USA vahevalimised 2014

@ckrabat
Vähem kui kuu aja pärast, 4. novembril, toimuvad Ameerika Ühendriikides vahevalimised, mille käigus valitakse ümber 435-kohaline Kongressi Esindajatekoda, 33 kohta Senatis (100-st) ja 36 osariigi ning 2 territooriumi (USA Neitsisaared ja Põhja-Mariaanid) kubernerid. Ümber valitakse ka suur osa kohalikke seadusandlikke kogusid ja täitevvõimu organeid. Kokkuvõttes võib prognoosida, et vabariiklased tugevdavad mõnevõrra oma positsioone ning võivad saada enamuse Senatis.

Esindajatekoda
Esindajatekoda on vabariiklaste kontrolli all ning praegu kuulub neile seal 233 kohta demokraatide 199 koha vastu. Esindajatekotta uuesti ei kandideeri 16 demokraatide ja 25 vabariiklaste kongresmeni, kes lähevad erru või kandideerivad teistele valitavatele ametikohtadele ning  3 vabariiklast (sh vabariiklaste liider Esindajatekojas Eric Cantor) ja 1 demokraat kaotasid juba eelvalimistel. Kuigi ümber valitakse kõik 435 kohta, siis arvatakse, et 200 vabariiklast ning 159 demokraati on oma kohad samahästi kui kindlustanud ning tegelik võistlus toimub ainult 76 ringkonnas, kus pole selget liidrit välja kujunenud. Enamuse saavutamiseks tuleb koguda 218 kohta. 76-st võistluse alla käivast ringkonnast annavad prognoosid eelise vabariiklastele 31 ringkonnas ning neil on edu sees veel 3-s. Demokraatidel on eelis 29 ringkonnas ja nad võivad loota edule veel 4-s. See annaks vabariiklastele juba ülekaaluks piisava edu 234:192, kuid 8 kohta (7 DP kohta – Arizona 1.,2.; California 52.; Illinois 10., 12.; New Hampshire 1.; West Virginia 3. ja 1 VP koht – Iowa 3. ringkond) on täiesti lahtised, kus võit võib minna ühele või teisele poole. Küsitluste põhjal pakun, et demokraadid kaotavad Arizona 1. ja Illinois 12., kuid võidavad ülejäänutes, sh Iowas. Demokraadid on üle võtmas California 31. ringkonda, mille vabariiklasest esindaja Gary Miller läheb erru ja New Yorki 11. ringkonda, mille senist esindajat Michael Grimmi ootab detsembris kohus maksupettuste eest. Vabariiklased on üle võtmas erru minevate kongresmenide Bill Owensi (New Yorki 21. ringkond), Michael McIntyre (North Carolina 7. ringkond) ja Jim Mathesoni (Utah 4. ringkond) kohti. Kokkuvõttes jäävad vahekorrad Esindajatekojas tõenäoliselt endiseks, kuigi vabariiklased võivad mõned kohad juurde võita. Minu prognoos valimisteks on vabariiklased 237: demokraadid 198.

Senat
Senati vahekorrad on peale viimased valimisi olnud demokraatide kasuks 53:45 + 2 sõltumatut, kes tavaliselt hääletavad demokraatidega. Koos kolme erivalimisega läheb ümbervalimisele 36 kohta: 15 vabariiklast ja 21 demokraati. 10 kohta demokraatidele ja 15 kohta vabariiklastele peaksid olema kindlad ning 11 osariiki lähevad võistlusesse, kus 6 osariiki annavad edu vabariiklastele ning 3 demokraatidele. Colorados ei anta eelist ühelegi kandidaadile. Kindlasti kaotavad demokraadid Montana, South Dakota ja West Virginia osariikides, kus senised senaatorid ei kandideeri, tõenäoliselt lähevad kohad veel Alaskas (Mark Begich), Arkansases (Mark Pryor), Iowas (ei kandideeri) ja Louisianas (Mary Landrieu). Vabariiklastest on ohus vaid Kansase senaator Pat Roberts, kus prognooside järgi on edu sees sõltumatul Greg Ormanil (keda toetavad demokraadid). Kui ennustada, et ametisolev Colorado senaator Mark Udall võidab Cory Gardneri, siis saavad vabariiklased 21 ja demokraadid 14 kohta + 1 sõltumatu. Senati koosseis oleks 51 vabariiklast, 46 demokraati ning 3 sõltumatut ning ka senat läheks vabariiklaste kontrolli alla. Kuid demokraadid võivad võita mõne tasavägisema heitluse Alaskas, Arkansases, Iowas või Louisianas ning säilitada ikkagi enamuse.

Osariigid
Ümbervalimisele läheb 23 vabariiklaste ning 13 demokraatide valduses olevat osariikide kuberneride ametiposti. 20 vabariiklast ja 9 demokraati taotlevad ümbervalimist. Hawaii kuberner demokraat Neil Abercombie kaotas eelvalimistel osariigi senatisse kuuluvale David Yutaka Igele. Uueks perioodiks ei kandideeri vabariiklikud kubernerid Arizonas, Nebraskas ja Texases ning demokraadid Arkansases, Marylandis, Massachusettsis ja Rhode Islandil. Prognoosid ennustavad kindlat võitu demokraatidele 7 osariigis (California, Maryland, Minnesota, New Hampshire, New York, Oregon, Vermont) ja vabariiklastele 12 osariigis (Alabama, Idaho, Iowa, Nebraska, Nevada, New Mexico, Ohio, Oklahoma, South Dakota, Tennessee, Texas, Wyoming). Võitlusväljale jäänud osariikidest on vabariiklastel edu sees Alaskas, Arizonas, Arkansases, Georgias, Illinoisis, Michiganis, South Carolinas ja Wisconsinis. Demokraadid peaksid võitma Hawaiis, Maines, Massachusettsis, Pennsylvanias ja Rhode Islandil. Täiesti võrdsed võimalused on Colorados, Connecticutis, Floridas, Kansases. Küsitluste põhjal ennustan ametisoleva kuberneri John Hickenlooperi (DP) võitu vabariiklase Bob Beauprezi üle Colorados, kuberner Dannel Malloy (DP) võitu vabariiklase Thomas C. Foley üle Connecticutis ja kuberner Sam Brownbacki (VP) võitu demokraadi Paul Davise üle. Demokraatide eest kandideeriv endine vabariiklik kuberner Charlie Crist peaks aga jagu saama ametisolevast kubernerist Rick Scottist (VP). Kokku peaksid vabariiklased võitma 21 ja demokraadid 15 kohta. Teistest kuberneridest on Illinois’i kuberner Pat Quinn (DP) kaotamas Bruce Raunerile (VP), Maine kuberner Paul LePaige (VP) Mark Michaudile (DP) ja Pennsylvania kuberner Tom Corbett (VP) Tom Wolfile (DP). Praeguste prognooside järgi peaksid demokraadid vastupidiselt trendidele isegi paar osariiki juurde võitma.

Teemad
Seekordsetel valimistel on tulipunkti jõudnud keskkonnaküsimused ja energiaprobleemid. Keystone naftajuhtme rajamine Lääne-Kanada naftaväljadelt naftautmistehastesse Nebraska, Illinoisi ja Texase osariikides, mis on tagajalgadele ajanud keskkonnakaitsjad eesotsas miljardär Tom Steyeriga, kes muretsevad üleilmse kliimasoojenemise üle. Arvatakse, et naftajuhtme tulemusel tõuseb kasvuhoonegaaside emissioon 12-17%. Samuti nähakse ohtu maastikukaitsele, veevarude reservuaarile ja ökosüsteemide tasakaalule. Keystone naftajuhtme kaitsjad väidavad, et objekt on oluline energia julgeoleku seisukohast, kuna vähendab USA sõltuvust välisnaftast, sest vabakaubandusalasse kuuluvat Kanadat õigeks välismaaks ei peeta. Praegu impordivad Ameerika Ühendriigid 10 miljonit barrelit naftat päevas. Küsitlused näitavad, et 57-65% rahvast toetab naftajuhtme rajamist ning 28-30% on vastu. Kui valdav osa vabariiklasi on naftajuhtme poolt, siis demokraatidest on neid veidi üle poole.

Muude teemade hulgas on päevakorral sissetuleku lõhe, kus vabariiklased on blokeerinud president Obama plaane töötuskindlustuse ja föderaalse miinimumpalga suurendamiseks; nn “võrguneutraalsus” ehk kuivõrd peaks tegevust Internetis kontrollima; ja muidugi “Obamacare” ehk tervisekindlustusreform, mis on olnud Obama administratsiooni üks peamisi poliitilisi eesmärke, kuid pole saavutanud oodatud populaarsust. Kaudselt mõjutavad valimisi ka välispoliitilised teemad (Lähis-Ida, Ukraina, Venemaa jms), mis võivad valijate otsustusi kallutada vabariiklaste suunas, kuna Obama välispoliitikal puuduvad silmnähtavad saavutused, ta ei ole suutnud vabaneda oma eelkäija pärandist ning olukord maailmas on muutunud veelgi ebastabiilsemaks. Kui siia lisada pettumine Obama majanduspoliitikas ning üldine väsimus demokraatidest, siis peaks see looma vabariiklaste jaoks soodsa platvormi revanšiks, millega neile on tekkinud reaalne võimalus Senati kontrollimiseks peale 2007. aastat. Vabariiklaste suurim probleem seisneb aga võimetuses tulla välja uue poliitikaga ning nad püüavad taaselustada ammusurnud vana, pakkudes üksnes võimalust valida kedagi teist, mitte midagi uut. Kuigi demokraatide populaarsust hinnatakse Washington Posti ja ABC News küsitluste järgi viimase 30 aasta madalaimaks: 39% poolt ja 51% vastu, siis vabariiklaste reitingud on veelgi madalamad: 33% poolt ja 56% vastu.

Elevant on vabariiklaste ja eesel demokraatide sümbol. Eesel on oma positsioone elevandile kaotamas.

Pilt aadressilt: http://www.oppositionnews.org/files/cache/b411516a7d01f5cad35caa2d4fedf620_f69.jpg

16 kommentaari (+add yours?)

 1. ckrabat
  okt. 15, 2014 @ 21:48:40

  Püüame siis siin traditsiooniliselt USA valimistel silma peal hoida.

  Vasta

 2. ckrabat
  okt. 16, 2014 @ 08:54:45

  Kui kuus aastat tagasi oli president Bushi toetamine probleemiks vabariiklastele, siis praegu on president Obama toetamine muutunud veskikiviks paljudele demokraatidele, eriti neil, lkes kandideerivad traditsiooniliselt vabariiklikes osariikides. Vabariiklaste liider Senatis, Kentucky senaator Mitch McConnell on vabariiklaste üks haavatavamaid senaatoreid ning demokraatide kandidaadil, osariigi riigisekretäril Alison Lundergan Grimesil, võiksid olla head šansid tema alistamiseks ning ta põrmustas vabariiklaste kandidaadi nende ainsas teledebatis. Suurem osa küsitlusi, mis on Ühendriikides olnud viimasel ajal hämmastavalt täpsed, annavad McConnellile siiski väikese, kuid soliidse edu, sest suur osa valijaskonnast vihkab president Obamat ja kardab demokraatide võitu. Lundergan Grimes keeldus avaldamast, kelle poolt ta hääletas viimastel presidendivalimistel, kartes, et Obama toetamine muudab ta valijaskonnale vähem atratiivseks.
  http://edition.cnn.com/2014/10/15/opinion/brazile-democrats-who-abandon-obama/index.html?hpt=op_t1

  Lisaks Lundergan Grimesile on kõva klahingut andmas teinegi lõunaosariikide naisdemokraat, kunagise tuntud senaatori Sam Nunni tütar Michelle Nunn Georgias, kes kõige viimaste küsitluste järgi on olnud võrdne vabariiklase David Perduega. North Carolinas võitleb kohta kaitsev senaator Kay Hagan (DP) ägedalt vabariiklasest challengeri Thom Tillisega. Seevastu Colorados on kõik viimased küsitlused ennustanud Gardneri (VP) võitu senaator Udalli üle, nii et see võib demokraatide jaoks muutuda järjekordseks kaotatud osariigiks.

  Vasta

 3. ckrabat
  okt. 16, 2014 @ 23:23:00

  Senati valimised osariigiti – esimesena ära märgitud tõenäoline võitja:
  Alabama: Jeff Sessions (R) safe unopposed
  Alaska: Daniel S. Sullivan (R) leaning vs Mark Begich (D)
  Arkansas: Tom Cotton (R) tossup vs Mark Pryor (D)
  Colorado: Cory Gardner (R) leaning vs Mark Udall (D)
  Delaware: Chris Coons (D) safe vs Kevin Wade (R)
  Georgia: Michelle Nunn (D) tossup vs David Perdue (R)
  Hawaii: Brian Schatz (D) safe vs Campbell Cavasso (D)
  Idaho: Jim Risch (R) safe vs Nels Mitchell (D)
  Illinois: Dick Durbin (D) safe vs Jim Oberweis (R)
  Iowa: Joni Ernst (R) leaning vs Bruce Braley (D)
  Kansas: Greg Orman (I) tossup vs Pat Roberts (R)
  Kentucky: Mitch McConnell (R) tossup vs Alison Lundergan Grimes (D)
  Lousiana: Bill Cassidy (R) runoff leaning vs Mary Landrieu (D)
  Maine: Susan Collins (R) safe vs Shenna Bellows (D)
  Massachusetts: Ed Markey (D) safe vs Brian Herr (R)
  Michigan: Gary Peters (D) safe vs Terri Lynn Land (R)
  Minnesota: Al Franken (D) safe vs Mike McFadden (R)
  Mississipi: Thad Cochran (R) safe vs Travis Childers (D)
  Montana: Steve Daines (R) safe vs Amanda Curtis (D)
  Nebraska: Brian Sasse (R) safe vs David Domina (D)
  New Hampshire: Jeanne Shaheen (D) leaning vs Scott Brown (R)
  New Jersey: Cory Booker (D) safe vs Jeff Bell (R)
  New Mexico: Tom Udall (D) safe vs Allen Weh (R)
  North Carolina: Kay Hagan (D) tossup vs Thom Tillis (R)
  Oklahoma: Jim Inhofe (R) safe vs Matt Silverstein (D)
  Oklahoma: James Lankford (R) safe vs Constance N. Johnson
  Oregon: Jeff Merkley (D) safe vs Monica Wehvby (R)
  Rhode Island: Jack Reed (D) safe vs Mark Zaccaria (R)
  South Carolina: Lindsey Graham (R) safe vs Brad Hutto (D)
  South Carolina: Tim Scott (R) safe vs Joyce Dickerson (D)
  South Dakota: Mike Rounds (R) leaning vs Rick Weyland (D) vs Larry Pressler (I)
  Tennessee: Lamar Alexander (R) safe vs Gordon Ball (D)
  Texas: John Cornyn (R) safe vs David Alameel (D)
  Virginia: Mark Warner (D) safe vs Ed Gillespie (R)
  West Virginia: Shelley Moore Capito (R) safe vs Natalie Tennant (D)
  Wyoming: Mike Enzi (R) safe vs Charlie Hardy (D)
  Turvaline edu on 25 osariigis 14 vabariiklasel ja 11 demokraadil.
  Edu sees on 6 osariigis 5 vabariiklasel ja 1 demokraadil
  Võrdsed võimalused on 5 osariigis, kus ma olen pakkunud võitjateks 2 vabariiklast + 2 demokraati + 1 sõltumatu
  Seega võiks tulemus olla 21 R (51) + 14 D (46) + 1 I (3)
  Vabariiklastele on läinud Colorado ja demokraatidele Georgia osariik.

  Vasta

 4. ckrabat
  okt. 17, 2014 @ 15:16:52

  Michelle Nunni tõusu põhjustest Georgias. Selle on põhjustanud David Perdue äritegevus, keda on süüdistatud töökohtade kaotamises.
  http://www.washingtonpost.com/politics/romney-redux-democrats-focus-on-gop-candidates-corporate-past-in-georgia-race/2014/10/16/6c3d08d4-54a3-11e4-892e-602188e70e9c_story.html

  Vasta

 5. ckrabat
  okt. 18, 2014 @ 14:03:37

  Tasavägiseks on kujunemas kubernerivalimised demokraatide üheks kantsiks loetud Massachusettsis, kus viimaste küsitluste järgi on nii vabariiklasel Bakeril kui ka demokraat Coakleyl täiesti võrdsed šansid.
  Viimaste küsitluste järgi Senati valimistel on McConnellil (VP) soliidne edu Lundergan Grimesi vastu Kentuckys ja Gardneril M.Udalli vastu Colorados. Leedu juurtega Dick Durbin (DP) juhib kindlalt Illinoisi osariigis.
  Erinevalt RealClearPolitics prognoosist pakun ma praegu sõltumatu Ormani võitu Kansases ja Nunni (DP) võitu Georgias. Segane on seis South Dakotas, mis võib minna runoffi kahe edukama kandidaadi vahel ning siis võib olla edu sees juba endisel vabariiklikul senaatoril, kuid nüüd sõltumatuna kandideerival Larry Pressleril. Tema suurim probleem näib olevat tulla kahe parema hulka – üks ühele võib ta võita nii vabariiklasi kui demokraate. VP-DP runoffis võidaksid ilmselt vabariiklased, kuid palju jääb sõltuma ka Pressleri toetusest, mis pole selge.

  Vasta

 6. personainfieri
  okt. 22, 2014 @ 18:03:57

  Kubernerivallimistel on kõige huvitavam vastasseis Floridas, kus endine kuberner Charlie Crist (DP), seisab vastamisi praeguse kuberneri Ricky Scottiga (VP) ning viimased küsitlused on viigis olnud. Georgias võib president Carteri pojapoja Jason Carteri šansse hinnata võrdseteks kuberner Nathan Dealiga (VP). Erakordselt tasavägised hääletused tõotavad tulla Colorados, Massachusettsis, Connecticutis, Illinoisis, Wisconsinis. Maines, Kansases..
  Vabariiklastel on edu sees Michiganis ja Arkansases. Demokraatidel on edu sees Rhode Islandis ja Hawaiis, samuti peaksid nad võitma seni vabariiklaste juhitud Pennsylvanias. Alaskas on kõige parem positsioon endisel vabariiklasel ja praegusel sõltumatul juristil Bill Walkeril.
  Toss-up osariikides pakun järgmist jagunemist:
  VP (6): Colorado, Connecticut, Georgia, Kansas, Massachusetts, Wisconsin
  DP (3): Florida, Illinois, Maine
  Kokkuvõttes oleks tulemus kuberneri ametipostide haldamises peale valimisi: vabariiklased 29, demokraadid 20, sõltumatud 1.

  Vasta

 7. ckrabat
  nov. 01, 2014 @ 11:12:33

  Teeme väikese kokkuvõtte vahetult enne teisipäevaseid valimisi:
  Senat
  Valimisele ei kuulu 32D/30R/2In; edu sees 11D/15R (R +3, Montana, South Dakota, West Virginia), seega kokku 43D/45R/2In
  Võitlus käib kümnes osariigis:
  Alaska (Mark Begich – D): Viiest viimasest küsitlusest on kolm andnud edu 3-5% vabariiklasele Dan Sullivanile, kaks 6-9% Begichile. Viimased kümme küsitlust 8:2 Sullivanile. Tuntumate firmade küsitlused on toetanud järjekindlalt Sullivani. Tõenäoliselt switch to Republican.
  Arkansas (Mark Pryor – D): Kuuest viimasest küsitlusest on neli andnud edu 2-13% vabariiklasele Tom Cottonile, kaks 1% võidu Pryorile. Tõenäoliselt switch to Republican.
  Colorado (Mark Udall – D): Viiest viimasest küsitlusest on neli andnud edu 2-8% vabariiklasele Cory Gardnerile, üks on viigis. Tõenäoliselt switch to Republican.
  Georgia (vaba – R): Üks kõige raskemini prognoositavaid tulemusi. Viiest viimasest küsitlusest on neli andnud 1-8% edu vabariiklasele David Perduele, üks on viigis. Sellele eelnes periood, kui enamuse küsitlusi võitis demokraat Michelle Nunn. Tõenäoliselt siiski remains Republican.
  Iowa (vaba – D): Viiest viimasest küsitlusest on kolm andnud edu 1-4% vabariiklasele Joni Ernstile, üks 1% edu demokraat Bruce Braleyle ja üks on olnud viigis.Tõenäoliselt switch to Republican.
  Kansas (Pat Roberts – R):Seitsmest viimasest küsitlusest on kuus andnud edu 1-5% sõltumatule Greg Ormanile, üks 4% võidu Robertsile. Tõenäoliselt switch to Independent.
  Kentucky (Mitch McConnell – R): Viis viimast küsitlust on kõik andnud edu 1-8% McConnellile demokraat Alison Lundergan Grimesi ees. Tõenäoliselt remains Republican.
  Louisiana (Mary Landrieu – D):Viis viimast küsitlust on kõik andnud edu 3-8% vabariiklasele Bill Cassidyle Landrieu ees. Tõenäoliselt switch to Republican.
  New Hampshire (Jeanne Shaheen – D): Seitsmest viimasest küsitlusest on viis andnud edu 1-8% Shaheenile, üks 2% vabariiklasele Scott Brownile, üks on jäänud viiki. Tõenäoliselt remains Democratic.
  North Carolina (Kay Hagan – D): Seitsmest viimasest küsitlusest on viis andnud edu 1-7% Haganile, üks 5% vabariiklasele Thom Tillisele, üks on jäänud viiki. Tõenäoliselt remains Democratic.
  Kokkuvõttes: demokraadid 45; vabariiklased 52; sõltumatud 3.

  Vasta

 8. ckrabat
  nov. 01, 2014 @ 11:53:51

  Ümbervalimistele lähevad 36 osariigi kubernerid (14D/22R). 17-s osariigis arvatakse ühel või teisel kandidaadil edu sees olevat (5D/12R). Tasavägisemaid võitluseid on siin rohkem – võitlus toimub koguni 19-s osariigis:
  Alaska (Sean Parnell – R): Heitlus Parnelli ja sõltumatu Bill Walkeri vahel on tasavägine. Kuuest viimasest küsitlusest kolm annavad edu 2-5% Parnellile ja kolm 3-9% Walkerile. Tõenäoliselt remains Republican.
  Arizona (vaba – R): Viis viimast küsitlust annavad vabariiklasele Doug Duceyle edu 2-10% demokraat Fred DuVali ees. Tõenäoliselt remains Republican.
  Arkansas (vaba – D): Kuuest viimasest küsitlusest annavad neli edu 3-11% vabariiklasele Asa Hutchinsonile ja kaks 1-2% demokraat Mike Rossile. Tõenäoliselt switch to Republican.
  Colorado (John Hickenlooper – D): Kuuest viimasest küsitlusest üks annab edu 5% Hickenlooperile ja kolm 5% edu vabariiklasele Bob Beauprezile, kaks on viigis. Väga tasavägine. Tõenäoliselt switch to Republican.
  Connecticut (Dannel Malloy – D): Äärmiselt tihe rebimine. Viiest viimasest küsitlusest üks annab edu 1% Malloyle ja üks 2% vabariiklasele Thomas C. Foleyle, aga koguni kolm on viigis.Tõenäoliselt remains Democratic.
  Florida (Rick Scott – R): Järjekordne võtmeralli. Seitsmest viimasest küsitlusest kolm annavad edu 2-5% Scottile ja kaks 2-3% demokraadile Charlie Cristile ning kaks on viigis. Tõenäoliselt remains Republican.
  Georgia (Nathan Deal – R): Viimased viis küsitlust annavad edu 1-6% Dealile demokraat Jason Carteri üle, kuid demokraadid on konkurentsis. Tõenäoliselt remains Republican.
  Hawaii (vaba – D): Viimased viis küsitlust annavad demokraat David Ige edu 1-32% vabariiklase Duke Aiona üle. Tõenäoliselt remains Democratic.
  Illinois (Pat Quinn – D): Kuuest viimasest küsitlusest kolm annavad edu Quinnile 3-4% ja kolm 1-2% vabariiklasele Bruce Raunerile. Tõenäoliselt remains Democratic.
  Kansas (Sam Brownback – R): Kaheksast viimasest küsitlusest kaks annavad edu 1-3% Brownbackile ja viis 1-7% demokraat Paul Davisele, üks on viigis. Tõenäoliselt switch to Democratic. Vabariiklased on raskustes ühes oma traditsioonilises kantsis Kansases, kui mujal on nad väga edukad.
  Maine (Paul LePage – R): Viiest viimasest küsitlusest üks annab edu 1% LePagele ja kaks 2-5% demokraadile Mark Michaudile, kaks jäid viiki. Tõenäoliselt switch to Democratic.
  Maryland (vaba – D): Viiest viimasest küsitlusest üks annab edu 5% Larry Hoganile ja neli 1-13% demokraat Anthony D. Brownile. Tõenäoliselt remains Democratic.
  Massachusetts (vaba – D): Seitsmest viimasest küsitlusest kuus annavad edu 1-7% vabariiklasele Charlie Bakerile ja üks 4% demokraat Martha Coakleyle. Tõenäoliselt switch to Republican.
  Michigan (Rick Snyder – R): Kuuest viimasest küsitlusest neli annavad edu 2-6% Snyderile, üks 1% demokraat Mark Schauerile ja üks on viigis. Tõenäoliselt remains Republican.
  New Hampshire (Maggie Hassan – D): Kuus viimast küsitlust annavad edu 1-15% Hassanile. Tõenäoliselt remains Democratic.
  Pennsylvania (Tom Corbett – R): Viis viimast küsitlust annavad edu 6-16% demokraat Tom Wolfile Corbetti ees. Tõenäoliselt switch to Democratic.
  Rhode Island (vaba – D): Viis viimast küsitlust annavad edu 1-11% demokraat Gina Raimondole vabariiklase Allan Fungi ees.
  South Carolina (Nikki Haley – R): Viis viimast küsitlust annavad edu 4-17% Haleyle demokraat Vincent Sheheeni ees.
  Wisconsin (Scott Walker – R): Kuuest viimasest küsitlusest viis annavad edu 1-7% Walkerile ja üks demokraat 1% Mary Burkele. Samas kuues viis küsitlust annavadki ühele või teisele protsendise edumaa. Tõenäoliselt remains Republican.
  Kokkuvõttes peaksid vabariiklased võitma 22 (28) ja demokraadid 14 (22) kubernerivalimist.

  Vasta

 9. ckrabat
  nov. 01, 2014 @ 19:40:53

  Esindajatekojas on vabariiklased positsioone veelgi tugevdamas. Pakun vabariiklastele 242 ja demokraatidele 193 kohta.

  Vasta

 10. ckrabat
  nov. 04, 2014 @ 16:20:54

  Võrdluseks võib tuua ühe prestiižikama analüütiku Larry Sabato valimisennustuse:
  http://www.centerforpolitics.org/crystalball/articles/the-crystal-balls-final-2014-picks/
  Senat (D – demokraadid; In – sõltumatud; R – vabariiklased)
  Praegu: 53D+2In+45R
  Mina: 45D+3In+52R
  Sabato: 45D+2In+53R
  Tulemused: 44D+2In+53R, üks runoff
  Esindajatekoda:
  Praegu: 201D+234R
  Mina: 193D+242R
  Sabato: 192D+243R
  Tulemused: 174D+242R, 19 undecided projektsioon 186D+249R
  Kubernerid
  Praegu: 21D+29R
  Mina: 22D+28R
  Sabato: 23D+1In+26R
  Tulemused: 18D+1In+31R
  Hetkel ei ole kõik tulemused lõplikult selgunud, kuid hetkeseisude põhjaöl olen teinud Senati ja kuberneride projektsiooni. Louisianas toimub kuu aja pärast runoff demokraat senaator Landrieu (42,1%) ja vabariiklase Cassidy (41%) vahel, sest keegi ei kogunud üle 50%.

  Vasta

 11. ckrabat
  nov. 05, 2014 @ 06:55:37

  Esialgsed tulemused näitavad, et vabariiklased võitsid kõik, mis saada oli ja enamgi veel http://edition.cnn.com/election/2014/results/main?hpt=hp_t1&hpt=hp_t1
  Tulemused senatis ja kuberneride valimistel, kus ma mööda panin
  Senat
  North Carolina: Thom Tillis (R) võitis Kay Hagani (D) 49,0%:47,3%
  Kansas: Pat Roberts (R) võitis Greg Ormani (I) 53,2%:42,5%
  Kubernerid
  Alaska: Bill Walker (I) võitis Sean Parnelli (R) 48,0:46,6
  Colorado: John Hickenlooper (D) võitis Bob Beauprezi (R) 48,3%:47,1%
  Illinois: Bruce Rauner (R) võitis Pat Quinni (D) 50,7%:45,9%
  Kansas: Sam Brownback (R) võitis Paul Davise (D) 49,9%:46,1%
  Maine: Paul LePage (R) võitis Mark Michaudi (D) 47,8%:43,8%
  Maryland: Larry Hogan (R) võitis Anthony G. Browni (D) 53,8%:43,8%

  Vasta

 12. ckrabat
  nov. 07, 2014 @ 02:40:06

  Wall Street Journal tõi välja seekordsete valimiste kuus suurimat üllatust:
  http://blogs.wsj.com/washwire/2014/11/05/six-surprises-from-the-midterm-elections/?utm_content=buffer3505e&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
  1. Virginia demokraadist senaator Mark Warner võitis vaid napilt (ametlikult pole võitu veel välja kuulutatud) vabariiklast Ed Gillespie vastu 49,2:48,4. Küsitlused ennustasid Warnerile parajat edumaad.
  2. Marylandi demokraadist kuberner Anthony D. Brown kaotas tradiooniliselt demokraatlikus osariigis ning päris suurelt vabariiklasele Larry Hoganile. Vaid üks viimastest küsitlustest oli sama meelt.
  3. Vabariiklasest kuberener Sam Brownback, kes oli kogunud ebapopulaarsust osariigi majandust laostavate maksukärbetega, võitis Kansases hoolimata, et tema paljud parteikaaslased asusid toetama demokraat Paul Davist.
  4. Vabariiklase David Perdue oodatust kindlam võit demokraat Michelle Nunni üle Georgia senativalimistel 53,0:45,1, mis välistas runoffi.
  5. New Yorgi Staten Islandi vabariiklik kongresmen Michael Grimm, kes on süüdistuse all maksupettuses ja väljapressimises, võitis kindlalt demokraat Domenic Recchia 55,4:42,1.
  6. Nevada demokraadi Steve Horsfordi allajäämine vabariiklasele Crescent Hardyle 45,8:48,5.

  Vasta

 13. ckrabat
  nov. 10, 2014 @ 20:43:13

  Kongressi valimistel kaotasid üldse kokku vaid kaks vabariiklast:
  Florida 2. ringkonnas (Tallahassee&Panama City) kaotas kongresmen Steve Southerland Gwen Grahamile, Leon County koolijuhile ja endise Florida kuberneri ja senaatori Bob Grahami tütrele 49,6:50,4.
  Nebraska 2. ringkonnas (Omaha) kaotas kongresmen Lee Terry Nebraska osariikliku Senati liikmele ja endisele vabariiklasele Brad Ashfordile 46,0:48,6.

  Vasta

 14. ckrabat
  nov. 10, 2014 @ 21:09:48

  Praegu on välja kuulutamata võitja veel ühel Senati ja viiel Esindajatekoja valimistel.
  Senat
  Alaskas juhib Dan Sullivan (RP) senaator Mark Begichi (DP) vastu 8000 häälega.
  Esindajatekoda
  Arizona -2 (Tucson) juhib erukolonel Martha McSally (RP) kongresmen Ron Barberi (DP) vastu 341 häälega.
  California-7 (Sacramento) juhib Doug Ose (RP) kongresmen Ami Bera (DP) vastu 2183 häälega.
  California-16 (Fresno) juhib Johnny Tacerra (RP) kongresmen Jim Costa (DP) vastu 741 häälega.
  California-26 (Ventura County) juhib kongresmen Julia Brownley (DP) Jeff Gorelli (RP) vastu 1028 häälega.
  New York-25 (Rochester) juhib kongresmen Louse M. Slaughter (DP) Mark Assini (RP) vastu 582 häälega.

  Vasta

 15. ckrabat
  dets. 13, 2014 @ 15:45:18

  Demokraatide võimalik alternatiiv Hillary Clintonile 2016. valimistel võib olla Massachusettsi senaator Elizabeth Warren, kes on olnud väga kriitiline Wall Streeti finantsmonopolide võimu suhtes ning võib mängida samasugustel tunnetel nagu Bill DeBlasio New Yorgis.
  http://www.huffingtonpost.com/miles-mogulescu/the-speech-that-could-mak_b_6319142.html?ncid=txtlnkusaolp00000592

  Vasta

 16. FirstMarcus
  nov. 21, 2017 @ 14:55:12

  I see you don’t monetize your blog, don’t waste your traffic, you can earn additional bucks every month because you’ve got high quality content.
  If you want to know how to make extra money, search
  for: Boorfe’s tips best adsense alternative

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

oktoober 2014
E T K N R L P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
%d bloggers like this: