Kuidas lollid Maa peale sattusid?

@ckrabat

Kunagi elasid lollid koos annunakidega kaugel Orioni tähtkujus asuval planeedil Nibirul, aga seal tekkisid suured probleemid. Nimelt olid annunakid kõigusoojased reptiloidid, kelle heaolu sõltus planeedi termoregulatsioonist, mis pidi tagama neile elamisväärse elukeskkonna ning selle tarvis oli planeedi ümber tekitatud kullast kaitsekiht. Kullavarud Nibirul hakkasid lõppema ning varude täiendamiseks pidid nad leidma kosmoseavarustest uusi leiukohti. Otsingutel sattus rühm nibirulasi planeedile Maa. Siinne elukeskkond meeldis nibirukatele ja kuna siin leidus ka kulda, siis rajati Maale Nibiru koloonia. Kulla kaevandamiseks ja püramiidide ehitamiseks aretasid nad Maal elanud kohalikest ahvidest välja geneetilised robotid ehk inimesed. Püramiidid olid omalaadsed nibirukate kindlused, kus nad elasid ja hoidsid ka kullavarusid. Püramiide rajati Mesopotaamias, kuhu maandusid kõige varasemad Nibiru ekspeditsioonid, aga ka Egiptuses, Nigeerias, Kreekas, Kanaari saartel (tolleaegses Atlantises), Mehhikos, Peruus ja mujalgi. Nibirulased õpetasid inimestele ka lihtsamaid teadmisi, et nad oskaksid kulda kaevandada ja püramiide ehitada.

Koos annunakidega elasid Nibirul ka lollid. Kuidas lollid Nibirule sattusid, seda ei teadnud keegi, aga ühel päeval olid nad olemas. Arvatavasti tekitas lollid Nibirule Jumal, üks tavaline kutt ühes teises kõrgemas dimensioonis, kes ühel ilusal päeval lõi arvutisimulatsiooni nimega elu, mida ta juhib siiamaani – tekitab uusi mängunuppe ning killib vanu. Juba mitu korda on ta sellest mängust tüdinenud ja maha diliitinud, kui õlu oli otsa saanud, aga peale varude täiendamist kusagil mujal ikka ja jälle uue tekitanud. Ükskord läks Jumalal kõvaks joomaks ning järgmisel päeval tegi ta pohmas peaga Nibirule lollid. Annunakid ja lollid elasid Nibirul koos juba aastatuhandeid, aga annunakidele lollid ei meeldinud, sest nendega oli alati palju tüli ja jama, sest räige pohmakaga tekitatud objektid polnud täiuslikud ja evisid mitmeid puudusi. Annunakid otsustasid lollidest lahti saada ja viia nad uuele avastatud territooriumile Maale. Nad rääkisid lollidele, et nende äraviimine on ajutine ja nad tulevad neile 21.detsembril 2012 järele. Selle tarvis, et lollid saaksid ajaarvestust pidada, jätsid nibirukad neile maiade kalendri. Lollid jäidki uskuma ja lasksid end ära viia, kuid Nibirult neile keegi enam järgi ei tulnud.

Muistsel ajal nägid lollid välja umbes nagu Potsataja. Iidsetelt sumeri savitahvlitelt saadud idee järgi toodeti hiljem multifilm annunakist ning lollist, mis sisaldas salajast sõnumit Nibirult, mida pole tänapäevani suudetud dešifreerida. Annunakid mõtlesid lolle inimestega ristata, äkki lähevad targemaks, kuid see plaan ei õnnestunud. Lollide ja inimeste järeltulijad: maisi-, tatra-, indigo- ja kristallilapsed omandasid küll inimese väljanägemise, kuid mõistuse poolest jäid nad lollide tasemele ehk toimus vaegmoondumine. Lollid kohanesid Maal hästi ning nende arv kasvas plahvatuslikult. Nagu võõrliigile kohane, hakkasid nad teisi kohalikke liike hävitama ning muutusid ohuks planeedi elukeskkonnale ehk toimusid sarnased protsessid nagu ameerika naaritsa, kährikkoera ja sosnovski karuputke kultiveerimisega Eestis. Lollid võitlevad vapralt enamuste õiguste eest: igaühel on õigus olla loll. Kui lolle sai palju, siis seda valjuhäälsemaks nad muutusid ja lõpuks hakkasid nõudma võimu andmist lollide kätte, lollide diktatuuri kehtestamist ning kogu maa internetiseerimist. Nad tabasid ära, et internetikeskkonnas levib lollus eriti hästi ja neile südamelähedased lollid ideed kõlavad tugevamini. Nii sattusid lollid Maa peale, paljunesid jõudsasti ning ära nad enam ei lähe. Räägitakse, et varsti võib inimese kui väljasureva liigi kanda Punasesse Raamatusse. Inimeste asemele tulevad lollid, kes on neile sarnased nagu kaks tilka vett. Viimased inimesed saadetakse üheotsapiletiga Marsile, mõned pannakse ka loomaaedadesse ja reservaatidesse, kus neid hakatakse lollidele raha eest näitama.

21 kommentaari (+add yours?)

 1. Jolli
  mai 04, 2013 @ 19:16:16

  Üks esimesi kuulsaid inimesi elas Remuse ehk Rõõmsamaal, Kuru linnas ja tema nimi on meile säilinud – Kellamees. Tegelikult oli Kellamees segavereline – 2/3 nibirulast ja 1/3 inimest.
  Nagu tänapäeva ajaloolased teavad, salvestati sellel hallil ajal veel kauamängivatele saviplaatidele ja neid on Rõõmsamaalt leitud palju. Teadlased ei osanud saviplaate õigetpidi lugeda ja Remuse maast tegid nad Sumeri ja Kuru linnast Uruki.
  Kuna aga teadlased pärinevad ühest vanast ja võimsast Lollide kojast, siis tänapäeval ei kahtlusta enam keegi, et plaat oli valepidi plaadimasinasse sattunud. Nagu kirja sai pandud, nii jäänudki.

  Kellamees oli normaalne mees, arendas kinnisvara (ehitas püramiide ja linnamüüri) ja kimas kohalikele naistele mulje avaldamiseks kaarikuga Kuru linna kebabiputkade ees ringi. Kellamehe kinnisvaraarendused olid grandioossed ja naabrid, kelle krunte värske linnamüür piirama kippus ja maasikapeenraid püramiidid varjutama hakkasid, kaebasid tema peale nibirulastele ära. Tegelikult olid naabrid kadedad, nagu ühed õiged naabrid ka tänapäeval on.
  Ja niimoodi, vastu tulles inimeste soovidele, saatsidki nibirulased lollid Maale nuhtluseks, et inimeste entusiasmi kahandada – suudab ju üks loll rohkem sõnnikut keerata, kui sada tarka siluda.

  Saviplaadi teatel elas sellel ajal mees, kes oli tugev nagu härg, aga mõistuse poolest rumal nagu inimene. Ilmselt oligi tema üks esimesi Nibirult saabunud lolle, nimeks Enn Kidu.
  Alguses olevat Enn olnud lausa nii loll, et elanud maal, joonud koos loomadega ojast vett ja söönud aasal rohtu, sest ta ju ei teadnud, mis elu on. Ükskord Kellamees ja Enn kohtusid, aga kuna Enn ei tahtnud Kellameest ära tunda, tekkis neil sõnavahetus, mis kasvas üle avaliku korra rikkumiseks ja isegi kergeks kakluseks. Niiviisi selgus aga tõde – kes on kõvem mees ning Kellamees ja Enn said sõpradeks. Kellamees kutsus Ennu maalt linna elama ja nad hakkasid koos kinnisvaraäri ajama. Hiljem siirduvad nad koos Kellamehega metsaärisse. Nüüd on ka Enn normaalne mees, kes teab mis elu on: joob viina, teeb suitsu, müüb metsa ja kimab kebabiputkade ees kaarikuga ringi. Vat selline lugu.

  Vasta

 2. ckrabat
  mai 05, 2013 @ 09:36:40

  Kellamehe ja Ennu lugu näitab, kas lolle on võimalik targemaks teha – on küll, kui õpetajal on piisavalt autoriteeti 😀

  Vasta

 3. huviline
  mai 05, 2013 @ 10:32:45

  Lollide üldajaloo ja eriajalooga seoses natukene teateid tegelikusest, millele viitas ka riigisekretär Kerry: igaühel on õigus olla loll, kui ta tahab. See, kas loll tahab olla loll või ei taha, nt tahab olla hoopis tark, ei ole esmapilgul üldse selge. Üldjuhul loll ei tea, et ta on loll, sellepärast pole tal ka oskust midagi soovida. Tahtmata, soovimata, on iga õigus vaid tekst paberil. Samas paljud targad teavad, et nad on lollid. Järelikult saab õigust olla loll kasutada vaid tark.

  Kaasaegses Eesti poliitikas, kolmekümne aasta jooksul, pole veel juhtunud kuulma, et keegi kasutaks õigust olla loll.

  Vasta

 4. ckrabat
  mai 05, 2013 @ 11:41:43

  Kuidas Kellamees Enn Kidu targaks tegi? Saatis Ennu litsi juurde, et see Ennu ajud paika k…piks. Seda iidset tarkust on burksiputkade juures ka hiljem kasutatud 🙂

  Vasta

 5. Jolli
  mai 05, 2013 @ 11:47:31

  Kaasaegses Eesti poliitikas, kolmekümne aasta jooksul, pole veel juhtunud kuulma, et keegi kasutaks õigust olla loll.
  —-

  Päris sageli kasutatakse… Kuulad ja kuulad, ja aru ei saa ööd ega mütsi. Aga valija tunneb omad ära. 🙂

  Vasta

 6. Jolli
  mai 05, 2013 @ 12:01:12

  Kellamehe loos on kahtlaseid kokkulangevusi ka vanade ürikutega, kuigi ilmselt on kattuvus nimedes, sündmustes ja tegevuskohtades juhuslik. Lisaks teame, et ajalugu kirjutavad võitjad ja võibolla kasutati Kellamehe (või osadel andmetel Killumehe) lugu, et selle baasil kirjutada oma tõlgendused.

  http://et.wikipedia.org/wiki/Gilgameši_eepos

  Vasta

 7. ckrabat
  mai 05, 2013 @ 16:14:02

  Kalle Luunjast – kõikide lollide sõber 🙂

  Vasta

 8. huviline
  mai 05, 2013 @ 16:45:10

  halleluuja 🙂

  Vasta

 9. ckrabat
  mai 06, 2013 @ 09:12:12

  Mõned allikad jälle väidavad, et ei olnud ta ei Kellamees ega Killumees, vaid hoopis Kellumees ja temast sai alguse üks teine organisatsioon … teadagi kes, linnamüür ja stuff 🙂
  See läheb hästi kokku ka pärimusega, et kui Nibiru Maalt ära sõitis, siis jättis ta illuminaadid siia lolle valitsema 🙂

  Vasta

 10. huviline
  mai 06, 2013 @ 10:51:51

  Mõned allikad räägivad aga Seenemehest, aga tema tegeles rohkem matemaatikaga.
  http://et.wikipedia.org/wiki/Menes

  Vasta

 11. Jolli
  mai 07, 2013 @ 21:11:50


  Tundmatu kellumees… :=)

  Vasta

 12. Jolli
  mai 10, 2013 @ 09:22:18

  Ülalolev artikkel põhineb Sumeri savitahvlite ümberkirjutustest Vanast Egiptusest. Kahtlejad võivad selles ise veenduda. Kui kiilkirjas lugemine raske tundub, siis egiptuse piltkiri peaks olema oluliselt lihtsam. Pildil nibirulane, lennumasin ja lollid. Muu lugu sinna kõrvale.

  Vasta

 13. Jolli
  mai 10, 2013 @ 09:26:52

  Esimene loll maal. Nibiru lahkumine.

  Vasta

 14. Jolli
  mai 10, 2013 @ 09:30:13

  Tänaseks on lollidele loodud kõik mugavused ja nad on eluga Maal rahul:

  Vasta

 15. Jolli
  mai 10, 2013 @ 09:36:39

  Kiviaja lollide fotostuudio- lollide dokumendifoto tehti fotograafia puudumisel kivist. Pildiga isikutunnistuse kaasaskandmine oli lollidele kohustuslik.

  Vasta

 16. Jolli
  mai 10, 2013 @ 09:39:55

  Maiade kalendrit koostamas.

  Vasta

 17. Jolli
  mai 10, 2013 @ 14:25:07

  joujou. Loll on lastud kirjutama

  Vasta

 18. Trackback: Kuidas lollid Maa peale sattusid II | Persona in fieri
 19. Trackback: Lollid ja postindustriaalne ajastu | Persona in fieri
 20. Trackback: Viha vabariik XIX – kuidas on võimalik Tartus peksa saada? | Persona in fieri
 21. Trackback: Persona in fieri edekabel TOP-500 aastatest 2010-2016 | Persona in fieri

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

mai 2013
E T K N R L P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: