Miks Nibiru tulemata jäi?

@ckrabat

Paljude poolt oodatud või kardetud maailmalõppu 2012.a. 21.detsembril vähemalt füüsilisel kujul siiski ei toimunud ja oluline polegi siinjuures tõdeda, kas maiade kalender sai tõepoolest otsa või eksis keegi kuupäevade arvutamisel. Nii nagu inimesel on raske oma surma kuupäeva ette prognoosida, võib arvata, et lõpu fenomen toimib täpselt samuti niisuguse keerulise nähtuse nagu maailm puhul. Maailma lõpp sisaldab endas mitmeid erinevaid müütide tõlgendusi, mis rohmakalt kokku keevitatuna lisavad värvi populaarsele teadmisele asjast, millest me tegelikult mitte midagi ei tea. Võib ju olla, et kusagil kõrgemas dimensioonis on keegi suvaline tüüp (Looja) üles ehitanud arvutimängu, mida ta kõrgelt ja kaugelt irvitades jälgib, samal ajal kui mängunupud ise toimuvat väga tõsiselt võtavad. Looja diliidib mängunuppe (elusolendeid ja rajatisi), kui ta nendest tüdineb ning ühel ilusal päeval, kui ta on mängust lõplikult välja kasvanud, kustutab oma loometöö vähimagi südametunnistuse piinata nagu meie siin kustutame kasutuid arvutifaile.

Maailma lõpu müüdi kõige populaarsem tõlgendus viitab suurele looduskatastroofile, kokkupõrkele mõne kosmilise kehaga, olgu see siis mõni kummaliselt kulgev rändplaneet nagu Nibiru või siis Maale langev hiiglaslik asteroid. Loomulikult võib elukeskkond Maal muutuda suurte kosmiliste muutuste tagajärjel, kuid niisugused nähted on pikaajaliselt prognoositavad ja ei teki tavaliselt üleöö, eeldades inimtsivilisatsiooni võimet meie ümber toimuvat reaalajas näha ja analüüsida. Lähiaastateks on välja pakutud terve hulk erinevaid katastroofe, millest möödunud aastane talvine pööripäev oli küll kõige populaarsem, kuid mitte ainus omataoliste seas. Nt 2013.a. peaks mõnede arvates ees seisma ragnarök – muinasskandinaavlaste suur lahing ja kohtupäev. Norralased on jõudnud sellest ka filmi „Ragnaröki väravad“ teha, mis peaks ekraanidele jõudma selle aasta augusti lõpus. Mitte vähem võib uskuda inimtsivilisatsiooni võimesse end ise hävitada.

Teine osa müüdist  toetub aserbaidžaani päritoluga ameerika kirjaniku Zecharia Sitchini (1920-2010) loodud müüdile annunakidest ja planeet Nibirust, mis kulgeb omapärast ellipsikujulist trajektoori pidi ja väidetavalt jõuab mingi perioodi (nt 3600 aastat) jooksul Maa orbiidi vahetusse lähedusse. Väidetavalt põhinevad tema raamatud dešifreeritud sumeri käsikirjadel. Sitchini teostesse tuleb suhtuda kriitiliselt, sest nad järgivad on selgelt ilukirjanduslikku süžeed, tuginedes mitte faktidele, vaid spekulatsioonidele, mille eesmärk on müüa kirjaniku nägemust. Raamatut   “The Lost Book of Enki: Memoirs and Prohpecies of an Extraterrestrial god” (“Enki kadunud raamat: maavälise jumala memuaarid ja ettekuulutused”) tutvustati möödunud aasta Raadio 2 saadetes „Hallo Kosmos“ 28.oktoobril ja 4.novembril.  Kindlasti pakub autor välja kaasaegse inimese tekkeloo võimalikud variandid, mis ei pruukinud toimuda ehk täpselt nii nagu neid Sitchini raamatutes lugeda võib, kuid protsesside areng viitab teatavatele loogilisusele. Maailm on täis saladusi ja identifitseerimata nähtusi. Kas Mehhikost leitud skeleti näol on tegemist annunakiga?

Sumerite tsivilisatsiooni peetakse inimkonna vanimaks kõrgkultuuriks. Neilt pärineb ka vanim teadaolev kirjasüsteem. Sumerite päritolule lisab salapära, et sumeri keel  ei ole suguluses ühegi teise teadaoleva keelega ja ootamatult planeedile tekkinud sumerite taevasele päritolule pole otseseid vastuväiteid. Kui uurida erinevate rahvaste ja religioonide loomismüüte, sh  võrrelda Babüloonia loomismüüti Enûma Eliš teiste antiiksete kõrgkultuuride loomismüütidega, siis võib sealt leida hämmastavaid sarnasusi, mida annab tänapäevaste teadmiste põhjal üksteisega seostada. Nii räägitakse kristlikus traditsioonis langenud inglitest, kes külastasid Maad, astusid vahekorda inimestega ning õpetasid neile erinevaid tarkusi. Siit võib tuua selgeid paralleele planeediga Nibiru (mis võib ju olla ka kosmoselaev) saabunud tulnukatest, kes rajasid Maa peale kolooniaid. Apokriivses Eenoki raamatus räägitakse umbes 200 inglist (vaatlejast ehk grigorist), kes asusid hiljem peale Taevast Sõda Maale inimeste sekka elama. Inglid Samyaza, Azazel jt õpetasid inimestele metallitööd, kosmeetikat ja paljusid teisi kõrgeid kunste.

Loomismüütide põhjal on paika pandud hüpotees, et inimtsivilisatsiooni areng sai kiirenduse tänu väljastpoolt tuleneva sekkumisele. Kas nibirulased konstrueerisid geneetilise mutatsiooni, millega tekitati robotid, kes olid piisavalt intelligentsed, et neid sai rakendada kulla kaevandamisel (mida nibirulased vajasid oma koduplaneedi atmosfääri parandamisel) ja püramiidide ehitamisel või laoti tulnukate ja inimeste paaritumisega vundament nefilimide rassile. Kirjalike allikate puudumise tõttu sisaldab inimtsivilisatsiooni esiajalugu lõpuni selgeks rääkimata spekulatsioone ning Darwini evolutsiooniteooria ega ka sellele vastukaaluks püsti pandud kreatsionismiteooria ei pruugi anda ammendavad põhjendusi tsivilisatsiooni tekkele. Mõlemad on rohkem ideoloogilised spekulatsioonid kui faktidele tuginevad õpetused, mille erinevad kriteeriumid ei pruugi välistada teineteise paikapidavust, nii nagu eestlastre muistne vabadusvõitlus ei välista ristisõda Kirde-Euroopasse, sõltuvalt ideoloogilisest konstruktsioonist.

Inimeste arv on viimase sajandi jooksul teinud läbi hüppelise kasvu. Arvatakse, et meie aja alguses (ehk siis kokkuleppelisel Jeesuse Kristuse sünniaastal) elas kogu planeedil 200 miljonit inimest. Ühe miljardi piirini jõudis inimkond aastal 1804 (Prantsusmaal kroonis Napoleon I end parajasti keisriks ja inimtsivilisatsioon oli astumas oma arengu kõige kiiremasse faasi), siis kahe miljardi piirini jõuti enam kui sajand hiljem, aastal 1927, kuus aastat enne Hitleri võimuletulekut. Siis sündinud inimesed on praegu 85-86 aastased. Edasi toimus kasv aga eriti kiiresti, 3 miljardit saavutati 1960.a., 4 miljardit 1974.a., 5 miljardit 1987.a., 6 miljardit 1999.a. ja seitsme miljardi piir ületati 2011.a. Viimase sajandi jooksul on inimeste arv kasvanud progresseeruvas tempos, samal ajal on taastumatute ressursside arv vähenenud samasuguses tempos. Klaatu murest, et Maa tuleb päästaf inimeste käest, võib täiesti aru saada.

Isegi kui nõudlus fossiilsete kütuste järele enam ei suurene, jätkub naftavarusid mõnede ekspertide hinnangute järgi vähem kui 50 aastaks, gaasivarusid mõnevõrra kauemaks ning söevarusid kuni 176 aastaks, aga siia hulka on arvestatud ka madalakvaliteedilised varud.  Kui ei leita uusi varusid või ei arendata välja uusi tehnoloogiaid, seisab maailm aastate 2050-2060 paiku silmitsi tõsise kriisiga, mis võib kiirendada apokalüpsise saabumist, kui laiad massid peavad orienteeruma elukvaliteedi olulisele halvenemisele. Inimtsivilisatsiooni plahvatuslik tehnoloogiline areng viimase paari sajandi jooksul on üles ehitatud paljuski taastumatute või siis pikaajaliselt taastuvate varude ekspluateerimisele. Tänased noored võivad seda oma silmaga näha ning jõuda elu loojangul postapokalüptilisse ühiskonda isegi siis, kui ei toimu midagi erilist ning inimühiskonna tarbimisele orienteeritud areng jätkub endise hooga.

Inimtsivilisatsioon ei pruugi Nibiru järgmise tulemiseni üldse kesta ja võib-olla elatakse sel ajal Maal juba Stephen Kingi „Tumedas tornis“ kirjeldatud postapokalüptilises ühiskonnas, mida valitsevad näiteks asotsiaalsed joodikrobotid. Mõtlemapanevalt on inimtsivilisatsiooni loomislugu esitatud Daniel Quinni „Ishmaelis“ (millel on vähe ühist seda müüdavamaks tegeva filmiversiooniga Anthony Hopkinsiga peaosas), kus staatilised Jätjad on sunnitud alla vanduma mobiilsete Võtjate ekspansionismi ees. Globaliseerumine sai alguse lääne tsivilisatsiooni väljumisest oma kultuuriruumist ja praegune endiste koloniaalrahvaste migratsioon Euroopasse on kunagiste otsuste loogiline tagajärg, milles eurooplased on paraku ise süüdi. Võib-olla oleks tasunud Ameerika avastamata ja Aafrika koloniseerimata jätta?  Jumal on Looja ning inimese kui loodu teada pole antud, kes või mis on Jumal. Ta võib seda küll ette kujutada sõltuvalt tema maailmapildist, kuid ta peab leppima sellega, et Jumal jääbki tema jaoks müsteeriumiks. Tal pole vaja seda teada ning ta ei saagi seda mitte kunagi teada, vähemalt mitte selles elu dimensioonis. See, et Nibiru ei saabunud 21.12.2012 ei tähenda veel, et ta tulemata jääb.

 

Advertisements

16 kommentaari (+add yours?)

 1. Jolli
  jaan. 12, 2013 @ 22:33:36

  Baalbeki terrasid Liibanonis, kummaline hiigelplokkidest


  rajatis (vundament?), millele vanad roomlased ehitasid oma templi ja mida ei ole mõtekas vaatama sõita, kuna kant ei ole külalislahke (jalgratturite juhtum).
  http://en.wikipedia.org/wiki/Baalbek

  Puma Punku kompleks Boliivias,
  http://en.wikipedia.org/wiki/Pumapunku
  kummaline “lego”klotsidest http://www.paleoseti.com/bilder/pumapunku/Puma%20Punku014.jpg kompleks, mis lebab laialipaisatult, nagu oleks jäänud mõne meteoriidi või tänapäevase relvalöögi alla. Vaade õhust.

  Plokk ehitisest, mille valmistajateks peetakse kohalikke indiaanlasi, kuid pigem on kasutatud tööriistad, relakas ja kõvasulampuur, igapäevased meie soome “kalevipoegadele”.

  http://www.world-mysteries.com/mpl_PumaPunku.htm
  “12 nurkne” kivi iidses müüris Cuzcos…

  Kummaline platoo Nazca kõrbes.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Nazca_Lines
  Tuntud hiiglaslike joonistuste poolest, kuid huvitav pigem oma vormilt, nagu oleks keegi mäetipu eemaldanud.
  Nasca Lines
  Põnev, et kõrvalolevad maastikuvormid on kõik tavalise ümara tipuga. Mõned lennukama fantaasiaga huvilised on selles näinud isegi iidset lennuvälja. Millised kiviaegsed Kalevipojad rajasid sarnaseid töömahukaid objekte ja milleks? Kuhu need meistrimehed kadusid? Küsimusi on…

  Vasta

 2. Jolli
  jaan. 12, 2013 @ 23:25:52

  Arvatavasti on 99,8 protsenti kõikvõimalikest teostest, mis teemadel kirjutatud, liigitatav tavalise kommertsulme alla, suunatud keskmisele new-age-ufo-fännile ja ei paku mitte mingit sisulist argumentatsiooni, rääkimata faktidest.
  Aga raha ei haise ja paber kannatab kõike. Niisiis ei soovitaks oma õuele püramiide ehitama hakata. :=)
  Ehk tsiteerides klassikuid: Ärge tehke seda kodus järgi.

  Vasta

 3. personainfieri
  jaan. 12, 2013 @ 23:36:22

  Kuna otseseid tõendeid ja tunnistajaid pole, siis põhinebki kogu teadmine nendest aegadest spekulatsioonidel. Seal on teatav tõenäosus, et asjad olidki nii nagu kirjutati, mis ei erine kuigi palju tavalisest ajalooalasest tööst. New Age on ikkagi rohkem usuliikumine, kes usub, et asjad olidki nii, mille kohta võib teha oletusi. Aga kui arvestada, missuguses seisus olid inimteadmised sumerite ajal, miks ei või Nibiru olla lihtsalt üks suur kosmoselaev, mis liikus teistmoodi kui planeedid üldiselt?

  Vasta

 4. Jolli
  jaan. 12, 2013 @ 23:48:42

  Üsna muhe arutelu pärismaalaste käitumisest, kes asudes oma arengutasemelt kiviajas kohtusid ühtäkki 2 maailmasõja käigus moodsa tsivilisatsiooniga….

  Vasta

 5. personainfieri
  jaan. 12, 2013 @ 23:53:48

  Püramiidide kõrval – miks ja kuidas kiviaja inimesed selliseid monstrumeid rajasid, on üks lahendamata küsimus, miks inimkond väärtustab juba iidsetest aegadest peale kulda? Mille poolest kuld on kõvem valuuta kui raud või vask või kasvõi puit? Miks käibis kuld valuutana isegi naturaalmajanduslikus keskkonnas?

  Vasta

 6. Jolli
  jaan. 13, 2013 @ 00:02:38

  Kui sa lähed kuldketiga sauna, siis võid selle kaela jätta, erinevalt, mingist kullaläikega vuflist, mida räpparid armastavad. Kuld ei kuumene, ei allu eriti hapetele, ei oksüdeeru (roosteta). Ilmselt märgati neid omadusi ja kuld loeti eriti õilsaks metalliks. Lisaks leidub teda piiratud koguses. Kõik tingimused väärismetalliks kuulutamiseks on niisiis olemas. :=)

  Vasta

 7. personainfieri
  jaan. 13, 2013 @ 00:55:18

  Midagi skeptikutele:
  http://www.sitchiniswrong.com/

  Vasta

 8. Jolli
  jaan. 13, 2013 @ 13:21:54

  Juba vanad maiad nägid ette, et Ülesoo omad on igavesti võlgades… :=)
  http://www.e24.ee/1101484/com/nuta-voi-naera-usa-voib-paasta-triljoni-dollari-munt/

  Vasta

 9. personainfieri
  jaan. 13, 2013 @ 14:06:27

  Sellest “Hallo Kosmose” lingist tuli välja, et viimane Nibiru külaskäik Maale toimus Sitchini järgi u 560 eKr ja nibirulane Marduk suri loomulikku surma Babülonis 484 eKr. See tundub vähe imelik, sest tol ajal oli inimtsivilisatsioon juba nii kaugel, et võiks oodata rohkem ja konkreetsemat teavet kui varasematest aegadest. Babüloonia kuulus tollal kaldealaste rajatud Uus-Babüloonia impeeriumi koosseisu. 539 eKr vallutati Babüloonia Pärsia kuninga Kyrose poolt. Või piirdus Nibiru külaskäik vaid Ladina-Ameerikaga? Kesk-Ameerikas tekkis olmeekidele eelnev Tabasco maaviljelejate kultuur umbes 5100 eKr paiku, samas ajastus sumeritega.Asteekidele ja inlkadele eelnenud Tolteekide ja Nasca tsivilisatsioonide algusaega dateeritakse esimesse aastatuhandesse pKr. Maia tsivilisatsiooni algusaega (kalendri järgi 3114 eKr) dateeritakse perioodi 2600-1800 eKr.
  Kui Sitchinil on õigus, peaks Nibiru uuesti saabuma kusagi 3040.a. paiku. Kui paigutada Nibiru külaskäik aega u 5300 eKr, kui rajati vanim sumeri asula Eridu, siis oleks pidanud Nibiru saabuma hiljemalt 1900.a. paiku. Muidugi ei pruugi Sitchini määratud 3600 a-ne ajaline tsükkel üldse paika pidada nagu ka see, et vahepeal võis Nibiru tsivilisatsioon koduplaneedil mingil põhjusel üldse hävida ning nende planeeti valitsevad tänasel päeval hoopis joodikrobotid.

  Vasta

 10. Jolli
  jaan. 13, 2013 @ 14:35:59

  Tähtedevahelise lennu vastu räägib kosmilise ruumi hoomamatu suurus.
  Päike on Maast keskmiselt 149,6 miljoni kilomeetri kaugusel.
  http://et.wikipedia.org/wiki/Päike
  Kui valgus http://et.wikipedia.org/wiki/Valguse_kiirus
  liigub Päikeselt Maale ca 8,3 min.

  (Kui kiiresti jõuab Päikese valgus Maale? Ehk kui kaua kulub selleks aega? Vastus: Selle aja saate ise välja arvutada, kui võtta arvesse, et Päikese kaugus Maast on 150 miljonit kilomeetrit ja valguse levimise kiirus on 300 000 km/s.)

  Võib üritada kujutada ette üht valgusaastat…
  Valgusaasta on vahemaa, mille valgus läbib vaakumis ühe aasta jooksul.
  http://et.wikipedia.org/wiki/Valgusaasta

  Mõningate objektide kaugusi Maast
  Kuu keskmine kaugus 1,28 valgussekundit
  Päikese keskmine kaugus 8,3 valgusminutit
  Läheduselt teise tähe Proxima Centauri kaugus 4,22 valgusaastat
  Tähe Deeneb kaugus 3 200 valgusaastat
  Andromeeda galaktika kaugus 2 900 000 valgusaastat
  Vaadeldatava Universumi raadius 13 700 000 000 valgusaastat

  ———–

  Üldiselt tundub kuskile füüsiliselt kohale lendamine suhteliselt loll idee…. Kaugused on liiga suured. Bioloogiline rass vaevalt viitsiks kuskile lennata, võibolla ainult robotid, Terminaatorite või Transformerite laadsed tehisseadmed, kes laevad ennast päikesepatareidel või tuumakütusel. :=) Need robotid võisid muidugi Nibiruga ringi lennata ja kuskil purgis oma ehitajate dna-d kaasas kanda, mida siis kohalikele ahvidele juurde segada. 🙂
  http://et.wikipedia.org/wiki/Orion_(tähtkuju)
  osad vist arvasid, et giza püramiidid jäljendavad orioni tähtkuju tähtede asendit…
  Hea teada, kui kuhugile poole lendama hakata, viisiitkaart ju jäeti maha. 🙂

  Vasta

 11. Jolli
  jaan. 13, 2013 @ 14:44:27

  “Kui Sitchinil on õigus, peaks Nibiru uuesti saabuma kusagi 3040.a. paiku. Kui paigutada Nibiru külaskäik aega u 5300 eKr, kui rajati vanim sumeri asula Eridu, siis oleks pidanud Nibiru saabuma hiljemalt 1900.a. paiku”
  —-

  1900 paiku saabus soome vaksalisse Leenin ja kukutas Saksa kindralstaabi abiga tsaari

  Vasta

 12. huviline
  jaan. 13, 2013 @ 21:23:10

  Eelnevalt on soovitud ilmselt nö protokolliväliselt teada anda, et kõik ootused ja lootused on sümbolid, mida inimesed iseenda jaoks välja mõtlevad, kuna keegi ei või teada tulevikku, seda kõigi võimaluste ja aegade pinnalaotust. Protokolliline info, nö teaduslik lähenemine, kus seni on andmed üksnes humanitaarsest tsivilisatsioonist, taandub lõpptulemusena ikka usuks. Igivana mõte algosakesest, tänapäeval erinevate standardmudelite kujul, mille meetodiks põhiliselt lahutamine, osakeste kui tasandite kui energiate lahutamine, jääb seni usuks kuni algosakest pole leitud.

  Rohkem meeldivad mulle keelelised tõlgendused, mis on fikseeritud kirjalikku taasesitamist võimaldaval kujul ja mida on võimalik lugeda. Vaatan taevalaotust ja loen tähti, minu pilk Põhjanaelani on kordades kiirem valguse kiirusest, olen sama pikk kui kõige kaugem täht. Peale selle on ruum teatavasti kõver. Eks olen siis ka mina kõver. Minu mõtted, mis elektronidena ei saa valguse kiirusest kiiremini liikuda, kõverduvad ja võib olla jõuavad ringiga tagasi minuni. Oleneb konkreetsest ruumist ja selle kõverusest. Eks siis ka Nibirul ja teistel müütidel on oma kõverus ja ruum, mis neid kõverdab. 🙂

  Vasta

 13. personainfieri
  jaan. 16, 2013 @ 20:44:24

  Leiti kolmemeetriste nibirukate skeletid, Iraagist, sealt, kus sumerid möllasid
  Bones of 10-feet men found in Kalar historical sites
  http://www.aknews.com/en/aknews/1/317590/
  “We are now working on cleaning the graves. There are four of them. The height of the men according to their skeletons is about 3 meters [about 10 feet]” said Ali, “they are fascinating”
  Besides the graves and the skeletons, a number of carved pottery works have been found in the same site, according to Ali. “These jars date back to about 4,500 BC”

  Vasta

 14. ckrabat
  sept. 18, 2013 @ 10:40:53

  Ragnaröki väravad

  Vasta

 15. ckrabat
  sept. 19, 2013 @ 21:27:39

  Vestlus tulnukaga: inimene on kõrgemalt arenenud tulnukrassi looming
  http://www.telegram.ee/maavaline/vestlus-tulnukaga-inimene-on-korgemalt-arenenud-tulnukrassi-looming#.UjtBrsZi1-X
  Astrofüüsikud Carl Sagan ja Iosif Shklovsky kirjutavad oma 1966. aastal ilmunud teoses “Intelligent Life In The Universe” (Intelligentne elu Universumis): “Sumerite järglased on kirjeldanud oma tsivilisatsiooni maavälist päritolu rahvana. Erinevad veidrad olendid ilmutavad end mitme generatsiooni vältel, ja nende ainus eesmärk näib olevat juhendada inimkonda. On märkimisväärne, et sumeritel oli vahetu kontakt maaväliste olenditega. Neid kirjeldatakse kui pooldeemoneid ja olulisi isikuid, kuid mitte kunagi kui jumalaid.”

  Vasta

 16. Trackback: Persona in fieri edekabel TOP-500 aastatest 2010-2016 | Persona in fieri

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

jaanuar 2013
E T K N R L P
« dets.   veebr. »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: