Malaisia lennuki saladus II – MH17, ka Donetski kohal säravad tähed

@ckrabat
Mõistlikum tundub ikkagi lennukiteema eraldi rubriiki panna, sest eelmise loo peateema ehk Steven Seagal ja tema bluus pole sellega kuigivõrd seotud või siis väga kaudselt, aga ei jaksanud kohe uut lugu kirjutada. Mis siis juhtus? Kui ma parajasti eelnevat lugu kirjutasin, oli teler lahti ununenud ning seal teatati, et Ukraina õhuruumi kohal on Malaisia reisilennuk alla kukkunud. See ei ole esmakordne juhtum, mis tänavu on Malaysia Airlines lennukitega juhtunud, sest kevadel jäi väidetavalt India ookeani kohal kaduma Kuala Lumpurist Pekingisse suundunud lennuk. Ühtegi ratsionaalset seletust, kuidas lennuk sedavõrd kursist kõrvale kaldus nagu ka ühtegi kinnitust leidvat märki lennuki allakukkumisest pole tänaseni leitud. Malaysia Airlines Flight 17 lennuk Boeing 777-200ER 298 reisija ja meeskonnaliikmega pardal alustas teekonda Amsterdamist Schipholi lennuväljalt 17.juulil 2014 kell 12.14 Kesk-Euroopa aja järgi ja pidi maanduma 11 tundi ja 45 minutit hiljem Kuala Lumpuris, kell 6.00 kohaliku aja järgi. Kolm tundi hiljem, kell 15.14 Kesk-Euroopa ja 13.15 Ukraina aja järgi kukkus lennuk alla venemeelsete irredentistide kontrollitaval alal Grabovo küla lähedal nn “Donetski rahvavabariigis”, Torezi linnast põhjas.

Kuni viimase ajani lendasid mitmed lennukompaniid, k.a. Malaysia Airlines, üle sõjategevuse tsooni Ida-Ukrainas, et aega ja raha kokku hoida. Vahetult enne intsidenti lendasid tsoonist üle üks Singapuri lennukompanii lennuk ja üks India lennuk. Lendu kontrollisid Ukraina lennujuhid, kes andsid korralduse MH17le lennata madalamalt 33 000 jala (10,0 km) kõrgusel, kuigi varem pidi kõrgus olema 35 000 jalga (10,7 km). Segane lugu on lennuki mustade kastidega, mis väideti alguses olevat ukrainlaste käes, kuid teised teated on seda eitanud. Mustade kastide leidmist on eitanud ka irredentistid, kes on lubanud need leidmise korral Venemaale üle anda, kuid Venemaa on Lavrovi sõnul keeldunud neid vastu võtmast. Võimalik, et need on Donetski päästeteenistuse käes kindlas kohas, kuid ka, et mustad kastid on rekvireeritud mõne saagijahil neukku poolt, kes on sellest teinud endale tuhatoosi või suitsuanduri. Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli ja Venemaa presidendi Vladimir Putini telefonikõne põhjal toetavad mõlemad rahvusvahelise juurdluse läbiviimist ICAO kontrolli all. Lennukihuku koha turvalisus ei ole irredentistide poolt tagatud. OSCE vaatlejaid on sündmuskohale lubatud, kuid nende tegevust on segatud. Väidetavalt on teadmata suunas ära viidud hukkunute surnukehi ning sündmuskohal käib marodööritsemine. 298-st hulkkunust oli valdav osa ehk 193 hollandlased. Rohkem oli pardal Malaisia (43, sh 15 meeskonnaliiget) ja Austraalia (27) kodanikke. Irredentistide telefonikõnest võib välja lugeda, et nad leidsid kellegi Indoneesia päritoluga naiskodaniku laiba ja dokumendid.

Ma püüan seda teemat lahata reptiilsest seisukohast lähtuvalt, mis võimaldab ratsionaalset ning võimalikult sõltumatut hinnangut, sõltuvalt muidugi materjalide kättesaadavusest ning usaldatavusest. Inimlike seisukohtadega on selline probleem, et imetajatena lähtuvad nad põhiliselt instinktiivsetest emotsioonidest, mis tekitab mulje, et kusagil on kallutatud jõud. Inimeste hinnangud kipuvad sageli olema pigem esteetilised ning subjektiivsed, nad valivad pooli, millega võetakse vastu ainult sellist informatsiooni, mis vastab tema poolt omaks võetud esteetilistele kategooriatele. Kolmas ja kõige arvukam Maa peal esinev liik ehk lollid on juba omaette nähtus, sest nende väärtushinnangud lähtuvad temasse sisestatud programmi koostajast ehk siis millises vabrikus või millise nurga taga käsitöönduslikus korras on loll valmis meisterdatud. Loll on alati programmipõhine. Teda tao kasvõi kuvaldaga, tema programmist ei tagane ja lollide ümberseadistamine on väga keeruline ja kallis ettevõtmine. Loll võib rikki minna, siis hakkab ta nurgas omaette ringe tegema ja sinist suitsu välja ajama. Sellisel juhul on mõistlikum juba uus loll muretseda, aga nendel tänapäeva lollidel on selline viga, et nende mõistlik ekspluatatsiooniaeg jääb aina lühemaks.

Sündmuste kronoloogiast niipalju, et sündmuste loogika ning olemasolev teave lubab eeldada, et lennuki tulistasid alla irredentistidele (mis on täpsem väljend kui separatistid, sest nad taotlevad pikemas perspektiivis liitumist Venemaaga, mitte nn Novorossia iseseisvust)Venemaalt appi tulnud Doni kasakad, kasutades selleks nõukogude päritoluga õhutõrjekompleksi BUK 9K37/M1 (NATO kood SA-11 Gadfly). BUK tulistab 5,7 meetriseid ja 55 kiloseid maa-õhk rakette kuni 28 km kõrgusele. Kuidas see süsteem irredentistide kätte sattus, pole veel kindlat vastust leidnud. Väidetakse, et süsteem toodi vahetult enne intsidenti Venemaalt ning seati üles Torezi kesklinnas ja viidi pärast Venemaale tagasi, kuid välistada ei saa sedagi, et nad said süsteemi trofeena ukrainlastelt, kelle relvastusse see süsteem samuti kuulub. IISS analüütik Joseph Dempsey peab seda võimalikuks. Viimasele versioonile viitab näiteks vene äärmuslase Sergei Kurginjani sõnavõtt. BUK võeti Nõukogude Liidus kasutusele 1979.a., kuid seda on eksporditud ka mõnedesse välisriikidesse. Väidetavalt suudab süsteem eristada vaid neid krüpteeritud tuvastussignaale, mis tulevad nn “sõbralikelt lennukitelt”, mis kasutavad talle tuntud signaale ning ei tee vahet sõjalennukite ja tsiviillennukite vahel. Erukindral Krüüneri sõnul nõuab BUKi kasutuselevõtt vaid vähest väljaõpet.

Loomulikult annab lennuki allatulistamise kohta kokku keerutada loendamatu hulga vandenõuteooriaid, kuid praeguste tõendite alusel, k.a. ukrainlaste poolt salvestatud irredentistide telefonikõned, lubavad siiski eeldada, et lennuk tulistati alla eksikombel, kuna seda peeti ukrainlaste transpordilennukiks AN-26. Arvamus, et lennuki allatulistamise korraldas Venemaa president Vladimir Putin, et kolmandat maailmasõda valla päästa, ei ole kinnitust leidnud nagu ka ukrainlaste sidumine katastroofiga, mida on promonud venelased. Praegu võib siiski väita, et venelaste seotus intsidendiga on olemas, mis puudutab 1) Doni kasakate osalust sõjategevusest; 2) Venemaa kodanike osalust relvastatud võitluse juhtimisel Donetskis ja Luganskis; 3) venelaste võimalikku abi õhutõrjesüsteemi ettevalmistamisel; 4) mõnede Venemaa luureohvitseride osalust irredentistidevahelises kommunikatsioonis peale intsidenti. Irredentistide elulugu on värvikas ja pole teada ka kui palju Venemaa neid tegelikult kontrollib ja kuivõrd on võimelised iseseisvalt tegutsema. Tundub, et kohalik rahvas on seal pigem Nõukogude süsteemi taganutvad neukkud, kui et imperiaalse Venemaa patrioodid. Donetski rahvavabariigi  isehakanud riigipea Deniss Pušilin olevat läinud erru, Venemaale ja kadunud seal nagu vits vette. Huvitav tegelane on Donetski sõjaline juht Igor Girkin (või Girkind), kellel olevat väidetavalt ka Iisraeli kodakondsus. Donetski sündmustega samaaegselt alustas Iisrael Gaza piirkonna vallutamist, aga see on juba omaette lugu.

Saage tuttavaks – selle loo “kangelane” nõukogude päritoluga õhutõrjesüsteem Buk-M1.

Foto: http://cdn.theweek.co.uk/sites/theweek/files/styles/theweek_article_main_image/public/8/01/140718-buk2_0.jpg?itok=K1Py0evU

36 kommentaari (+add yours?)

 1. huviline
  juuli 20, 2014 @ 18:37:49

  Kolm tundi hiljem, kell 15.14 Kesk-Euroopa ja 13.15 Ukraina aja järgi kukkus lennuk alla venemeelsete irredentistide kontrollitaval alal Grabovo küla lähedal nn “Donetski rahvavabariigis”, Torezi linnast põhjas.

  Mida tähendab sõna irredentistid?

  Vasta

 2. huviline
  juuli 20, 2014 @ 19:04:01

  Kuigi antud portaal pole tehniline ega militaarne, siiski on hea teda, mis BUK M1 on.
  http://translate.google.ee/translate?hl=et&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Buk_missile_system&prev=/search%3Fq%3Dbuk%2Bm1%26biw%3D1518%26bih%3D748

  Aktuaalses Kaameras vilksamisi nähtud Ants Laaneotsa kommentaar jättis mulje, et BUK laksmine vajab keerulist väljaõpet, mis on tõele lähedane, aga kuna endal õnnestus saada väljaõpe vene armees nii operaatorina navedenije kui operaatorina zahvata alal õhutõrjekomleksis Vega 200, moderniseeritult S-300 Vega, siis võib öelda, et selle väljaõppe aluste õppimine on tundide küsimus. Spetsialistid leiavad ja kinnitavad monitoril objekti, ohvitser annab käsu, vajutatakse nupule ja lendu läinud linnuke ongi. Mitte midagi keerulist.

  Vasta

  • ckrabat
   juuli 20, 2014 @ 19:12:40

   Ma usaldan selles küsimuses Krüünerit rohkem, kuna juttu ei ole tankidest. Link on jutu sees, tema nime all, aga see on vist tasuline Päevaleht 🙂

   Kindralmajor Krüüner andis ülevaate raketikompleksi tööpõhimõttest: „Raketikompleksil on kaks lokaatorit – üks, mis pöörleb, on avastamislokaator ja teine on sihtimislokaator. Kui sihtimislokaator on lukustatud, siis lastakse rakett välja. Kompleksi on sisse programmeeritud, et see arvestaks sihtmärgi kiiruse ja kauguse järgi välja punkti, kus rakett kohtuks sihtmärgiga. Lõppetapis läheb rakett üle enda sihtimisele ja siis võib ta vastavalt sihtmärgi asukohale oma trajektoori muuta. Raketti välja tulistada pole Krüüneri sõnul keeruline. „On vaja operaatorit, kes oskab ekraani pealt lugeda, mis on sihtmärk ja mille pihta lasta – see ei ole keeruline. Meeskond ei ole eriti suur ja väljaõpe just eriti palju ei nõua, aga selge on see, et kogemused peavad muidugi olema,” sõnas Krüüner.”

   Miks musta kasti vaja läheb?

   “See, kust rakett õhku tõusis, on Krüüneri sõnul samuti võimalik välja arvutada. „Lennuki mustad kastid mõõdavad nii palju parameetreid, et nende põhjal on täpselt võimalik välja arvutada, kust rakett tuli,” selgitas ta.”

   Vasta

   • huviline
    juuli 20, 2014 @ 19:24:46

    Krüüner annab osalise seletuse. Operaatori kõige keerulisem osa on lendava objekti trajektooril objekti radari külge kinnitamine. Seda õpitakse ja harjutatakse. Endal õnnestus seda teha 1,5 aastat 80-ndatel.

   • ckrabat
    juuli 20, 2014 @ 19:36:57

    Ega need kasakad seal pole ka eile sündinud. Paljudel on kindlasti varasem kogemus olemas ükskõik millisest armeest. Võimalik, et mõni Venemaa instruktor seal ringi liikus, aga isegi see ei pruukinud olla kaadriväelane, vaid erus palgasõdur. No mida ei tea, seda ei tea, aga põhimõtteliselt see on võimalik, kuni keegi ümber ei lükka ja ei näita näpuga, et tema teab, kes tegi 🙂

 3. huviline
  juuli 20, 2014 @ 19:12:22

  Sarnane intsident 2001, kui mängus oli eelmainitud õhutõrje kompleksi rakett.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Siberia_Airlines_Flight_

  Vasta

 4. ckrabat
  juuli 20, 2014 @ 21:18:38

  Segadused mustade kastidega jätkuvad:
  Aleksandr Borodai väitel on mustad kastid irredentistide käes ning nad on valmis neid rahvusvahelistele ekspertidele üle andma, samuti levivad pildid tüübist, kes kannab vidinat, mis võib osutuda mustaks kastiks ning uued lindistused:

  Rebel leader Aleksander Borodai told a press conference in Donetsk: ‘Some items, presumably the black boxes, were found, and they have been delivered to Donetsk and they are under our control. There are no specialists among us who could pinpoint the look of the black boxes, but we brought to Donetsk some technical items which could be the black boxes of the airliner.’

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2698846/Pro-Russian-rebels-agree-hand-MH17-black-boxes-over.html
  Päev varem rääkis ta hoopis teist juttu:
  http://news.yahoo.com/rebel-leader-eastern-ukraine-says-black-boxes-airliner-111227090.html
  Hukkunute laibad on nähtavasti Torezi raudteejaamas külmutusvagunites.

  Vasta

  • ckrabat
   juuli 21, 2014 @ 09:29:52

   Daily Mail’is edastatud video põhjal võib järeldada, et irredentistid leidsid mingid oranžid vidinad, mida nad ei oska identifitseerida, aga mis võivad olla otsitud mustad kastid. Absoluutset selgust pole. Irredentistide ühe sõjalise juhi Hodakovski sõnumist võib aru saada, et mustadest kastidest ollakse huvitatud “kõrgemal pool” ehk Moskvas. Milleks, see kõnest ei selgu, aga soovitakse, et need ei läheks kaduma ega satuks Strelkovi ja Hmurõi inimeste kätte. Sellest võib järeldada, et Moskva kontrollib vähemalt mingit osa irredentistidest. Kõne põhjal võib järeldada, et kellelgi Moskvast oli huvi need üles leida ja kardetakse, et nad lähevad kaduma. Soov kaste omastada jääb selle kõne puhul spekulatiivseks.

   Vasta

 5. ckrabat
  juuli 21, 2014 @ 10:07:07

  Malaisia lennuki allakukkumispaigas on leitud 251 inimese surnukehad ja 66 kehaosa
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/malaisia-lennuki-allakukkumispaigas-on-leitud-251-inimese-surnukehad-ja-66-kehaosa.d?id=69391727

  „21. juuli kella seitsmese seisuga on leitud 251 hukkunu surnukehad ja 66 kehaosa, mis on viidud ja laaditud Torezi raudteejaamas külmutusvagunitesse,“ öeldakse teates Interfax-Ukraina vahendusel.
  Teates öeldakse, et otsinguid raskendab relvastatud separatistide kohalviibimine, kes segavad päästjate tööd.

  Fotodelt on näha, et päästetõid teostavad Ukraina SM eraldusmärkidega siniseid kombinesoone kandvad isikud. Arvatavasti ongi tegemist kohalike päästetöötajatega, selles mõttes professionaalidega. Kellele nad alluvad, on raske öelda, kuid tundub, et neil on mingi side ka Ukraina võimudega Kiievis, kuhu nad edastavad raporteid, sest mingit inffi neilt laekub läbi Kiievi.

  Vasta

 6. ckrabat
  juuli 21, 2014 @ 10:13:53

  Ida-Ukraina olukorda kaardistav

  Vasta

 7. ckrabat
  juuli 22, 2014 @ 08:52:22

  Kas mustade kastide probleem on leidnud lõpuks lahenduse?
  Donetski rahvavabariigi peaminister andis allatulistatud lennuki mustad kastid Malaisiale üle
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/donetski-rahvavabariigi-peaminister-andis-allatulistatud-lennuki-mustad-kastid-malaisiale-ule.d?id=69397827

  „Ma näen, et mustad kastid on terved, kuigi veidi kahjustada saanud. Heas seisundis,“ ütles Malaisia rahvusliku julgeolekunõukogu esindaja kolonel Mohamed Sakri, kes edastas oma tänusõnad „tema ekstsellentsile, härra Borodaile“. Borodai ütles veel, et külmutusrong lennukatastroofi ohvrite surnukehadega on jõudnud Donetskisse. Rong on teel Harkivisse, mis asub Donetskist umbes 300 kilomeetrit loodes. Rongiga sõidavad kaasa Malaisia ja Hollandi eksperdid.

  Vasta

 8. ckrabat
  juuli 22, 2014 @ 09:10:57

  Pane siiagi lingi ühes eelmisest triidis alanud diskussioonile, mis sai alguse kellegi Margarita Kornõševa artiklist, millele on nüüd vastanud vasakpoolne intellektuaal Rein Ruutsoo.
  https://personainfieri.wordpress.com/2014/07/14/meinstriimlusest/#comment-3682

  Propagandatehnilisest küljest toetub Kornõseva Venemaa lemmikvõttele. Lühidalt seisneb see kaastunnet nõudvas vaenatava „ohvri” rolli etendamises. Maailmale vastandatakse vapralt oma põliste õiguste eest seisvat „põlvilt tõusnud” Venemaad, keda imperialistlik lääs ülesnäidatud julguse pärast kiusab. Selles võtmes esines ka äsja Russki Miri raames Eestis üles astunud Vene propagandist: „Mida Venemaa ka ei teeks, ikka jääme me läänele vaenlaseks.” Sõnum on väga ohtlik: Venemaa ei peagi oma poliitikat muutma. Süütult kannatava ohvri kuvand kuulub aga venemaalaste arhetüüpilisse minapilti.

  Vasta

 9. ckrabat
  juuli 23, 2014 @ 07:13:26

  See uudis valmistab pettumuse neile, kes sõda ootasid, aga sündmuste loogikaga läheb üldjoontes kokku. Tugeva hoobi said kõiksugused vandenõuteoreetikud.
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/usa-ei-ole-leidnud-toendeid-venemaa-otsesest-seotusest-malaisia-lennuki-allatulistamisega.d?id=69405907
  Associated Press andis südaöösel teada, et USA luureandmetel polnud Venemaal Malaysian Airlinesi lennuki allatulistamisega mingit “otsest seost”.
  http://www.theguardian.com/world/2014/jul/22/mh17-us-intelligence-russia-separatists-report

  Luureandmetel tulistati lennuk “arvatavasti” alla SA-11 maa-õhk-tüüpi raketisüsteemiga ehk Buk-süsteemiga. Ühendriikide värskeil hinnanguil lasid reisilennuki alla separatistid, aga seda mitte tahtlikult, vaid “kogemata”.
  USA tõendite põhjal ei ole veel võimalik kindlalt väita, et Buk tuli Venemaalt.
  Venemaa on aga AP andmeil USA meelest “loonud sobivad tingimused” tragöödia juhtumiseks, jätkates piiri tagant separatistide relvastamist.

  1. The assessment of the US intelligence community is that the separatists shot the plane down by accident.
  2. The newly declassified information largely reaffirmed an account given last Friday by Samantha Power, US ambassador to the United Nations, saying that a missile from an SA-11 anti-aircraft battery in separatist territory shot down the plane.
  3. Officials said training given by Russia to its separatist proxies on air-defense weapons, which they have used in recent weeks to shoot down about a dozen aircraft, was a contributing factor.
  4. After it became evident that the plane was a civilian airliner, separatists deleted social media posts boasting about shooting down a plane and possessing a Buk (SA-11) surface-to-air missile system.
  5. Intelligence officials said that they believed Russia continues to arm the separatists. They alleged that rocket launchers, other artillery pieces and tanks have transited through a “training facility” in south-west Russia associated with supplies for the separatists.
  6. We are seeing a full-court press by the Russian government to instruct affiliated or friendly elements to manipulate the media.

  Vasta

 10. ckrabat
  juuli 23, 2014 @ 10:26:52

  Sündmustest Venemaal. Kuigi ma tean, et see vihastab ka meie oma neukkusid, kes ihkavad sõda Venemaaga ja loodavad seeläbi taas Venemaa alla saada, siis hakkab idapoolt nõrgalt, kuid siiski kostma ka mõistuse häält:
  ITAR-TASSi intervjuu Aleksei Kudriniga
  http://itar-tass.com/opinions/interviews/2223

  Kudrin: Venemaast on taas saanud lääne vaenlane
  http://majandus24.postimees.ee/2865191/kudrin-venemaast-on-taas-saanud-laane-vaenlane

  «Meist on taas saanud lääne vaenlased,» vahendab Financial Times Kudrini poolt Vene riiklikule uudisagentuurile ITAR-TASS lausutud sõnu.
  «Meie maal eksisteerivad jõud, mis on ammu tahtnud… isolatsiooni, võib-olla teatud iseseisvust. Täna on see langenud viljakasse pinda,» jätkas Kudrin ning lisas: «Äri tahab investeerida, ehitada vabrikuid, tegeleda kaubandusega. Ja äri on väga mures nende asjade pärast, mida nad kuulevad raadiost ja televiisorist.»
  «Fakt et ITAR-TASS otsustas [Kudrini kommentaarid] avaldada näitab, et liberaalid liidrite seas on asunud võitlusse riigi suuna pärast,» ütles Igor Jürgens, endine Kremli nõunik ning nüüdne peaminister Dmitri Medvedevile lähedase mõttekoja Nüüdisaegse Arengu Instituudi juht.

  Inglise k. kokkuvõte Financial Times’ilt:
  http://www.ft.com/cms/s/0/f48ff78c-1182-11e4-b356-00144feabdc0.html#axzz38H3Yy8ZR

  Vasta

 11. huviline
  juuli 23, 2014 @ 13:11:51

  Vasta

 12. ckrabat
  juuli 23, 2014 @ 18:46:58

  Selge see, et üks asi on emotsionaalsetel ajenditel poolte valimine ja teine asi allikakriitiline suhtumine pakutavasse informatsiooni, sest infosõjas udutavad nii üks kui teine pool. Infosõja eesmärk on sama mis valimistel – saada enda taha lollide kõva hääl, sest lollid, see on jõud. Näiteks geneetiiline mutantrobot võtab ühe poole seisukohad tingimusteta omaks, sest tema ühemõõtmelises mustvalges maailmapildis ongi maailm jagunenud heaks ja halvaks ning kõik, mis tuleb Läänest, on absolute evil, sest nii on tema tootjad talle sisse programmeerinud. Kui ta peaks hakkama maailma nägema teistes värvides, siis võivad tema tootjad avastada, et robot on rikki läinud ja siis tasub järele mõelda, kas on mõtet remonti viia või tuleks praakeksemplar vahetada välja uue ja töökindlama vastu. Huvitaval kombel süüdistab robot kõiki neid, kes tema programmi ei järgi, harimatuses. See viitab jällegi, et tegemist on pigem masina kui inimesega, kes reageerib ohutundega kõigele, mis temasse sisestatud programmiga kokku ei lähe 😀

  Vasta

 13. ckrabat
  juuli 23, 2014 @ 18:53:26

  Vasta

 14. ckrabat
  juuli 23, 2014 @ 21:18:10

  Intervjuu mässuliste pataljoni Vostok ülema Aleksandr Hodakovskiga, kes on on irredentistide poole üle läinud Donetski terrorismivastase üksuse Alfa endine ülem.
  Exclusive: Ukraine rebel commander acknowledges fighters had BUK missile
  http://www.reuters.com/article/2014/07/23/us-ukraine-crisis-commander-exclusive-idUSKBN0FS1V920140723

  “I knew that a BUK came from Luhansk. At the time I was told that a BUK from Luhansk was coming under the flag of the LNR,” he said, referring to the Luhansk People’s Republic, the main rebel group operating in Luhansk, one of two rebel provinces along with Donetsk, the province where the crash took place.
  Khodakovsky said it was widely known that rebels had obtained BUKs from Ukrainian forces in the past, including three captured at a checkpoint in April and another captured near the airport in Donetsk. He said none of the BUKs captured from Ukrainian forces were operational.
  While he said he could not be certain where the BUK system operating on rebel territory at the time of the air crash had come from, he said it may have come from Russia.
  I’m not going to say Russia gave these things or didn’t give them. Russia could have offered this BUK under some entirely local initiative. I want a BUK, and if someone offered me one, I wouldn’t turn it down. But I wouldn’t use it against something that did not threaten me. I would use it only under circumstances when there was an air attack on my positions, to protect people’s lives.”
  Khodakovsky is a former head of the “Alpha” anti-terrorism unit of the security service in Donetsk, and one of the few major rebel commanders in Donetsk who actually hails from Ukraine rather than Russia.
  There has been friction in the past between him and rebel leaders from outside the region, such as Igor Strelkov, the Muscovite who has declared himself commander of all rebel forces in Donetsk province.

  Vasta

 15. ckrabat
  juuli 24, 2014 @ 14:53:10

  Kadunud on Alžeeria lennuk 116 reisija ja meeskonnaliikmega pardal
  http://news.yahoo.com/air-algerie-plane-disappears-radar-093929878.html
  The flight path of the plane from Ouagadougou, the capital of the west African nation of Burkina Faso, to Algiers wasn’t immediately clear. Ougadougou is in a nearly straight line south of Algiers, passing over Mali where unrest continues in the north.
  Swiftair, a private Spanish airline, said the plane carrying 110 passengers and six crew left Burkina Faso for Algiers at 0117 GMT Thursday (9:17 p.m. EDT Wednesday), but had not arrived at the scheduled time of 0510 GMT (1:10 a.m. EDT Thursday).
  Swiftair said it has not been possible to make contact with the plane.

  Vasta

 16. ckrabat
  juuli 25, 2014 @ 13:34:51

  Paar kommentaari Venemaast ja Putini maailmast panin siia
  https://personainfieri.wordpress.com/2014/04/13/putini-maailm/#comment-3694

  Vasta

 17. ckrabat
  aug. 02, 2014 @ 19:47:18

  Mässulistel ilmnevad džihadistide tunnused:
  Separatist tunnistas läbi viidud hukkamisi
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/separatist-tunnistas-labi-viidud-hukkamisi.d?id=69467679
  “Tema sõnul tahavad separatistid luua kristlikke väärtusi kaitsvat riiki. Druz
  on õigeusklik, moraalsuse ja perekonnaväärtuste tugev toetaja, ta on vastu homoseksuaalsusele. Tema initsatiiviks on ka surmanuhtluse seadustamine.”
  vs
  http://www.postimees.ee/2872145/taanduvate-separatistide-liider-andis-valja-erakorralise-kasu
  «Me nimetame end ortodoksi kristlaste armeeks,» märkis Girkin oma dekreedis. «Roppudel sõnadel pole vene algupära ja neid kasutasid Venemaa vaenlased pühapaiku rüvetades.»

  Vasta

 18. ckrabat
  aug. 12, 2014 @ 12:51:30

  Võimumängudest Donetskis
  http://www.politcom.ru/article.php?id=17954

  Vasta

 19. ckrabat
  aug. 15, 2014 @ 10:09:14

  Vasta

 20. personainfieri
  aug. 18, 2014 @ 21:46:25

  Üks paremaid piirkonna kaarte

  Vasta

 21. ckrabat
  aug. 24, 2014 @ 11:33:35

  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/eestist-parit-mees-sodis-ukrainas-separatistide-poolel-sodisin-vene-maailma-eest.d?id=69587245
  Huvitavaid väiteid: “Ma poleks imestunud, kui Putin oleks värvatud juba tema Saksamaal teenimise ajal. Kogu Venemaa tegevus lääne vastu on liiga teatraalne, tegelikku jõudu ei ole Venemaa kunagi näidanud,” lisas Nikolai.
  originaal:
  http://vkop.eu/interview-with-separatist-from-estonia

  После выхода интервью с «сепаратистом из Эстонии» Николаем я получил весьма убедительную информацию о том, что ни в какой Новороссии он не был. Поскольку опровержений этому у меня нет, я принимаю единственно верное решение в этой ситуации – удалить интервью с ресурса «Вектор Оптимизма».Я извиняюсь перед своими читателями. В это непростое для нас всех время мы обязаны проверять любую информацию и давать ей соответствующую оценку. Это и отличает нас от российской федеральной пропаганды, вещающей о «распятом в Славянске мальчике» и о «концлагерях на Донбассе».С уважением к своим читателям, Владислав Копылков.

  Vasta

 22. ckrabat
  aug. 26, 2014 @ 07:44:41

  ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР РНБО
  http://mediarnbo.org/

  Vasta

 23. ckrabat
  sept. 12, 2014 @ 08:33:46

  Ukraina vol. 2
  http://www.moondragon.ee/ukraina-vol-2/
  Mis elu on: 😀
  Kokkuvõttes me peame aru saama vatniku käitumismallist mis on järgmine:
  Kui keegi on temaga viisakas, siis on ta pehmo.
  Kui keegi on temaga ebaviisakas, siis on ta mölakas.
  Kui keegi kuulab mis vatnik ütleb, siis on ta perselakkuja.
  Kui keegi ei kuula mis vatnik ütleb siis on ta vaenlane.
  Kui keegi vastab kohe vatniku küsimusele on ta argpüks.
  Kui keegi ei vasta kohe vatniku küsimusele on ta vapsee ülbe.
  Kui keegi on temaga nõus siis on ta selgelt nõrgem.
  Kui keegi ei ole temaga nõus on ta siga.
  Kui keegi talle midagi pakub on ta ori.
  Kui keegi talle midagi ei paku, ei peeta temast lugu.

  Vasta

 24. ckrabat
  sept. 12, 2014 @ 18:18:55

  Kaasaegset moodi Luganskist:
  http://www.webpark.ru/comment/20940

  Vasta

 25. ckrabat
  nov. 10, 2014 @ 19:14:21

  Origin of the Separatists’ Buk: A Bellingcat Investigation
  https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2014/11/08/origin-of-the-separatists-buk-a-bellingcat-investigation/

  It is the opinion of the Bellingcat MH17 investigation team that there is undeniable evidence that separatists in Ukraine were in control of a Buk missile launcher on July 17th and transported it from Donetsk to Snizhne on a transporter. The Buk missile launcher was unloaded in Snizhne approximately three hours before the downing of MH17 and was later filmed minus one missile driving through separatist-controlled Luhansk.
  The Bellingcat MH17 investigation team also believes the same Buk was part of a convoy travelling from the 53rd Anti-Aircraft Missile Brigade in Kursk to near the Ukrainian border as part of a training exercise between June 22nd and July 25th, with elements of the convoy separating from the main convoy at some point during that period, including the Buk missile launcher filmed in Ukraine on July 17th. There is strong evidence indicating that the Russian military provided separatists in eastern Ukraine with the Buk missile launcher filmed and photographed in eastern Ukraine on July 17th.

  Lennuki allatulistanud BUK süsteem pärineb Kursli 53.-st õhutõrjebrigaadist, saabus juunis-juulis Ukraina piiri äärde “õppustele” ja liikus sealt edasi 17.juulil Ukrainasse.

  Vasta

 26. Trackback: Malaisia lennuki saladus III – järjekordne vandenõuteooriate allikas? | Persona in fieri
 27. ckrabat
  jaan. 14, 2015 @ 07:10:31

  Otsides tõde: Malaysia Airlinesi lennuki allatulistamiseks said käsu anda vaid Vene ohvitserid.
  http://ekspress.delfi.ee/news/paevauudised/otsides-tode-malaysia-airlinesi-lennuki-allatulistamiseks-said-kasu-anda-vaid-vene-ohvitserid?id=70546961
  Kes andis tulistamiskäsu? Mõni Vene ohvitser? Mõni venemeelne separatist? NATO õhutõrjeekspertide seas, kellega me ühendust võtsime, pole mingit kahtlust. Vene rakette tulistatakse välja vaid Vene ohvitseride käsul, ütleb üks neist.
  BUK on vananenud, aga ühtaegu ülikeeruline ja tappev süsteem. Selle kasutamiseks on vaja pidevat väljaõpet. BUK-rakettide laskmiseks vajalik väljaõpe kestis Kiievi kunagises raketitehnika instituudis viis aastat. “See pole see mis jalgrattasõit,” ütleb üks instituudi lõpetanu. BUKi meeskond peab olema välja õppinud ja pidevalt harjutama. “Isegi kogenud õhutõrjeväelased unustavad selle ruttu.”

  Vasta

 28. personainfieri
  juuli 14, 2015 @ 15:03:47

  Novaja Gazeta avaldas ulatusliku uurimuse Malaisia reisilennuki allatulistamise kohta Ukrainas
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/novaja-gazeta-avaldas-ulatusliku-uurimuse-malaisia-reisilennuki-allatulistamise-kohta-ukrainas?id=71909437
  Novaja Gazeta teatel on võimud nii Moskvas kui ka Kiievis näidanud üles hämmastavalt vähe huvi asja tõelise uurimise vastu. Neile on olnud tähtsam teineteise süüdistamine. Siiski ei pea Novaja Gazeta väitel vett versioon, mille järgi hävitas reisilennuki õhk-õhk-tüüpi rakett. Seda on kinnitanud ka Buki rakette tootev Vene relvakontsern Almaz-Antei.
  Venekeelne originaal Novaja Gazetast Рейс МН17:
  http://www.novayagazeta.ru/inquests/69181.html

  Vasta

 29. Trackback: Persona in fieri edekabel TOP-500 aastatest 2010-2016 | Persona in fieri

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

juuli 2014
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: