Kes ehitas Kuu?

@ckrabat
Ühel ilusal päeval käivitati tundmatute jõudude poolt tohutu raginaga Kuu ning ta võttis tulede vilkudes suuna Maa poole. Sellega sai alguse Nibiru teine tulemine. Kas see on lause mõnest ulmeromaanist või meid kunagi ootav tegelik sündmus, ei oska me täna veel öelda. 2006.a. ilmus eesti keeles Christopher Knight’i ja Alan Butleri raamat “Kes ehitas Kuu?“, mis tuleb välja alternatiivsete teooriatega meie koduplaneedi ainsa kaaslase tekke üle ning pakub välja võimaluse, et Kuu pole mitte Maa looduslik kaaslane, vaid hoopis kellegi poolt loodud tehiskaaslane. Kuu sünniloo juures on paljugi salapärast, mis viitavad Kuu autorite headele inseneriteadmistele. Juhtumisi on Kuu täpselt 400 korda väiksem Päikesest ja asub viimasest 400 korda Maale lähemal. Kuu tiirleb ümber Maa täpselt 100 korda aeglasemalt, kui planeet ümber oma telje pöörleb. Kes suutis need vahekorrad geniaalse geomeetrilise täpsusega paika panna? Lihtsaim tee, mida inimkond on uute teadmiste tõkestamisel sajandeid edukalt kasutanud, on lihtlabane eitus. Selleks, et elus läbi lüüa peame robotitena omandama põhivoolu teadmised ning nendele vastu astumine nõuab julguse olemasolu. Õhtulehes kirjutab Jaan Martinson: ” Kui keegi tuleks ja teataks, et Kuu pole looduslik vaid tehislik taevakeha, saadetaks too arsti juurde tervet mõistust kontrollima.”

Põhivoolu teadus ei ole suutnud Kuu sündi piisava tõenäosusega põhjendada. Astronoomiaprofessor Neil F. Comins väidab: “Kuu pole niisama olemas, vaid täpselt õige suurusega ja täpselt õiges kohas. Kui Kuud poleks, pöörleks Maa nii kiiresti, et ööpäev kestaks kõigest kaheksa tundi ning kõrgemat elu üldse ei eksisteeriks.” Suur osa teadlastest toetab teooriat, mille järgi Maa põrkas kokku Marsi-suuruse planeediga Theia, mille tagajärjel tekkis orbiidile lennanud magma tardumisel Kuu. Füüsikaseaduste järgi peaks 40% Kuust pärinema Theia magmast. Kuu pinnaseproovid aga kinnitavad, et hapniku isotoopide vahekord Kuul on täpselt samasugune kui maistes kivimites. Samasuguse tulemuse andis ka metallide sisalduse uurimine. Chicago ülikooli teadlane Zhang analüüsis titaani koostist Kuul ja Maal ning leidis, et ka titaani isotoopide vahekord on sarnane. Alternatiivse teooriana on välja pakutud, et Kuu võis tekkida Maalt eraldunud tükist, kuid selle matemaatiliselt täpne asetumine orbiidile loodusliku kaaslasena tundub enam kui kahtlane.

Knight ja Butler jõuavad järeldusele, et Kuu disainiti 4,6 miljardit aastat tagasi kellegi tundmatu intellekti poolt, kes jättis tulevastele põlvedele mõistatuse, mille tsiviliseeritud olendid peaksid olema võimelised ära lahendama. Kui me räägime reptiilide saabumisest Maale umbes 14 000 aastat tagasi, siis panid nad aluse viimasele täna toimivasse, võib-olla isegi oma loojangule lähenevale humanoidsele tsivilisatsioonile, kuid see ei välista varasemate tsivilisatsioonide võimalikkust planeedil, mis on aegade hämaruses jälgi jätmata hääbunud. Kuu loomine on kooskõlas ka intelligentse disaini teooriale, kui universumi näol on tegemist arvutisimulatsiooniga, mille on loonud ühes teises tsivilisatsioonis resideeriv arvutifriik. Inimloom tahab end paraku tunnetada tähtsamana, kui ta tegelikult on ning valitsev evolutsiooniteooria laseb tal paista looduse kroonina. Kõik need teadmised, mis ei haaku valitseva teooriaga tuleb aga kuulutada ebapädevateks ning nende esitajaid karistada. Täpselt samuti annab põhjendada Kuu olemasolu – teda pole lihtsalt olemas, vaid ta on välja mõeldud.

Omaette huvitav, kuid seletamatu nähtus on NASA Kuu-ekspeditsioonide lõpetamine rohkem kui 40 aastat tagasi. Kokku saatsid Ameerika Ühendriigid aastatel 1969-72 Apollo programmi raames välja seitse missiooni, millest kuus maabus Kuul ning vaid Apollo 13 jäi tehniliste probleemide tõttu Kuule laskumata. Kui USA astronaut Neil Armstrong (1930-2012) astus esimese inimesena 20.juulil 1969.a. Kuu pinnale, siis põhjustas seegi ajalooline hetk lugematu hulga vandenõuteooriaid. Mõned vandenõuteoreetikud väidavad, et Apollo-programmi näol on tegemist simulatsiooniga ning tegelikku maabumist ei toimunudki. 2009.a. avastati, et salvestused Apollo 11 Kuu külastamisest on mingitel põhjustel hävinenud. Kui Armstrong omandas Ühendriides rahvuskangelase staatuse, siis tema järel teise inimesena Kuule astunud Edwin Aldrini saatus on märksa huvitavam. Aldrinil jätkus nimelt julgust ja nahaalsust ametliku liiniga vastuollu minna ja see on inimtsivilisatsioonis piisav põhjus inimeste vaenamiseks ning tagakiusamiseks. Muuhulgas on Aldrin väitnud, et nende lendu jälgis tundmatu lendav objekt. Lollidele edastatavad teadmised peavad olema kontrolli all! Ka Armstrong on süüdistanud USA Kosmoseagentuuri NASA süüdistanud poliitilistes murumängudes, mis on mõjutanud organisatsiooni teaduslikke eesmärke. Millegipärast leitakse palju kergemini ressursse sõdimiseks Maa peal kui maavälisteks ekspeditsioonideks ning eks seegi peegeldab nibirulaste poolt maale jäetud geneetiliste mutantrobotite arengutaset.

1950.-tel aastatel Enrico Fermi ja Michael Harti poolt formuleeritud Fermi paradoks näeb vastuolu maaväliste tsivilisatsioonide olemasolu tõenäosuse ning tõendite puudumise kohta kohtumistest teiste tsivilisatsioonidega, jõudes järeldusele, et kui taolised tsivilisatsioonid eksisteeriksid, siis oleksid nendevahelised kontaktid vägagi tõenäolised. Seda argumenti dogmatiseerides kuulutavad skeptikud maavälise elu võimalikkuse tunnistamise ketserlikuks ebateaduseks, mille eest veel mõni sajand tagasi oleks ees oodanud tuleriidale saatmine. Fermi paradoks lähtub neljast eeldusest: 1) Päike on väga noor täht galaktikas paiknevate miljonite tähtede hulgas; 2) mitmed nendest tähtedest omavad kindlasti Maale sarnaste oludega planeete, kus võiks areneda tsivilisatsioon; 3) eeldatavalt suudaksid mitmed tsivilisatsioonid neist areneda tasemele, mis võimaldaksid tähesüsteemide vahelist rännet; 4) kui sellised ränded toimuksid, oleks galaktika koloniseeritav kümnete miljonite aastatega. Kõige tugevamaks vastuargumendiks Fermi paradoksile võib pidada asjaolu, et Fermi ja Hart “eeldasid automaatselt kõikide tulnukate puhul sama mõtlemise ja arengutaset nagu neil. ” Inimene on harjunud kõike oma mätta otsast vaatama. Inimloogika kohaselt peaksid tulnukaid meid kohe koloniseerima, ekspluateerima, misjoneerima jne, kuigi kõike seda Nibiru reptiilid algselt ka tegid, enne kui nad planeedi maha jätsid.

Kuust laulsid Pierangelo Bertoli (1942-2002) ja Sardiinia ansambel Tazenda (Andrea Parodi 1955-2006, Gigi Camedda, Gino Marielli) San Remo laulufestivalil 1991.a. Laul on itaalia ja sardi keeles.

20 kommentaari (+add yours?)

 1. Jolli
  juuni 23, 2014 @ 15:14:15

  Enne maailmakuulsusega astronaute käis kuul siiski üks tegelane, kellest kosmonautika ajalugu vaikib.

  http://www.imemees.com/koomiks_piilupart/10.html

  Vasta

 2. ckrabat
  juuni 23, 2014 @ 15:33:09

  Veelgi varem käis Hieronymus Carl Friedrich Baron von Münchhausen (1720-1797), kes rändas sinna kahurikuuliga.

  Vasta

 3. huviline
  juuni 23, 2014 @ 15:35:33

  Inimestele on omane ajada suust välja sõnu lihtsalt rõõmust eneseväljendamise võimaluse üle, mõtlemata milliseid võimalusi eneseväljendmine tegelikult eneses kätkeb ja selle tekkimise üle.

  Üks võimsamaid neist on võimalus saada tagasisidet ja rääkida asjadest nii nagu tegelikult on ehk tõtt. Kusjuures Silver Meikar, kes väitis, et ta räägib tõtt, on ebausaldusväärne ja süütu seni, kuni tema sõnad pole leidnud tõendamist. Õhelgi tõendil ei ole ette kindlaks määratud jõudu. Tõendamine võtab tavaliselt palju aega ja muutub ajalooks, ühiskondlikuks nähtuseks. Tegelik tõde, mis on hetkel kohe, ei vaja tõendamiskohustuse täitmist.

  Ühiskondlikud nähtused, sh teadus, vajab tõtt, vastutamata tegelikuse ees, mis ei ole paratamatu, aga on korralduslik küsimus. Teaduses kasutatav allikate nõue ja viitamiskohustus muudab võimatuks kaldumise peateest kõrvale. Kuna tagasiside puudub, siis on maavälise tsivilisatsiooni otsingud teaduslikke meetodeid kasutav areen, kus kõik teooriad vajavad tõendamist ja on seega ajaloolised.

  Sellel areenil peab keegi kaotama ja keegi võitma. Soovimata olla kaotajate poolel, kes alati eitavad, on kõige lihtsam teemat laiendada. Sellised ajaloolised tegelased nagu Niburu või Kuu sobivad hästi teemat laiendama, veel parem aga oleks teemalaiendus läbi ilukirjanduse, nagu näiteks seni ületamatu autorina Homeros, ühesilmaliste kükloopide väljamõtelejana. Iseenesest on maaväliste tsivilisatsioonide võimalus huvitav teemaarendus, mille kõige suurem küsimus on lähtekoht. Lähtekohaks tuleks võtta tänane päev ja mitte kauge minevik, mis viib paratamatult teaduslikele radadele ja tõendamiskohustuse täitmise nõudeni.

  Vasta

 4. ckrabat
  juuni 24, 2014 @ 09:45:55

  Üksikute detailide abil pole võimalik maavälist elu tõestada, sest võivad kokkusattumused ka juhuslikud olla või siis teisiti põhjendatavad, aga kui asetada pärimus Nibirust süsteemi, siis muutub kõik hämmastavalt loogiliseks.
  Isegi see:
  “Teadlased ei osanud saviplaate õigetpidi lugeda ja Remuse maast tegid nad Sumeri ja Kuru linnast Uruki, aga kuna teadlased pärinevad ühest vanast ja võimsast Lollide kojast, siis tänapäeval ei kahtlusta enam keegi, et plaat oli valepidi plaadimasinasse sattunud ja nagu kunagi kirja sai pandud, nii jäänudki.”
  https://personainfieri.wordpress.com/2013/05/24/kuidas-lollid-maa-peale-sattusid-proloog/
  Tunnistan ausalt, ei uskunud selle fakti paikapidavusse, kuni lugesin seda:
  “Maailma teaduskogu, mis kooneb 69 kõrgest teadlasest, otsustas viimastel uuringutel, et Y-kromosoomi Aadam kõndis Maal umbes 120 000 – 156 000 aastat tagasi.”
  http://forte.delfi.ee/news/militaaria/maailma-teaduskogu-aadam-ja-eeva-olid-kaks-aafrikast-parit-inimest-kes-uksteisega-toenaoliselt-kordagi-ei-kohtunud.d?id=66534550
  Ma ei tea, kas nende kõrgus viitab gigantismile ning kas otsuse tegemisel läks vaja kvalitatiivset häälteenamust, aga selgub, et Lollide koja teadlased on tõesti olemas. 😛

  Vasta

  • K_V
   juuni 25, 2014 @ 09:23:45

   Süsteemist ja loogikast.
   Piibli väitel on reptiili (mao) roll inimese arengu suunajana sama mis reptiilindusteooria järgi.
   “Paradiisist väljaheitmine” on täiest loogiline nn keelatud vilja söömise tulemus, vilja omadustest tulenevalt avanesid inimese silmad ka sellele, et ta ei ela (enam) Paradiisis.

   Vasta

   • ckrabat
    juuni 25, 2014 @ 11:22:38

    Kusjuures nii ongi. Madu oli esimene ketser 🙂
    Seda temaatikat on ka näidendis kasutatud https://personainfieri.wordpress.com/naidend/. Kui ma seda kunagi kultuurintelikentidele näitasin, siis tõmmati nina kohe vingu – see ei ole gunzt, nii ei tohi kirjutada, mis Teadagi Kes võib sellest arvata 🙂
    Niipalju tigedust, väiklust, ärategemise soovi, kadedust kui kultuurintelikentide hulgas pole ma kohanud kusagil mujal, v.olla ainult poliitikas (mis on huvitav paralleel – mõlemad on muiduleivasööjad), sellepärast ma vaatan ka seda Kenderi epopöad veidi teise pilguga.

   • K_V
    juuni 26, 2014 @ 08:14:42

    “Niipalju tigedust, väiklust, ärategemise soovi, kadedust kui kultuurintelikentide hulgas pole ma kohanud kusagil mujal,…”

    Ka see on paratamatu.
    Ainult sisekonkurents võimaldab välja valida vaimu- ja loomeeliidi (VLE) hulka sobivad kaaskodanikud, sest lihtrahva mõistmatus on kõrge kuuluvuse peamine tunnus. VLE missiooniks on muuta rahvas oma olemasoluga täisväärtuslikuks ja liikmekandidaadi looming peab seda eesmärki teenima – looma VLE pööblist eristavat identiteeti. Eesmärki teeniv kirjatöö saab VLE poolt tunnustust küll.

 5. Jolli
  juuni 24, 2014 @ 12:55:43

  Kameelion:
  “Seda ei saa välistada, kuid tõendid puuduvad. Miks ei ole nad meiega siis kontakti astunud??? Miks meid välditakse???”

  —-
  Kust te teate, et ei ole? 🙂 Ja miks peaks peale esmase huvi rahuldamise üldse primitiividega edasi suhtlema? Eeldusel, et tulnukad suudavad kuskilt siia lennata või teleporteeruda, on ju inimeste areng nende silmis väga primitiivsel tasemel. Või olemegi nende “kasvuhoones” jälgimise all koos oma vigadega, et vaatavad, kuhu katsealused lõpuks välja arenevad. Ka selles poleks midagi imelikku.

  Vasta

 6. Jolli
  juuni 24, 2014 @ 13:29:49

  Võimalik, et üks ilusamaid laule mis Kuust loodud…

  Vasta

 7. ckrabat
  juuni 24, 2014 @ 13:55:35

  Tuli 2005.a. Eesti eurolaulude eelvoorus teiseks:

  Vasta

 8. ckrabat
  juuni 24, 2014 @ 13:58:51

  Esimesed sammud Kuul, ainus materjal, mis on säilinud. Igaüks saab otsustada, kas on Kuu või mitte.:)

  Vasta

 9. ckrabat
  juuni 24, 2014 @ 14:02:42

  The Police – Walking On The Moon

  Vasta

 10. Jolli
  juuni 25, 2014 @ 23:22:56

  Vastuseks pealkirjale- võimalik, et keegi selline. 🙂 Ilmselt räägitakse ka nibiru või vana-sumeri keelt. :=) Aga tüüp ei olnud filmis eriti õnnelik, et kohapeal kokkumonteeritud lollid ta üles ajasid.

  Vasta

 11. ckrabat
  aug. 10, 2014 @ 15:35:13

  Vasta

 12. Jolli
  dets. 12, 2016 @ 19:39:31

  Sakslased tahavad Kuule saata kaks Audi kulgurit, mis sõidaksid maandumiskohast Apollo 17 laskumispaiga lähedusse. Võitjameeskonna ülesandeks on läbida sõites vähemalt poolekilomeetrine vahemaa ning saata tagasi Maale mõned kõrgkvaliteedilised fotod. Loodetakse, et tippkvaliteediga fotod Kuult oleksid ühtlasi hoop vandenõuteoreetikutele, kes siiani väidavad, et tegelikult pole keegi kunagi Kuule laskunud.

  http://forte.delfi.ee/news/maa/ruhm-sakslasi-tahab-jargmisel-aastal-kaks-audit-sona-otseses-mottes-kuu-peale-saata?id=76502249

  huvitav kas kulgurid tellisid need tüübid kuu tagumiselt poolelt? 🙂

  Vasta

 13. ckrabat
  jaan. 17, 2017 @ 21:22:50

  Is the moon an artificial structure? Research shows the moon is HOLLOW
  http://www.ancient-code.com/is-the-moon-an-artificial-structure-research-shows-the-moon-is-hollow/

  Vasta

 14. ckrabat
  jaan. 17, 2017 @ 21:23:46

  Vasta

 15. ckrabat
  jaan. 17, 2017 @ 21:38:20

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

juuni 2014
E T K N R L P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: