Jaan Tatika ja Saalomon Vesipruuli aurahade nominendid IV

@ckrabat
Eesti rahvusmõtte auhinna omistas Tartu Ülikool Toomas Paulile. Tegemist on kahtlemata väärika persooniga, kes esindab eestlust ja seda mõjutanud konservatiivsesse pragmatismi kalduvat luterlikku maailmapilti üsna ehedal kujul ja kuulub eesti rahva suurte mõtlejate hulka. Esile tuleb tõsta Aadu Luukase missioonipreemia omistamist Sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, mis on tegelenud kristlike väärtuste edendamisega Eesti ühiskonnas. Tunnustust väärib preemia omistamine alternatiivsele rühmitusele, kes on kantud totaalse meedia “musta nimekirja” ning kelle vastu avalikult kujundatakse negatiivset hoiakut. Persona in fieri jagab aasta lõpus samuti auhindu, kuigi veidi teistes kategooriates, arvestades portaali ühiskonnakriitilist hoiuakut. Möödunud aastal pälvisid tunnustuse kasside vastase võitluse aktivist Jaan Tatika auraha laureaat pr. Larissa Kozõreva Tallinna loomade varjupaigast ning teatrikollektiivid NO99 ja Rahvakogu, kes jäid jagama Saalomon Vesipruuli auraha. Kollektiivsete laureaatidena mainiti ära Eesti poliitikud ja kultuurinomenklatuur. Varem on Jaan Tatika auraha kahekordseks laureaadiks saanud soolise võrdõiguslikkuse ning võrdse kohtlemise volinik sm. Mari-Liis Sepper ning Saalomon Vesipruuli auraha on omistatud totaalse meedia väljaande Postimees arvamusliiderdajatele hr. Peep Pahvile ja pr. Anu Saagimile.

Ühiskonnas silma paistnud üksikisikuid ja kollektiive jagub ka käesolevaks aastaks. Jaan Tatika auraha nominentideks käesolevaks aastaks on Sotsiaaldemokraatlik erakond ja tema esimees sm. Sven Mikser lahkunud kirjameeste kaasamise eest valimisvõitlusesse. Reformeeritud isamaalane hr. Eerik-Niiles Kross on kunagise rohelise värvi ehk jõudnud juba maha pesta, kuid poliitilise kameeleonina, kes on tugevasti mõjutanud Eesti totaalse meedia õhutatavat arvamusliiderlust, väärib ta kindlasti tunnustust. Lastetusmaksu toetajana kuulub nominentide hulka sm. Helmen Kütt, kes on üritanud nõukogudelikke väärtusi elus hoida. Kindlasti ei taha maha kanda aasta isasid ja emasid, kes sekkusid kooseluseaduse protsessi, püüdes taaselustada rahva seas populaarseid neukkuväärtusi. Selle ettepanekuga konkureerib idee anda lastele valimisõigus. Kui Varro Vooglaid ja tema sihtasutus propageerivad kristlikke väärtusi ja nende sõnum kooseluseaduse vastu ühiskonnale oli positiivne, siis aasta isade ja emade manifestist õhkus Viha vabariiki ehitavat negativismi, seal puudusid positiivsed hoiakud ning loodi madala ühiskondliku kasuteguriga kodanike kategooriad, kes kuuluksid hävitamisele ning eesmärgiks seati mõõdutundetu paljunemine. Väärtusi tuleb ehitada, mitte kehtestada, tunneli lõpus peab paistma valgus, ja selle poolest erineb SAPTK üleskutse aasta isade ja emade manifestist nagu päev ööst.

Saalomon Vesipruuli auhinnale võiksid kandideerida politiseerunud ajakirjanikud sm. Andrei Hvostov, hr. Kalle Muuli ja pr. Maire Aunaste. Kui vanasti pärisorjuse ajal unistas orjarahvas magada suleteki all ja süüa sularasva, siis nüüd on inimese (või ka lolli) ülimaks eesmärgiks saanud Riigikogu liikme staatus – et saaks Toompeale kõrge palga peale, kus midagi teha pole vaja. Pensionisammas, mille nimel väikese papi eest võib müüa oma usud ja tõed. Politiseerunud ajakirjanikega võiks konkureerida portaali skeptik.ee püsikommentaator O Cookievaba Kameelion (vt vestlused geneetilise mutantrobotiga I-III), kes on võtnud kõik Eesti lollid oma kaitse alla. Kolmandaks kandidaadiks on Postimehe ajakirjanik hr. Priit Pullerits ja tema tõelise mehe kampaania. Auraha väljakuulutamisel on eeliseks see, kui kandidaat on end jääveega üle valanud või avalikult perset näidanud. Laureaadid kuulutatakse pidulikult välja Persona in fieri aastapäeval, 30.detsembril esitatavas aastapäevajutluses. Senikaua on nominentide esitamine väärikate aurahade saamiseks igati oodatud ning kõiki saabunud ettepanekuid kaalutakse igakülgselt. Aurahade laureaadid on andnud tõsise panuse stultoloogia arendamisse, sest nagu arvamusliiderdaja Rohke Debelak on tähele pannud, siis lollidele meeldivad tavaliselt lollid ideed. Sellepärast võib loota teaduslikku innovatsiooni edasist progressi, nt Rootsis on populaarsust kogunud lollide kiibistamise idee. Peale seda, kui lollide tootmine on hakanud levima vabavarana, on väga oluline säilitada nende üle vähemalt mingisugune kontroll ja jälgida, mida loll teeb, kus liigub jne. Kindlasti võiks sarnast stultoloogilist innovatsiooni rohkem kohata ka Eestis.

6 kommentaari (+add yours?)

 1. personainfieri
  dets. 04, 2014 @ 16:10:40

  Kõik ettepanekud 2014.a. Tatika ja Vesipruuli aurahadele on oodatud

  Vasta

 2. personainfieri
  dets. 04, 2014 @ 16:13:36

  Vasta

 3. personainfieri
  dets. 04, 2014 @ 20:19:38

  Kuidagi võiks ära märkida ka rahvasaadikud, kes pedeabielu arutluse ajal meediat ummistasid, aga sandiseaduse vastuvõtu ajal pidasid paremaks kõige muuga tegeleda kui saalis viibida. Isegi piinlik oli vaadata neid invaliide kõnetooli kõrval ratastoolis kõnet pidamas tühjale saalile. Sant ju makse ei maksa, pigem kulutab.

  Vasta

 4. huviline
  dets. 09, 2014 @ 22:31:49

  Teeks ettepaneku lisada Saalomon Vesipruuli nominantide nimekirja pr Pentus-Rosimannus, kelle valikud on salomoonlikud, pole ametit, pole ka valikuid.

  Jaan Tatika auhinna võitja peaks olema E-N Kross, vähemalt minu hääl läheb luurajale, kelle tegevus on läbipaistev.

  Vasta

 5. Jolli
  dets. 22, 2014 @ 12:32:33

  Kulturist Aderi kottijad võiks vabalt meediakiusamisjuhtumi alla liigitada.

  Vasta

 6. Trackback: Aastapäevajutlus IV | Persona in fieri

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

detsember 2014
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: