Viies võim – lollide diktatuur ja kogu maa internetiseerimine

@ckrabat, jolli

Esmapilgul tunduvad nad tavaliste inimestena meie keskelt, kuid neis peitub midagi tabamatut ja salapärast: eripärased žestid; salapärased mõistatuslikud laused, millest saavad aru ainult asjasse pühendatud; pilgud, mida gruppi mittekuuluvad ei mõista; spetsiifilised käemärgid ja kehakeel …  Tuttav näoilme … õnnis naeratus … vandeseltslaslik silmapilgutus …ja siis  saabub äratundmine! Ta on leidnud liigikaaslase!  Kes on need salapärased tegelased, kes märkamatult, kuid sihipäraselt toimetavad sinu lähimas ümbruses? Kelle silmad on valvsalt sinule suunatud ja peavad hoolega silmas iga sinu liigutust? Nad võivad peituda sinu töökaaslaste, sõprade ja sugulaste ringis, kuid jäädes märkamatuks ning säilitades identiteedi. Nad teavad, et neid on palju ning koos moodustavad nad võitmatu jõu. Neid on palju, väga palju. Nüüd, kui sinu otsmikul pärlendavad higipiisad ja mõtetest on läbi käinud kõik, mida oled kuulnud ja lugenud erinevatest salaseltsidest, kaadri taga niite tõmbavatest tumedatest jõududest. .. Juudid, vabamüürlased, templirüütlid, illuminaadid … Ei, need ei ole Need, keda sa mõtlesid. Parim konspiratsioon on fantaasiatest alati sammu võrra ees … Need, keda me endi seas justkui ei märkakski, kuid ometi on nad meie kõrval. Need … hinga nüüd sügavalt sisse … on viies võim… LOLLID!

Kelle huvides töötab neljas võim, põhivoolu meedia? Kelle hääli ja hingi püüavad eranditult kõik poliitikud? Need ei ole ei pensionärid ega lastega pered. Nad võivad tunduda väikesed, kuid nende jõud on suur. Lollid, siit nad tulevad! Kelle hääl kaigub kajana kõikidest helidest üle, kui Novgorodi WC-s etendatakse murumänge gladiaatorite areenil? See on lollide hääl, intensiivne, vali ja sireenina kaikuv! Valimistel otsustab erakondade saatuse, kes neist pääseb marjamaale, kes jääb pika ninaga,  jällegi lollide hääl. Nad nõuavad lakkamatult verd, higi ja pisaraid ning totaalne meedia lükkab areenile aina uusi ohvreid, et taltsutada lollide verejanu. Sest mine tea, vastasel korral võivad lollide read koonduda meedia vastu ja lapsepõlves nähtud nukunäidenditest teame, et aktiivne loll on ühiskonnale ohtlik. Lollid on kõige aktiivsem ja mõjuvõimsam sotsiaalne huvigrupp, palju võimsam kui mistahes maailmavalitsemisele pretendeeriv seltskond. Nad hoiavad omavahel kokku ja isegi täna veel maailma üle ei valitse, siis ühel ilusal päeval on kogu võim kindlasti lollidele läinud.  Vähemuste õiguste eiramine on lapsemäng selle kõrval, kui keegi julgeb lolle solvata. Lollid ei pöördu inimõiguste kohtusse, vaid …  eks proovige lolle solvata, näiteks neid rumalateks nimetades. Sellisel juhul on tegemist teiepoolse enamuse diskrimineerimisega ja see saab kindlasti karistatud.

Poliitikute jaoks on lollid kerge saak ja tänuväärne valijaskond. Tarka inimest pead sa veenma oma ideede õigsuses ning ta valib sobiva erakonna valitsema mitte linna keskväljakul kõrguva portree, vaid valimisprogrammi alusel. Sellepärast mõtlesid poliitikud välja loosungi – kõik valima! Miks? Aga selleks, et meelitada rohkem lolle valimiskastide juurde. Loosung “Täitke kodanikukohust ja kõik valima!” toob riigivalitsemise juurde lollide massid, kellel puuduvad maailmavaatelised eelistused ning nad valivad esindajaid lipsuvärvi, libeda jutu ning kollase meedia glamuursete fotode põhjal. Sarnaseid eesmärke teenib populistlik loosung: “Lapsed valima!” Kujutage nüüd ette, alaealisi ei peeta piisavalt küpseteks, et juua, suitsetada, autot juhtida, seksida jne, aga riiki valitsema sobivad küll! Ütles juba paljude lollide vaimne isa Lenin, et iga köögitüdruk saab riigi juhtimisega hakkama. Täpselt samuti on lollidele suunatud kampaania: sünnitage rohkem lapsi! Rahvuse säilimiseks ei peeta oluliseks vaimult suureks saada, sest teatakse, et lollidel tiivad ei kanna, kuid seda loodetakse kompenseerida arvult suureks saamisega. Rohkem lolle, rohkem lolle! Sünnitamine on tähtsam kui laste üleskasvatamine ja neile turvalise elukeskkonna loomine, see on midagi lollidele. Kui koolid on tühjad, aga burksiputkade ees tšillivad massid, siis suurendab see lollide diktatuuri kestlikkust.

Kui peale oktoobrirevolutsiooni tekkinud nõukogude võim jutlustas proletariaadi diktatuurist ning maalis pilte GOELRO plaanist, kogu maa elektrifitseerimisest, siis täna räägitakse lollide diktatuurist ja kogu maa internetiseerimisest. Rahvasuu räägib, et elektri leiutasid ahvid. Interneti leiutasid kindlasti lollid, sest kogu maa internetiseerimisega muutub lollide võim aina tugevamaks. Internetiseerimine suurendab lollidevahelist solidaarsust, sest nad võivad internetist leida teisi lolle, kasvatada viienda võimu mõjujõudu ning siis kõlab nende hääl Novgorodi WC-s hoopis tugevamini. Pole midagi imestada, et netikommentaarium läheb aasta-aastalt aina vingemaks. Igasuguseid rooberteid, natse, breivikuid, proletaarseid võitlejaid, “maksumaksjaid” ja muidu lolle sigineb juurde küülikute kombel. Lollid ruulivad! Kui aga lollid Novgorodi WC-s kellegi vastu koonduvad, siis võib kahtlustada, et tegemist on hääbuva liigi esindajaga ehk targaga.  Muidugi võivad targad väljasuremise protsessi pidurdada, hakata lollide sõbraks ning saada lollidelt internetis laike. Siis kui lollid patsutavad  tunnustavalt õlale ja kiidavad, vaat kus loll. Peaasi, et sa käitud niimoodi nagu lollid tahavad.

Charles Darwin lõi evolutsiooniteooria, millega ta väitis, et inimene arenes ahvist. Friedrich Engels leidis selle peale, et just töö tegi ahvist inimese. Darvinism on mulle kogu aeg natuke kahtlane tundunud.  Pigem võib lollide mõju laienemisega kahtlustada võõrliikide pealetungi nagu juhtus Sosnovski karuputkega või nagu tõrjub mink ehk ameerika naarits euroopa naaritsat tema asualadelt välja. Kunagi hakkasid normaalsed kromanjoonid karvaseid neandertaale välja tõrjuma, peksid teistsuguseid raudlattidega, müüsid metsa, lantisid neandertaalibeibesid ja kimasid bemmidega ümber burksiputkade. Võõrliik sigib temale võõrasse keskkonda sattudes lakkamatult ning tõrjub algasukaid nende asualadelt välja, siit ka pidev mure väljasuremise ees. Võib-olla toodi lollid siia kunagi Nibirult, sest nibirulased tahtsid neist vabaneda. Ütlesid neile, et tulevad neile 21.12.2012 järele ja lollid jäid uskuma, aga tühja nad tulid. Lollide mittesalaorganisatsioon Novgorodi WC on maailma kõige mõjuvõimsam seltskond, keda tasub karta, sest lollid oskavad kokku hoida. Kui kõiksugused targad: juudid, vabamüürlased, templirüütlid, illuminaadid, korporatsioonid, kirik jt  vähemused peavad end julgeoleku tagamiseks konspireerima, et lollid neid ära ei tunneks, siis lollide jõud peitub avalikus võimus. Lollid ei pea ennast varjama, vaid esineb juhtumeid , kus loll esindab oma vaateid esindusorganites ja meediaväljaannetes täiesti avalikult. Lollide võim püsib nende paljususel.

Täna toimub lollide ja tarkade vaheline olelusvõitlus, kuid võib arvata, et viimased targad pagendatakse Marsile või paigutatakse reservaatidesse, kus lollid saavad neid raha eest vaatamas käia. Eestis on viimasel ajal promotud Rahvakogu ideed, kuid ka seda on püütud lollidele meelepäraseks muuta. Selgub, et Rahvakogu komplekteerimisega on raskusi, sest mitmed väljavalitud ei taha tulla riiki valitsema, kuigi neid on selleks kutsutud. Väidavad, et “mis nüüd mina, mina ei tea neist teemadest küll midagi, mind poliitika ei huvita.” Niiviisi võib Rahvakogu hakata vastu võtma tarku otsuseid, kuid kas me sellist Rahvakogu tahtsime?  Rahvakogu asemele võiks luua hoopis Lollidekogu, sest pole teemat, milles lollid ei oleks kompetentsed.   Kui raadios käib mõni mnemoturniir, kus esineb tarkade klubi, siis lollide klubi suudab rohkem küsida kui sada tarka vastata. Kui aga omavahel kohtuksid tarkade klubi ja lollide klubi, siis tuleks võit anda viimastele – targad ei saaks isegi aru, mida neilt küsiti. Tark teab, mis ta räägib, aga loll räägib, mida teab. Kui üks tõeliselt loll küsib, siis tark ei saa tavaliselt midagi aru ja ei oska vastata. Aga kui tark lollilt küsib, siis loll teab küll vastuseid, kuid vastused on nii lollid, et tark ei suuda kontrollida, kas need olid õiged – ta pole ju piisavalt loll.

Täna on rahvusvaheline lollidepäev!

Lolle ei künta ega külvata, nemad kasvavad ise. Lollidel on alati õigus!

20 kommentaari (+add yours?)

 1. Jolli
  apr. 01, 2013 @ 11:55:50

  :=) Tark küsib, loll teab isegi!

  Vasta

 2. personainfieri
  apr. 01, 2013 @ 12:52:11

  Sokrates väitis, et ta teab, et ta mitte midagi ei tea. Mitte ükski loll ei tunnista isegi surma ähvardusel üles, et ta midagi ei tea. Lollidele tundus tema jutt kahtlane, nad said aru, et tegemist on targaga ja ulatasid talle mürgikarika. 🙂

  Vasta

 3. genekas
  apr. 02, 2013 @ 00:27:36

  Oma teadmatuse teadmine on suurim tarkuste seast.

  Vasta

 4. K_V
  apr. 02, 2013 @ 09:12:53

  Väidavad, et “mis nüüd mina, mina ei tea neist teemadest küll midagi, mind poliitika ei huvita.”

  Eelnevad kommentaarid kinnitavad, et niimoodi vastajad küll lollid ei saanud olla.

  Vasta

  • personainfieri
   apr. 02, 2013 @ 11:09:39

   Kindlasti. Kui inimene tunneb ära oma kompetentsi piirid, siis võib kahtlustada, et tegemist on targaga. Ntx valimistel, kui inimene tõepoolest ei tea, kellele hääl anda, siis teeb ta õigesti, kui ta ei lähe valima.

   Vasta

 5. jagaja
  apr. 02, 2013 @ 09:33:42

  “Oma teadmatuse teadmine on suurim tarkuste seast.”

  Sellisel juhul on kõik inimesed vist targad.

  Vasta

  • personainfieri
   apr. 02, 2013 @ 16:42:30

   Suurem osa inimesi siiski teab. Kui mitte muud, siis vähemalt seda, kes süüdi on 🙂

   Vasta

   • jagaja
    apr. 02, 2013 @ 17:08:10

    Süü teadmisega on kummaline asi, teiste süü on kõigile teada, samuti teavad kõik kes ise süüdi on, aga oma süü teisele veeretamist või oma peale võtmist, seda esineb harva. Mis aga ei tähenda, et nad ei tea, mida nad teevad.

 6. Jolli
  apr. 02, 2013 @ 18:44:43

  Kindlasti on ka Lollide teemalisi laule, siin on lolle nimetatud ainult möödaminnes, aga laul iseenesest on hea. Ja mida lollim, seda rohkem ennast läbi raha positsioneerib ja identifitseerib. :=)

  Vasta

 7. Jolli
  apr. 02, 2013 @ 21:10:09

  Vasta

 8. personainfieri
  apr. 03, 2013 @ 21:55:45


  Lollide koor:
  We don’t need no education
  We dont need no thought control
  No dark sarcasm in the classroom
  Teachers leave them kids alone

  Vasta

 9. personainfieri
  apr. 05, 2013 @ 13:11:44

  Poliitikahuviliste kool 4: kas rahvas on tõesti rumal?
  http://arvamus.postimees.ee/1192338/poliitikahuviliste-kool-4-kas-rahvas-on-toesti-rumal
  Näiteid pole siia tõesti raske leida. 2010. aasta sügisel puhkenud «tatrapaanika» ajal hakati seda meie toidulaual kaunis marginaalset teravilja järsku suuremates kogustes varuks ostma, sest levisid kuuldused tatra peatsest otsalõppemisest. Nõudluse kasvuga loomulikult kaasnenud hinnatõus näis tõestavat, et kartustel on tõsi taga, ning õhutas veel enam ostma. Tagajärjeks olidki ajutiselt tühjad letid ning põhjendamatult suur kogus suhteliselt kallilt ostetud tatart inimeste köögikappides.

  Vasta

 10. personainfieri
  apr. 12, 2013 @ 09:49:20

  Eestit ähvardab lollide äravool
  http://podcast.kuku.ee/2013/04/12/libauudised-2013-04-12/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+kukukuku_libauudised+%28KUKU+Libauudised%29&utm_content=FeedBurner
  : irw

  Teadaolevalt lendavad nad seoses kevade saabumisega Axel Heibergi saarele suvituma. Hilissügisel tulevad tagasi, kui Eestis on juba piisavalt põhjamaine 😀

  Vasta

 11. ckrabat
  apr. 18, 2013 @ 21:18:43

  Riigisekretär Kerry: Ameerikas on inimestel õigus olla loll, kui nad tahavad
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/riigisekretar-kerry-ameerikas-on-inimestel-oigus-olla-loll-kui-nad-tahavad.d?id=65745078
  USA riigisekretär John Kerry kaitses teisipäeval Saksa tudengite ees esinedes sõna-, usu- ja mõttevabadust USA-s ning ütles, et Ameerikas on inimestel õigus olla loll, kui nad seda soovivad.

  Vasta

 12. Jolli
  apr. 20, 2013 @ 17:17:42

  /Täna toimub lollide ja tarkade vaheline olelusvõitlus, kuid võib arvata, et viimased targad pagendatakse Marsile või paigutatakse reservaatidesse/

  http://forte.delfi.ee/news/teadus/nii-et-sa-tahad-toesti-elada-planeedil-marss-avaldusi-voetakse-juulist.d?id=66004128

  lollide eest saab marsile minna. 🙂
  üheotsa reis, tagasi ei saa. 😀

  Vasta

 13. ckrabat
  apr. 22, 2013 @ 21:39:22

  Lollidest:
  Tegelt huvitav, et loll ei avalikusta enese kuulumist lollide hulka, vähemalt ei arva, et ta sinna kuulub. Selle kuuluvuse omistavad talle teised ning selles osas erineb lollide seltskond muudest organisatsioonidest, kuhu kuulujad teavad enese grupikuuluvust. Loll aga arvab ekslikult, et kuulub tarkade hulka. 🙂
  Samal ajal, kuigi nad identifitseerivad ennast tarkadena, on solidaarsustunne neil jälle tugev, sest lollidele meeldivad tavaliselt lollid ideed ja ega nad tarku ei salli.
  Selline huvitav ja põnev fenomen. 🙂

  Vasta

 14. Trackback: Neukkud ja nende kolm sammast II | Persona in fieri
 15. ckrabat
  aug. 15, 2014 @ 11:28:30

  Vasta

 16. Trackback: Stultoloogi märkmikust: kuidas lollid üksteist ära tunnevad? | Persona in fieri
 17. Trackback: Persona in fieri edekabel TOP-500 aastatest 2010-2016 | Persona in fieri

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

aprill 2013
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: