Eripoliitika ülesanded: valimised

@huviline

Probleem on kohalike omavalitsuste (KOV) sõltuvus vabariigist. Igasugune sõltuvus, sh orjus tähendab sõltuva jaoks suhteliselt mugavat äraolemist ja riigi jaoks liigseid kulutusi. Ühiskonna mõttes on mugavus ja kulutused initsiatiivi kammitsevateks käeraudadeks ja liikumispiiranguteks. Sellepärast on KOV sõltumatus õigustatud, kuna see on poliitilise tegevuse eesmärk ja seisneb võimuvolituses, mille täitmiseks  on eelarves ettenähtud rahalised vahendid. Esimene tõrge tekkib KOV määratlemisel, sest vabariik soosib oma nimetusele vastavalt vabadust, mida mõistetakse liikumisvabadusena, aga kohaliku omavalitsuse olemusest tuleneb mingi seos kohaga. Tegelikult on vabariigi jaoks olulised territoorium ja kodakondsus (multikodakondsus), kohaliku omavalitsuse jaoks aga kohalikud elanikud. Mõiste määratlemisel tekkiv tõrge on tunnetuslik, sest kõik kohad on lõppude lõpuks sama planeedi pinnal. Veelgi enam, ükski tarkvara pole riistvarata võimalik ehk teiste sõnadega öeldes, kui vabariigi jaoks on oluline omandi mõiste, mis on täielik õiguslik võim asja üle, siis KOV jaoks on oluline valduse mõiste, mis on tegelik võim asja üle. Järelikult tuleb KOV mõiste määratleda tegevuse kaudu, sest ainult läbi tegevuse saab valdus reaalseks.

Kaasaegne haldus saab olla tegelikkusega kooskõlas, kui toimimise aluseks on informatsioon, mida KOV kasutab toimimiseks. Näiteks kui mingit infot kasutatakse ühes vallas, siis on see KOV defineeritud tegevuste kaudu, mille käivitamiseks antud infot kasutatakse. Kuna info saab liikuda üksnes aadressilt aadressile, siis on üks võimalus määratleda KOV staatiliste ja/või dünaamiliste IP või IMEI aadressite kaudu. Traditsioonilised postiaadressid seotakse kaasaegsete võimalustega. Mida rohkem on vallas staatilisi ja/või dünaamilisi IP või IMEI aadressite kasutajaid, seda enam on identifitseerimisvõimalusi, seda enam valijaid, seda rohkem saab vald maksuraha jne…

Jäägu siia hetkel kolm punkti, mis tähendab, et idee on pooleli. Siit edasi on arengud võimalikud mitmes suunas, mitmel tasandil, üksi ja/või mitmekesi.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

jaanuar 2013
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: