Valimiskasti juures

@ckrabat

Jälle on valimised, seekord kohalike omavalitsuste omad, ning jälle rünnatakse, küll mitte Toompead, aga Savisaare kantsi Tallinna all-linnas. Meedia punub intriigi ja promob kirju minevikuga Angotti ja Sposato maaletoojat Eerik-Niiles Krossi, kuid tundub, et agressiivsest vastukampaaniast hoolimata jääb Tallinn edasi Edgari raudsesse haardesse, kes sai hakkama geniaalse valimistrikiga – kinkis rahvale tasuta ühistranspordi. Rohelise kaardikese eest on massid valmis isakest kummardama. Tänapäeval, kui õilsate senjööride valitsemine on asendunud pööbli võimuga, pakutakse tasuta lõunaid ju haruharva. Sotsiaaldemokraadid vana revolutsionääri Jaan Anvelti pojapoja juhtimisel ning Reformierakond eesotsas kunagi Rootsi ära hüpanud komsomoliaktivisti Valdo Randperega on jäänud Krossi varju. Jõulise kampaaniaga on IRL möödunud konkurentidest, kuid ta ei suuda kõigutada valitseja trooni. Uue jõuna end reklaaminud Vaba Isamaaline Kodanik näib vana ja väsinud ning ei ületa ilmselt valimiskünnist nagu ka perekond Helme juhtimisel Konservatiivseks Rahvaerakonnaks transformeerunud Rüütellik Rahvaliit. Mina ei ole nii optimistlik nagu need, kes räägivad 50-50 seisust pealinnas ja ennustan, et Keskerakond säilitab Tallinnas absoluutse võimu veel üheks nelja aastaseks perioodiks. Vastasjõu aktiviseerime võib konsolideerida hoopis rohelise kaardi vennaskonda. Juba valimissüsteem tagab 50% toetuse juures soovitud enamuse.

Terevisioonis luges Hardo Pajula ette Ilmar Trulli luuletuse “Valimiskast”, mis võtab olukorra valimiskasti juures üsna täpselt kokku: “Nüüd on valimiste sügis, palju hääli kasti lasti, osa hääli on küll prügis, need, mis lasti prügikasti, hääled kastis karjuvad, kuni ära harjuvad, harjuvad ja lepivad, ja siis seltsis laule õpivad.” Ainus lootus võiks olla rajatud sellele, et lollid ei tule valima, aga kus sa sellega. Lollidele on elu kergeks tehtud ja valimiskastid üles seatud lausa kaubanduskeskustesse ning nii nad tunglevad valimiskastide juures nagu On-Offi poe avamisel. Kuna mul mingisugune valimiseelistus on täitsa olemas, siis pidin kahjuks täitma kodanikukohust ja osalema valimistel, mis mulle üldsegi korda ei lähe, sest vaja oli hääletada kellegi vastu, et südametunnistus puhas oleks. Pidin oma individualismi maha suruma ja alluma kollektiivsele hullusele. See ei ole loogiline. Hääletada tuleks kellegi poolt, mitte vastu,  ning väljendada maailmavaadet, millesse usud. Aga kui usku ei ole? Kui läheb nii nagu alati? Seekordsed valimised on pakkunud palju leivata tsirkust ja andnud ühe kohaliku tähtsusega superstaari, kelle saabuvat muusikalist tähelendu ei saa Persona in fieri mitte nautimata jätta.

5 kommentaari (+add yours?)

 1. personainfieri
  okt. 19, 2013 @ 15:09:32

  Ei saa ka need valimised mööduda ilma skandaalideta:
  EKRE esinumber Tartus Henn “Schliemann” Käärik on teinud koostööd KGB-ga, IRL esinumbrit Tallinnas Eerik-Niiles Krossi otsib tagasi Interpol. Ilmselt selgub peagi, miks Krossi tagaotsiumiskuulutus ilmus välja alles vahetult enne valimisi ja kuivõrd mõjutab see valimistulemusi.

  Vasta

 2. huviline
  okt. 19, 2013 @ 17:39:55

  KKP kriminaalteabe büroo juhi asetäitja sõnad on üsna selged:
  http://www.postimees.ee/2566874/krossi-tagaotsitavaks-kuulutamiseks-andis-loa-interpoli-komisjon

  Rahvusvahelistes suhetes on kriminaaluurimine seotud peaaegu alati mitte üksnes kuriteokoosseisuga, vaid oluliselt võlaõigusega (lepingutega). Võlaõiguses kehtib laias laastus süü presumptsiooni põhimõte, erinevalt kehtib nt kuritegude uurimises süütuse presumptsiooni põhimõte, mis võib olla ajendaski komisjoni kuulutust koduleheküljele riputama.

  Vasta

 3. personainfieri
  okt. 21, 2013 @ 00:18:20

  Nojah, tahtsime parimat, aga läks nagu alati …

  Vasta

 4. personainfieri
  okt. 21, 2013 @ 08:36:34

  Põhja-Korea uudised: Edgar Savisaare võiduhiilgus kestab veel tuhat aastat

  Vasta

 5. ckrabat
  okt. 21, 2013 @ 15:56:42

  Kuna valimised toimusid loosungi all “Lollid valima!”, siis oli tulemus täiesti ootuspärane.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

oktoober 2013
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: