Palju toredaid inimesi – Irina Filatova, Luganski Rahvavabariigi kultuuriminister

@ckrabat
Uute riikide sünd võib toimuda kiirelt. Luganski Rahvavabariik kuulutati välja 27. aprillil 2014, 11. mail viidi läbi referendum, kus korraldajate väitel toetas omariiklust 96,2% osalenutest ning järgmisel päeval, 12. mail, kuulutatigi välja iseseisvus. Sarnaselt kuulutati naabruses välja ka Donetski Rahvavabariik. Vastsed riiklikud moodustised alustasid riiklike struktuuride loomisega. Donetski Rahvavabariik pakkus tööd koguni 28-le uuele ministrile. Kui Venemaaga ühendatud Krimmi rahvusvaheliseks staariks kujunes missivälimusega 34-aastane peaprokurör Natalja Poklonskaja, siis Luganski Rahvavabariigi sümboliks on saanud kultuuriminister (mõnedel andmetel välisminister) Irina Filatova. Värske ministri taustast pole palju teada, kuid piltide järgi on Irina Filatova eriti suur spetsialist just kehakultuuri alal. Väidetavalt olevat Filatova esialgu pidanud praegu Donetski Rahvavabariigi poolt kontrollitavat Ukraina linna Gorlivkat hoopis suhuvõtmistehnikaks 🙂 13. oktoobril 2014 on Luganski Rahvavabariigi pressiteenistus väitnud, et Irina Filatova ei täida Rahvavabariigi kultuuriministri ülesandeid ja pole seda kunagi teinud ning hariduse, teaduse, kultuuri ja religiooniministri ülesandeid täidab seal hoopis keegi Lesja Lapteva.

Oktoobris äratas kehakultuurlasest minister tähelepanu 50 000 rublase trahvi ja surmanuhtluse mahalaskmise läbi nõudmisega Ukraina laulja ja kirjaniku Irena Karpa vastu, kes tegi kunagise Slavjanski linnapea Nelja Shtepa ja Filatova lugude põhjal multifilmi “Vatnik mutant“, kuna film langetas tema reputatsiooni ja põhjustas moraalseid kannatusi, mille peale Karpa küsis, et kas ta peab kõigepealt maksma trahvi ja siis viiakse mahalaskmisele või lastakse ta kõigepealt maha ja siis võetakse raha. Seose rubla kursi kiire langusega emasel Venemaal, võib trahvinõue peagi küll peenrahaks muutuda. Legendaarseks võib Filatovat nimetada juba seetõttu, et mingeid muud eluloosi andmeid kui fotomontaaž ei ole õnnestunud tema kohta leida. Seetõttu on raske öelda, kas ta on tegelikult ka olemas või on ta neukkukultuuri teatavate iseloomujoonte koondportree. Ta kuulub samasse kategooriasse Natalja Poklonskaja, Donetski Rahvavabariigi välisministri Jekaterina Gubareva (Donetski separatistide liidri Pavel Gubarevi abikaasa), kultuuriministri moedisainer Natalja Voronina ja Transnistria välisministri Niina Shtanskiga, kes kõik võiksid vabalt läbi lüüa täiskasvanutele mõeldud filmitööstuses.

Irina Filatova on neist kõige müstilisem, esindades tüpaaži, keda venelaste seas kutsutakse bõdlo-babaks – kui napsu saab, koorib end paljaks ja ronib lauale kamaruškat tantsima. Elu nagu gunztizaalis – kakaja respublika, takoi ministr, takaja kultura. Ta on olnud karmikäeline kultuurijuht, kes on nõudnud sanktsioone mitte ainult Irena Karpa vastu, vaid esines nõudmistega ka kellegi Jelena Vladimirovna Krasnovskaja vastu, keda ta süüdistas Kiievi võimude toetamises ning palus karistusena sõjaseaduse järgi kaaluda mahalaskmist. Filatova väitis, et et Krasnovskaja korraldas surnuaial rituaale, millega üritas Luganski Rahvavabariiki nõrgestada. Filatova saladus on veel avastamata, vähemalt separatiste saitidelt (nt novorossiia.ru) ei õnnestunud tema kohta mingit teavet hankida. Kommentaarides on teda nimetatud anti-Maidani aktivistiks Rovenki linnast. Rovenkis olevat väidetavalt üles võetud ka fotosessioon. On ta tont või inimene või totaalse meedia poolt kokku klopsitud loll? Igatahes jääb Persona in fieri neukkukangelannat ja tema saagat jälgima ning on tänulik igasuguste vihjete ja informatsiooni eest, mis aitaksid salapärast ministrit tema parandžaa alt välja tuua.

 

 

11 kommentaari (+add yours?)

 1. personainfieri
  dets. 19, 2014 @ 21:48:53

  Vatnik-mutant

  Vasta

 2. ckrabat
  dets. 19, 2014 @ 22:42:04

  Springtime of Nations. An irreverent, informative blog about separatism, autonomy, indigenous rights, interethnic conflict, balkanization, and micronationalism—with maps & flags in every article!
  http://springtimeofnations.blogspot.com/2014_05_01_archive.html
  Irina Filatova seeria
  http://glavcor.blogspot.com/2014/05/ministr-inostrannyh-del-lnr-irina-filatova.html
  Ekaterina Gubareva
  http://13571113.blogspot.com/2014/04/who-is-ekaterina-gubareva-foreign.html

  Vasta

 3. ckrabat
  dets. 19, 2014 @ 23:04:56

  Niina Shtanski
  ‘The Russian world is uniting’: Model minister of breakaway region urges Putin to make her country his next conquest in wake of Crimea takeover to alarm of Nato
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2587559/Nato-alarm-woman-minister-urges-Putin-invade-country-Military-commander-speaks-concerns-threat-breakaway-region-near-Moldovan-border.html

  Vasta

 4. ckrabat
  dets. 20, 2014 @ 00:17:00

  Ирина Филатова беседует с директором Дома Культуры. Смотреть и слушать всем!

  Vasta

 5. ckrabat
  dets. 20, 2014 @ 00:36:30

  Администрацию “правительства ЛНР” возглавила волшебная Космическаякися Ольга Тараш

  Vasta

 6. ckrabat
  dets. 20, 2014 @ 00:39:42

  Няш мяш по Донецки: Новый министр культуры ДНР Наталья Воронина.

  Vasta

 7. ckrabat
  dets. 20, 2014 @ 13:14:02


  Siin on ülesvõte Filatova esinemisest, kus teemaks on küll eelarveküsimused.

  Vasta

 8. ckrabat
  dets. 20, 2014 @ 18:54:27

  Vasta

 9. ckrabat
  dets. 20, 2014 @ 20:16:59

  Червонец (Сергей Кушпита) на ковре у министра обороны ДНР Кононова

  Vasta

 10. ckrabat
  dets. 21, 2014 @ 15:25:28

  Itaallane, Habemeajaja ja 30 Kõutsi – lood Ida-Ukraina mässuliste hüüdnimedest
  http://www.postimees.ee/3033223/itaallane-habemeajaja-ja-30-koutsi-lood-ida-ukraina-massuliste-huudnimedest
  Samal ajal, kui Itaallane ja Habemeajaja üritavad Ukraina eesliini lähedal asuvas baasis katkist televiisorit parandada, on Hoolikas oma Kalašnikovi korraks käest pannu ja helbib borši. Tegemist pole mingi lõiguga veidravõitu lasteraamatust, vaid osaga Ida-Ukraina mässuliste igapäevaelust. Nimelt ei kasuta separatistid reeglina oma pärisnimesid, vaid on endile välja mõelnud hüüdnimed, mis tihtipeale peegeldavad mõnd aspekti nende minevikust. Lärmakas ja Vaikne, Motoroa ja Pruunkaru – nimekiri on pikk ja fantaasiat mässulistel jagub.

  Vasta

 11. jolli
  dets. 21, 2014 @ 20:46:14

  «Kasutasime neid üksteisega suhtlemisel, sest kui keegi ei tea su nime, siis on tal sellevõrra vähem infot su kohta, mida kasutada.»

  Neil bandiitidel on ju päkapikunimed… 🙂

  Täiesti võimalik, et päkapikkude nimed on sellesama asja pärast imelik, häbelik, toriseja, õnneseen jms mitte thorin, oin, gloin, biffur ja boffur nagu korralikel päkapikkudel.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

detsember 2014
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: