Hoidke alt, neukku returns III – poliitiline võit laululahingus

@ckrabat
Üle pika aja on meil kõigil võimalik Eesti üle uhke olla, sest meie riik saavutas suure poliitilise võidu. Kui mitmed Ida-Euroopa riigid nagu Leedu, Tšehhi, Ungari ja Slovakkia lömitavad aralt Putini režiimi ees ning lubavad Sarumanil endal nende pinnal musitseerida, siis väike Eesti näitas taaskord üles hämmastavat kindlameelsust ning saavutas sirge seljaga olukorra, kus Haapsalu augustibluusi korraldajad tühistasid hiljuti saavutatud kokkuleppe Steven Seagal Blues Band’iga ning näitasid Putini-meelsele filminäitlejale ja muusikule ust! Kindlasti on see tohutu hoop nii Putini režiimile kui ka personaalselt Steven Seagalile. Muidugi võinuks välja pakkuda alternatiivse võimaluse, kuidas asju ajada. Tuled kohale ja vaatad kõigepealt, kas ära ikka tunneb ja siis räägite asjad ilusti omavahel selgeks. Mida sina, Steven, nendest maailma asjadest arvad ka? Kui saad südamest südamesse rääkida, siis pärast võib-olla vaatab paljudele asjadele hoopis teise pilguga: need mehed siin on päris asjalikud, võib nendega putkas mõned burksid võtta küll. Aga selline käitumine ei ole kohane ideoloogilise võitluse eesliinil, kus tuleb rahvavaenlasele koht kätte näidata, sest ega meie pole siis kehvemad mehed kui Putin. Juba muistne esivanem Lembitu laulis filmis “Malev” vaenlase häbiga põgenema.

Tõnis Mägi nägi ilmselt võimalust kerge vaevaga odavat populaarsust võita ning kutsus üles kontserti boikoteerima või sai ta vastava poliitilise tellimuse, sest talle sekundeerisid koheselt mitmed poliitikud eesotsas Urmas Paetiga, kes nägi Seagali esinemises ohtu demokraatiale ja maailma rahule. Eesti ühiskonnas levib visalt arusaam, et kui meie idanaaber ei pea demokraatiast lugu, siis annab see meilegi õigustuse vastavalt käituda ehk siis demokraatia puudumine Venemaal pakub Eestile võimaluse ideoloogilise võitluse eesliinil silma paista. Hoidke alt – neukku returns! Teravalt reageeris Mägi üleskutsele kirjanik Kaur Kender, kes hiljem Postimehele antud seletuses oli häiritud, et üritust, mille korraldamisega inimesed on vaeva näinud, arutult põhja lasta üritatakse. Palju kära ei millestki, aga väga paljud loomingulised inimesed said võimaluse esinemiseks. Ega Tõnis Mägile midagi ette eita ei saagi. Tuli lihtsalt välja, et hoolimata vabaduslauliku imagost ja rahvuslikust meelest, peitub sinimustvalge kesta all tulipunane neukku, kes käitub nõnda nagu tema arusaamine maailmast parajasti on. Selliseid ei ole mitte vähe ning kõik nad aitavad üles ehitada Viha vabariiki.

Valik sellest, mida arvati. Mõned olid ikka normaalsed ka. Mulle meeldis Aapo IIvese ütelus: “Igasuguste imelike ja rumalate inimestega niikuinii tallan ühte planeeti. Natuke nadi oleks ühe ahvi pärast [boikoteerida].” Kuid esines ka kõrget poliitilist teadlikkust – Tõnis Mägi: “See ei lähe kohe mitte nii, kutsun suisa boikoteerima, See on täielik provokatsioon, võtta praegusel hetkel siia selline mees,” talendisaates lõkkele löönud kunstimeelt – Mihkel Raud: “Seagali suurim kuritegu on siiski see, et ta on talumatult sitt laulja!”, või võeti lihtsalt huumoriga – Jaanus Nõgisto: “Äkki ta laulab bluesiga sellest, kuidas ta Putiniga koos tina paneb. Võib väga naljakas olla.” Veeklaasis puhkenud tormi võtab Kender tegelikult väga tabavalt kokku: “Tõnis Mägi — ole eestlane, maksa venelastele kogu plekk tagasi, mis said. Või küsi juurde ja jää vait. Või vatever. KLEEBI OMA SUU KINNI. Mingis mõttes on nõukogude eesti edasi. Töökollektiivide kirja žanri on üle võtnud loomeliidud, murelik eesrindlasest traktorist — T. Mägi.” Kender vist ei tea, et neukkude jaoks on silmakirjalikkus voorus.

62-aastane Steven Seagal oli laiemale publikule tuttav rohkem märulinäitlejana. Isa poolt on ta vene-juudi-mongoli (burjaadi või kalmõki) juurtega. Ise on Seagal usutunnistuselt budist ja 2009. a.-st abielus Mongoolias sündinud Erdenetuya Batsukhiga. Tal on 7-dani must vöö aikidos ning ta on varasemas elus tegutsenud aikido treenerina. Lisaks muule olevat ta lõpetanud Los Angeleses politseiakadeemia ning tegutseb praegu politseireservis Louisiana osariigis Jeffersoni piirkonna asešerifina, kus asub üks tema kodudest. Seagali poliitilistest vaadetest on teada niipalju, et kuuldavasti olevat ta heades suhetes Venemaa juhtkonnaga ning olevat kusagil lubanud Donetski rahvavabariigi hümni esitada. Kui Eesti avalikkus tunneb totaalse meedia kirjelduse järgi Seagalit põhiliselt Putini toetajana, on ta samas toetanud Tiibetit ja esinenud keskkonnakaitsja ning loomaõiguslasena. Ta on teatanud huvist kandideerida Arizona osariigi kuberneriks. Intervjuus Venemaa ajalehele Rossiskaya Gazeta soovib aga Seagal saada Venemaa kodanikuks ning toetab Krimmi annekteerimist.

Võib-olla seisneb meie eelis nende ees, kes meist ida pool selles, et me olemegi teistmoodi? Kas Seagali vaadetega mittenõustumine lubab demokraatlikus ühiskonnas poliitilist vastast vaenata tegevuses, mis ei ole poliitiliselt motiveeritud – see on küsimus? Käimas on hapukurgihooaeg, kus totaalne meedia üritab kõigest väest kusagilt leegina lahvatavat skandaali välja imeda. Näiteks süüdistab ajakirjanik Peeter Ernits hiljuti 102-aastaselt surnud Jaan Tõnissoni poja Heldur Tõnissoni surmas ei kedagi muud kui Eesti valitsust ja põllumajandusminister Ivari Padarit. Võitluspaarid Tõnis Mägi vs Steven Seagal ja Tõnis Mägi vs Kaur Kender on meediale kui taevane kingitus. Ilmselt said augustibluusi korraldajad oma üritusele nüüd piisavalt promo ja augustis on Haapsalusse viivad maanteed potentsiaalsetest kontserdikülastajatest ummistunud. Mäletame ju hästi, kuidas möödunud sügisel absoluutselt kõik, isegi lollid, Sirpi ostsid. Pinged aga maailmas kasvavad. Äsja tuli uudis, et Ida-Ukraina kohal on alla kukkunud Amsterdamist Kuala Lumpurisse suundunud Malaisia reisilennuk. Ukraina võimud on viidanud võimalusele, et lennuki tulistasid alla separatistid. Sellised intsidendid viivad teinekord suurema sõjani. Lennuki allatulistamisest põhjalikumalt selle loo kommentaarides.

Tõnis Mägi Moskva olümpiamänge boikoteerimas. Mulle tundub, et neil inimestel, kes on olnud omal ajal nõukogude võimu suhtes kollaboratsionalistlikud, lasub pidev vajadus tõestada oma rahvuslikkust, mingisuguse ajaloolise süü mahapesemise vajadus.

24 kommentaari (+add yours?)

 1. huviline
  juuli 17, 2014 @ 21:15:48

  Tõenäoliselt on see sama lennuk, mis kevadel India ookeani kohal kaduma läks, lihtsalt ajaväravad lasid lennuki taas maakerale. 🙂

  Vasta

 2. ckrabat
  juuli 17, 2014 @ 21:40:13

  Malaysia Airlines plane MH17 crashes in Ukraine – live updates
  http://www.theguardian.com/world/2014/jul/17/malaysia-airlines-plane-crashes-ukraine-live

  A site attributed to a separatist leader suggests rebels may have shot down MH17, but it has since been taken down and details remain unclear.
  It features a comment saying “We just downed an An-26 near Torez. It’s down somewhere near Progress mine,” which suggests rebel forces may have believed the passenger jet to be a Ukrainian military transport plane.
  The page, on the VKontakte social network, is attributed to Igor Girkin, who goes by the nom de guerre Strelkov and is the self-proclaimed military commander of the rebels. The page has been posting for rebels affiliated with Strelkov for weeks, and has some 130,000 followers.
  A site from a VKontakte page attributed to Igor Girkin, known as Strelkov.
  A screengrab from a VKontakte page attributed to Igor Girkin, known as Strelkov among east Ukrainian rebels. Photograph: /VKontakte
  The post continues “We had warned them not to fly in ‘our sky'” and says “here is video confirmation of the “downed little bird.” The linked video is the same as that used in media reports on the crash.
  The post also says “a residential sector was not caught” and “Innocent people were not harmed.”
  Rebels have previously shot down an An-26 jet on 14 June, killing 49 Ukrainian military servicemen.

  Vasta

  • ckrabat
   juuli 17, 2014 @ 21:45:40

   Sama uudise on edastanud Postimees
   http://www.postimees.ee/2860391/ida-ukraina-separatistide-liider-kelkis-lennuki-allatulistamisega
   Separatistide sõjaline juht rääkis sotsiaalmeedias, kuidas nad tulistasid Thorezi lähedal alla lennuki, mida nad võisid pidada Ukraina armee transpordilennukiks.Lennuk tulistati alla Grabovo küla juures 40km Venemaa piirist, kus käisid venelaste ja ukrainlaste lahingud.

   Strelkovi postitus

   Vasta

  • ckrabat
   juuli 17, 2014 @ 21:55:15

   Lennuk võidi alla tulistada vene õhutõrjesüsteemiga Buk, mida olevat nähtud separatistide kontrolli all olevas Torezi kesklinnas.
   http://www.reuters.com/article/2014/07/17/us-ukraine-crisis-airplane-idUSKBN0FM22N20140717

   Ukrainian Interior Ministry official Anton Gerashchenko said on Facebook: “Just now, over Torez, terrorists using a Buk anti-aircraft system kindly given to them by Putin have shot down a civilian airliner flying from Amsterdam to Kuala Lumpur.”
   The Buk – which means beech tree in Russia – is a 1970s vintage, truck-mounted, radar-guided missile system, codenamed SA-11 Gadfly by Cold War NATO adversaries. It fires a 5.7-metre (19-foot), 55-kg (110-lb) missile for up to 28 km (18 miles).
   He also published a photograph he said showed a Buk launcher in the centre of the town of Torez on Thursday. It was not possible to verify the image.

   Grabovo küla on Torezist põhjas, Donetski ja Luganski oblasti piiril.
   https://www.google.ee/maps/@48.0855194,38.6233022,11z

   Vasta

   • ckrabat
    juuli 17, 2014 @ 22:49:13


    Laenasin üleskirjutuse Lotmani blogist:

    “Välikomandör Igor Bezler (kutsung “Bes” – st Sorts; seesama, kes mässas Donetski mässuliste vastu) teatab kindral” Geraninile kell 16:40 (st 14:40 GMT), et “Mineerija” grupp tulistas just alla lennuki. Geranin (tema mobiiltelefoni number on klipis näha) küsib, kus on lendurid. Selge, et ta arvab, et tegemist on kas sõja- või transpordilennukiga. Veidi hiljem teatab “Majori” kutsungiga militant “Kreeklasele”, et lennuki lasid alla Tšernuhhinisse dislotseeritud kasakad. Kell 17:32 (15:32) sai selgeks, et tegu on tsiviillennukiga ja on palju tsiviilohvreid. Mingit relvastust ei ole. Kuid isegi seejärel kahtlustatakse, et tegemist on spioonidega, kes on Ukrainasse saadetud (kuid see on juba teiste militantide vahelisest vestlusest). Ataman Nikolai Kozitsõn resümeerib juhtumi: “Neh*** lennata, sõda käib, bl***!””

   • ckrabat
    juuli 18, 2014 @ 07:52:41

    Austraalia peaminister Tony Abbott märkis, et Venemaa kannab ränka vastutust, kui peaks selguma, et Malaisia lennufirma reisilennuk tulistati eile Ukrainas Donetski oblasti kohal separatistide poolt alla Vene päritolu maa-õhk raketiga.
    http://uudised.err.ee/v/valismaa/ca86b2b5-aab4-4f81-a8d5-32c3c6599d71

   • ckrabat
    juuli 18, 2014 @ 08:16:42

    Uuemat inffi:
    “That number includes people from: Netherlands 154, Malaysia 43 (including 15 crew & 2 infants), Australia 27, Indonesia 12 (including 1 infant), United Kingdom 9, Germany 4, Belgium 4, Philippines 3, Canada 1, New Zealand 1. There are still 40 unverified nationalities.A number of the passengers were on their way to an international Aids conference in Melbourne, Australia. Names have not been confirmed but it’s believed leading HIV/Aids researchers are among the dead.
    The White House called for a ceasefire in the region, backed by Russia, Ukraine and separatist groups, to allow for unfettered access for a “full, credible and unimpeded international investigation as quickly as possible”.

   • ckrabat
    juuli 18, 2014 @ 16:24:51

    BUK-saamise video
    http://news.liga.net/video/politics/2576835-perekhvat_peregovorov_boevikov_o_poluchenii_zrk_buk_m_video_sbu.htm
    СБУ опубликовала перехват переговоров лидеров боевиков, в ходе которых они заявляют, что получили ЗРК “Бук М”, которым в результате был сбит в Донецкой области самолет Boeing 777 компании Malaysia Airlines. В ходе переговоров боевики подтверждают, что получили ЗРК “Бук М”, который в сопровождении боевиков батальона “Восток” был доставлен в Донецкую область.

   • ckrabat
    juuli 18, 2014 @ 23:16:00

    Lennuki mustad kastid näivad olevat ukrainlaste käes, mis on veidi kummaline, sest need peaksid olema küll esimesed asjad, mille pahalased oleksid pidanud enda kätte saama. See seab tahtliku provokatsiooni siiski jälle kahtluse alla.

    Guardian: Black box found: report
    Ukrainian emergency workers have found the plane’s black box flight recorder, AFP reports. It was earlier believed the recorder had been taken by pro-Russian separatists in the area.

   • ckrabat
    juuli 19, 2014 @ 09:26:49

    Mingid allikad vädavad, et BUK “võeti üle” separatistide poolt Ukraina vägedelt.
    http://www.liveleak.com/view?i=31f_1405616881
    Tõsi ta on, et ukrainlastel on BUKid relvastuses. Tegemist pole nüüd ka kõige uuema tehnikaga , vaid neukkuaegse süsteemiga .
    “On the 29th of June, DNR has captured the 9K37 Buk SAM from a Ukrainian air defense base.”
    “Raketisüsteem Buk (vn Бук) kujutab endast keskmaa maa-õhk-raketisüsteemi, mille peamine otstarve on lennukeid, droone, tiibrakette ja nn tarku pomme alla tulistada. Seda relvastust on endises Nõukogude Liidus ja tänasel Venemaal toodetud 1979. aastast alates.”
    http://epl.delfi.ee/news/eesti/endine-ohuvaeulem-kruuner-buki-kompleksi-kasutamine-ei-vaja-vaga-pohjalikku-valjaopet.d?id=69381803
    Teo Krüüner: “Raketti välja tulistada pole Krüüneri sõnul keeruline. „On vaja operaatorit, kes oskab ekraani pealt lugeda, mis on sihtmärk ja mille pihta lasta – see ei ole keeruline. Meeskond ei ole eriti suur ja väljaõpe just eriti palju ei nõua, aga selge on see, et kogemused peavad muidugi olema,” sõnas Krüüner.”

    “Seda raketisüsteemi kasutavad teadaolevalt SRÜ endised ja praegused liikmed Aserbaidžaan, Valgevene, Gruusia, Venemaa ja Ukraina. Peale nende endised sotsialismibloki liikmed Põhja-Korea, Hiina, Vietnam, tänase Venemaa liitlased Küpros, Venezuela, India, Süüria ning veel võlgade katteks sellise süsteemi saanud Soome ja ka Egiptus. Soome kannab neid (Buk M1) juba maha, sest Buk pole elektroonilise sõjapidamise ajastul eriti kindel riist. Gruusia suutis aga terve hulga Vene sõjalennukeid 2008. aasta sõjas alla tulistada just Bukiga.”

    Jaak Tarien: „Sihtmärgi valikul tehtav inimlik viga on võimalik, kuna relvasüsteemil olev oma ja võõra tuvastussüsteem annab infot ainult selle kohta, kas ekraanil olev objekt kasutab vastavat krüpteeritud tuvastussignaali, mis näitaks tema päritolu laskjaga sõbralikest relvajõududest. Kõik teised objektid paistavad operaatorile lihtsalt lennuvahendina,”

   • ckrabat
    juuli 19, 2014 @ 09:38:58

    Siin on vähe neutraalsem allikas:
    http://www.iiss.org/en/militarybalanceblog/blogsections/2014-3bea/july-8d3b/pro-russian-separatist-access-to-medium-range-surface-to-air-missiles-c866

    Variants of this Buk SAM system are operated within both the Ukrainian Army and Russian Army. Although it has been widely alleged that Russia has transferred main battle tanks, armoured vehicles, multiple rocket launchers and potentially other supplies across the border to Separatist forces, there has been no evidence of transfer of medium-range SAM systems.
    Open source information suggests that there are historically two installations in Eastern Ukraine that operate Buk, just to the North of the cities of Luhansk and Donetsk respectively. These are both in contested areas and it is feasible that separatist forces may have had access to these sites at some point in the conflict. The status of any Buk equipment that remained there during the conflict is unclear. However when Ukrainian forces recaptured the city of Sloviansk in early July an unarmed Buk launcher was sighted being withdrawn from the area by Ukrainian forces, suggesting that some may have been left at these sites when government forces earlier withdrew.
    It is important to note that the Buk system is significantly more sophisticated compared to types previously operated by the separatists and requires specialist training to operate. It is therefore assessed that for the separatists to operate this type effectively they might have made use of personnel originally trained during service with Ukraine’s armed forces, or personnel trained elsewhere by forces that operate the Buk family of SAM systems.

   • ckrabat
    juuli 19, 2014 @ 16:13:00

    Merkel ja Putin leppisid kokku lennukatastroofi sõltumatus uurimises
    http://www.postimees.ee/2862087/merkel-ja-putin-leppisid-kokku-lennukatastroofi-soltumatus-uurimises
    Telefonitsi suhelnud riigijuhid leidsid, et rahvusvaheline uurimine peab toimuma Rahvusvahelise Tsiviillennunduse Organisatsiooni juhtimisel, vahendas AFP.
    Juhtide sõnul peab uurimine hindama objektiivselt kõiki võimalikke stsenaariume.

 3. huviline
  juuli 17, 2014 @ 21:49:29

  Mulle tundub antud pilt mõnevõrra lihtsustav. Tõnis Mägi ja Urmas Paet lihtsalt ei sobi samasse lõiku ega isegi lausesse. Laulja on südamega inimene, kes pole kunagi kellegi sabas jooksnud odava populaarsuse nimel.

  Eesti vajab selgust iseendas. Torm veeklaasis ilma aspiriinita peavalu ära ei võta, purjetamine Tallinna lahel aga oleks võinud võtta.

  Seagal sobib ühte M.Rauaga, mõlemad teevad muusikat, mõlemale on oluline nii maine kui populaarsus. Nende poliitilised erimeelsused asetuvad võrdselt samale pulgale.

  Seagali otsekohesed arusamad ja lihtne sõnum, mida tema mõnedest filmidest võib vaadata, on osutunud keerulistele konjuktuurlastele läbi hammustamatuks. T.Mägi, kelle lihtsus on sama selge, tegi ainuõige vastukäigu, mida välisminister enda kasuks ära kasutas.

  Vasta

 4. ckrabat
  juuli 17, 2014 @ 22:16:05

  Kui see oleks jäänud Tõnis Mägi arvamuse tasandile, siis poleks sellest midagi, aga probleem tekkiski siis, kui sõnasabast haarasid kinni poliitikud, mis politiseeris õhkkonna. Kas Mägi täitis poliitilist tellimus või esines isikliku arvamusega, seda me ei tea. Võib-olla oli ta kattevarjuks poliitilisele arvamusele.
  Misiganes, igatahes oli see poliitiliselt rumal käitumine, mis ei tekitanud Seagalile ega Venemaale karvavõrdki kahju, kuid ilmselt huvitas poliitikuid rohkem Venemaa-viha najal kogutav häältesaak, kui Seagali esinemisest tulenev “moraalne kahju”. Igasuguseid karvaseid ja sulelisi on Eestimaal käinud, isegi Breivik käis siin. Keegi ei köhinud. Ma saan aru, kui Seagal oleks siin esinenud poliitiliste avaldustega või kohtunud nt Notshnoi Dozoriga, aga kuna tal polnud kavas teha siin poliitikat, siis on see reaktsioon imelik ja pigem Eestit kahjustav.
  Jaanus Nõgisto ütles ETV-le, et selline käitumine oleks olnud mõistetav Venemaa puhul.
  Seagali-skeem on väga lihtne ja läbinähtav – põhjus on lihtsalt selles, et järgmisel aastal on Riigikogu valimised ja väga paljud poliitikud vajavad lollide hääli. Kõige lihtsam ja odavam on neid hankida mõnda vene-teemat pushides ja miks siis mitte näidata end kangelasena, kes kurja Seagali Eestist minema ajas 🙂
  Kahtlane on just see, et Mägi sõnavõtule järgnesid kohe poliitikute avaldused. Ilmselt rääkisid nad veidi lihtsameelse muusiku ära, et see käivitaks stardipaugu ja siis läheb nagu ikka. Venemaa ja Seagal ei saanud karvavõrdki kahjustada. Eesti ei võitnud siit samuti midagi, sest pigem sobib selline tegevus rohkem Venemaale ja pole väga läänelik. Võitsid isiklikult poliitikud, kes said oletatavalt lollide hääli. 😀

  Vasta

  • huviline
   juuli 18, 2014 @ 06:49:36

   Kujutada ette, et Eesti on kuidagi Venemaast sõltumatu, et siia ei ulatu mitte mingid vene mõjud, sest meid kaitseb tohutu suur Peipsi järv, et tegelikult võitis Eesti II maailmasõja ja on klassi priimus, see on poliitiliselt oma naba pingutav uurimine, kael kange.

   Sama moodi uurivad oma naba K.Kender ja muud, kes teevad poliitilisi avaldusi, olles ajaloos nõrgad, poliitikas ja majanduses veelgi nõrgemad. Hoidku oma liistude juurde ja vaadaku, et haamriga pöidla pihta ei löö, kui mingi poliitilise saapa valmistamiseks liistu sisse kingsepa naelu toksivad. Neil on ilus kena naba, selle uurimisega saab oma elukese kenasti lõpuni veeretada.

   Tõsiasi on, et Venemaa ja Eesti saatus on seotud. Eesti ei ole Venamaa separatistid, vaid teavad siin kandis ammu enne venelasi elanud isikutena kõike kohalikust kliimast ja vetevanadest. Venelased on noor rahvas ja vajab kasvatamist.

   Muus osas nõus.

   Vasta

   • ckrabat
    juuli 18, 2014 @ 07:31:16

    Veel üks asi, mis loos jäi kahti kirjutamata – kuida Tõnis Mägi Moskva olümpiamänge boikoteeris. Mulle tundub, et neil inimestel, kes on olnud omal ajal nõukogude võimu suhtes kollaboratsionalistlikud, lasub pidev vajadus tõestada oma rahvuslikkust, mingisuguse ajaloolise süü mahapesemise vajadus. See lõhnab vähe küll posttraumaatilise stressi järele nagu Halonen väitis 🙂

 5. ckrabat
  juuli 18, 2014 @ 07:23:11

  Siin veel mõneed stiilinäited:
  Märt Avandi veidi kenderlik riigitruudus: “JAH, härra, kes muude idiootsuste seas pasundab ka, et Vene-Gruusia sõda alustas Gruusia, ei tohiks meie riigis laulu lahti lüüa ja punkt.” ütles Avandi.
  Toomas Raudami viha: “Ja kui peaks juhtuma, et teid Haapsalu lossi väravatest sisse lastakse ja mädamuna kotist ei leita, siis tahaks loota, et teil õnnestub oma hinges säilitada absoluutne ükskõiksus. Sest enamat – valget tatti – pole väärt too tüüp, kelle nime ei taha suhu võtta, sest siis tekiks seal kõrb.”
  Tanel Padari ratsionaalsus: “Mõistan muret, aga pole minu probleem. Näidake oma pahameelt neile, kelle peale pahane olete. Mind jätke sellest solvumismängust palun välja.”
  Janar Ala analüütilisus: “Küll tuleb aga aktsepteerida Seagali soovi laulda bluusi ja teha seda kus iganes. On see hea või halb, on juba liiga keeruline küsimus.”
  Kokkupanduna päris huvitav kompott 🙂

  Vasta

 6. ckrabat
  juuli 18, 2014 @ 10:51:11

  Seagalist ja tema poliitilistest vaadetest:.
  http://www.teaparty.org/steven-seagal-talks-obama-impeachment-35793/
  Seagal on vaadetelt lähedane äärmuskonservatiivsele Teeparteile. 22.veebruaril Lääne konservatiivide konverentsil esinedes nõudis Seagal president Obama tagandamist, süüdistades teda muuhulgas saamatuses Benghazi terroristide rünnaku ärahoidmisel. Obama tagandamise ideega tuli jaanuaris esimesena välja Texase vabariiklik kongresmen Steve Stockman. Arizona osariigi kuberneriks kandideerides on ta agendasse tõstnud võitluse kuritegevuse vastu nõudes meetmete karmistamist ning relvastatud patrulle. Seagali meeskonda Arizonas kuulub Maricopa maakonna šerif Joe Arpaio, kes on tuntud karmide meetmete pooldajana ning on immigratsiooniseaduse äge kriitik. Tundub, et Seagalile läheb macho-stiil hästi peale, siit ka Putini-armastus.

  Neukkudele peaks Seagal hästi sobima. Ta tundub olevat selline riik-on-paks-kord-on-majas mees, sellest siis ka ehk see Putini-lembus 🙂

  Vasta

 7. ckrabat
  juuli 25, 2014 @ 14:07:58

  Õnneks on meil ka rahvusmeelseid kodanikke, tõelisi mehi ja mitte vähe
  http://elu24.postimees.ee/2866413/indrek-hargla-ei-osta-enam-venekeelse-margistusega-piima

  MH17 allatulistamine Ukraina kohal ja venemeelsete ülbe käitumine katastroofi järel on vapustanud tervet maailma ning seadnud luubi alla kõik suhted Venemaaga. Nii mõnigi inimene on otsustanud näidata oma meelsust toimuva suhtes. Näiteks kirjanik Indrek Hargla ei osta poest enam venekeelse märgistusega piima, vahendab Naised.

  Kellegi kommentaar:
  juku5 tundi tagasi:
  Ilmselt ostab igapäevaselt vene viina Русский Стандарт ja see on tõesti hea.
  😀

  Vasta

  • ckrabat
   juuli 26, 2014 @ 18:15:24

   Siin mingid intelikendid ja muidu vesipruulid boikoteerivad venekeelset piima. Meil burksiputka ees tekkis samuti küsimus, et tuleb edendada patriootilisi tundeid, kõik juba boikoteerivad midagi ja kuidas meiegi saame, peame Venemaad karistama, aga meie otsustame demokraatlikult, kus võidab see otsus, millel on rohkem autoriteeti. Hääletusele pandi Dostojevski ja vene viina boikoteerimine ning rahva tahe otsustas üksmeelselt, et Dostojevskil on rohkem autoriteeti ning boikoteerida tuleb teda.

   Vasta

 8. ckrabat
  juuli 27, 2014 @ 20:38:56

  http://www.lotman.ee/blogi/praktiline-vulkanoloogia-ii
  “Kui keskenduda vaenulikkuse aspektile, siis siin on välja kujunenud kaks põhilist käitumismalli. Esimene: vaenlast me kardame, vihkame, jälestame, mõnitame, jääme talle alla ja siis hädaldame ja mõnitame edasi (nüüd juba vaid hinges). Teine: õpime oma vaenlast tundma, respekteerime teda, võidame ja siis peame temast suuremeelselt lugu. Kui Ukraina välisminister (nüüd juba endine) laulab Putinist rõvedaid kupleesid, siis võib see tunduda naljakas ja tõsta väljakule kogunenud rahvamassi entusiasmi, kuid selline käitumine ei ole omane võitjatele. Vähemalt mitte Euroopas.”

  Vasta

 9. ckrabat
  juuli 28, 2014 @ 18:11:04

  Venemaad eeskujuks seav Ungari peaminister tahab loobuda liberaaldemokraatiast
  http://www.postimees.ee/2870461/venemaad-eeskujuks-seav-ungari-peaminister-tahab-loobuda-liberaaldemokraatiast
  «Ma ei usu, et meie Euroopa Liidu liikmelisus välistaks, et me ehitaks uue mitteliberaalse riigi, mis põhineks riiklikel alustel,» ütles Orbán, tuues Venemaa, Türgi ja Hiina näiteks «edukatest» riikidest, märkides, et ükski neist pole liberaalne ning osa neist pole ka demokraatiad.
  Kriitikud kutsuvad Orbáni valitsemisviisi autoritaarseks. Valitsusjuhti on süüdistatud nii kodu- kui välismaal näiteks kohtusüsteemi sõltumatuse õõnestamises, välisinvestorite eemalepeletamises, ajakirjanduse suukorvistamise katses ning antisemitismi tõusus.

  Vasta

 10. ckrabat
  aug. 03, 2014 @ 00:45:30

  Ivar Soopan Seagalist, boikotist ja vihast: Ehitame endale koonduslaagrid, kuhu “valesid” inimesi sisse ei lastaks
  http://epl.delfi.ee/news/arvamus/ivar-soopan-seagalist-boikotist-ja-vihast-ehitame-endale-koonduslaagrid-kuhu-valesid-inimesi-sisse-ei-lastaks.d?id=69464467

  Steven Seagali teema lõhestas Eesti ja näitas, et pole see nii vale midagi, kui mõne meie suhtes kriitilise riigi või rahvuse esindajad nimetavad meid „väikseks vastikuks natsiriigiks”. Rõhk ei ole sõnal „nats”, küll aga sallimatusel teiste valikute suhtes. Mitukümmend tuhat inimest on paljudel õhtutel üle kogu Eesti telerite ees ja vaatavad Steven Seagali ajuvabu löömafilme. Keegi neist pole palunud kommertskanalitel lõpetada filmide näitamine, sest Seagal soosib ja õigustab Putini poliitikat. Miks ta seda teeb, on tema asi, aga see pole põhjus pidada enda valikuid tema omadest paremaiks, sest meie ja tema vaatenurgad ja teadmised on erinevalt kujunenud.
  Teemegi koonduslaagrid iseendile ehk “õigetele” inimestele. “Valed” inimesed jätame värava taha. Kas me mitte ise ennast sel moel muust ja vabast maailmast eralda? Pole vaja kanaleid sulgeda, festivale boikottida, rahvusi ja automarke vihata, vaid tuleb mõista, miks teised mõistavad asju teistmoodi kui meie.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

juuli 2014
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: