Viha vabariik X – kuidas Maarjamaa mehed Novgorodi WC-s käisid ehk meie võit!

@ckrabat

Täna 26.märtsil tuli siis lõpuks Rahvusvahelise Spordiarbitraaži Kohtu (CAS) kauaoodatud otsus, mis tühistas Andrus Veerpalule kasvuhormoonide normatiivseid piirväärtusi ületava positiivse dopinguproovi tõttu talle määratud kolmeaastase võistluskeelu. Kohus põhjendas otsust, et FIS-il polnud piisavaid tõendeid, mis piisava kindlusega kinnitaksid kehaväliste hormoonide kasutamist, kuigi möönab, et ei suudetud tõestada ka vastupidist. Otsust võib tõlgendada, et Veerpalu süüdimõistmiseks polnud piisavalt süütõendeid, kuid kahtlus jääb. Kahtlus annab kindlasti elujõudu veel paljudeks spekulatsioonideks. Las need koerad hauguvad, karavan läheb edasi. Ma arvan, et otsus oli eesti rahva suur võit ja neukkude kaotus, sest tõendas süütuse presumptsiooni kehtimist, mille järgi kedagi ei tohi giljotineerida enne, kui tema süütegu on kinnitust leidnud. Tunnustust tuleb avaldada Andrus Veerpalule, kes otsustas õigluse nimel lahingusse astuda, kuigi teinekord on lihtsam alla anda. Briti ragbimängija Terry Newton, esimene sportlane, kes mõisteti kasvuhormooni tarvitamise ettekäändel süüdi, leiti seitse kuud hiljem pooduna.

Netikommentaare analüüsides ei ole kahtlust, et võib leida sadu kui mitte tuhandeid kaasmaalasi, mini-Breivikuid, kes oleksid oodanud Andrus Veerpalu laipa silmuses kõlkumas. See oleks olnud neukkude suur võidupäev. Neukkud lähtuvad vastupidiselt süü presumptsioonist, mille järgi kõik inimesed on sünnist saati joodikud, vargad, liiderdajad, laiskvorstid ja taignapead. Igaüks annab hinnanguid oma rikutuse piirides. Dopingupatuste tagaajamine on viimasel ajal muutunud meediaaktsiooniks, millega süüdlaste leidmine vastab Viha Vabariigi sotsiaalsele tellimusele. Totaalse meedia kaasabil etendatakse murumänge gladiaatorite areenil, kus Novgorodi WC-s saab üles- või allapoole suunatud pöidlaga otsustada inimsaatuste üle. Täpselt nagu ühiskonna sotsiaalne tellimus ei väärtusta tegelikke oskusi, vaid oskust müüa, nii on ka tippspordis piirid ausate ja patuste vahel imeõhukeseks kulunud, millega igaühte meist ähvardab reaalne oht Novgorodi WC poolt juhitava inkvisitsioonikohtu alla sattuda.

Spordiarbitraaži kohus seisis raske valiku ees, sest valitsev sotsiaalne tellimus nõudis süüdimõistmist iga hinna eest, meenutagem või Lance Armstrongi saagat. Piir lubatud ja keelatud ainete vahel ei pruugi enam väljenduda sportlikes tulemustes, vaid tekitab uusi spordiväliseid nüansse võistlussporti, millega spordiajalugu võidakse aastate pärast ümber kirjutada nagu George Orwelli tulevikuvisiooni peegeldavas romaanis 1984. Totaalne meedia nõuab ohvreid, kes verejanulistele jumalatele ohverdatakse nagu muistses maiade tsivilisatsioonis. Kellelegi ei lähe korda Lance Armstrongi tegelikud võimed jalgrattaspordis ja tema panus spordi propageerimisse nagu meedia ohvrid võivad tõsimeeli arvata, et Andrus Veerpalu omandas klassikalise suusatehnika dopinguainete mõjul. Sest vaata, nagu väga targalt täheldas üks anonüümne netikommentaator, keda juhtusin kusagil silmama: dopingu tarvitamisega on nii nagu viinavõtmisega, et sellest saad sa kunagi puhtaks või kaineks, aga kui sa oled kord lollina siia ilma sündinud, siis selleks sa ka jääd ning ei aita siin mingid nipid.

Totaalne meedia loob illusioone, et ühiskond väärtustab pensionäre või lastega peresid, aga on kategooria inimesi, kes valitsevad Novgorodi WC-s, kelle suu kaudu väljuvad eritised võivad isegi sita ära määrida ning kelle toetust lunivad roomates kõik poliitilised jõud – see mõjuvõimas ühiskondlik survegrupp, palju võimsam kui juudid, vabamüürlased, illuminaadid ja templirüütlid kokku on lollid. Ütleb ju kõnekäändki, et aktiivne loll on ühiskonnale ohtlik ning tark teab, mida räägib, aga loll räägib, mida teab. Lollid on totaalse meedia poolt tekitatavale sotsiaalsele tellimusele kõige kergemini allutatav jõud. Nad täidavad Viha Vabariigi sotsiaalset tellimust rõõmuga ning täiesti tasuta. Lolli pole vaja osta, teda tuleb vaid õige pisut hirmutada ning loll teeb nagu temalt oodatakse. Lollide poolt läbi Novgorodi WC ellu viidava sotsiaalse tellimuse kaudu kontrollib totaalne meedia peamisi ühiskondlikke hoovusi  ning toimib võimuinstrumendina. Lollid ja totaalne meedia, nad vajavad teineteist.

Ühiskonnas valitsev hirmukultuur toetub suurel määral lollidele. Mida kõike ei kardeta, Venemaa rünnakut, tulnukaid, vähest sündivust, noorte väljarändu, vabaturumajandust, muistset vabadusvõitlust jne jne. Hirmunud inimene on kergemini allutatav emotsioonidele ja ta ei allu ratsionaalsele mõtlemisele. Ta ei kasuta emotsioonide juhtimiseks enam aju, vaid mingit muud kehaosa. Mulle meeldis professor Sulev Kõksi intervjuu laupäevases Postimehes. Keset vahutavat ja pulbitsevat lollust oli väga rahustav lugeda targa inimese juttu. Viimasel ajal tuleb seda põhivoolu meedias väga harva ette. Meil lausa kultiveeritakse vinguvat saunikumentaliteeti. Kõks: “Peremehemõttega inimesi on ka Eestis küllalt, aga saunikute kisa on sageli liiga kõva.” See ongi Novgorodi WC. Andrus Veerpalu võit on üks harvadest peremehemõttega inimeste võitudest. See on meie võit, kes me hindame tegusid, mitte vahtu. See on nende inimeste võit, kes midagi teevad ja teevad seda hästi. Palju lihtsam on neukkude orjade kooris vinguda, miks nad midagi teevad ja miks neid keegi selle eest ei karista? Miks pole kõigil pea ühtviisi kandiline?

Ka Andrus Veerpalu väidetav süü akumuleerus meediakampaaniale, mis kõva häälega karjudes ja ühe jala peal hüpates muudkui korrutas: “Lible tegi! Lible tegi!” Nüüd, kui selgus, et kirikumõisa poiste parve ei lasknud põhja mitte Lible, vaid Tõnisson, kergitab see taas üles vastutuse küsimuse. Kas post-orwelliaanlikus maailmas võimule pürgiv totaalne meedia kannab Viha Vabariigi ehitamise eest ka vastutust? FIS on sunnitud kohtuotsusega maksma Andrus Veerpalule 10 000 Šveitsi franki valuraha, kuid kes maksab kinni ligimesele tekitatud moraalse kahju? Kas on see Saalomon Vesipruuli auraha laureaat Peep Pahv või mõni tema võrdselt innukas kolleeg? Kas on see tänapäeva Pavlik Morozov, Eesti Dopinguagentuuri tundmatuks jääda sooviv ametnik, kes sulli- ja feimijanus heitis Andrus Veerpalu, Mati Alaveri, Jüri Järve ja mitmed teised lõvide ette /loe totaalsele meediale/ surnukspuremiseks? Kas on see anonüümne netikommentaator Robert, kes Viha Vabariiki ehitades end Novgorodi WC-s välja elab? Veerpalu pole kindlasti ainus tänapäeva spordi hammasrataste vahele jäänud gladiaator. Kasvuhormoonide tarvitamises süüdistatud Saksa jalgrattur Patrick Sinkewitz mõisteti Saksamaa Jalgrattaliidu poolt õigeks juunis 2012, järge ootab Soome suusataja Juha Lallukka.  Kohtuveskid jahvatavad aeglaselt, kuid Novgorodi WC kuulutab oma otsused välja palju kiiremini ning enamasti on need allapoole suunatud pöidlad. Lollidele meeldivad surmaotsused. Kuidas  kaitsta inimesi lollide ja neid võikalt irvitades suunava totaalse meedia eest?

14 kommentaari (+add yours?)

 1. Jolli
  märts 26, 2013 @ 20:50:43

  Topinguküti jutust kostis mitmeid halvastivarjatud ähvardusi asi mingil uuel kujul ja uue nurga alt taas “töösse” anda, avada varasemaid proove ja testida neid uue metoodikaga, nagu oleks seltsimehele isiklikult varbale astutud. Vahepeal mängiti ka murelikku märtrit, kes peab vastu kõiki vaenlasi siiski Tõe ja Õigluse kehtestama, maksku või rubla…
  Huvitav, kas ei osata härrasmehelikult (paljud tänased püünele roninud pupsikud üldse selle sõna tähendust teavad?) kaotust tunnistada?
  Teatavasti on arbitraaž vaidluste lahendamise formaat, milline otsus on lõplik ja ei kuulu “edasi kaebamisele”, vaid tahetakse peale juriidilisi kaklusi rusikatega edasi vehkida, mis ei ole kaugeltki spordimehelik ehk dzentelmenlik käitumine inglasliku aukoodeksi mõttes.

  Kas on otsustatud, et parim kaitse on rünnak ja võimalikke kahjunõudeid saab summutada survestamisega?

  Vasta

 2. personainfieri
  märts 27, 2013 @ 17:25:57

  WADA: oleme Veerpalu õigeks mõistmises pettunud
  http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/wada-oleme-veerpalu-oigeks-moistmises-pettunud.d?id=65881774
  WADA on paraku asunud inkvisitsioonikohtu rolli ja tema tegevus sarnaneb Simon Wiesenthali keskuse metoodikale, kus kahtluse esitamine kellegi vastu võrdub süüdimõistva otsusega. Keskaegsed nõiaprotsessid toimisid samadel alustel. Sarnase metoodikaga astus üles sm Stalin 1930te aastate nõiaprotsessidel ning kõik kahtluse alla sattunud rahvavaenlased tunnistasid üles, oi kuidas tunnistasid. Võib-olla oleks mõistlik hoopis testi valiidsust kontrollida ja likvideerida selle nõrgad kohad. See aga ei vasta poliitilisele tellimusele, kus kampaania raames oodatakse viisaastaku plaanide täitmist ning rahvale demonstreeritavaid giljotineeritavaid päid. Õigeksmõistvad otsused ei kuulu valitseva poliitilise tellimuse raamidesse.
  Opereeritakse mõistetega nagu moraalne süü, mis ei vaja dopinguküttide arvates tõestamist, vaid ainuõige otsus on alati surmaotsus.
  Kristjan Port: moraalne süü jääb Veerpalule ikka alles
  http://sport.postimees.ee/1182726/kristjan-port-moraalne-suu-jaab-veerpalule-ikka-alles
  Kui test ei osutunud valiidseks, siis ei saagi kahtlusaluse poolset kasvuhormoonide manustamist ei tõestada ega ümber lükata. Sellest ka arbitraažikohtu kahemõtteline otsus. Kahtlus jääb. Hea on lihtsalt see, et hetkel veel kehtib süütuse presumptsioon ning poliitilise tellimuse alusel kedagi ei hukatud, s.t. meil on aega veel …
  Kavandatav lollide diktatuur veel ei kehti …

  Vasta

 3. personainfieri
  märts 27, 2013 @ 18:10:49

  Liive: dopingusaaga andis kaks õppetundi
  http://www.postimees.ee/1183380/liive-dopingusaaga-andis-kaks-oppetundi/
  «Esimene õppetund oli see, kuidas kommunikatsioon peale hakkas – suusaliit ei olnud kindlasti selleks valmis. Kui raskused tekivad, siis tuleb nendest ka ikka avalikult rääkida,» lausus Liive Vikerraadio saates «Uudis+», vahendas ERRi uudisteportaal.

  «Teine õppetund on see, et tuleb oma sangarit toetada ka raskuste ajal. Paljud inimesed pöördusid tema ja kogu suusatamise vastu. Ärme tambi oma sangareid mudasse, kui neil on raskused ja nad vajavad meie tuge,» rääkis Liive.

  Vasta

 4. Jolli
  märts 28, 2013 @ 09:21:27

  Osad tahaksid, et inimene oleks juba ette süüdi ja kratsivad küüned verele ja uluvad hääled solvumisest kähedaks, kui selgub, et süütu.
  Selline süü presumptsiooni juurutamine on sarnane Stalini või inkvisiitorite käitumisele- inimene on süüdi juba ette, olgu tõendid millised tahes.
  Kordamine on tarkuse ema, keskmine kommentaator, sageli ka ajakirjanik, on aga üles kasvanud tarkuse ema hoolitsuseta, tegeleme siis kordamisega:

  http://et.wikipedia.org/wiki/Süütuse_presumptsioon
  Süütuse presumptsioon on kriminaalmenetluse põhimõte, mille järgi kedagi ei tohi käsitada kuriteos süüdi olevana enne, kui tema kohta on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus.
  Süütuse presumptsioon sisaldub põhiseaduse §-s 22 ja Euroopa inimõiguste konventsiooni artikli 6 lõikes 2. Süütuse presumptsioon on piiratud kriminaalmenetlusega, sest üksnes kriminaalmenetlus võib viia selliste avaliku hukkamõistu rangemate vormideni nagu vabadusekaotus.

  Süütuse presumptsiooni üldmõiste sisaldab endas mitut üksikõigust ja põhimõtet:
  1. õigus süütuse eeldusele;
  2. süü tõendamiskoormise asetamine riigile;
  3. õigus vaikida;
  4. õigus kahtluste tõlgendamisele süüdistatava kasuks (in dubio pro reo).[1]

  Võimalik on vaadelda süütuse presumptsiooni laiema kõlbelise paradigmana, seonduvana au ja hea nime kaitse, inimväärikuse ning väljendusvabaduse kaalutlustega.

  Ühes varasemas artiklis sai loetletud punkte, millise hea ajakirjandustava vastu eksiti selle tänaseks pikale veninud ja 26 märtsil (Nota Bene!) lahenduse leidnud loo kajastamisel.

  http://www.eall.ee/eetikakoodeks.html

  Vasta

 5. Jolli
  märts 28, 2013 @ 09:53:15

  “Kui Eesti Päevaleht Catlinilt 2011. aasta augustis küsis, kas Andrus Veerpalul on üldse mõtet oma süütuse tõestamiseks CAS-i pöörduda või on tulutu püüda WADA proovi vastu vaielda, vastas Catlin: „Üks põhjus, miks tasub CAS-i pöörduda, on see, et sõltumatud teadlased saaksid tutvuda WADA dopingutesti valideerimisandmetega, mida WADA siiani pole jaganud kellegagi peale kitsa sõprade ja sponsorite ringi. Kui sportlane ei kasutanud kasvuhormooni, siis peaks ta kindlasti CAS-i pöörduma, sest siis peab WADA neid andmeid jagama. Sellest võib tõusta väga suur kasu tervele spordimaailmale.”

  Nüüd, kaks aastat hiljem ütleb Catlin: „Andrus Veerpalu juhtum on tõeliselt jahmatav ja hirmutav. Jahmatav selle poolest, et see näitab täie selgusega, kuidas WADA võib teha täiesti karjuvaid vigu, ja hirmutav sellepärast, et see näitab, kuidas süüaluseks võib sattuda ka süütuid inimesi.”
  http://www.epl.ee/news/sport/juhtiv-dopinguasjatundja-veerpalu-juhtum-on-jahmatav-ja-hirmutav.d?id=65888462

  Vasta

 6. Jolli
  märts 28, 2013 @ 10:03:18

  Kui Eesti ajakirjandus oleks tahtnud jääda objektiivseks, mitte kahtlusalusest jõu positsioonil (ikkagi 4 võim!) tankiga üle sõites, oleks tulnud teemat kajastada üsna vaoshoitult, lugejat harivalt.
  Esitades küsimusi, nagu- kuidas võib see olla võimalik, et saadi selline testi tulemus, kas võis esineda proovide hilisemat saastumist /või tahtlikku saastamist/ (erinevused A ja B numbrites), kas võib olla viga proovide võtmise metoodikas ja kas on täidetud kõik protseduurireeglid, et tulemus oleks õiguslikult pädev. Jne jne. Kui Lollide tänulikele massidele pakutakse emotsiooni, labast meelelahutust- verd, higi ja pisaraid, murumänge kladiaatorite areenil, kus lumpen saab raevutsedes “osaleda”, süüdi või süütuks mõista, ei ole see professionaalne.
  Tänaseks on siis selgunud, et otsus oli- ei ole süüdi. Kõik eetika vastu eksinud võiksid võtta sisekaemusliku endasse vaatava pooltunni peegli ees ja küsida eneselt- olen ma täna parem inimene, kui eile. Kas ma õppisin midagi?
  Nii näen mina seda asja.

  Vasta

 7. Jolli
  märts 28, 2013 @ 19:31:58

  Vasta

 8. personainfieri
  märts 28, 2013 @ 23:16:32

  Nojah, seda rääkis Pilv ka, et otsuses käiakse spekulatsioon välja, äkki ikka tarvitas, aga ühtegi tõendit, mis seda väidet kinnitab, ei tuua. Viiendale võimule (e. lollidele) pole muidugi tõendeid vaja. Piisab, kui neljas võim näitab ohvri poole näpuga.

  Vasta

 9. Jolli
  märts 29, 2013 @ 09:04:10

  Vasta

 10. ckrabat
  märts 29, 2013 @ 09:25:20

  Leheneegri “vabandus”
  Pullerits: Mis saab Veerpalu otsusest avalikul areenil?
  http://suusk.blogspot.com/2013/03/pullerits-mis-saab-veerpalu-otsusest.html
  “Teiseks, eile palusin eelmises sissekandes, et olge head ja tooge esile need tõsiasjad ehk faktid, mille avaldamise eest viimase kahe aasta jooksul Veerpalu kaasuse raames peaksin vabandama. Ei toodud mitte ühtegi sellist fakti ega tõsiasja. Tegemist oli lahmiva etteheitega minu pihta, et pean ei tea mille eest vabandama.”
  :irw

  Hr. Pullerits võiks samamoodi tõsiasjad ehk faktid lauale laduda, mille alusel ta on veendunud, et Andrus Veerpalu manustas kuritahtlikult ja kehaväliselt kasvuhormoone. Järsku õnnestus tal filmida, kuidas Veerpalu salamahti kasvuhormoone sisse süstis? Ladugu tõendid lauale. Niikaua, kui ta ühel jalal hüppab ja kiunub “Lible tegi! Lible tegi!” nagu Julk-Jüri kirikumõisa poiste parve kaasust lahendamas, on tegemist puhtakujulise spekulatsiooniga ning vaimse vägivallaga kaasinimese suhtes.

  Veel Pulleritsu blogist:
  “Ja neljandaks, kirjutasin tänases Tartu Postimehes oma kuukommentaaris samuti Veerpalu kaasusest – selle suundumisest avaliku arvamuse areenile ja mis seal otsustavaks saab. Saab näha.”
  Ähvardatakse juba viienda võimuga, kui kolmas võim (kohtuvõim) soovitud tulemust ei andnud 😀

  Vasta

 11. personainfieri
  apr. 04, 2013 @ 08:00:09

  Endel Lippmaa: kasvuhormooni kasutajad on lollid, kontrollijad petised
  http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/endel-lippmaa-kasvuhormooni-kasutajad-on-lollid-kontrollijad-petised.d?id=65917286
  Veerpalu on lõpuni õige, sest kohtus ei leitud ühtegi süüd tõendavat asjaolu. Vastupidist ei saa keegi väita, sest antud juhtumi puhul ei ole selliseid mõõtmisandmeid, mis lubaksid selgelt määrata, kus lõpeb looduslik protsess ja algab väidetav doping. Kui keegi on kohtus õigeks mõistetud, siis ta ei ole süüdi ja rääkida mingisugust muud juttu, siis see ei ole enam kohtupidamine, vaid killukohus.

  Kas siis kasvuhormooni tarvitamine annab sportlasele eelise?

  Ei! Kasvuhormoon on lihtsustatult öeldes elukaare hormoon sünnist surmani. Inimese elu pikkus on üldiselt umbes 80 aastat, elu keskpaigani kasvuhormoon toetab organismi, aga pärast seda asub organismi hävitama. Suurte rekordite püstitamine ja laste saamine pärast elu keskpaika on problemaatiline. Ei saa enam päris õigeid kuldmedaleid ja ei saa alati häid lapsi.

  Vasta

 12. personainfieri
  apr. 05, 2013 @ 07:40:22

  Port: Eesti Antidopingu nõukogu võtab üles teema Veerpalu varasemate testide avamise kohta
  http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/port-eesti-antidopingu-noukogu-votab-ules-teema-veerpalu-varasemate-testide-avamise-kohta.d?id=65921908
  Sihtasutuse Eesti Antidoping nõukogu liige Kristjan Port kinnitas, et anomaaliaid Andrus Veerpalu dopinguproovidest leiti juba varem.

  Kui sellel Pordil on miskid kindlad ja vettpidavad tõendid, et ise nägi, kuidas kuri Veerpalu endale pahatahtlikult kasvuhormooni sisse süstis ja dopingu abil klassikalist suusatehnikat lihvis, siis miks ta ei tule oma tõenditega välja, vaid hüppab ühe jala peal nagu Julk-Jüri kirikumõisa poiste parve kaasuse juures ning muudkui korrutab: “Lible tegi! Lible tegi! Veerpalu tegi! Veerpalu tegi!”.

  Praegu kipub kõik sinnapoole minevat, et Mari-Liis Sepper järjestikku kolmandat Jaan Tatika auraha ei saa.

  Vasta

 13. personainfieri
  apr. 05, 2013 @ 09:00:29

  Kristjan Port: anomaaliaid leiti Veerpalu dopinguproovidest korduvalt ka varem
  http://www.epl.ee/news/sport/kristjan-port-anomaaliaid-leiti-veerpalu-dopinguproovidest-korduvalt-ka-varem.d?id=65923684
  Mind näiteks häirib, et Veerpalu teadusgrupp on tegelenud peaasjalikult PR-iga. Räägitakse, et WADA on suur, rikas, lohakas ja vägivaldne. Nii tegelikult ei peaks seda kajastama. Ja samal ajal jäetakse olulised asjad rääkimata.

  Huvitav, millega Port ise siis tegeleb? Hüppab Novgorodi WC-s ühe jala peal ning korrutab: “Veerpalu on süüdi! Veerpalu on süüdi!” Niikaua, kuni lollid, kõige suurem avalik survegrupp, uskuma jäävad. Kus on teaduslikud argumendid, mis kinnitavad testi valiidsust?

  Vasta

 14. personainfieri
  apr. 07, 2013 @ 09:36:24

  Sulev Kõks: kasvuhormooni testi parandamine on lootusetu
  http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/sulev-koks-kasvuhormooni-testi-parandamine-on-lootusetu.d?id=65931022
  Kas te jagate Kristjan Pordi seisukohta, kes arvab, et Eesti Antidoping võiks paluda WADA-l avada Andrus Veerpalu tema nime puhtaks pesemise huvides tema varasemad dopinguproovid? Samas suusaliit ja EOK leiavad, et selleks pole mingit põhjust.

  Seda seisukohta ei jaga. Andrus Veerpalu nimi on puhas, ta sai CAS-is võidu ning vastavalt kohtuotsusele, ei ole sportlane dopingut tarvitanud. Millest teda veel “puhtaks pesta”? Vanade proovide avamine peab olema põhjendatud. Rõhutan, et dopingutestimine peab olema korrektne ja põhjendatud, aga mitte lõputu nõiajaht. Kui Andrus Veerpalu on CAS-is õigeks mõistetud, siis seda otsust peavad osapooled austama, ka Kristjan Port. Ükskõik kui valus see on. Kohtu ja tema otsuste austamine on samuti osa WADA koodeksist ja sellest tuleb kinni pidada.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

märts 2013
E T K N R L P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: