Ivar nõukogude armeest pajatab teadusuudiseid: keelest, reptiloididest ja lumeinimesest

@jolli&ckrabat
Vahepeal on siis maailm jälle edasi pöörelnud, keerelnud ja eluga edasi läinud. Ükspäev lugesin lehest, et meie filmikunsti on tabanud valus kaotus, sest kõnekeelsete ja igati rahvalike väljendite kasutamine oma meeleolu või hinnangute edastamiseks saab  tulevikus olema piiratud. Jäin siis mõtlema, et kui nüüd rahvalike väljendite kasutamine ära jääb, siis kas edaspidi valmistataksegi ainult tummfilme?  Õieti ei tulegi meelde ühtegi nõukogude filmi, kus oleks otsesõnu ropendatud. See ropendamine on rohkem välismaa komme. Nendes välismaa filmides ropendatakse küll koguaeg, muudkui f*kk ja f*kk, mis ei tähenda keeleoskajast mitšman Volkovi sõnul isegi mitte tõsiselt võetavat kehaosa, vaid väljendab välismaa keeles hoopis soovi vestluspartneriga intiimvahekorda astuda. Selliseid sõnu kasutavad neiudega tutvumisel need lakutud välismaa staarid, kes ei oska korralikult jalgpalligi mängida – “miijuu, f*kk, f*kk.” Pole imestada, et korralikud neiud neist aru ei saa. Kui meie rahvastevahelise suhtlemise keeles ropendame ja lubame kellegagi eelpool nimetatud vahekorda astuda, siis kõlab see kaunilt, peaaegu nagu väljenduks prantsuse keeles. Intelligentselt nagu filmides musketärid räägivad: “mazöö zu ää”.

Kui meil Nõukogude armees ja sõjalaevastikus oleks sedaviisi keelt tsenseeritud, siis ei oleks me saanud enam sõjalist väljaõpet läbi viia ning meie suur kodumaa oleks jäänud kaitseta. Meil oli ajateenijaid paljudest rahvustest ning loomulikult kasutasid nad omavahelisel suhtlemisel kõigile arusaadavat rahvastevahelise suhtlemise keelt. Teenistuse huvides oli see tehtud võimalikult lihtsaks, sest kuidas sa lahingolukorras pikka juttu ajad. Sel ajal kui sa pikalt seletad, teeb vaenlane sind sõelapõhjaks. Isegi president Putin teatas hiljaaegu, et ajaloo, kultuuri ja traditsioonide unarussejätmine viib riigi kaosesse. Aga meie soovime, et riik püsiks paks, kord oleks majas ning naabri-Juhan, blääd, ei möliseks. Näiteks mitšman Volkov, kellel oli keelte peale annet, suutis kolme kohustusliku sõna abil selgeks teha nii videomagnetofoni kui kosmoselaeva ehituse, kui vaja oli. Rohkem sõnu ei läinudki lihtsalt vaja, sest inseneriteadus oli meil juba nii kaugele arenenud. Meie kapten, keda kutsuti hellitaval moel Vana T*ra, juhtis kolme sõna abil laeva kõikidel maailma meredel. Kui meil sõjalaevastikus oleks ropendamine ära keelatud, siis kuidas oleks kapten saanud meeskonnaga suhelda? Kuidas ta oleks saanud laeva juhtida? Taastamatu löögi oleks see andnud meie isetegevusele, sest vanemabi Puškin ei oleks saanud enam oma luuletusi deklameerida, vaid oleks pidanud keelatud sõnade asemel piiksuma. No mis luuletused need sellised oleksid olnud, muudkui piiks ja piiks?

Helistasin ka mitšman Volkovile ja vanemabi Puškinile ning küsisin, et kui nüüd nagu enam kultuurselt vestelda ei saa, millest me siis üldse räägime? Ma ise mõtlesin, et kui on selline seadus, et ei saa enam rahvalikult väljenduda, siis seadust tuleb muidugi täita. Järgmine kord kui sõbrad külla tulevad, siis joome teed… joome teed… ja… vaikime. Vanade sõprade vahel on kõik niigi selge… ilma sõnadetagi nagu öeldakse. Mitšman ütles, et mõtete edasiandmisel võib tõesti tekkida raskusi, sest kui me peame hakkama uusi sõnu välja mõtlema, siis võib nii videomagnetofoni kui ka kosmoselaeva ehitus tõlkes kaduma minna. Vanemabi ei olnud ka suu peale kukkunud ja täiendas, et edaspidi räägime viipekeeles, sest kui viipad, saavad kõik aru, kuhupoole minema peab. Jaapanlastel olevat meie minimalistliku keelekasutusega võrreldav kunstivorm: teatud luuletuste ehk haikude esitamine, kus kolme reaga antakse edasi terve tunnete spekter nagu meie seda kolme sõnaga teeme. No mina seda ei tea, Jaapanis mina käinud ei ole, aga kui mõni jaapanlane mind nende haikudega solvama tuleb, siis vabandage, võlgu ma ei jää, panen talle kolmekordsetega poeesiat ja lüürikat vastu. Vaatame, kellel parem luuletus tuleb!

Mis siis veel vahepeal… ahah, viimasel ajal on telekast jälle neid reptiloide ja ufosid näitama hakatud. Ise ma näen neid ufosid, päkapikke ja kollaseid kuradikesi muidu päris tihti, aga kunagi pole neile veel kaine peaga peale juhtunud. Ikka peale paari pitsi ja vastu hommikut. Nad on ikka kõvad joodikud, et tulevad ainult valge viina peale kohale. Nagu robotitestki räägitakse, sest Agdam Pohmelidze oli enne teenistust mingis tehases roboteid kokku monteerinud ja rääkis, et nende käest sai alati piiritust. Aga reptiloidid on hullemad. Neid hakkasin ma tõesti kartma, sest kui ma eile õhtul seda seriaali “V” vaatasin, siis jõudsin järeldusele, teie oma otsustada, kas usute või mitte, aga minu kallis kaasa Anfissa on ka reptiloid, kes on inimeseks ümber maskeeritud! Kõik märgid viitavad sellele. Kuidas ta muidu mind kogu aeg läbi näeb? Katsu sa tema eest pudelit ära peita. Ilmselt oskab ta ka mõtteid lugeda, sest kui olen õhtul kauemaks jäänud, siis vaatab ta mind oma röntgenisilmadega ja tal on kohe kõik selge, kus ma käisin ja mis ma tegin. See pilk ajab kananaha ihule. Reptiloid mis reptiloid!

Siis lugesin veel lehest, et lumeinimest ei ole olemas, mis olevat teaduslikult tõestatud! Mind ennast ajavad need aegajalt kostvad teated, et keegi on jälle lumeinimest näinud, lihtsalt naerma. Vähem tuleb juua, seltsimehed! Iseenesestki mõista ei ole lumeinimest olemas nagu seda räägivad NSV Liidu ajaloo õpikudki. Need teated lumeinimese ilmumisest taigaküladesse ei ole seotud kellegi muu kui vana relvavenna madrus Denissovi eksirännakutega, siis kui ta meil peolt tulles puu taha pissile läks ja pärast vales suunas astuma hakkas. Pärast kirjutasid teadlased, et lumeinimest ei ole olemas, mis oli muidugi õige, aga lisasid, et nad avastasid uue liigi inimese eellastest, Denissovi inimese, millest ma ükskord juba kirjutasin. Ma praegu pikemalt ei pajataks, sest abikaasa jõudis just poest tagasi, lähen vaatan, kas ta õlut ka tõi!

Siis kui laevad olid rauast, mehed terasest ja seedesüsteem kannatas juua punast pidurivedelikku!

Advertisements

5 kommentaari (+add yours?)

 1. Jolli
  juuli 04, 2014 @ 09:57:50

  Vastu hommikut hakkavad Ivarile laua taha tekkima sellised tüübid. 🙂
  http://runt-of-the-web.com/worlds-worst-body-piercings

  Vasta

 2. Jolli
  juuli 04, 2014 @ 10:12:28

  Ükskord, kui Ivar väga napsuse peaga magama läks, avastas ta oma magamistoavoodis Anfissa poole pealt sellise eluka norskamas.

  Hommikul väitis Anfissa, et näost oli ta roheline, kuna proovis uut keha koorivat ja toitvat näohooldusmaski… Peale seriaali vaatamist teab aga Ivar, kellega tal tegelikult tegemist on – tulnukaga teiselt planeedilt.

  Vasta

 3. personainfieri
  juuli 04, 2014 @ 15:19:55

  The Moscow Times kirjutab, et seadus on põhjustanud kriitikat ja isegi šokki, kuna ropendamine on oluline osa Vene kultuurist. Ka kirjanduses on seda esinenud alates Aleksander Puškinist kuni Vladimir Sorokinini tänapäeval välja. Isegi Lev Tolstoi poetas seltskondlikku vestlusse teinekord mõne ebatsensuursuse.
  http://kultuur.err.ee/v/kirjandus/efb52c46-b075-4ca0-9a00-31e15a7497e6
  “Trainspotting’u” autor Irvine Welsh oma kommentaaris sellega rahul ei ole.

  „Keel on elav, orgaaniline asi,“ ütleb Welsh. „Kui hakata seda kontrollima ja ette kirjutama, mida inimesed peavad rääkima, siis siit edasi tuleb juba ettekirjutamine, mida peaks mõtlema.“

  vs
  Ivar NA-st:Järgmine kord kui sõbrad külla tulevad, siis joome teed… joome teed… ja… vaikime.
  Vanemabi Puškin ei saa enam oma luuletusi deklameerida, vaid peab keelatud sõnade asemel piiksuma.
  😀

  Vasta

 4. Jolli
  juuli 05, 2014 @ 13:24:49

  Üldiselt ei pea Vanemabi Puškin oma loomingu vaimseks isaks mitte oma nimekaimu, seda Nõukogude luuletaja Puškinit, vaid on loomeinimesele kohaselt ammutanud oma luuletusteks inspiratsiooni kõikmõeldavatest allikatest- peldikuseintest kuni vanglafolkloorini. 🙂

  Vasta

 5. ckrabat
  juuli 07, 2014 @ 16:42:32

  Vaimulik on veendunud, et jalgpallurid ei tohiks mängida roosades, helesinistes, kollastes või rohelistes jalgpallisaabastes. Tõelistel meestel võivad jalatsid ainult musta värvi olla, vahendab Lenta.ru.

  „Liberastlikud globalismiideoloogid tahavad ilmselgelt jalgpalli kristlusele vastandada. Ma olen selles veendunud. Seetõttu ma rõõmustan, et Vene jalgpallurid läbi kukkusid ja, kui jumal on armuline, ei osale enam selles homoseksuaalses häbiteos, seejuures veel paastuajal,“ kirjutas vaimulik oma kolumnis internetiväljaandes Russkaja Narodnaja Linija.

  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/vene-oigeusu-vaimulik-jalgpalli-mm-on-homoseksuaalne-habitegu.d?id=69309055
  Mitšman Volkov on vaimulikuks hakanud 😀

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

juuli 2014
E T K N R L P
« juuni   aug. »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: