Jaan Tatika ja Saalomon Vesipruuli aurahade nominendid

@ckrabat

Aasta 2011 on peagi lõppemas. Maiade kalendri järgi on see eelviimane aasta Tigris-Eufrati tsivilisatsiooni ajaloos. Aasta lõpus on sageli kombeks töid ja tegemisi vähehaaval kokku võtta. Persona in fieri teeb ettepaneku tähistada mööduvat aastat kahe olulise auraha nominentide väljakuulutamisega, mis annetatakse isikutele, kes on mööduva aasta jooksul millegi „originaal-nahaalsega“ silma paistnud. Nii kuulutas ajakiri “Time” väljapaistva Kreeka revolutsionääri, mässava koera Kanellos/Loukanikose, aasta inimeseks. Kirjanik Eduard Bornhöhe on meile pärandanud kaks suurepärast karakterit, kelle mitte vähem silmapaistvamad järeltulijad tänaseni meie elu edendavad. Kuulsad kaasmaalased Jaan Tatikas ja Saalomon Vesipruul võiksid olla ajalukku jäädvustatud Persona in fieri poolt välja kuulutatud virtuaalsetel aurahadel. Jaan Tatika aurahaga peetakse meeles kodanikke, kes on andnud olulise ning „innovatiivse“ panuse Eesti riigi ja ühiskonna arengusse ning poliitilise korrektsuse juurutamisse ühiskonnas, mis suudavad viia riigi ja tema kodaniku teineteisest veelgi kaugemale ning propageerivad ühiskonnas süü presumptsiooni. Saalomon Vesipruuli aurahaga peetakse silmas „kollase ajakirjanduse“ silmapaistvamaid spekulatsioone, negatiivse meediakampaaniaga silma paistnud meediapersoone ning arvamusliidreid, kes on aidanud kaasa poliitilise kõhulahtisuse levikule Eesti ühiskonnas.

Persona in fieri teeb ettepaneku virtuaalse  Jaan Tatika aurahaga meeles pidada väsimatut rassismi ja apartheidi vastu võitlejat, võrdse kohtlemise ja soolise võrdõiguslikkuse volinikku Mari-Liis Sepperit, tema väsimatu võitluse eest mustanahaliste sportlaste diskrimineerimise vastu Eesti spordivõistlustel ning Eesti spordifunktsionääride rassistliku palge paljastamisel.

Persona in fieri teeb ettepaneku tunnustada ajalehe „Postimees“ sporditoimetuse juhti Peep Pahvi virtuaalse Saalomon Vesipruuli aurahaga tema pühendunud võitluse kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu, tema treeneri Mati Alaveri ja Eesti Suusaliidu avaliku hukkamõistmise eest, mis aitab kaasa negatiivse meediakampaania ning süü presumptsiooni levikule Eesti ühiskonnas, kus meedia on võtnud endale kõrgeima kohtumõistja rolli, ennetades selleks seatud struktuuride tegevust.

Nominentide nimekiri pole sellega mitte lukku pandud ning sobivaid kandidaate võib siia alati lisada.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

detsember 2011
E T K N R L P
« nov.   jaan. »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Twitter

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

%d bloggers like this: