõdadesse puutub, siis sellega juhtub nii nagu ajalooga. Iga loll võib endale internetis kerge vaevaga sobiva sõja reformida.

  • K_V
   juuli 25, 2015 @ 18:24:20

   “Meedia on jääv atavism, kaasajal enam kui kunagi varem pjedestaalile tõstetud, ilma milleta oleksime ajalootud.”

   Kuni ajalugu veel atavistlik-bioloogilises mälus säilitati, ulatus ta tedremunani ja kaugemalegi tagasi.
   Kui ajalugu kõige täiega internetti kolib, võime iga päev uue ja tervikliku ajaloo saada. Mõnest arvutimängust laenatu, mõne loomeeliidi seltskonna poolt kokkupandu, sekka ehk mõne traditsioonilisegi. Tõepoolest, ajaloota jäämine meid igatahes ei ähvarda.

   Vasta

 23. Hindrek
  juuli 25, 2015 @ 21:00:04

  Kas PinF (persona in fieri) leiab viisi elule aidata vahetuid tunnetusi?

  Oodates Godot`d ta seda igatahes ei leia.

  Vasta

 24. ckrabat
  juuli 26, 2015 @ 12:24:10

  There’s No Stopping the Trump Show
  http://www.theatlantic.com/politics/archive/2015/07/theres-no-stopping-the-trump-show/399587/

  You want the Trump show to be over. But it’s not over.
  You want to ignore Donald Trump. You think maybe if you ignore him long enough, he will go away. Well, guess what? He’s not going away.

  Donald Trump ei lähe ära. EKRE ei lähe ära. Putin ei lähe ära. Islamiriik ei lähe ära. Mis oleks lahendus?
  Mõned pakuvad:

  “Sõda on reformi kõrgeim tase, seda pole mõtet karta, mis käib päevast päeva maailma erinevates paikades.”

  Sõda kiidavad Trump, EKRE, Putin ja kaliif Ibrahim. Sõda kiidab ka “lihtne eestlane”, kes näeb selles traditsioonilist lahendust oma probleemidele – I vote for war. order and death penalty to keep Foreigners, Minorities, Women, Socialists, Gays and Liberals from ruining my life.
  Keegi kommenteerib Postimehes:

  “Kurb, et suur osa eestlastest on sügava alaväärsuskompleksiga töllid, kes toituvad kõige madalama arenguga anaeroobsete bakteritega sarnaselt negatiivsetest emotsioonidest.”

  O sancta simplicitas?

  Vasta

 25. ckrabat
  aug. 17, 2015 @ 08:26:22

  See, lapsed, on stultoloogia!
  Klounid teevad kampaaniat
  http://epl.delfi.ee/news/arvamus/klounid-teevad-kampaaniat?id=72220163
  Eliidis pettumine kujuneb demokraatiale surmaohuks.
  Kinnisvaramagnaat ja tõsielusõu juht Donald Trump, keda tuntakse ka hüüdnime Donald all, ei saa ilmselt USA järgmiseks presidendiks. Ta on valjuhäälne, toores ja paljudes valdkondades rumal. Pealegi näeb ta oma üleskammitud soengus lihtsalt absurdne välja. Aga mis siis. Praegu juhib Trump kõikide teiste ees, kes tahavad USA presidendivalimistel vabariiklaste kandidaadiks saada. See on erakordne isegi Ühendriikide teinekord väga veidra poliitika standardite järgi. Mis selgitaks Trumpi populaarsust? Kas tema teotajad on tõesti peast segi?
  Üha rohkem ei suuda inimesed poliitikutel või erakondadel üldse vahet teha.
  Trumpi kriitikud väidavad, et ta mängib rahulolematute valijate kõige madalamatele instinktidele. Need on valijad, kes vihkavad välismaalasi (ennekõike mehhiklasi), ei usalda pankureid (või üldse kedagi kõrgelt haritut) ega ole siiani üle saanud tõigast, et eelmine kord valiti ametisse president, kelle isa on mustanahaline.
  Pigem on aga Trump osa laiemast nähtusest, mis hõlmab kogu demokraatlikku maailma. Rahulolematud valijad on hakanud armastama poliitilisi meelelahutajaid, kloune.

  Vasta

 26. Trackback: Aastapäevajutlus V | Persona in fieri
 27. ckrabat
  jaan. 13, 2016 @ 00:04:30

  Donald Trump Gets Heckled at New Hampshire Diner: ‘Enjoy Your Burger, Racist!’
  http://gma.yahoo.com/donald-trump-gets-heckled-hampshire-diner-enjoy-burger-185158010.html
  Donald Trump made a rare retail campaign stop in Manchester, New Hampshire after a Monday rally, surprising patrons at the famous Red Arrow Diner. The Republican presidential candidate got some grub, but also something unexpected — an earful from one patron who was clearly not a fan.
  “Enjoy your burger, racist!”a young woman shouted from the back of the restaurant before walking out.

  Vasta

 28. ckrabat
  jaan. 21, 2016 @ 17:09:03

  Donald Trumpile saabus seni kõige markantsem poliitiline toetus kunagiselt asepresidendikandidaadilt Sarah Palinilt, keda on peetud ka lolli Ameerika eestkõnelejaks.

  Palin’s re-emergence underscores GOP split
  http://news.yahoo.com/palins-emergence-underscores-gop-split-082027150–election.html#

  Vasta

 29. Trackback: USA presidendivalimised 2016 – kutse tantsule Iowas I | Persona in fieri
 30. ckrabat
  veebr. 27, 2016 @ 22:11:59

  New Jersey kuberner Chris Christie toetab Donald Trumpi!
  http://www.bloomberg.com/politics/articles/2016-02-26/chris-christie-delivers-devastating-blow-to-party-elites-resisting-trump
  Christie toetus võib lepitada Trumpi vabariiklaste establishment’iga, kes on nüüd enam kogunenud Marco Rubio selja taha. Trumpi toetab ka Maine kuberner Paul LePage. Mõlemat on peetud pigem vabariiklaste mõõdukama tiiva esindajateks. Veel on Trumpi selja taha kogunenud endine Arizona kuberner Jan Brewer ja endine Massachusettsi senaator Scott Brown.

  Vasta

 31. ckrabat
  märts 01, 2016 @ 11:15:11

  Vasta

 32. personainfieri
  märts 02, 2016 @ 22:27:48

  DARTH TRUMP – Auralnauts

  Vasta

 33. personainfieri
  märts 13, 2016 @ 09:57:54

  Trump Supporter Explains Why She Made Nazi Salute
  http://www.msn.com/en-us/news/politics/trump-supporter-explains-why-she-made-nazi-salute/ar-AAgI63z?ocid=spartandhp
  Mr. Peterson said the couple was upset by the accusations. “It’s insulting for anyone to assume that we have anything to do with Nazis,” he said. “We have never done anything other than demonstrate to a bunch of idiots that when they talk about Nazism, they better learn about it first.”

  Vasta

 34. personainfieri
  märts 13, 2016 @ 10:28:42

  Trump’s new normal: campaign rallies where chaos is expected
  https://www.yahoo.com/news/secret-briefly-surrounds-trump-dayton-rally-183538461–election.html#

  Vasta

 35. ckrabat
  märts 14, 2016 @ 21:19:05

  Bernard-Henri Lévy: maailm Trumpi silmade läbi
  http://arvamus.postimees.ee/3618135/bernard-henri-l-vy-maailm-trumpi-silmade-labi?-vy-maailm-trumpi-silmade-labi=
  Just nii, Internatsionaal suure I-ga: ülemaailmne korruptsioon Putini, Berlusconi ja Trumpi vastastikuse imetluse ühiskonnas. Neis meestes näeme karikatuurse inimkonna nägu, mis on valinud madala, tungidepõhise, keele-eelse, et kindlustada oma triumfi.
  Berlusconi leiutas selle koomiksimaailma. Putin tugevdas selle agressiivset mehelikkust. Teised Euroopa demagoogid haagivad selle halvimate rassismivormide külge. Trump on aga meile andnud oma torni, ühe Manhattani koledaima, mille arhitektuur on kohmakas ja kopeeriv, sellel on hiiglaslik aatrium ja 25 meetri kõrgune kosk turistidele mulje avaldamiseks. See on klaasist ja terasest Paabeli torn, mille ehitas põhjakihi esindaja Don Corleone ja kus kõik maailma keeled tõesti üheks sulatatakse.

  Vasta

 36. ckrabat
  märts 15, 2016 @ 11:27:14

  Vasta

 37. ckrabat
  märts 22, 2016 @ 07:57:11

  Trump: USA seotust NATO-ga tuleb lähiaastatel märkimisväärselt vähendada
  http://uudised.err.ee/v/valismaa/4481a281-0dab-4ed2-a339-721365449437/trump-usa-seotust-nato-ga-tuleb-lahiaastatel-markimisvaarselt-vahendada
  “Ma arvan, et maailm pole eriti palju muutunud, ja ma ei usu, et me peaksime rohkem riikide üles ehitamisega tegelema. Ma arvan, et on tõestatud, et see ei toimi,” rääkis Trump ja juhtis tähelepanu sellele 19 triljoni dollari suurusele võlale. “Kui see mull lõhkeb, siis saab see olema väga vastik. Ma lihtsalt leian, et me peame praegu oma riigi üles ehitama.”
  “Ma vaatasin, kuidas me ehitasime koole Iraaki, ja kuidas need hiljem õhku lasti. Me ehitame uue, meid endid lastakse õhku. Me ehitame seda kolm korda üles, aga samas ei saa me ehitada kooli Brooklynis. Meil ei ole raha hariduse jaoks, sest me ei suuda oma riigis ehitada. Millisel hetkel hakkate te küsima, et hei, me peame enda eest ka hoolitsema. Seega, jah, ma tean, et välismaa eksisteerib ja ma kavatsen selles küsimuses väga teadlik olla. Kuid samal ajal meie enda riik laguneb, suured osad sellest, eriti suurte linnade osad,” jätkas ta.

  Vasta

 38. ckrabat
  märts 22, 2016 @ 08:04:24

  Vasta

 39. ckrabat
  märts 22, 2016 @ 08:04:50

  Vasta

 40. ckrabat
  märts 22, 2016 @ 08:13:24

  Republican presidential contender Donald Trump on Monday provided five names on his foreign policy team after months of speculation over who could be advising the businessman front-runner. Here’s what we know so far about the advisers named by Trump in a meeting with The Washington Post.
  https://www.washingtonpost.com/news/checkpoint/wp/2016/03/21/meet-the-men-shaping-donald-trumps-foreign-policy-views/
  Joseph Schmitz served as inspector general at the Department of Defense during the George W. Bush administration.
  George Papadopoulos, a 2009 graduate of DePaul University, directs an international energy center at the London Center of International Law Practice.
  Walid Phares is a provost at BAU International University, an institution in downtown Washington that was founded in 2013.
  Retired Army Lt. Gen. J. Keith Kellogg Jr. is a former commander of the 82nd Airborne Division.
  Carter Page is a graduate of the U.S. Naval Academy and rose through the ranks at Merrill Lynch before founding his current firm, Global Energy Capital.

  Vasta

 41. ckrabat
  märts 29, 2016 @ 16:02:49

  The rise of American authoritarianism
  http://www.vox.com/2016/3/1/11127424/trump-authoritarianism
  Trump embodies the classic authoritarian leadership style: simple, powerful, and punitive

  Vasta

 42. personainfieri
  apr. 11, 2016 @ 22:50:14

  Vasta

 43. personainfieri
  apr. 12, 2016 @ 20:54:05

  Here are some potential Donald Trump running mates if he wins the GOP nomination
  http://www.businessinsider.com/donald-trump-vice-president-2016-3
  Trump ise on maininud Marco Rubiot, John Kasichit või Scott Walkerit (toetab Cruzi).

  Vasta

 44. ckrabat
  mai 04, 2016 @ 15:24:13

  Donald Trumpi võib siis õnnitleda poolfinaali võidu puhul 🙂
  http://www.realclearpolitics.com/articles/2016/05/04/trump_assumes_gop_mantle_with_indiana_victory_130469.html
  Ted Cruzile sai saatuslikuks mõnede kommentaatorite arvates, et ta üritas olla konservatiivide kandidaat, tõestada, et tema on “tõeline konservatiiv” erinevalt Trumpist, samal ajal kui Trump lubas “make America great again”, andes mõista, et ta on rahva president ja räägib asjadest, mis rahvale korda lähevad. Trumpi ja Sandersi edu (isegi kui ta ei võida) näitavad ameerilklaste väsimust establishmenti võimust.
  http://www.weeklystandard.com/what-went-wrong-for-ted-cruz/article/2002227

  Vasta

 45. Trackback: Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste eel – Bernie Sandersi tähetund | Persona in fieri
 46. personainfieri
  mai 11, 2016 @ 17:41:33

  Suurem osa senaatoritest on otsustanud Donald Trumpi toetada, mõned kõhklevad, ei on öelnud vaid Ben Sasse, Dean Heller ja Lindsey Graham.
  https://www.yahoo.com/news/where-the-republican-party-stands-on-trump-212357758.html
  Mitmed on teatanud, et nad ei hääleta ei Trumpi ega Clintoni poolt, nt neokonservatiivide liidreid William Kristol. Samuti on ebaselge Esindajatekoja spiikeri Paul Ryani positsioon. Mitmed on teatanud, et hääletavad vabariiklaste kandidaadi poolt, kuid ei toeta teda.
  http://www.bloomberg.com/politics/articles/2016-05-04/trump-s-triumph-leaves-many-republicans-at-a-loss-for-words

  Vasta

 47. ckrabat
  mai 21, 2016 @ 09:43:56

  Oregonis toimunud eelvalimistel kogus Trump 64%. Protestikandidaatidena nimekirjas esinevad Kasich ja Cruz said vastavalt 16% jab 17%.

  Vasta

 48. ckrabat
  mai 25, 2016 @ 13:34:03

  Trump võitis ka Washingtoni osariigis 76,2%, Cruzi 10,1 ja Kasichi 9,9% vastu.

  Vasta

 49. ckrabat
  mai 27, 2016 @ 10:39:22

  Vasta

 50. ckrabat
  mai 29, 2016 @ 19:44:59

  The Donald Trump Show
  https://www.project-syndicate.org/onpoint/the-donald-trump-show-2016-05?utm_source=Project+Syndicate+Newsletter&utm_campaign=1671e30c37-The_Donald_Trump_Show_OP_5_29_2016&utm_medium=email&utm_term=0_73bad5b7d8-1671e30c37-104371909
  The prospect of a Trump presidency, once a surreal scenario, can no longer be dismissed, and Project Syndicate commentators have been assessing the likely consequences of his triumph for the United States and for the world. Equally important, they have been suggesting that Trump represents merely the leading edge of a transnational populist wave that could profoundly influence global economic performance and geopolitical stability.

  Vasta

 51. ckrabat
  juuni 03, 2016 @ 08:27:29

  Hillary Clinton Just Kicked Trump in the Shins
  http://www.slate.com/articles/news_and_politics/war_stories/2016/06/hillary_clinton_s_anti_trump_speech.html
  “Reciting her own experience as first lady, senator, and secretary of state (as she sometimes does with a bit too much self-indulgence, but it was completely fitting here), she said, “Every president makes hard choices every day with imperfect information and conflicting imperatives. … Making the right call takes a cool head and respect for the facts. … It also takes humility, knowing you don’t know everything, because if you’re convinced you’re always right, you’ll never ask the hard questions.” Recalling President Obama’s hard choices the night of the Osama Bin Laden raid, she said, elevating her voice a bit, “Imagine Donald Trump sitting in the Situation Room, making life-or-death decisions for the United States”—prompting the audience, by this time secure in her palm, to laugh and howl, “No-o-o-o-o-oo” in protest.”

  Vasta

 52. ckrabat
  juuni 09, 2016 @ 21:46:05

  Suurem osa vabariiklasi on koondumas Trumpi taha, kõige väljapaistvamaks anti-Trump vabariiklaseks on kujunenud Nebraska senaator Ben Sasse, kes on lubanud kaaluda Libertaarse partei kandidaadi Gary Johnsoni toetamist.
  http://www.politico.com/story/2016/06/senate-sasse-ben-223886

  Vasta

 53. ckrabat
  juuli 03, 2016 @ 18:00:57

  Vasta

 54. ckrabat
  juuli 06, 2016 @ 07:38:57

  Vasta

 55. ckrabat
  juuli 06, 2016 @ 11:17:25

  Trump kiitis Saddam Husseini: vähemalt oskas ta terroriste tappa
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/trump-kiitis-saddam-husseini-vahemalt-oskas-ta-terroriste-tappa?id=74992471
  „Ta oli paha mees – väga paha mees,“ arutles Trump. „Aga teate, mida ta hästi tegi? Ta tappis terroriste. Ta tegi seda nii hästi. Ta ei lugenud neile nende õigusi ette. Nad ei ajanud juttu. Need olid terroristid. Kõik. Tänapäeval on Iraak terroristide Harvard.“

  Vasta

 56. ckrabat
  juuli 09, 2016 @ 19:17:51

  Vasta

 57. ckrabat
  juuli 09, 2016 @ 19:25:27

  Vasta

 58. ckrabat
  juuli 15, 2016 @ 01:36:09

  Tundub, et Trumpi asepresidendikandidaat saab olema Indiana kuberner Mike Pence
  http://www.indystar.com/story/news/politics/2016/07/14/report-pence-trumps-vp-pick/87075866/

  Vasta

 59. ckrabat
  juuli 15, 2016 @ 19:55:06

  Nüüd on siis kindel, Trumpi asepresidendikandidaat ongi Indiana kuberner Mike Pence
  https://www.yahoo.com/gma/mike-pence-everything-know-174614261–abc-news-topstories.html
  57-aastane algselt Ted Cruzi toetanud Pence on mõneti Trumpi vastand, kes on võtnud sõna negatiivsete kampaaniate vastu ning toetanud vabakaubanduse arendamist. Supermani fännav sotsiaalne konservatiiv Pence sai üle riigi tuntuks gay-vastase Indiana’s Religious Freedom Restoration Act’iga, mille liberaalid üle terve Ameerika hukka mõistsid. Miley Cyrus nimetas teda avalikult asshole‘ks. Tema kõige tugevamaks konkurendiks peeti kunagist Esindajatekoja spiikrit Newt Gingrich’i, mõneti vähem panustati varakult Trumpi toetama hakanud New Jersey kubernerile Chris Christie’le, kellest peaks Trumpi võidu korral saama rema üleminekumeeskonna juht. Kuuldavasti kaaluti veel senaator Jeff Sessionsi ja erukindral Michael Flynni võimalusi. Erinevalt Gingrichist ja Christiest on Pence aga varasemalt Trumpi väljaütlemisi kritiseerinud.
  Igasugused arvamisliiderdajad on Trumpi valiku jõudnud enamasti hukka mõista, Pence’i peetakse igavaks ja valijat mitte inspireerivaks poliitikuks, kuigi ta võiks olla religioossete ameeriklaste unistuste mees, kes käib iga pühapäev kirikus ja peab lugu traditsioonilistest väärtustest ning võib tuua Trumpi kampaaniasse raha juurde.

  Vasta

 60. ckrabat
  juuli 16, 2016 @ 22:07:27

  Pence: “We Cannot Have Four More Years Of Apologizing To Our Enemies And Abandoning Our Friends”
  http://www.realclearpolitics.com/video/2016/07/16/full_speech_pence_cannot_have_four_more_years_of_apologizing_to_enemies_abandoning_our_friends.html

  Vasta

 61. ckrabat
  juuli 18, 2016 @ 16:52:43

  Donald Trump and Mike Pence’s first interview puts uneasy union on display
  https://www.theguardian.com/us-news/2016/jul/18/donald-trump-mike-pence-first-interview-uneasy-union

  Vasta

 62. ckrabat
  juuli 18, 2016 @ 16:54:43

  Clevelandi konvendi moto on “Law&Order” – Seadus ja kord, riik olgu paks, ordnung olgu majas ja naabridžonn ei mölise.
  https://www.theguardian.com/us-news/live/2016/jul/18/republican-national-convention-2016-day-one-donald-trump
  America’s own Erdogan:
  ‘This is a Trump convention’: cult of personality looms over Cleveland
  https://www.theguardian.com/us-news/2016/jul/18/republican-national-convention-will-introduce-americans-to-trump-the-man

  Vasta

 63. ckrabat
  juuli 18, 2016 @ 22:44:00

  Stephen Colbert Crashes Republican Convention Stage to Mock Donald Trump
  https://www.yahoo.com/tv/stephen-colbert-crashes-republican-convention-stage-mock-donald-181842025.html

  Vasta

 64. ckrabat
  juuli 19, 2016 @ 06:08:09

  John Kasich Clevelandi konvendil ei osale
  http://www.realclearpolitics.com/video/2016/07/18/kasich_on_trump_were_two_companies_that_have_different_values.html
  We can’t be attacking Muslims and Hispanics, and trying to shut down trade, and not caring about the debt. Those are all problems for me. And so it’s not — I don’t hold any personal animus towards Donald Trump. We just are two companies that have different values, different directions, and different philosophies.

  Vasta

 65. ckrabat
  juuli 19, 2016 @ 06:43:41

  Palju on räägitud vabariiklastest, kes ei toeta Donald Trumpi, vähem aga demokraatidest, kes Trumpi toetavad, nt endine Virginia senaator ja võimalik presidendikandidaat Jim Webb:
  http://dailysurge.com/2016/03/former-democrat-presidential-candidate-jim-webb-endorses-trump/#

  Vasta

 66. ckrabat
  juuli 19, 2016 @ 13:16:57

  Selles on midagi putinlikku 🙂
  The program reached its dramatic climax with a splashy entrance by Donald Trump, who emerged in a cloud of blue smoke to We Are the Champions by Queen. He said “we’re gonna win so big” and introduced his wife, Melania, the next speaker.
  (Sloveeniast pärit Melaniat on juba süüdistatud Michelle Obama plagieerimises)

  Vasta

 67. ckrabat
  juuli 19, 2016 @ 13:17:27

  Vasta

 68. ckrabat
  juuli 19, 2016 @ 13:22:02

  Mõningaid tähelepanekuid;
  “The world outside our borders is a dark place, a scary place,” retired Navy Seal Michael Luttrell said to applause. “America is the light.”
  Former New York mayor Rudy Giuliani brought the crowd to its feet with some charged lines about race and policing. “When [police] come to save your life, they don’t ask if you’re black or white, they just come to save you!” he said.
  The program seemed to stretch later than expected, with Melania Trump speaking more than an hour before the end, and senator Joni Ernst delivering her headliner speech to an emptyish room.
  The crowd seemed charmed by Melania, clapping enthusiastically at her heavily accented descriptions of how much her husband loves America. But it was revealed that she had borrowed lines verbatim from the speech Michelle Obama gave to the 2008 convention.
  The day began with the Trump campaign disparaging non-attendees. Trump campaign chairman Paul Manafort said the Bushes were “part of the past” and said Ohio governor John Kasich was “embarrassing his state” by not participating in the convention.
  https://www.theguardian.com/us-news/live/2016/jul/18/republican-national-convention-2016-day-one-donald-trump

  Vasta

 69. ckrabat
  juuli 20, 2016 @ 07:29:00

  Mike Pence just destroyed Trump’s chances of winning over Bernie Sanders voters
  https://www.yahoo.com/finance/news/mike-pence-just-destroyed-trump-183752785.html
  Trump’s choice of Pence, a Swiss-cheese Republican who evokes little emotion — positive or negative — as his running mate was clearly a play to appease an establishment base still in denial that a brash, anti-trade, anti-neocon, anti-kiss-the-Koch-Brothers’-ring reality star has taken over their regular order of pushing money around for the plutocrats. But Pence, who is governor of Indiana — a state Trump won handily during the primary, and will likely win in the general election — offers nothing to the lost-at-sea Sanders voter whose frustration with the status quo makes them open to Trump.

  Vasta

 70. ckrabat
  juuli 20, 2016 @ 07:59:59

  Nüüd on ametlik – Donald Trump on vabariiklaste presidendikandidaat 2016
  https://www.theguardian.com/us-news/2016/jul/19/donald-trump-nominated-president-republican-convention
  Tulemused:
  Trump (NY): 1,725 (69.78%)
  Cruz (TX): 484 (19.58%)
  Kasich (OH): 125 (5.06%)
  Rubio (FL): 123 (4.98%)
  Carson (FL): 7 (0.28%)
  Bush (FL): 3 (0.12%)
  Paul (KY): 2 (0.08%)

  Vasta

 71. ckrabat
  juuli 21, 2016 @ 08:42:20

  Donald Trump says US may not automatically defend Nato allies under attack
  https://www.theguardian.com/world/2016/jul/21/donald-trump-america-automatically-nato-allies-under-attack

  Vasta

 72. ckrabat
  juuli 21, 2016 @ 08:52:33

  Ted Cruz showered with boos at RNC as he withholds Trump endorsement
  https://www.theguardian.com/us-news/2016/jul/20/ted-cruz-speech-republican-national-convention-trump-endorsement
  Ted Cruz keeldus konvendil Donald Trumpi kandidatuuri toetamast. Marco Rubio tegi seda varem salvestatud videoesinemise vahendusel.

  Vasta

 73. ckrabat
  juuli 21, 2016 @ 09:02:55

  Jill Harth, woman who sued Trump over alleged sexual assault, breaks silence
  https://www.theguardian.com/us-news/2016/jul/20/donald-trump-sexual-assault-allegations-jill-harth-interview

  Vasta

  • ckrabat
   juuli 21, 2016 @ 09:03:53

   Crossing the Line: How Donald Trump Behaved With Women in Private
   http://www.nytimes.com/2016/05/15/us/politics/donald-trump-women.html?_r=0

   Vasta

  • ckrabat
   juuli 21, 2016 @ 09:10:45

   Senior Donald Trump adviser: Hillary Clinton ‘should be shot for treason’
   https://www.theguardian.com/us-news/2016/jul/20/trump-adviser-al-baldasaro-hillary-clinton-firing-line
   Baldasaro went on to call Clinton “a disgrace for the lies that she told those mothers about their children that got killed over there in Benghazi. She dropped the ball on over 400 emails requesting backup security. Something’s wrong there. “This whole thing disgusts me,” he concluded. “Hillary Clinton should be put in the firing line and shot for treason.”
   Later that evening, the former presidential candidate Ben Carson departed from his prepared remarks to imply that Clinton admired Satan. “One of her heroes, one of her mentors was Saul Alinsky,” Carson said, referring to the father of grassroots organizing whose book, Rules for Radicals, Clinton once cited in a college thesis. In that book, Alinsky calls Lucifer “the very first radical”. “Are we willing to elect someone as president who has as their role model somebody who acknowledges Lucifer?” Carson said. “Think about that.”

   Vasta

 74. ckrabat
  juuli 21, 2016 @ 09:32:51

  Donald Trump Sets Conditions for Defending NATO Allies Against Attack
  http://www.nytimes.com/2016/07/21/us/politics/donald-trump-issues.html
  Donald J. Trump, on the eve of accepting the Republican nomination for president, said Wednesday that if he were elected, he would not pressure Turkey or other authoritarian allies about conducting purges of their political adversaries or cracking down on civil liberties. The United States, he said, has to “fix our own mess” before trying to alter the behavior of other nations.

  For example, asked about Russia’s threatening activities that have unnerved the small Baltic States that are among the more recent entrants into NATO, Mr. Trump said that if Russia attacked them, he would decide whether to come to their aid only after reviewing whether those nations “have fulfilled their obligations to us.”
  Rõhuasetus “us” on sama mis US (United States) – mitte NATO.

  Mr. Trump repeatedly defined American global interests almost purely in economic terms. Its roles as a peacekeeper, as a provider of a nuclear deterrent against adversaries like North Korea, as an advocate of human rights and as a guarantor of allies’ borders were each quickly reduced to questions of economic benefit to the United States.

  Mr. Trump offered no such caution for restraint to Turkey and nations like it. However, his argument about America’s moral authority is not a new one: Russia, China, North Korea and other autocratic nations frequently cite violence and disorder on American streets to justify their own practices, and to make the case that the United States has no standing to criticize them.

  Mõnes asjas võib Trumpiga ka nõustuda.
  Ousting President Bashar al-Assad of Syria, he said, was a far lower priority than fighting the Islamic State — a conclusion the White House has also reached, but has not voiced publicly. “Assad is a bad man,” Mr. Trump said. “He has done horrible things.” But the Islamic State, he said, poses a far greater threat to the United States.

  Vasta

 75. ckrabat
  juuli 21, 2016 @ 09:44:54

  Vasta

 76. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 08:31:48

  Vähemalt on lõbus 🙂
  So Now We Have Stone Cold Proof Trump Doesn’t Want to Be President
  https://www.yahoo.com/news/now-stone-cold-proof-trump-163241983.html

  Vasta

 77. ckrabat
  juuli 22, 2016 @ 09:19:58

  Vasta

 78. ckrabat
  juuli 25, 2016 @ 18:29:09

  Stultoloogiline masterpiece. Originaal:
  Moore sõnul on USA valgenahalised mehed hakanud end pidama «väljasurevaks liigiks» ja selle tõttu ei taha nad riigi etteotsa naispresidenti.
  http://www.huffingtonpost.com/michael-moore/5-reasons-why-trump-will-_b_11156794.html
  Sellest loost oli Postimehe maisilapsest leheneeger teinud ka ülevaate, mille kohta tahaks hüüda: tule taevas appi! Kas nad on suveks põhikoolist tööjõudu võtnud?
  http://maailm.postimees.ee/v2/3776103/michael-moore-pohjused-miks-trump-voib-saada-presidendiks
  Point on siin:
  “And there is no doubt in my mind that if people could vote from their couch at home on their X-box or PlayStation, Hillary would win in a landslide. But that is not how it works in America. People have to leave the house and get in line to vote. And if they live in poor, Black or Hispanic neighborhoods, they not only have a longer line to wait in, everything is being done to literally stop them from casting a ballot. So in most elections it’s hard to get even 50% to turn out to vote. And therein lies the problem for November – who is going to have the most motivated, most inspired voters show up to vote? You know the answer to this question. Who’s the candidate with the most rabid supporters? Whose crazed fans are going to be up at 5 AM on Election Day, kicking ass all day long, all the way until the last polling place has closed, making sure every Tom, Dick and Harry (and Bob and Joe and Billy Bob and Billy Joe and Billy Bob Joe) has cast his ballot? That’s right. That’s the high level of danger we’re in. And don’t fool yourself — no amount of compelling Hillary TV ads, or outfacting him in the debates or Libertarians siphoning votes away from Trump is going to stop his mojo.”
  Kes otsustavad valimisi – LOLLID!!!:)
  Iga stultoloog teab seda 🙂

  Vasta

 79. ckrabat
  juuli 25, 2016 @ 19:21:04

  Michael Moore Twitteris: https://twitter.com/MMFlint

  Vasta

 80. ckrabat
  juuli 26, 2016 @ 18:11:57

  As Democrats Gather, a Russian Subplot Raises Intrigue
  http://www.nytimes.com/2016/07/25/us/politics/donald-trump-russia-emails.html?register=facebook
  Officials at several other firms that have examined the code for the malware used against the Democratic National Committee and the metadata of the stolen documents found evidence that the documents had been accessed by multiple computers, some with Russian language settings. Moscow has outsourced politically motivated hacking to outside groups in the past. A crippling attack on Estonia in 2007, for example, was attributed to the pro-Kremlin Nashi youth organization. Intelligence officials and security researchers believe this outsourcing is done, in part, to preserve a measure of plausible deniability.

  Vasta

 81. ckrabat
  juuli 26, 2016 @ 23:44:36

  The Quiet American
  Paul Manafort made a career out of stealthily reinventing the world’s nastiest tyrants as noble defenders of freedom. Getting Donald Trump elected will be a cinch.
  http://www.slate.com/articles/news_and_politics/politics/2016/04/paul_manafort_isn_t_a_gop_retread_he_s_made_a_career_of_reinventing_tyrants.html
  Mar-a-Lago, Donald Trump’s palace, is impressive by the standards of Palm Beach—less so when judged against the abodes of the world’s autocrats. It doesn’t, for instance, quite compare with Mezhyhirya, the gilded estate of deposed Ukrainian President Victor Yanukovych. Trump may have 33 bathrooms and three bomb shelters, but his mansion lacks a herd of ostrich, a galleon parked in a pond, and a set of golden golf clubs. Yet the two properties are linked, not just in ostentatious spirit, but by the presence of one man. Trump and Yanukovych have shared the same political brain, an operative named Paul Manafort.

  Vasta

 82. ckrabat
  juuli 27, 2016 @ 10:15:28

  Keskerakonna häälekandja “Kesknädal” kirjutab, et partei esimees Edgar Savisaar näeks USA uue presidendina Donald Trumpi.
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/savisaar-rongus-toetame-donald-trumpi?id=75172171
  Rõngu inimesed ja Edgar Savisaar toetaksid USA presidendikandidaatidest Donald Trumpi.
  Väljaanne Elva24.ee kirjutab, et Savisaar oli küsinud rahvalt, et “keda teie tahate presidendiks?” “Trumpi! Trumpi!” hõikusid rõngulased üksmeelselt vastu. “Siis ma olen teie poolt!” oli Savisaar rahul.„Revolutsiooni on vaja,“ rõhutas Savisaar.

  Vasta

 83. ckrabat
  juuli 29, 2016 @ 08:37:00

  FiveThirtyEight’s Nate Silver: Why Trump Is Polling Better, for Now
  http://www.newsmax.com/Politics/FiveThirtyEight-Nate-Silver-Trump-Polling/2016/07/28/id/740999/

  Vasta

 84. ckrabat
  juuli 30, 2016 @ 10:07:11

  Donald Trump on endale feimi kogunud Twitteris, mille kohta isegi Hillary Clinton oma konvendikõnes reageeris, kas saab tuumanuppe usaldada selle kätte, kes Twitteris kergesti närvi läheb.
  Eelhoiatusena niipalju, et konvendid on nüüd läbi ja üritan lähiajal uue valimislooga maha saada, sest aega on vahepeal palju mööda läinud, aga seniks the best of Donald Trump tweets:

  Vasta

  • ckrabat
   juuli 30, 2016 @ 10:09:24

   Vasta

  • ckrabat
   juuli 30, 2016 @ 10:13:01

   Vasta

 85. ckrabat
  aug. 03, 2016 @ 10:38:40

  Jüri Luik: kui Trump võidab…
  http://arvamus.postimees.ee/v2/3786189/jueri-luik-kui-trump-voidab
  Trump ilmselgelt ei jaga USA Teise maailmasõja järgse välispoliitika konsensuslikku arusaama, et USA on vaba maailma juhtriik. Ameeriklaste juhtroll ei põhine sugugi ainult sõjalisel jõul, see põhineb eelkõige väärtustel, mida kaitsevad ka USA arvukad liitlased üle terve maailma. Need liitlassuhted on taganud USA-le julgeoleku ja majandusliku edu. USA ajaloos on isolatsionismiperioode olnud ka varem, näiteks enne Esimest ja Teist maailmasõda. Need traagilised sündmused räägivad selget keelt, kui ohtlik on Ameerika enesesse sulgumine.
  Trumpi arvates ei sobi Ameerika vaba maailma juhiks, sest tal pole midagi pakkuda (Trumpi viimase raamatu pealkiri on «Crippled America», ehk «Vigane Ameerika»). Tema nägemuses on Ameerika vilets ja vaene, liitlased pigistavad temast välja viimsedki mahlad, diktaatorid võivad aga olla suureks abiks. Viimastel nädalatel on Trump kinnitanud, et NATO on «iganenud», ja on ennustanud, et ta kaalub Krimmi annekteerimise tunnustamist. Ta on kutsunud Venemaad häkkima oma vastaskandidaadi meilidesse. Tema toetaja Newt Gingrich, endine esindajatekoja spiiker, kunagine NATO laienemise toetaja, on öelnud veelgi avameelsemalt, et Eesti on Peterburi eeslinn, mille kaitseks pole mõtet sõjaga riskida. Ehkki Trump pole sellist sõnastust otsesõnu kasutanud, selgitas Gingrich Trumpi loogikat lihtsalt selgemalt.
  Pole kahtlust, et Eesti jaoks on ülalkirjeldatu tõsine julgeolekuprobleem. NATO kaitseb oma liikmeid heidutuse abil, sellest sai palju räägitud Varssavi tippkohtumise analüüsides. Aga heidutus on intellektuaalne konstruktsioon, mille kohaselt USA elulised huvid ehk tema julgeoleku kaitse algab Narva jõel. Kui USA president väidab vastupidist, nõrgendab see heidutust märkimisväärselt. Artikkel 5 automaatsus murtakse ja enam pole erilist tähendust ka ärimehe loogikal, et kaitstakse neid, kes rohkem maksavad. Tasub meenutada, et kaitsekulutused on mõeldud oma kaitsevõime suurendamiseks, mitte Ameerikale «maksmiseks». Ühesõnaga, nende USA valimiste panused on Eesti jaoks märkimisväärsed. Täiesti ebatraditsiooniliselt on USA presidendivalimiste suurteks teemadeks tõusnud NATO, Venemaa ja isegi konkreetselt Eesti kaitsmine, kusjuures ühe kandidaadi vaated on meile täiesti vastuvõetamatud.

  Eesti eesistumine Euroopa Liidus tuleb ajal, mil võimalik president Trumpi valitsus on komplekteeritud ja täistuuridega tööle asunud (tavapäraselt läheb USA administratsiooni käivitamiseks umbes kuus kuud). Trump on oma kampaania ajal suhtunud Euroopa Liitu sügava halvakspanuga, tõdedes, et see loodi eesmärgiga «teha rohkem raha kui USA». Peale Brexitit rõõmustas ta, et britid olevat ometi võtnud oma riigi tagasi. Ühesõnaga, Trump on loobunud USA pikaajalisest arusaamast, et Euroopa integratsioon on mõeldud rahu ja stabiilsuse kaitseks ja seetõttu USA-le kasulik. Ta käsitleb ELi pigem kui konkurenti, kelle nõrgenemine on positiivne. Kindlasti satuvad ohtu vabakaubanduspiirkonna (nn TTIP) loomise plaanid. Raske on Trumpi ette kujutada ka idapartnerluse toetajana. Eesti peab demonstreerima diplomaatia kõrgemat pilotaaži, et sellises olukorras säilitada Euroopa Liidu sisemine ühtsus ja head suhted USAga.

  Vasta

 86. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 08:19:15

  Meedia: Trumpi abikaasa alastifotod võivad paljastada, et ta töötas USA-s illegaalselt
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/meedia-trumpi-abikaasa-alastifotod-voivad-paljastada-et-ta-tootas-usa-s-illegaalselt?id=75253199
  „Kui tal oli tööviisa, siis miks tal oli vaja iga paari kuu tagant [Sloveenia vahel] edasi-tagasi reisida, et selle templit uuendada?“ küsitakse väljaandes Bloomberg ilmunud arvamusloos. „Ja kui tal oli turistiviisa, siis miks ta tegeles töötamisega?“
  Kui Melania tõesti immigratsiooniamentike eest midagi varjas, tekib sellest kaks probleemi. Esmalt muidugi see, et Donald Trump on suure osa oma kampaaniast pühendanud illegaalsete immigrantide kirumisele. Teiseks võib see tuua praktilisi sekeldusi Melaniale endale.

  Vasta

 87. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 09:40:01

  Vasta

 88. ckrabat
  aug. 05, 2016 @ 09:44:46

  Sul on valida 319 miljoni seast, aga sina valid nende vahel 😀
  http://giphy.com/gifs/trump-donald-hillary-26BRxjQXtmOyU8rcI

  Vasta

 89. ckrabat
  aug. 08, 2016 @ 12:28:36

  Kodusõda Bushi perekonnas – Jeb Bushi poeg toetab Donald Trumpi
  Report: George P. Bush urges Republicans to back Trump
  http://us.cnn.com/2016/08/07/politics/george-p-bush-donald-trump-jeb-bush/index.html

  Vasta

 90. ckrabat
  sept. 01, 2016 @ 13:22:50

  Nalja jätkub kauemakski.Trump käisi visiidil Mehhikos, aga lubab endiselt ehitada müüri kahe riigi vahele ja panna mehhiklased selle eest maksma, mida meghhiklased muidugi ilmselgelt ei tee 🙂
  https://www.theguardian.com/us-news/2016/aug/31/donald-trump-mexico-meeting-president-pena-nieto-immigration

  Vasta

 91. ckrabat
  sept. 01, 2016 @ 22:20:04

  Vasta

 92. ckrabat
  sept. 04, 2016 @ 18:30:47

  Vasta

 93. ckrabat
  okt. 02, 2016 @ 12:46:08

  Vasta

 94. ckrabat
  okt. 09, 2016 @ 21:11:49

  Donald Trumpi avalikuks saanud video, kus ta om kommenteerinud suhteid naistega: “I grab her pussy!”, on mitmeid juhtivaid vabariiklasi sundinud temast lahti ütlema. Täna toimub teine presidendidebatt.

  Vasta

 95. ckrabat
  okt. 22, 2016 @ 21:30:20

  Nihilisti Trumpi lugu
  http://nihilist.fm/trump/
  Ameerika režižöör Michael Moore näiteks kirjutas suvel viiest põhjusest, miks Trump võib võita.
  1. Ameerika kesklääne roostevöönd (Rust Belt) pole enam Demokraatide kindlus. Majanduskasv peale 2008 aasta kriisi on vaid hobuse unenägu ning osariiklikes parlamentides on üha enam võimule tulnud vabariiklased. Vaesus põhjustab viha.
  2. Valge mehe kättemaks. Clinton kordas valimiskampaania alguses väga tihti, et ta on naine ja kui ajaloolilne see kõik on ning liberaalidele selline jutt väga meeldis. Samas tekitas see tugeva vastanduse paljude meestega, kes sellise retoorikaga lükati “vastaspoolele”. Trump võttis nad avasüli vastu.
  3. Hillary probleem. Aastakümned avaliku elu tegelasena on toonud arvestatava skandaalidepagasi. Iraagi sõja toetamine, Bill Clintoni afäärid etc ad infinitum.
  4. Masendunud Sandersi toetajad. Sanders tunnistas Demokraatide suvisel kongressil Clintoni võitu ja enamus Sandersi toetajad on nüüd ka Clintoni taga. Ometi pole nad Clintonist nõnda vaimustuses nagu Sandersist. Clinton ei tekita noortes entusiasmi ning erinevalt Sandersist ei võta iga valija piltlikult “oma kümmet sõpra” valimisjaoskonda kaasa. Trumpi toetajad seda aga tõenäoliselt teevad.
  5. Jesse Ventura effekt ehk protestihääl. Võimalus olla korraks elus anarhist ja süsteemile läbi valimissedeli keskmist sõrme näidata.

  Huvitava faktina, mille autor on ununenud või ei ole teadlikult maininud, et loos viidatud Scott Adams http://blog.dilbert.com/ lubanud hääletada hoopis Gary Johnsoni poolt, kuigi ta viitab jällegi meedia promotud negatiivsele Aleppo kuvandile ja suhtub Johnsonisse tegelikult negatiivselt http://blog.dilbert.com/post/151552548531/why-i-endorse-gary-johnson-this-week

  Vasta

 96. ckrabat
  okt. 26, 2016 @ 09:03:07

  Vasta

 97. ckrabat
  okt. 28, 2016 @ 13:08:14

  The Naked Truth: Trumpland

  Vasta

 98. ckrabat
  okt. 28, 2016 @ 13:09:30

  Trumpland – Michael Moore

  Vasta

 99. ckrabat
  okt. 29, 2016 @ 17:32:56

  Trumpi toetajate portree

  I SPENT 5 YEARS WITH SOME OF TRUMP’S BIGGEST FANS. HERE’S WHAT THEY WON’T TELL YOU.
  http://www.motherjones.com/politics/2016/08/trump-white-blue-collar-supporters

  Vasta

 100. ckrabat
  okt. 29, 2016 @ 17:42:53

  Kuidas ära tunda Trumpi toetajaid?
  1. We like people who talk big.
  2. We like people who tell us that our problems are simple and easy to solve, even when they aren’t.
  3. And we don’t like people who don’t look like us.
  https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2015/10/15/i-asked-psychologists-to-analyze-trump-supporters-this-is-what-i-learned/
  We want answers
  The world can feel like a complicated place. There may be no good answers to the problems we confront individually and as a society. It is hard to know whom or what to believe. Things are changing, and the future might be different in unpredictable ways. For many people, this uncertainty is deeply unpleasant.
  We put ourselves into groups
  “Humans have a kind of tribal psychology,” said Joseph Henrich, a biologist at Harvard University who studies the species’s evolution.
  In particular, humans tend to assume that if one group is getting more, another group must be getting less. We have a hard time understanding that two groups can both be getting more of something at the same time. Call it a cognitive blindspot, or a psychological illusion.
  Henrich believes this zero-sum outlook could be a result of millennia of competition among our ancestors for limited resources such as land and mating partners. “You can find some degree of it in every human society,” he said. “It varies dramatically across societies and populations, but it does pop up everywhere.”

  Vasta

 101. ckrabat
  nov. 10, 2016 @ 09:38:35

  Vasta

 102. ckrabat
  nov. 10, 2016 @ 09:40:06

  Vasta

 103. ckrabat
  nov. 10, 2016 @ 19:48:36

  Vasta

 104. ckrabat
  nov. 22, 2016 @ 00:55:54

  Vasta

 105. ckrabat
  nov. 22, 2016 @ 00:58:37

  Vasta

 106. ckrabat
  nov. 22, 2016 @ 01:06:34

  Vasta

 107. ckrabat
  nov. 23, 2016 @ 11:53:18

  Vasta

 108. ckrabat
  nov. 23, 2016 @ 12:03:38

  Vasta

 109. ckrabat
  nov. 23, 2016 @ 23:50:56

  Vasta

 110. ckrabat
  nov. 26, 2016 @ 20:50:52

  Vasta

 111. ckrabat
  dets. 04, 2016 @ 09:32:54

  Welcome to the post-truth presidency
  https://www.washingtonpost.com/opinions/welcome-to-the-post-truth-presidency/2016/12/02/baaf630a-b8cd-11e6-b994-f45a208f7a73_story.html?utm_term=.e56fb6be2a23

  They are truthphemisms. Trump is not the first truth-impaired president. Ronald Reagan famously insisted on repeating tall tales; he conflated Hollywood with reality. “If you tell the same story five times it’s true,” said White House press secretary Larry Speakes.
  First, quasi-fired Trump campaign manager Corey Lewandowski at Harvard University, making the astonishing assertion that the media’s failing during the campaign was not that it scorned Trump — it was that it believed him.
  “You guys took everything that Donald Trump said so literally,” he said. “The American people didn’t. They understood it. They understood that sometimes — when you have a conversation with people . . . you’re going to say things, and sometimes you don’t have all the facts to back it up.”
  Second, this eye-popping assertion from Trump supporter/CNN commentator Scottie Nell Hughes on the Diane Rehm Show: “People that say that facts are facts — they’re not really facts . . . there’s no such thing, unfortunately, anymore of facts. And so Mr. Trump’s tweet amongst a certain crowd . . . are truth.”
  Finally, the president-elect himself, who at a rally to celebrate his successful bribing of Carrier to keep some jobs in the United States, explained that he was impelled to act by a Carrier-employed supporter who had been naive enough to take Trump’s promises seriously. Watching the evening news, Trump said, he saw the Carrier worker say “‘No, we’re not leaving, because Donald Trump promised us that we’re not leaving,’ and I never thought I made that promise. Not with Carrier.” Then, Trump said, “they played my statement, and I said, ‘Carrier will never leave.’ But that was a euphemism. I was talking about Carrier like all other companies from here on in.”

  Vasta

 112. ckrabat
  dets. 11, 2016 @ 14:31:33

  Vasta

 113. ckrabat
  dets. 11, 2016 @ 22:23:09

  Vasta

 114. ckrabat
  dets. 11, 2016 @ 22:29:24

  Vasta

 115. ckrabat
  dets. 12, 2016 @ 09:27:00

  Trump Says He Doesn’t Need Daily Intelligence Briefings That Say ‘Same Thing’ Every Day
  http://abcnews.go.com/Politics/trump-daily-intelligence-briefings-thing-day/story?id=44122887
  President-elect Trump said he doesn’t need presidential intelligence briefings every day because he is “a smart person” and doesn’t “have to be told the same thing in the same words” every day. Trump in an interview on Fox News Sunday that was taped Saturday was asked about reports that he is getting the presidential daily intelligence briefing only about once a week rather than every day.
  “I get it when I need it,” Trump said. “These are very good people that are giving me the briefings,” he said, but added, “You know, I’m, like, a smart person. I don’t have to be told the same thing in the same words every single day for the next eight years … I don’t need that. But I do say, ‘If something should change, let us know.'”

  Vasta

 116. Trackback: Persona in fieri edekabel TOP-500 aastatest 2010-2016 | Persona in fieri
 117. ckrabat
  veebr. 10, 2017 @ 11:23:44

  Vasta

 118. personainfieri
  märts 05, 2017 @ 13:44:47

  Hariv

  Alkeemia lugemisnurk. Donald Trump: üldiselt on raske inimestest lugu pidada, kuna suurem osa neist pole lugupidamist väärt
  http://m.alkeemia.delfi.ee/article.php?id=77127860
  Trump usub, et kõige enam mõjutavad meid geenid ja varase lapsepõlvekogemused. Tema ema oli tähelepanu ihkav naine, kelle kinnisideeks sai ühiskondlik positsioon ning kes luges iga senti ja käis isiklikult Trumpi hoonete keldris asuvatest pesumasinatest ja kuivatitest münte kogumas. Donaldi varases lapsepõlves oli ta ema aga tihti haige. Tema isa oli paljude kirjelduste kohaselt väga range ja nõudlik mees, kuid ühtlasi meelitav ja manipuleeriv tüssaja. Kaks valitsuse algatatud juurdlust paljastas, et ta väänas pidevalt reegleid, üritades välja pumbata lisatulusid sõjaveteranide ja keskklassi ameeriklaste huvides loodud elamuehitusprogrammidest. Fred Trumpi äritegevuse loovam külg ei seondunud nende tüüpelamute ehitamisega, vaid hoopis sellise korporatsioonivõrgustiku väljaarendamisega, millega varjata valitsuse toetuste tegelikku kasutamist. Kui ta kutsuti komiteede ette aru andma, tunnistas ta oma ahnet ja sobimatut käitumist, kuid põhjendas seda üpris ebamoraalsel moel: süsteem võimaldas tal seda teha. Maksumaksjate rahast toetatavate elamuehitusprogrammide ärakasutamises pole midagi halba, kuni kõik on juriidiliselt korrektne.

  Vasta

 119. js
  märts 07, 2017 @ 15:55:54

  Hiline hüvastijätt? Thierry Meyssan ja “The New Media World Order”

  “In only a few months, the content of the Western national and international medias has undergone profound change. We are witnessing the birth of an Entente about which we know almost nothing – neither the real initiators, nor the real objectives – but whose direct anti-democratic consequences can be noticed immediately.

  …There remains one point which needs clarification – how have the targets of the Entente been chosen? The only obvious link between Donald Trump, François Fillon and Marine Le Pen is that all three hope to re-establish contacts with Russia, and fight with her against the breeding ground of jihadism – the Muslim Brotherhood. Although François Fillon was the Prime Minister of the goverment implacated in these events, all three of them represent the train of thought which contests the dominant vision of the Arab Springs and the wars against Libya and against Syria.”

  http://www.voltairenet.org/article195554.html

  Vasta

 120. personainfieri
  mai 21, 2017 @ 21:10:41

  President Trump Dances in Saudi Arabia With Rex Tillerson Dancing (VIDEO)

  Vasta

 121. personainfieri
  juuni 02, 2017 @ 00:13:55

  Donald Trump confirms US will quit Paris climate agreement
  https://www.theguardian.com/environment/2017/jun/01/donald-trump-confirms-us-will-quit-paris-climate-deal
  He added: “I was elected to represent the citizens of Pittsburgh, not Paris.”

  Vasta

 122. personainfieri
  juuni 16, 2017 @ 23:21:27

  Trump võib olla liigi stultus esindaja 🙂
  VOICE
  Donald Trump Is Proving Too Stupid to Be President
  http://foreignpolicy.com/2017/06/16/donald-trump-is-proving-too-stupid-to-be-president/
  “You know, I’m like a smart person.” Uh huh.

  There is, for example, the story of how Trump met with the pastors of two major Presbyterian churches in New York. “I did very, very well with evangelicals in the polls,” he bragged. When the pastors told Trump they weren’t evangelicals, he demanded to know, “What are you then?” They told him they were mainline Presbyterians. “But you’re all Christians?” he asked. Yes, they had to assure him, Presbyterians are Christians. The kicker: Trump himself is Presbyterian.

  Vasta

 123. personainfieri
  juuni 18, 2017 @ 17:40:28

  Vasta

 124. Trackback: Ameerika Ühendriikide valimised 2020 | Stultoloogia

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

juuli 2015
E T K N R L P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: