Suvised mõttetalgud partei peakorteri tagatoas

@jolli

Etendus ühes pildis

TEGEVUSPAIK: Partei peakorteri suvine tagatuba. Tagatuba on tegelikult lihtsalt üks elutuba ühes pangalaenuga ostetud kesklinna korteris, peakorter kõlab aga uhkemalt kui lihtsalt korter.
TEGELASED: Nooremapoolsed parteilased, sekka paar vanemat kala, kellel parasjagu kuhugile mujale minna polnud.

***

Parteibroiler [köhatab]: Hkm… [sätib otseks juba niigi perfektselt otserippuva disainerilipsu. Lips ise on tema positsiooni ja sissetulekut arvestades kohatult kallis, mitusada eurot. Vaatab ennast diivanile, tugitooli ja tumbotškatele istuma seadnud kaaslasi]. Juhatus palus mind [siin peab noor kõnemees teatraalselt kandva pausi, et kõrgelt antud volitused kuulajale kohale jõuaksid] tänast koosolekut juhatada. [Manab häälde kirikuõpetajalikku sügavust, kirikus käib ta regulaarselt – kõnetehnikat õppimas]. Tutvustan lugupeetud kokkutulnutele käesoleva koosoleku päevakorda. Esimene punkt: erakonna reiting. Teine punkt: ettekanded. Kolmas punkt: arutelu ja ajurünnak. Neljas punkt: vaheaeg suupistetega, koguneme köök… vabandust, puhvetisse. Viies punkt: kokkuvõtted. Kas on küsimusi või ettepanekuid koosoleku päevakorra kohta?
Maivi, prillidega: Ma väga vabandan, aga minul on puhkus! Ma ei saa üldse aru, miks peab neid koosolekuid juulis korraldama! Ma olin eile mere ääres kui see teade listi tuli! Kas sügisel ei saanud seda arutada? [Paar isikut mõmisevad toetavalt].
Parteibroiler [kiirelt “saali” meeleoludega kohanedes]: Kas on veel küsimusi? Palun, sealt tagantreast? [Tagarida kujutab ennast diivani käetoele nõjatuvat Rolling Stonesi T-särgis hiliskeskealist karvast infotehnoloogi, kes joob parasjagu purgist pirnisiidrit ja vestleb poolihääli noore kiilaka prillidega kujundajaga. Kostuvad sõnad nagu: “Teisel levelil pane kohe alguses bersergile spell peale ja küta orkidest turbokiirusega läbi…”].
IT-mees: Ei, oli üks tehniline probleem siin, vabandust.
Parteibroiler: Niisiis, küsimusi ei ole, jätkame [krabistab spikriga, kergelt sapine noot hääles]. Kuna meie IT-tugi ei taganud meile siia videoprojektorit, pean ma need graafikud paberil esitama. [IT-mees vajub veidi madalamaks]. Vaadake palun koosoleku materjalidest. Graafik üks, erakonna reiting. Juhin tähelepanu, et sotsiaalmeedias tõuseme, aga kirjutavas pressis on meediakajastusi juunis-juulis 27% vähem kui maikuus. Maivi, palun valmistu oma sõnavõtus vastulauseks!
Maivi, prillidega [erutunult, ütleb vastulause kohe]: Ma ju ütlesin, et mul on puhkus, mina ei pea neid kirjutama!
Parteibroiler [tähtsalt]: Juhatus on selles osas murelik, ma kasutaksin isegi sõna… nõudlik. See on küll meil siin üks pudelikael, et meie sõnum ei jõua valijani. Sellega paluti meil kõigil [paus ja otsiv ringivaatamine] tegeleda. Erakonna maine ei ole meil ainult Maivi õlgadel, lisaks on Maivil kuni juuli lõpuni puhkus ja ma palun meil kõigil selle küsimusega tõsiselt tegeleda! Jutt käib siis erakonna tuntusest. Palun vaatame graafik kaks. Tellisime siin megakalli turu-uuringu. Selgus, et meie erakonda eristab teistest erakondadest kõigest 16% valijatest, 42% ei oska ütelda ja ainult 2% omab selgelt välja kujunenud valimiseelistust! Need on tõsiselt murettekitavad numbrid ja see ei ole ainult Maivi rida meil siin! Palun laikige sotsiaalmeedias meie artikleid! Kirjutage toetavaid kommentaare ja kritiseerige meie konkurente. Juhatus andis selles osas nüüd vabad käed. Ainult paluti, et kriitika mitte oma nime all, etendage tavalugejat, tädi Maalit. Ei, ei pea kirjutama tädi Maali, üks tädi Maali veebis juba on, aga see ei ole meie erakonnast. Fantaseerige, olge moodsad! Jah?!
Habemega mees [vahele]: Mina mängin näiteks üliõpilast, kritiseerin uut põhikooliseadust. Kas me selliseid ühepunktilisi lävendeid tahtsimegi? Mina täitsin riigieksamil kõik kakskümmend kohustuslikku punkti ära! Praegu aga toodetakse meil koolides idioote!
Parteibroiler: Just! Näete, Mart jagab rida. Jah, Sille?
Sille, nooruke erakonnaliige: Mina panin meie erakonna kodulehele feisbuugis laik ja šeerisin seinale. Sain meile neli uut feisbuugisõpra ühe päevaga.
Parteibroiler: Tubli, Sille. Aga kirjuta palun järgmine kord pikem lugu, näiteks maanoorte tööpuudusest või ajude äravoolust. See on meil suur probleem riigis. Ja mitte feisbuuki, aga suurele ringile, arvamuslugu digimeediasse. Ja teised siis, palun aktiivselt kommenteerima!
Sille, nooruke erakonnaliige [häbelikult]: Aga ma ei tea sellest äravoolust ju midagi?
Parteibroiler: Kuidas ei tea? Sa ise oled ju ka maalt, sellest räägigi! Kuidas maal ei olnud tööd ja tulid linna elama. See ongi ajude äravool, saad aru? [Sille punastab ja noogutab püüdlikult]. Nii, kuna meil juba arutelu käib, siis jätame ettekanded teise blokki peale vaheaega. Veel ideesid? Praegu toimub meil päevakorrapunkt: arutelu ja ajurünnak. Te ju teate brainstormingu reegleid? Kõik ideed on head, kõik osalejad on loomingulised! Sina Carl-Mathyas ka, palun ei näpi seda nutikat! Loovaid mõtteid!? Erakonna maine, erakonna tuntus, poliitsõnumi teavitus, valija kaasatus! Noh? Tuleb ka või?
Carl-Mathyas [pöidlaga nutitelefoni ekraani triikides, loiult]: Mingit äppi ei olevä?
Parteibroiler: Exactly! See ongi ajurünnak! Meie IT-osakond [vaatab kurjalt karvase IT-mehe otsa] kirjutab homseks nutitelefoni äpi ja šeerime seda feisbuukis. Kes teeb kümnenda kliki erakonna kodulehele, see saab… näiteks võtmehoidja! Ja kes toob meie erakonnale sada uut liiget, saab logoga matkatelgi. Neid on laos üle, terve partii keerati trükikojas pekki, logo on vale värviga. Aga tasuta auhinnaks sobib! [Võtab lonksu mullivett]. Veel mõtteid? Noh? Mõtleme – mõtleme! [Habemega mehele] Jõuate sinna rõdule suitsu tegema ka vaheajal, praegu pead tööle!
Maivi, prillidega [vaatab aknast välja, loeb]: ERAVALDUS.
Parteibroiler: Jah? Maivi?
Maivi, prillidega: Ei, ei midagi…
Parteibroiler: Ei, sa just ütlesid, era… misasi?
Maivi, prillidega: Lugesin silti, “Eravaldus”.
Parteibroiler: Geniaalne, Maivi! Selliseid mõtteid ma sinult ootasin!
Maivi, prillidega: [???]
Parteibroiler: Lansseerime kampaania, loome vaenlase kuju! Eraomanik! Just! Käes on suvi, matkad, ujumine. Ja kuhu sa lähed, silt on ees. Kui seda silti ees ei oleks, Juhan Liiv! Ei, metsa… Ühesõnaga, meie erakond seisab kindlalt eraomanduse vastu ja vaeste eest! Vähem eraomanikke ja rohkem vaeseid! Ei, mõtlesin, rohkem valijaid! Ja nüüd vaheajale, suitsupaus!

***
Epiloog.
Blogi lugenud kõikide parteide sisekontrolli töötajad vallandasid laekunud vihje alusel kõik karvased Rolling Stonesi T-särgiga infotehnoloogid, infolekke ja usalduse kaotuse eest.

Aga asjata, sest:
Hoiatus: kõik tegelased, sündmused ja tegevuskohad selles loos on välja mõeldud ja ei kajasta reaalsust. Toimetus käsikirju ei tagasta ega honoreeri!

Advertisements

6 kommentaari (+add yours?)

 1. personainfieri
  juuli 25, 2013 @ 10:56:00

  Vasta

 2. Jolli
  juuli 25, 2013 @ 11:58:43

  Mitte ainult… neid lugusid hakkas kuidagi kahtlaselt tihedalt ilmuma…

  Vasta

 3. Jolli
  juuli 31, 2013 @ 11:16:38

  Vasta

 4. Jolli
  juuli 31, 2013 @ 11:22:37

  Vasta

 5. Jolli
  juuli 31, 2013 @ 11:25:51

  Vasta

 6. Trackback: Persona in fieri edekabel TOP-500 aastatest 2010-2016 | Persona in fieri

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

juuli 2013
E T K N R L P
« juuni   aug. »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: