Mida ennustas Vanga?

@ckrabat
Fatalism, usk saatuse kõikemääravasse jõusse, on inimeste seas sageli leviv usulise iseloomuga maailmavaade, mis viitab üsna selgelt inimeste robotlikule päritolule, kes on harjunud toimima vastavalt väljastpoolt edastatud signaalidele nagu me näeme kultusfilmis “They live“. Inimese alateadlik soov tulevikku teada saada on kestvaks tuluallikaks kõiksuguste tulevikku nägijate käes ning ennustused ja horoskoobid koguvad tööstuslikult toodetud tarbijaskonna seas populaarsust hoolimata sellest, et nende kvalitatiivne vastavus tegelikkusele on enam kui kahtlane. Totaalse meedia poolt promoveeritud arvamusliidrite sekka on sattunud palju selliseid, kes on üritanud tulevikku lahti seletada, kuid nende edulugu tuleb suuresti sellest, et vaid vähesed võtavad nende ennustused ka hiljem lahti ning võrdlevad ennustust tegelikkusega. Siis pöördutakse juba uute ettekuulutuste poole unustades vanad ennustused sootuks. Eriti populaarseks muutuvad ennustused olukorras, kui tekivad ulatuslikud kriisid. Fatalistide maailmapilt on deterministlik, mis eitab vaba tahte olemasolu. Roboti elu on hall ja üksluine ning ta peab alistuma ettemääratud saatusele.

Kui ennustus on edasi antud segaselt ja mitmetimõistetavalt, siis on võimalik sealt midaiganes seoses tulevikuga välja lugeda vastavalt tellija maitsele. Võtke kätte kasvõi mõned Ennustaja-Edgari ettekuulutused ja vaadake kui palju sündmusi tagantjärele tegelikult aset leidis. Aja möödudes aga sündmused hajuvad, nende piirid pole enam selgelt määratletud, mis võimaldab ettekuulutuse ja tegelikkuse vahel luua kunstlikke kokkupuutepunkte. Ettekuulutuse hilisemal tõlgendamisel põhineb suurel määral Michel de Nostredame, 16. sajandi prantsuse arsti ja õpetlase Nostradamuse, ennustuste maagia, kuid 21. sajandi kohta on avaldanud oma nägemuse kuulus serblasest füüsik Nikola Tesla. 1964. aastal tegid mitmed tuntud ulmeklassikud ennustusi 50 aasta taha, tänasesse päeva. Veel üsna hiljuti tekitas tugevaid võnkeid fatalistide maailmas Bulgaaria pime ning kirjaoskamatu selgeltnägija Vanga (Vangelija Gušterova), kes olevat paika pannud Nõukogude Liidu lagunemise, allveelaev “Kursk” hukkumise Põhja-Jäämerel ja terroriste rünnaku New Yorgis ja Washingtonis 2001. aastal nagu palju teisigi asju. Suures osas on tegemist tema ütluste suunatud tõlgendamisega: “Õudus! Õudus! Ameerika vennad langevad, kui teraslinnud neid ründavad. Hundid uluvad põõsas ja süütute veri voolab.”

Kui vaadata aga Vanga ennustusi edasi, siis peaks varsti lõppema 2010. aastal alanud Kolmas maailmasõda ning me oleksime õnnelikult maandunud postapokalüptilisse maailma, kus põhjapoolkera on muutunud elamiskõlbmatuks ning seal on hävinenud kõik taimed ja loomad (aga mitte inimesed?). 2010 novembris algab Kolmas maailmasõda tavalise sõjana, muutudes tuuma- ja keemiasõjaks. Sõda lõpeb 2014. aasta oktoobris. 2011 kaovad põhjapoolkeralt radioaktiivsete sademete tõttu taimed ja loomad. Moslemid ründavad ellujäänud eurooplasi keemiarelvaga. 2014 on enamikul inimestest keemiarelva tõttu nahavähk või teised nahahaigused. 2016 on Euroopa peaaegu „üksinda“ (tühi). Ega sündmuste selline areng pole üldse mitte võimatu ning ebaloogiline, kuid ajalised tähised muudavad ennustuse tühiseks. Täpselt samuti, ega see, et Nibiru külalised meile 2012 detsembris ei saabunud, ei muuda võimalust kosmilisest sekkumisest veel olematuks. Suhete pingestumine lääneriikide ja Venemaa vahel võib sündmuste edasise eskaleerumise korral viia Vanga ennustuse täitumiseni, kuigi ajalise nihkega.

Lääneriikide suhted islamimaailmaga on keerulised, sest islamiäärmuslased on end kindlustanud Süürias ja Iraagis, kus džihadistlik rühmitus Islamiriik kuulutas 29. juunil välja islami kalifaadi. Keemiarelvade kasutamises on süüdistatud Bashar al-Assadi režiimi Süürias, kuid pole välistatud, et osa varusid on langenud hoopis islamistliku opositsiooni valdusesse. Ameerika Ühendriikide, Saudi Araabia, Araabia Ühendemiraatide ja Prantsusmaa rünnakud Islamiriigi positsioonidele Süürias ja Iraagis võivad esile kutsuda vastuaktsiooni. Stsenaariumit edasi uurides on Hiina tugevnemine asjade üsna loomulik arengukäik. Kui võrrelda Hiina SKT tõusu (7,5%) põhiliste konkurentide Ameerika Ühendriikide (2,5%), Euroopa Liidu (1,2%, sh eurotsooni riigid 0,7%) ja Jaapaniga (-0,1%), siis on vahe märgatav. Euroopa riikidest on sama kiire tõus vaid Iirimaal (7,7%), kellele järgnevad Luksemburg (3,8%), Ungari (3,7%) ja Läti (3,5%), mis näitab, et tegemist on areneva majandusega. Maa orbiidi muutusele ning selle seostele kliimamuutustega on teadlasedki tähelepanu juhtinud. Kui suudetakse maailma rahvastikku olulisel määral vähendada, siis muutub maailmamajandus kindlasti jätkusuutlikumaks. Siis on võimalik isegi nälga alistada. Praegu tuleb kõige suurem oht rahvastiku kasvust ning ressursside vähenemisest. Postapokalüptilise visioonina on Vangale omistatud ennustused huvipakkuvad, kuid fatalistlik alistumine neile kui millelegi ettemääratud paratamatusele on siiski ennatlik. Kindlasti ei teostu nad etteantud kujul.

Vanga tulevikuennustused kronoloogiliselt:
2010 – Kolmas Maailmasõda algab tavalise sõjana novembris, muutudes tuuma- ja keemiasõjaks. Sõda lõpeb 2014. aasta oktoobris.
2011 – Põhjapoolkeralt kaovad radioaktiivsete sademete tõttu taimed ja loomad. Moslemid ründavad ellujäänud eurooplasi keemiarelvaga.
2014 – Enamikul inimestest on keemiarelva tõttu nahavähk või teised nahahaigused.
2016 – Euroopa on peaaegu „üksinda“ (tühi)
2018 – Hiina muutub maailma esijõuks.
2023 – Maakera orbiit muutub veidi.
2025 – Euroopa on endiselt peaaegu asustamata.
2028 – Uue energiaallika kasutuselevõtt. Nälg alistatakse. Veenusele saadetakse mehitatud kosmoselaev.
2033 – Jäämassiivid sulavad, ookeani tase tõuseb.
2043 – Maailma majandus õitseb. Moslemid valitsevad Euroopat.
2046 – kehasid (organeid?) saab toota (kloonida?). Kehade asendamisest saab parim ravimeetod.
2066 – Ameeriklased kasutavad moslemite võimu all olevat Roomat rünnates uut tüüpi relva, mis on seotud kliima (ilma) muutmisega – silmapilkne jäätamine.
2076 – klassideta ühiskond (kommunism?) klassideta ühiskond on tegelikult juba saabunud, kuigi vaevalt, et seda võiks kommunismiks nimetada, raha võim on tegelikult süvenenud
2084 – looduse taastamine
2088 – uue haiguse puhang – inimesed vananevad sekunditega uued viirused võivad olla ka planeedi enesekaitsemehhanismid
2097 – haigusest saadakse jagu
2100 – kunstpäike valgustab Maakera varjus olevat poolt
2111 – inimesed muutuvad elavateks robotiteks see protsess on lollide masstootmisega juba saavutatud
2123 – väikerahvaste vaheline sõda. Suured ei sekku.
2125 – Ungaris võetakse vastu signaalid maailmaruumist
2130 – Veealuse koloonia asutamine
2164 – Loomad muutuvad pool-inimesteks
2167 – uus religioon
2170 – Suur põud
2183 – Inimeste Marsi-koloonia saab tuumarelva ja nõuab iseseisvust Maast (nagu USA Inglismaast)
2187 – Hoitakse ära kaks suurt vulkaanipurset
2195 – Inimeste veealune koloonia on täiuslik
2196 – asiaatide ja europiidide segunemise lõpp
2201 – Päikese termotuumareaktsioonid aeglustuvad. Temperatuur langeb
2221 – Maavälise elu otsinguil kohtuvad inimesed millegi kohutavaga
2256 – Kosmoselaevaga tuuakse Maale õudne haigus
2262 – Planeetide orbiit on aeglaselt muutunud. Marssi ähvardavad komeedid.
2271 – Füüsikalised konstandid arvutatakse ümber, sest need on muutunud.
2273 – Kollase, valge ja musta rassi segunemise lõpp, uus rass.
2279 – Energia eikusagilt
2288 – Ajas tagasi rändamine. Uued kontaktid maavälise eluga.
2291 – Päike jahtub. Tehakse katse see uuesti „käima panna“.
2296 – Võimas plahvatus Päikesel. Gravitatsioonijõudude muutus. Vanad kosmosejaamad ja satelliidid kukuvad Maale.
2299 – Prantsusmaal islamivastane partisanivõitlus
2302 – Uued universumi toimimise seadused ja saladused saavad avalikuks
2304 – Kuu saladused saavad avalikuks
2341 – Midagi kohutavat ähvardab Maad maailmaruumist
2354 – Õnnetus tehispäikesega tekitab põua Maal.
2371 – Suur näljahäda.
2378 – Uus kiirestiarenev rass.
2480 – Kaks tehispäikest põrkavad kokku. Maa jääb pimedusse.
3005 – Sõda Marsil. Planeetide orbiit muutub.
3010 – Komeet tabab Kuud, Maa ümber tekib tolmu ja kivimite pilv.
3797 – Elu Maa peal hävib, kuid inimkond suudab mujal uut elu alustada.
3803 – Asustatakse uut planeeti. Inimestevahelised kontaktid vähenevad. Uue planeedi kliima mõjutab inimesi ja nad muteeruvad.
3805 – Inimestevaheline sõda ressursside pärast. Pool inimkonnast sureb.
3815 – Sõda lõpeb.
3854 – Tsivilisatsiooni areng praktiliselt peatub. Inimesed elavad karjas nagu loomad.
3871 – Uus prohvet kuulutab moraali ja religiooni.
3874 – Uus prohvet saab toetust kõigi inimrühmade seast. Uus kirik.
4302 – Uued linnad kasvavad. Uus kirik ärgitab tehnoloogia ja teaduse arengut. Avastatakse mingi võti haiguste mõjust organismile.
4304 – Leitakse ravi kõigi haiguste vastu.
4308 – Muteerumise tõttu saavad inimesed lõpuks kasutada rohkem kui 34% oma ajust. Kurjuse ja vihkamise mõiste kaob.
4509 – Jumala tundmaõppimine. Inimene on lõpuks jõudnud sellisele arengutasemele, et ta saab Jumalaga suhelda.
4599 – Inimesed saavutavad surematuse.
4674 – Tsivilisatsiooni arengu haripunkt. Erinevatel planeetidel elab umbes 340 miljardit inimest. Segunemine maavälise tsivilisatsiooniga.
5076 – Universumi piiride avastamine.
5078 – Tehakse otsus minna piiride taha, 40% on selle vastu.
5079 – Maailma lõpp.

Vangelija Gušterova (1911-1996)

Pilt: http://www.mysteria.sk/images/articles/!2010/vanga/vanga2.jpg

18 kommentaari (+add yours?)

 1. ckrabat
  sept. 25, 2014 @ 21:08:15

  Vasta

 2. ckrabat
  sept. 25, 2014 @ 21:16:17

  Vasta

 3. ckrabat
  sept. 25, 2014 @ 21:30:57

  Ennustustest nähtub, et Vanga on progressiusku ja usub inimese ja (loomade?) evolutsioonilist arengut. See loomade muutumine poolinimesteks kuvand on kasutusel Stephen Kingi “Tumeda torni” sarjas ja tegelikult ka Simaki “Linnas”. Vanga järgi kohtub inimene Nibiruga alles 4509. aastal. See võib olla juba liiga hilja.

  Vasta

 4. ckrabat
  sept. 25, 2014 @ 21:32:05

  Vasta

 5. ckrabat
  sept. 25, 2014 @ 21:50:00

  USA selgeltnägijate ennustused aastaks 2014
  http://elu24.postimees.ee/2659618/usa-selgeltnagijate-25-ennustust-2014-aastaks
  Igaüks võib aasta lõpul teha kokkuvõtteid, mitu ennustust 25-st täide läksid.
  Eriti huvitab mind see: “Egiptuse antiigiameti endine juht ja arheoloog Zahi Hawass kolib läände. Ta avaldab seal artikleid Egiptuse arheoloogiliste leidude kohta, kaasa arvatud selle kohta, et Giza püramiidide ja sfinksi all on palju salakambreid.”
  Kas sealt läheb uks Nibiru juurde?

  Vasta

 6. Jolli
  sept. 26, 2014 @ 18:07:26

  Kuidas nende isetäituvate ennustustega on? Kui lollikari ootab mingit sündmust mokk töllakil, siis polegi ime kui selline saabub. Näiteks ei viitsinud orjad enam Vanas Roomas tööd teha, sest neile räägiti, et ori on isandaga võrdne. Ja nii läkski, et kui keegi enam tööd ei teinud, siis lõppes Vana-Rooma ära ja igasugused burksid tüübid nagu Odoaker jms hakkasid ruulima. 🙂

  Vasta

 7. ckrabat
  sept. 26, 2014 @ 21:09:13

  R.I.P.

  Vasta

 8. huviline
  sept. 28, 2014 @ 12:50:17

  Kommentaariks antud artikli kohta võib öelda, et see on täielikult müütiline. Autor on ilmselt teinud valiku müütlise artikli kirjutamise kasuks kooskõlas käsiteldava teemaga, mis on iseenesest positiivne. Müüt ei ole kuidagi halvem kui reaalne tegelikus, pigem humanistlikum.

  Tulevikku on inimesed soovinud alati teada, teades samas, et see on võimatu. Esineb üksikuid isendeid, keda on kerge mõjutada, kes oma kergeusklikuse tõttu võivad uskuda midaiganes, ka võimatust. Küsimus on teadmistes tuleviku kohta ja kasutatavas keelevormis. Lihtne reegel, üldistusi on võimalik teha üksnes olevikulises keelevormis, viitab miks teadmised tuleviku kohta pole võimalikud. Teadmised ja uudised on alati ajaloolised, kasutades minevikulist keelevormi.

  Reaalses tegelikuses sõlmitakse tuleviku kohta kokkuleppeid, see on sotsiaalne leping, mille levinumad vormid on garantii, tagatis, kindlustus, käendus. Sellise meetme abil muudetakse tulevik sama reaalseks kui on minevik, lepingud on kirjalikult taasesitatavad.

  Vanga või kestahes muu autor üksikisikuna saab ka kirjalikult esitada vaid uskumisi tuleviku kohta isegi olevikulist keelevormi kasutades. Kunsti ülesanne, kasutades müüti ja müüdi lõhkumist, saab sellepärast olla vaid adressaadi õilsamaks muutmine, ka see pretensioon ulatub tulevikku. Ilma sotsiaalse lepinguta on kunsti mõju isegi suurem, sest lepinguga on seotud vaid pooled. Kunsti siduv pakkumine ulatub vähemalt kunstniku eluea lõpuni, tavaliselt.

  Vasta

 9. ckrabat
  dets. 08, 2014 @ 16:04:03

  See Vanga teema on viimasel ajal siin blogis väga populaarne olnud. Kanal 2 hakkab täna sarja näitama:
  21:30
  Vanga: Uus!
  Pimeda bulgaarlanna Vanga uskumatult täpsed ennustused on kuulsad terves maailmas, sealhulgas ka Eestis. Tõestisündinud lool põhinev põnevus-draamasari toob legendaarse prohveti elukäigu esmakordselt tele-ekraanile. Vanga kuulutas ette allveelaev Kurski uppumist, New Yorgi kaksik-tornide ründamist, Aasiat tabanud tsunami-katastroofi, NSV Liidu lagunemist ja palju muudki. Ta oli seotud loendamatu hulga riigipeade ja suurkujudega, nende seas Stalini, Hitleri, Gagarini, Jeltsini ja teistega. Tema fenomeni mõistatust on püüdnud lahendada sajad teadlased, kuid 1996. aastal võttis Vanga oma selgeltnägemise saladuse endaga hauda kaasa…

  Vasta

 10. personainfieri
  mai 27, 2015 @ 18:26:20

  Ванга (Vanga) об Апокалипсисе в 2015, 2016 годах и об Украине (Ukraine)

  Vasta

 11. ckrabat
  juuli 05, 2015 @ 09:19:09

  Sii on neid Vanga ennustusi lähemalt kommenteeritud:

  Baba Vanga The Truth about Her Predictions!
  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread783338/pg1
  Transaltion: Peter Bakov, with whom she has talked stuff about the world, also have not heard about third world war. “i have asked her, but she always told me: do not fear my son there is nothing to fear of. There would not be a III world war” – he tells. Life beyond matter, which we can not see, will not allow annihilation of the Earth. We are a product of an extraterrestrial intelligence (knowing that she has been a firm Christian i am quite sure she is talking of God and not aliens here). There is no mother who will kill her child” remembers Peter.

  Vasta

 12. ckrabat
  jaan. 29, 2016 @ 07:20:06

  http://m.naistekas.delfi.ee/article.php?id=73536381
  Lollidega ei ole mõtet vaielda
  “Ära vaidle lollidega — nad ei ole hirmuäratavad, ära püüa neid parandada või muuta… Parem jälgi ennast, oma mõtteid ja tegusid, siis tõuseb sellest tulu ka su enda elus.”

  Loogiline, kui hakata lolli ise parandama, võib õnnetus juhtuda. Parem vii mehaaniku juurde, kes tal mutrid kinni keerab ja õlitab, vajadusel updeidib lollvara jne.

  Vasta

 13. Trackback: World War Three: Inside the War Room – lõbus sõda Baltikumis coming soon II | Persona in fieri
 14. ckrabat
  märts 29, 2016 @ 08:52:55

  New Nostradamus? Prophet claims WWIII to start in THREE months after Europe closes borders
  http://www.express.co.uk/news/weird/621486/New-Nostradamus-Prophet-claims-WWIII-start-JUNE-six-months-after-Europe-closes-borders
  •Europe will close its borders to refugees, followed by other countries, including the US, where martial law will begin

  •Spring 2016: China will attack Japan

  •April 2016: A star will become visible, getting bigger every night, before Russia confirms an asteroid is coming

  •May 15 to 17 2016: At 2.20am local time Puerto Rico time off the coast, a 5.6mile asteroid will impact. It will cause earthquakes across the world and tsunamis with initially 1.2billion deaths before the figure rises

  •Shortly after: Volcanoes across the globe, including Yellowstone, in the USA, will erupt, sending up ash that will block out the sun and cause a year-long ice age and a large chunk of California to disappear

  •June 16 2016: World war III breaks out when Russia and China attack a heavily weakened US

  •October 25 2016: The Russia/China alliance wins WWIII

  •March 2017: The Chinese Yen becomes the new global currency

  •Late 2018/early 2019: Russia attacks Israel

  •2020: The Antichrist arrives on Earth and rules over us all

  •2023:The Second Coming of Christ and salvation

  Vasta

 15. ckrabat
  juuli 17, 2016 @ 17:04:54

  Igasuguseid Vanasid ujub viimasel ajal välja 😀
  http://www.ohtuleht.ee/748619/ilona-kaldre-sojaline-halb-olukord-suveneb-veelgi
  Selgeltnägija Ilona Kaldre, kes enda sõnul mitte väga ammu ennustas välispoliitilise olukorra halvenemist, sõnas sotsiaalmeedias avaldatud postituses, et halb olukord süveneb veelgi. Kaldre kritiseeris ka NATO vägede Eestis viibimist. “Jah, kindlasti on neid, kes on lapsikult õnnelikud NATO hävitajate olemasolu üle siin Eestis. Ma ei hakka vaidlema nendega, kuid mind ümber veenda on võimatu.” Selgeltnägija sõnul pole NATO sõdurid siin meie kaitseks, vaid Eestit kasutatakse lävepakuna. Selgeltnägija on kindel, et siinse sõjalise olukorra ebameeldivat arengut on varsti raske peatada ning võimatu kontrollida. Kaldre sõnul tunnetab ta sõjaohtu.

  Vasta

 16. Trackback: Persona in fieri edekabel TOP-500 aastatest 2010-2016 | Persona in fieri
 17. Trackback: Trump transition | Persona in fieri

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

september 2014
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: